Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 681217 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1215 dnia: Kwietnia 17, 2016, 10:42:56 pm »
CIA powinno przyjrzeć się więźniowi łagrów?
R.
A kto siedział w łagrze?
Swoją drogą - ciekawa biografia.
https://en.wikipedia.org/wiki/Yuri_Milner
Cytuj
sensownym celom posłuży to ja się cieszę sensownym celom posłuży to ja się cieszę
Ja też się ucieszę - gdy tylko jakiś konkret będzie.
Może on faktycznie wizjoner-filantrop? Nie wiem.
Na pewno razem z Markiem i Siergiejem mają olbrzymią wiedzę i środki.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2016, 10:44:40 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1216 dnia: Kwietnia 17, 2016, 11:02:41 pm »
Generał Kiszczak rzekł był mi kiedyś, że 10 000 000 000 dolarów uczciwymi biznesamii nie da się zarobić w ciągu kilku lat NIGDZIE. Odniosłem wrażenie, że wie, co mówi.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1217 dnia: Maja 09, 2016, 08:20:54 pm »
Tranzyt na żywo:



R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1218 dnia: Maja 09, 2016, 08:23:31 pm »
Czy ktoś zechciałby usunąć drugi wpis?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1219 dnia: Maja 09, 2016, 09:22:41 pm »
Ktoś zechciał ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1220 dnia: Września 07, 2016, 08:37:37 pm »
Jak to z Filem było.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1222 dnia: Września 28, 2016, 11:56:48 am »
Jeden Musk to znacznie za mało. Potrzebny jest milion takich miliarderów.
Natomiast w kwizie planetarnym mam 8/9.
R.

pjes: Globalni, zróbcie cóś, proszę, by Forum przysyłało mi informacje o wpisach zawsze, a nie tylko co któryś raz...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1223 dnia: Października 15, 2016, 04:54:48 pm »
BBC poważne medium, więc dam tu... ;)

http://www.bbc.com/news/world-europe-37650274
http://asgardia.space

(W skrócie: ten pan zapowiada budowę stacji kosmicznej, która ma być samodzielnym państwem...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1224 dnia: Października 15, 2016, 07:35:43 pm »
Wiesz, że to bardzo ciekawy problem? Zaczęło się niewinnie, od pralek i naci...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1225 dnia: Października 15, 2016, 09:48:44 pm »
To żaden problem, goście się naczytali s-f. Nie może istnieć państwo całkowicie zależne, podobnie jak pacyfistyczne zresztą. Zależne państwa to kolonie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1226 dnia: Października 22, 2016, 12:45:26 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1227 dnia: Października 22, 2016, 12:02:03 pm »
Od poczatku były pierepałki...
Pierwsze lata przebiegu projektu ExoMars nie były łatwe, zmianom ulegała także koncepcja, co dokładnie poleci na Marsa. O tego typu misji zaczęto myśleć w 2001 roku w ramach projektu Aurora. W pierwotnej wersji projekt został zaakceptowany przez ESA w 2005 roku. Początkowo start miał nastąpić w 2011 roku z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej, przy pomocy rakiety nośnej Sojuz-2b/Fregat, a lądowanie w 2013 roku. Jednak z powodu awarii amerykańskiej sondy Mars Global Surveyor i niepewności co do możliwości wykorzystania innej amerykańskiej sondy orbitalnej Mars Reconnaissance Orbiter do przekazywania sygnału na Ziemię, w roku 2006 postanowiono, że projekt ExoMars obejmował będzie także dodatkowego satelitę, a całość wyniesie w roku 2013 rakieta Ariane 5.
   Później jednak zrezygnowano z tego pomysłu i ESA podpisała umowę z Roskosmosem, a planowaną rakietę nośną zmieniono na rosyjski Proton. To jednak nie był koniec perypetii, bowiem wkrótce ustalono współpracę z NASA pod nazwą Mars Exploration Joint Initiative i podzielono projekt na sondę orbitalną i dwa łaziki, które miała wynieść amerykańska rakieta Atlas V, a sposób lądowania byłby podobny do amerykańskiego rozwiązania z misji Mars Science Laboratory.
   Jednak w roku 2012 r. NASA wycofała się z projektu ExoMars i ponownie skierowano się w stronę Rosji (rakieta nośna Proton M), a Roskosmos został pełnoprawnym partnerem projektu. We wrześniu 2015 roku przełożono start z powodu awarii sensorów w systemie napędowym lądownika Schiaparelli. Z kolei w styczniu 2016 r. ogłoszono, że z powodów finansowych drugi etap misji będzie musiał zostać przesunięty i w końcu zdecydowano się na rok 2020.
    Ostatecznie pierwszą misję udało się wystrzelić w kosmos 14 marca 2016 r. z kosmodromu Bajkonur przy pomocy rakiety Proton M.
   Po tych wszystkich zmianach obecnie w pierwszym etapie misji ESA jest odpowiedzialna za sondę orbitalną Trace Gas Orbiter (TGO) oraz lądownik Schiaparelli, natomiast Roskosmos za rakietę nośną oraz dwa z instrumentów naukowych na pokładzie TGO. W drugim etapie Roskosmos również zapewni wystrzelenie z Ziemi przy pomocy rakiety Proton, przygotuje lądownik i kilka instrumentów naukowych dla łazika, z kolei ESA opracuje łazik i część jego instrumentów naukowych.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,411666,w-srode-ladownik-misji-exomars-osiadzie-na-powierzchni-marsa.html
Ciekawe, co poszło nie tak?
Może Terminus wie?
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2016, 01:24:00 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1228 dnia: Listopada 04, 2016, 08:25:43 am »
Chińczyki trzymają się mocno ;). Wczoraj miał miejsce start rakiety Długi Marsz 5, udany:
http://kosmonauta.net/2016/11/udana-premiera-nowej-chinskiej-rakiety-nosnej-cz-5/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1229 dnia: Grudnia 01, 2016, 08:58:14 pm »
W sumie to sam nie wiem, gdzie to wrzucić: kalendarz adwentowy z Hubbla :) .

http://www.theatlantic.com/photo/2016/12/2016-hubble-space-telescope-advent-calendar/509306/
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).