Polski > DyLEMaty

PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległości.

<< < (2/7) > >>

nty_qrld:

--- Cytuj ---V. Fakt posiadania świadomości upoważnia do tworzenia hierarchii wartości, dokonywania ocen i rozstrzygnięć w każdej sprawie.  
--- Koniec cytatu ---


Aha, a więc twór bez świadomości nie ma prawa - nie jest upoważniony do tworzenia systemu wartości? Nieświadoma istota ma zakaz dokonywania ocen (które de facto świadczą właśnie o świadomości)?  ;D
Absurd.

dzi:
mysle ze nacisk w tym zdaniu jest zlozony na "kazdej" a nie na reszte
a Twoje przeczenie interpretujesz odwrotnie :) to ze nie ma swiadomosci nie daje jej mozliwosci dokonywania ocen

innymi slowy, co do logicznosci zdania nie mam zastrzezen zatem nie zgadzam sie z teza ze jest to absurd :)

Terminus:

--- Cytuj ---II. Unicestwienie świadomości jest morderstwem, niezależnie od tego, w jaki sposób i z czego zbudowany jest twór ( istota ) będący jej nośnikiem.
 
--- Koniec cytatu ---


A w jaki sposób określa się, czy dany twór np. nieorganiczny jest świadomy czy nie? Test Turinga?

Bo... takowe twory jeszcze nie istnieją, więc jestem bardzo ciekaw jak zamierzacie te problemy rozwiązac.

Będzie trzeba rozszerzyc doktrynę...

Terminus:

--- Cytuj ---IV. Życie nie będące nośnikiem świadomości ( aktualnie lub w przyszłości ), posiada przeliczalną wartość rynkową i jest dobrem ( majątkiem ), które może zostać zakupione lub zawłaszczone przez jakąś świadomość. Świadomość nie posiada wartości handlowej, a jej zbywanie, zakup, oraz wszelkie ingerencje mające na celu ograniczenie ( aktualnie lub w przyszłości ) ogarnianego przez nią obszaru, są ciężkimi przestępstwami.

--- Koniec cytatu ---


W takim razie człowiek, który w wyniku uszkodzenia mózgu popada w stan śpiączki i jest nieświadomy (przy czym eksperci oceniają, iż jego szanse na powrót do świadomości są nikłe, lub, co się o ile mi wiadomo czasem niestety zdarza, zerowe) jest dobrem rynkowym ????

Moje gratulacje.

Terminus:

--- Cytuj ---Krzywdy dokonuje się wyłącznie na świadomości. Istota ( twór ) nie posiadająca świadomości, nie może zostać skrzywdzona..

 
--- Koniec cytatu ---


W takim razie niszczenie życia nieświadomego nie jest krzywdą. To znaczy, np. wypalanie lasów nie jest krzywdą dla roślin? Rozumiem...

Mam przejśc do świadomości zwierząt?


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej