Autor Wątek: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie  (Przeczytany 5508 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« dnia: Grudnia 10, 2022, 08:21:46 pm »
2022 rok zbliża się nieubłaganie do końca i dlatego pora na propozycje podsumowania. Podsumowanie to będzie na początku przyszłego roku.

I tak:

Produkcja roku: Orville, The, serial Hulu/Disnej Plas.
Rozczarowanie roku: Rings of Pała. serial Amazon.

Najlepsze seriale:
1. Orville,
2. Peacemaker
3. Xięga Bobusia
4. Star Trek: Lower Decks
5. Star Trek: Strange New Words
6. Vox Machina

Seriale oglądalne:
Wednesday, Andor, Wanda Vision, Star Wars: Visions

Kreskówkowa strefa szarości: Star Trek Prodigy, Parszywa Zgraja

Minimalnie nad przepaścią:
Star Trek Picard

Najsłabsze seriale pod kreską:

1. Rings of Pała - najgorsza produkcja roku!
2. Star Trek Discovery sezon 4
3. Kenobi
4. She Hulk

Coś wyszło jeszcze warte uwzględnienia?

Robot Roku: Isaac (Orville).
Spejsszip roku: Orville.


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2022, 12:39:59 pm »
Jeśli obejrzałeś to wszystko od deski do deski to jestem naprawdę pod wrażeniem. Mi by to zajęło 10 lat i to pod warunkiem, że byłbym już na emeryturze :) . Nie mam na myśli treści (bo chyba mam inne preferencje) ale samą ilość do skarmienia.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2022, 04:06:13 pm »
pod warunkiem, że byłbym już na emeryturze...
(ja) ...i cierpiał na demencję - lub inny ubytek możliwości umysłowych  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2022, 04:11:05 pm »
Ale wstępnie - czy wskutek?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2022, 04:33:53 pm »
 ;D
nie no, wstępnie. Wskutek to chybaby mnie pierwej ktoś zmusił do oglądania.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2022, 04:38:01 pm »
Jeśli obejrzałeś to wszystko od deski do deski to jestem naprawdę pod wrażeniem. Mi by to zajęło 10 lat i to pod warunkiem, że byłbym już na emeryturze :) . Nie mam na myśli treści (bo chyba mam inne preferencje) ale samą ilość do skarmienia.
Nie no od Discovery odpadłem. Jakby dalej był na Netflixie to jednak bym oglądał. Andora sporo przespałem. Te co ich nie ma na Netflixie, Amazonie, Disneju Plasie to na ogół nie do końca. Za to Orville, Peacemakera, Lower Decks po kilka razy.
Na ogól idzie serial na jednym monitorze a na drugim gram albo coś.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 11, 2022, 04:40:04 pm »
chybaby mnie pierwej ktoś zmusił do oglądania.

Eee, na zmuszanie nie zasłużyłeś. Nie naprodukowałeś tych cudów ("wszystko to razem woła o pomstę nie tyle do nieba, ile do PT terrorystów. To oni winni porwać i osadzić w lochu wszystkich ohydnych kretynów, płodzących owe kretyństwa, jako też ukarać ich koniecznością wieloletniego oglądania tych kosztownie przyanimowanych wypocin. Byłaby to zresztą kara nazbyt łagodna.").
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 11, 2022, 05:17:05 pm »
Kategorie indywidualno-zbiorowe:

Najlepszy bohater roku:


Najgorszy bohater roku:


2 miejsce:

image
Ufok roku:



Robot Roku:

Isaac (Orville)


image

2 miejsce


Spejsszip roku:

Orville



Jeszcze to będę rozwijał i uściślał.

Orville wygrywa rozumieniem ducha Gwiezdnych Wojen, romansami, dramatami i poświęceniami. Fabułami.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 11, 2022, 09:15:40 pm »
Popatrzyłem na ten spejsszip - Lem kiedyś narysował wehikuł startrekowy a la nocnik i najwyraźniej ciężko się stwórcom oderwać. Nie to, żebym się czepiał, po prostu już nie ta faza, ale to jednak straszna dziecinada. Te lampki dookoła to w związku ze świętami? A alien, cóż, najwyraźniej zrolowane czoło ET rulez.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2022, 10:23:48 pm »
Te lampki dookoła to w związku ze świętami?

W zasadzie wymyślił to Trumbull na potrzeby pierwszego filmu kinowego "ST", i tak już zostało:

Przy czym próbowano wyjaśniać, że to na użytek dokowania, manwerów orbitalnych, ale co poradzić skoro i w wysokiej próżni na ekranie świecą. (No, chyba, że masz głównie na myśli te z tyłu, rzędem. Z tym, że tamto to niby nie są lampki, a pierścienie Warp, w zasadzie realistyczniejsze, bo bliższe obecnych teorii, niż klasyczne rurki na widelcach. Czemu świecą? Ponoć Bormanis - producent - stworzył tzw. biblię serii do użytku wewnętrznego. Pewnie ją kiedyś wydadzą, jak było to w wypadku "TNG" i "DS9", i wtedy sprawdzi się, czy jakoś to usprawiedliwili... Póki co wiadomo tylko, że czerpią ciemną energię ze zmyślonego transuranowca, by splątywać kwantowo:
https://orville.fandom.com/wiki/Quantum_drive)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2022, 10:56:12 pm »
2 miejsce w kategorii spejsszip roku:

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2022, 11:07:25 pm »
Popatrzyłem na ten spejsszip - Lem kiedyś narysował wehikuł startrekowy a la nocnik i najwyraźniej ciężko się stwórcom oderwać. Nie to, żebym się czepiał, po prostu już nie ta faza, ale to jednak straszna dziecinada. Te lampki dookoła to w związku ze świętami? A alien, cóż, najwyraźniej zrolowane czoło ET rulez.
Tytułu aliena roku nie dostaje się za wygląd.
Przygody Topy to jeden z fundamentów Orville, w sumie starczyłby na wypełnienie całego sezonu.
2. Orville wygląda nawet całkiem nieźle:
https://www.cda.pl/video/11348383f1





Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 12, 2022, 01:10:29 am »
Tytułu aliena roku nie dostaje się za wygląd.
Przygody Topy to jeden z fundamentów Orville, w sumie starczyłby na wypełnienie całego sezonu.

Żarty żartami (pokrotochwilić czasem dobra rzecz), ale Topę to sobie możemy wybrać alienem roku, albo i dekady na forum startrekowym. Na lemowskim nie uchodzi. Bo, owszem, jej postać (i wątek) stanowi piękny ukłon jednocześnie w kierunku uciśnionych (np. w Iranie) kobiet, transseksualistów i przerabianych wbrew swej woli dzieci (zarówno interseksualnych, jak i wspominanego swego czasu Davida Reimera), ale Obcości tam tyle, co demonizmu w zapałce, czy jakoś tak ;D. Orszulkowi Getheńczycy, a nawet - w porywach - oryginalny Spock wypadali znacznie bardziej przekonująco w roli istot mentalnie odmiennych. Topa - z całym do niej szacunkiem - jest człowiekiem, tylko z wodogłowiem ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 12, 2022, 02:23:24 am »
Poza tym lepszych ufoków nie ma.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rok 2022 Fantastyczne Podsumowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 12, 2022, 09:34:22 am »
Spejsszip nr 2 to ze starworsów, czyli w zasadzie z Bitwy o Anglię, z lekkim uzupełnieniem z Blackbirda. Stara prawda, że wszelkie wymyślane przez ludzi bestie składają się z kawałków znanych zwierząt dotyczy najwyraźniej również spejsszipów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).