Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Styczeń 31, 2023, 03:55:36 pm »
Podwazyl tez ogolnie. A jaki stopien experctwa ten typ reprezentuje, ze moze podwazac grupe specjalistow?

Nie podważył ogólnie, a wskazał niedoskonałości metody (sprowadzające się do czynnika ludzkiego zresztą, tyle peer reviews warte, ile warci peers), w czym nie ma skądinąd nic dziwnego, bo perfekcja w naturze nie występuje.

Typowo mediaolne grzanie temnatu, mowisz? Czyli przyznajesz ze chodzilo o strach?

Jeśli, to o klikalność prędzej.

Tak wlasnie, doswiadczalem tego osobiscie

Pytanie jeszcze na ile Twój opis był obiektywny, na ile zaś zawierał fakty przefiltrowane przez pryzmat Twojej - dość skrajnej - percepcji, jaka była Twoja postawa w przywołanych spięciowych sytuacjach, itd. Bo z subiektywnych obserwacji można nawet wysnuć wniosek, że jajko jest od kury mądrzejsze ;):
https://enowiny.pl/artykul,6879,jajco.html

Po co udajesz znowu? On nic swojego nie publikuje, jedynie wyszukuje ogolnie znane badania i je przedstawia.

Nic nie udaję, raczej podważam jego kompetencję - jako laika, po prostu - w zakresie zestawiania i analizowania danych.

Nie odniesiesz sie do badan z tego linka, dotyczacych dlugiego covida?

No i teraz mieszasz, bo zaczynasz od Campbella, a kończysz ni z tego, ni z owego, na czym innym. Skądinąd: może dasz mi dobry przykład i odniesiesz się najpierw do wszystkiego, co linkowałem i tu, i w trakcie naszej dyskusji o mięsożerności?

zobaczysz tam prawdziwego lekarza i naukowca

Widziałem też paru innych prawdziwych naukowców stawiających - bądź wspierających - hipotezy w stylu Dänikena, "kwantowego" New Age, kreacjonizmu, itd. Tytuł - a nawet dorobek - naukowy jeszcze niczego nie gwarantuje.

badania ktorych on nie robil

Są to wyłącznie self-reporty, a więc bazują na metodzie, której wartość podważałeś*, ergo - nie rozumiem Twojego nagłego powoływania się na nie:
https://www.nature.com/articles/s41598-023-27405-w
https://www.thelancet.com/journals/lanepe/article/PIIS2666-7762(22)00250-2/fulltext
(Nawiasem: pierwsze z nich nie jest nawet prekursorskie:
https://jamanetwork.com/journals/jamapsychiatry/fullarticle/2796097
...więc i robienia z niego sensacji nie pojmuję.)

* Skądinąd dość słusznie, biorąc pod uwagę jakie optymistyczne self-reporty emitował dźwiękowo w atmosferę umierający Kaligula (jeśli wierzyć historycznej anegdocie).

W atmosferze krazy tez nowa szczepionka, o ktorej doskonale wiadomo ze wplywa negatywnie na serce, uklad krazenia i nerwowy.

Doskonale wiadomo, że w rzadkich przypadkach. Jeśli masz dane wskazujące - jednoznacznie (czyli musi to być coś więcej, niż opublikowana w wątpliwej jakości pisemku, i/lub krytykowana za metodologiczne braki praca) na co innego, to zaserwuj je po prostu, zamiast wysilać się erystycznie...

Staralem sie w Tobie poruszyc inny punkt widzenia.

Punkty widzenia można mieć na to, czy dana zupa jest smaczna, lub kobieta - piękna. Gdy mowa o faktach, niezbyt widzę na nie miejsce.

Empatyczne nachylanie sie nad ludobojcami? O co chodzi?

Twoje próby wczucia się w putinowską logikę, jak doskonale wiesz.

Aktualnie, w UK zalecenie jest by w ogole nie podawac kolejnych dawek eliksiru ludziom pponizej 50, o ile nie sa w grupie ryzyka. W Danii juz zdaje sie od dawna. Powoli, powoli z przymusu szczepien i zalecen dla wszystkich, przesuwamy sie na drugi koniec skali

A nie wynika to aby z tego, że wirus zmutował w mniej zabójcze (przynajmniej dla populacji, które były na niego wystawione, i w dużym stopniu zaszczepione) formy, a szczepionki kosztują, po prostu?

Dane pokazujace ilu ludzi (w poszczegolnych grupach) trzeba zaszczepic zeby zapobiec 1 trafienia do szpitala na covid. Oczywiscie smierc bedzie jeszcze nizsza liczba:

Znów: mowa o populacji jak w poprzednim akapicie.
2
Hyde Park / Odp: Wojna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Styczeń 31, 2023, 03:26:31 pm »
Czyli dobre serce  ;)

Naprawdę widzisz w tym tylko dobre serce, a wyciągnięcia wniosków z historii z Hitlerem ni chu-chu?
3
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Styczeń 31, 2023, 03:04:22 pm »
czy wczesniej historia experymentalna tez byla popularna, czy to dosc nowy trend?

Co prawda nie jestem adresatem tego pytania, ale pamiętam, że młodszy kuzyn (syn jednego z redaktorów "Fantastyki" zresztą, co dodaję, by związki z SF zachować ;)), który namiętnie grywał w Magię i miecz (czyli spolszczony Talisman), należał również do formującego się wtedy (tj. w latach '90) bractwa rycerskiego. Pomnę także jak w latach 2000 przeżyłem niespodziankę na warszawskim Pikniku Naukowym, gdy spotkałem kuzynkę z zupełnie innej linii (wtedy czynną archeolog, dziś dość znaną, z popularyzatorskiej czołówki rzekłbym, dziennikarkę naukową), która nie dość, że ubrana była w huński strój, to zaprowadziła mnie do wiernej rekonstrukcji sporej jurty.
4
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Styczeń 31, 2023, 10:03:18 am »
...chyba ze identyfikujesz sie jako kobita, to wtedy zasciankowosci i moheroberetowosci.
Duszenie nagimi piersiami jako dowód zaściankowości i moheroberetowości?! Czy ojciec Rydzyk o tym wie?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Styczeń 31, 2023, 09:39:06 am »
Nie można chyba powiedzieć, że nie miał prawa, tak samo jak nie można powiedzieć, że to Chruszczow przekazał, czy też ofiarował, Krym USRR.
Jak wiadomo, Krym został przekazany do składu Ukr na mocy dekretu Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z dnia 19 lutego 1954 roku.
I tu rzeczywiście tkwi pewna nieścisłość, gdyż zgodnie z konstytucją, Prezydium nie miało prawa szastać terytoriami Związku. Jedynie Rada Najwyższa, w rozszerzonym składzie. Dlatego już w kwietniu tegoż roku
ukazał się akt prawny Rady, tym razem lege artis sporządzony.
Wg mnie apropos pierwszego całkowicie poprawne jest stwierdzenie, że to "Chruszczow przekazał" bo to on jednoosobowo był wówczas autorem decyzji, które następnie ten czy inny właściwy organ "podejmował" (a w rzeczywistości - wykonywał).
Natomiast co do drugiego to sprawa jest właśnie dlatego nie taka prosta (jak czytałem), bo jeśli rzecz dotyczy decyzji podejmowanych przez organa państwowe czy administracyjne to decyzja podjęta przez osobę, która nie ma kompetencji do jej podjęcia jest nieważna, cokolwiek stało się później. Dając przykład mało prawdziwy - jeśli urzędnik udzieli ślubu nie mogąc tego uczynić, to ślub jest nieważny. Przykład mało prawdziwy, bo o ile wiem akurat w przypadku ślubu to któryś z małżonków musiałby wystąpić o unieważnienie aktu (nie dzieje się to z automatu). Podobnie jest z sędziami, którzy nie mają prawa sądzić itd. i ogólnie decyzjami administracyjnymi. Oczywiście w ramach ZSRR, gdyby on trwał w ówczesnym kształcie, nie miało to żadnego znaczenia. Pytanie, czy następujący akt Rady Najwyższej był "potwierdzeniem" wydanego aktu, czy postępowaniem "ab ovo".
Tak w ogóle nie ma to oczywiście znaczenia, Rosja jest gotowa podać i przyjąć każde wytłumaczenie nawet oparte o układ gwiazd o ile będzie dla niej korzystne - więc nie o to chodzi. Ponadto dla większości osób mających jakiekolwiek pojęcie o historii jasne jest, że Ukraina nie stała się republiką radziecką z wyboru tylko pod przymusem, krwawo odciśniętym. A ponieważ narody mają prawo do samostanowienia itd. Rzecz w tym, że jeśli się idzie w retorykę praworządności to dobrze wiedzieć, jakie diabły mogą wyskoczyć z pudełka i czy przypadkiem nie będzie to woda na młyn oponenta. Rosja akurat nie będzie miała żadnego problemu, jako następczyni prawna, w stwierdzeniu, że ZSRR się pomylił.
6
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Styczeń 31, 2023, 05:38:15 am »
Wolałbym być ściętym niż zaduszony penisem. Czy to trochę ratuje twarz forum?
Wrecz przeciwnie, dowodzi Twojej homofobii, chyba ze identyfikujesz sie jako kobita, to wtedy zasciankowosci i moheroberetowosci.

O co chodzi z vege?
No, tematy roznych dewiacji sie pojawily, wiec chcialem dorzucic skrajna...        ;D Przeciez jaja sobie robie ;D

Maziek, daj spokój, nexia za młoda by to pojąć...jak jej kiedy przypcha żyły, udarkiem czy tylko nadciśnieniem nagłym strzeli że gwiazdy zobaczy lub echolalię zaliczy - to pojmie bez gadania.
Ale, i bez wątku litościwego, czerwone zdecydowanie odradzam.

Zyly sie od miecha nie zapychaja, bardziej od wegli, zwlaszcza prostych. A najbardziej od stresu i braku poczucia humoru :D

Tojest zloto! Ten fragment: "Dawniej cos podobnego sie nie zdarzalo" Niby co tempora to mores, a tymczasem zawsze jest tak samo i ludzie tak samo to widza...
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Styczeń 31, 2023, 05:16:09 am »
Może i chodziło, nie wiem. Nigdy nie słyszałem o jakimkolwiek związku między rozmowami a wizytą Borisa. Wersja oficjalna jest taka, że rozmowy zostały zerwane z powodu zbrodni Rosjan w Buczy. I słusznie, moim zdamiem. Od samego początku chyba było jasne, że tam nie ma z kim rozmawiać.
Ta wizyta Borisa byla bardzo szybka, i niezapowiedziana w UK mediach. Czy jest, czy nie jest z kim rozmawiac to insza, ale chyba juz na pewno widac, ze gdyby nie pomoc zagraniczna, to wojna wygladala by inaczej, a moze juz by sie skonczyla na rzecz Rosji? Wiec jesli Boris obiecal Ukr to co potem dostala, to Zelenski mial znacznie latwiejsza decyzje do podjecia w kontekscie kontynuacji walki i niegodzenia sie na zadania.

Masz na myśli, z tym ogólnoukraińskim? Nijak nie było. O ile wiem, nikt o niczym nie pytał, nikt nie zwracał się do Kijowa z propozycją o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego, zgodnie z konstytucją. Zresztą to byłoby śmieszne. Jaka konstytucja? Jakie prawo? "Referendum" na aneksowanym Krymie to sprawka Rosji, i przeznaczone przede wszystkim na użytek wewnątrz Rosji, by stworzyć pozory legitymności tego co zaszło.
No tak. Moglo by to miec sens przed aneksja jedynie. Czyli Rus wojska nieoficjalnie byly na Krymie (zielone ludziki), ale chyba w b. malej liczbie od lutego 2014 a potem w marcu Krym proklamowal niepodleglosc (nielegalnie) i zaraz potem "poprosil" o przylaczenie do Rus? Byly jakies ruchy separatystyczne na Krymie przed pierwsza wojna w2014?

W dobre serce może i nie. Ale w chęć pomagania napadniętym...?
Czyli dobre serce  ;)
8
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Styczeń 31, 2023, 04:42:00 am »
Ten, akurat chyba przegapilem, ale sporo podobnych ogladalem i poszczegolnych z tego filmu znam. Natrafilem tez na ten kanal:
https://www.youtube.com/@Igor_Triglav/videos
Tematyka znacznie starsza, slowiansko-wikingowska.
Zaciekawilo mnie, czy wczesniej historia experymentalna tez byla popularna, czy to dosc nowy trend? Liv?
9
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Styczeń 31, 2023, 04:33:14 am »
Tylko działanie tych konkretnych peers.
Podwazyl tez ogolnie. A jaki stopien experctwa ten typ reprezentuje, ze moze podwazac grupe specjalistow?

Że było obliczone, albo spowodowane to jest Twoja - mocno subiektywna - teza, w dodatku podlana takim emocjonalnym sosem, że hoho. Ja tam widzę częściowo próby uświadomienia ludności zagrożenia, częściowo - typowe medialne grzanie tematu, owszem, dość intensywne, bo tenże dotykał wszystkich. Oraz próby opanowania sytuacji - owszem, nie zawsze trafne - bazujące na kalkulowaniu mniejszego zła.
W UK dzien w dzien bylismy straszeni modelami przedsdtawianymi przez rzadowych "expertow",z ktorych zaden sie nie sprawdzil (taksrednio liczac 10-ciokrotnie), scenami z Chin gdzie ludzie padali trupem na ulicy, masowymi grobami, ktore okazywaly sie sciema, nawet aktywna komunistka - socjolog, ktora byla w rzadowej grupie "expertow" tworzacych "strategie" covidowa przyznala otwarcie, ze pomysl masek byl czysto psychologicznym zagraniem, zeby ludzie nie zapomnieli o zagrozeniu. Typowo mediaolne grzanie temnatu, mowisz? Czyli przyznajesz ze chodzilo o strach? Jak wiadomo nic tak nie ozywia wiadomosci jak swiezy trup. Ale przy okazji mediow niezapomnij uzyc swojej brzytwy, pamietajac ze media zarabialy bardzo gruba kase na rzadowych reklamach covidowych.

Może akurat tam, gdzie żyłeś
Tak wlasnie, doswiadczalem tego osobiscie i moze w Twojej okolicy jedynie bylo inaczej. Na ludzi spadlo jakies kompletne zidiocenie i chec dyrygowania innymi, czesto w agresywnej formie. Mialem 3 sytuacje  konfrontacji, bo nie nosilem maski, o niezliczonych "death stare"nie wspominajac.

A bo ja z młotkiem za nim ganiam? Przypominam po prostu, że nie jest lekarzem, ani - tym bardziej - epidemiologiem; specjalistą od wakcyn - również nie.
Po co udajesz znowu? On nic swojego nie publikuje, jedynie wyszukuje ogolnie znane badania i je przedstawia. Wystarczy spojrzec na jego kanal, albo czyjkolwiek inny, zeby znalezc badanie, potem juz mozna do zrodla. Jak mowilem, jesli sie czujesz na silach to zmierz sie bezposrednio z badaniami, a nie probujesz strzelac do poslanca, omijajac meritum. Tak w ogole, to w pierwszych fazach byl bardzo pro vakcyny, pro-lockdown, etc. Po prostu nie jest slepy i jak wielu innych, po poczatkowej fazie oglupienia, wrocil do zmyslow.

Znasz chyba całokształt jego wypowiedzi, i sam je w szczepionkowym kontekście przywołałeś (to tak a propos udawania głupiego ;)).

https://healthfeedback.org/claimreview/studies-covid-19-vaccination-doesnt-increase-risk-death-misleading-video-europe-excess-death-john-campbell/
Kombinuj, kombinuj... Czepiaj sie tego kto mowi o badaniu, zamiast badania... Co innego pisales i odnosiles sie do tego, konkretnego nagrania, wiec nie sciemniaj.
I, na Croma, daj sobie spokoj z tymi faktczekersami. Nie wiem czy od nich przyjmujesz ta maniere omijania meritum, czy Ci oni imponuja uzywaniem tej maniery, bo zgadza sie z Twoja? Nie odniesiesz sie do badan z tego linka, dotyczacych dlugiego covida? Dla zachety powiem, ze zobaczysz tam prawdziwego lekarza i naukowca, w zwiazku z czym badania ktorych on nie robil maja inna wage, niz te ktorych nie robil Campbell  ;D  ::):
https://www.youtube.com/watch?v=bCi9Xpag4FM

Brzytewka, mój drogi. Skoro wiem, że w atmosferze krąży nowy patogen, wywołujący m.in. objawy zakrzepowe, to w sposób naturalny ustawiam go w roli pierwszego podejrzanego
W atmosferze krazy tez nowa szczepionka, o ktorej doskonale wiadomo ze wplywa negatywnie na serce, uklad krazenia i nerwowy. Ale oczywiscie, ten rejon jest zabroniony do sprawdzania, bo to jedyny lek w historii medycyny,  ktory nie ma skutkow ubocznych  ???

Może zastanów się lepiej z czego wynika Twoja potrzeba trollowania (do uprawiania którego się sam przyznawałeś) i empatycznego nachylania się nad ludobójcami? ;)
Moze lepiej sie zastanow, co wynika z tych badan?
Moje trollowanie Ciebie, niezgadza sie z zalinkowana definicja trollowania. Staralem sie w Tobie poruszyc inny punkt widzenia. Moze powinienem uzyc innego slowa? Jakos trollowanie najbardziejmi pasowalo. A, niestety psychopata nie jestem, robilem sobie niedawno test i liczylem na gruba psychopatie, tymczasem okazalo sie ze jestem sporo ponizej sredniej (psychopatia jest spektrum). Empatyczne nachylanie sie nad ludobojcami? O co chodzi?

Aktualnie, w UK zalecenie jest by w ogole nie podawac kolejnych dawek eliksiru ludziom pponizej 50, o ile nie sa w grupie ryzyka. W Danii juz zdaje sie od dawna. Powoli, powoli z przymusu szczepien i zalecen dla wszystkich, przesuwamy sie na drugi koniec skali:
https://www.gov.uk/government/publications/jcvi-updated-statement-on-the-covid-19-vaccination-programme-for-autumn-2022/joint-committee-on-vaccination-and-immunisation-jcvi-updated-statement-on-the-covid-19-vaccination-programme-for-autumn-2022

Tojest b. ciekawe. Dane pokazujace ilu ludzi (w poszczegolnych grupach) trzeba zaszczepic zeby zapobiec 1 trafienia do szpitala na covid. Oczywiscie smierc bedzie jeszcze nizsza liczba:
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1131409/appendix-1-of-jcvi-statement-on-2023-covid-19-vaccination-programme-8-november-2022.pdf
10
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Styczeń 30, 2023, 09:05:19 pm »
I jeszcze trochę plątania na bazie splątania ;):
https://www.thedailybeast.com/why-more-physicists-are-starting-to-think-space-and-time-are-illusions
...rather than quantizing gravity, maybe we should try to gravitize quantum mechanics.
A co? Niezły pomysł, hę?
A dlaczego właściwie nie? Skoro nie udaje się skwantować grawitację, należy zgrawityzować kwanty.
Coś mi to przypomina... chwileczkę... a, jest:
Skoro nie można się przemieszczać w czasie, należy przesuwać czas. Jeśli energia nie chce płynąć pomiędzy równocieplnymi miejscami, to trzeba ją do tego zmusić, robiąc dziury.
 ;)
Strony: [1] 2 3 ... 10