Polski > DyLEMaty

Nowe zdjecia Marsa

<< < (2/4) > >>

Deckert:
Szczególnie na jednym zdjęciu widać jakby wyschnięte koryto rzeki. Widać charakterystycznie osadzony piach, żwir lub jeszcze coś innego...

Terminus:
O ile wiem misje Spirit i Opurtunity dowiodły (jako tako), że na Marsie istniała woda w stanie ciekłym. Tak więc niewykluczone, ze te ,,koryta'' mają pochodzenie podobne jak na Ziemii...

  ...szkoda tylko że już tam tej wody nie ma ! (Przydałaby się...)

Rachel:
Ja mam podobne skojarzenia, co Deckard
;)
Niewykluczone, że skoro woda tam była, to może nadal gdzieś jest ?? Mam na myśli jakieś szczeliny, podziemne koryta itd. Mars podoba mi się najbardziej jako nowa "miejscówka" do życia.
A do ziedzania jestem pierwsza w kolejce  ;D

Terminus:
Osobiście jako maniak chodzenia po górach (z Tatrami na pierwszym miejscu), jestem wielkim zwolennikiem idei wyprawy na znajdujący się na Marsie Olympus Mons, najwyższy szczyt Układu Słonecznego.
Coś pięknego... 27 km wysokości (sic !) - oczywiście nie ma tam morza, więc mierzone od podstawy.
Z tym że skos jest malutki, bo jest 20 razy szerszy niż wysoki, więc można tam, za przeproszeniem, rowerem wjechać. Ale widok musi być piękny...

dzi:
Przeciez ze szczytu nie bylo by widac podloza :)

A pierwsi na marsie osiedla sie naukowcy, potem turysci i pracownicy firm turystycznych, potem ludzie bogaci na stale, potem coraz wiecej a duuuzo potem beda tam mieszkali najbiedniejsi - Ci ktorych nie stac na mieszkanie na Ziemi :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej