Autor Wątek: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległości.  (Przeczytany 39668 razy)

Furtianka Agata

  • Gość
PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległości.
« dnia: Grudnia 28, 2004, 11:22:02 am »
Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, dnia 21 stycznia 2002 roku po narodzeniu Jezusa z Nazaretu ( zwanego Chrystusem ), członkowie Szkoły Filozoficznej Wyznawców Wiary w Inteligencję Człowieka "Sekta im. Giordano Bruno" zakończyli formułowanie pięciu Prawd Wiary:

I. Świadomość jest bytem suwerennym.

II. Unicestwienie świadomości jest morderstwem, niezależnie od tego, w jaki sposób i z czego zbudowany jest twór ( istota ) będący jej nośnikiem.

III. Jeżeli istota żywa jest nośnikiem świadomości, życie to, jako gwarant ciągłości istnienia tejże świadomości, podlega szczególnej ochronie. Świadomość jest wyłącznym właścicielem noszącego ją życia, oraz posiada  niezbywalne i wyłączne prawo decydowania we wszystkich jego sprawach.

IV. Życie nie będące nośnikiem świadomości ( aktualnie lub w przyszłości ), posiada przeliczalną wartość rynkową i jest dobrem ( majątkiem ), które może zostać zakupione lub zawłaszczone przez jakąś świadomość. Świadomość nie posiada wartości handlowej, a jej zbywanie, zakup, oraz wszelkie ingerencje mające na celu ograniczenie ( aktualnie lub w przyszłości ) ogarnianego przez nią obszaru, są ciężkimi przestępstwami.

V. Fakt posiadania świadomości upoważnia do tworzenia hierarchii wartości, dokonywania ocen i rozstrzygnięć w każdej sprawie. Jedynym miernikiem trafności działań istoty świadomej, jest brak lub akceptacja poczucia krzywdy w świadomościach innych istot ( które własną świadomość posiadają ). Krzywdy dokonuje się wyłącznie na świadomości. Istota ( twór ) nie posiadająca świadomości, nie może zostać skrzywdzona.


Z dniem zakończenia formułowania powyższych Prawd, Ludzkość wkroczyła w nową erę, zwaną przez członków Sekty ERĄ NOWOŻYTNĄ. Okres poprzedzający, liczony od upadku Cesarstwa Zachodnio Rzymskiego, został podzielony na dolne, środkowe i górne średniowiecze.

W chwili obecnej, średniowieczne dylematy moralne takie jak : kara śmierci, eutanazja, aborcja, prostytucja, rasizm, klonowanie, eksperymenty genetyczne oraz tworzenie sztucznych inteligencji ( itd. itp.) –  zostały zaliczone do sfery przesądów i zabobonów.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2004, 12:24:27 pm »
zapraszam do dyskusji w watku o sztucznej inteligencji :)

rozumiem ze zgadzasz sie z ich postulatami?

This user possesses the following skills:

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2004, 01:54:21 pm »
Cytuj
zapraszam do dyskusji w watku o sztucznej inteligencji :)

rozumiem ze zgadzasz sie z ich postulatami?


Obawiam się, że dyskusja z zakonnicą Agatą nie ma większego sensu. Tzw. Furtianie znani są z agresywnej, internetowej ewangelizacji, ale raczej nieskorzy do rewizji swoich mocno egzotycznych poglądów ;>

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 28, 2004, 02:24:26 pm »
poczekamy - zobaczymy ;)

a gotowe texty to wkleic nie problem... chyba nie licza w dobie wszechogarniajacego spamu ze wklejanki zostana potraktowane powaznie? :)

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2004, 02:27:53 pm »
Ojej, a ja myślałem, że to pisze ,,Furiatka''.
Mam nadzieję, że się pomyliłem.

nty_qrld

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • . . . . ...
    • Zobacz profil
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 28, 2004, 07:04:45 pm »
Cytuj
V. Fakt posiadania świadomości upoważnia do tworzenia hierarchii wartości, dokonywania ocen i rozstrzygnięć w każdej sprawie.  


Aha, a więc twór bez świadomości nie ma prawa - nie jest upoważniony do tworzenia systemu wartości? Nieświadoma istota ma zakaz dokonywania ocen (które de facto świadczą właśnie o świadomości)?  ;D
Absurd.


W dniu N o godzinie entej, w entym sektorze entego rejonu zostaniecie wyentowani z pokładu jednostki N."
Pamiętnik znaleziony w wannie

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 28, 2004, 10:11:34 pm »
mysle ze nacisk w tym zdaniu jest zlozony na "kazdej" a nie na reszte
a Twoje przeczenie interpretujesz odwrotnie :) to ze nie ma swiadomosci nie daje jej mozliwosci dokonywania ocen

innymi slowy, co do logicznosci zdania nie mam zastrzezen zatem nie zgadzam sie z teza ze jest to absurd :)

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2004, 11:26:23 pm »
Cytuj
II. Unicestwienie świadomości jest morderstwem, niezależnie od tego, w jaki sposób i z czego zbudowany jest twór ( istota ) będący jej nośnikiem.
 


A w jaki sposób określa się, czy dany twór np. nieorganiczny jest świadomy czy nie? Test Turinga?

Bo... takowe twory jeszcze nie istnieją, więc jestem bardzo ciekaw jak zamierzacie te problemy rozwiązac.

Będzie trzeba rozszerzyc doktrynę...

Terminus

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 28, 2004, 11:29:13 pm »
Cytuj
IV. Życie nie będące nośnikiem świadomości ( aktualnie lub w przyszłości ), posiada przeliczalną wartość rynkową i jest dobrem ( majątkiem ), które może zostać zakupione lub zawłaszczone przez jakąś świadomość. Świadomość nie posiada wartości handlowej, a jej zbywanie, zakup, oraz wszelkie ingerencje mające na celu ograniczenie ( aktualnie lub w przyszłości ) ogarnianego przez nią obszaru, są ciężkimi przestępstwami.


W takim razie człowiek, który w wyniku uszkodzenia mózgu popada w stan śpiączki i jest nieświadomy (przy czym eksperci oceniają, iż jego szanse na powrót do świadomości są nikłe, lub, co się o ile mi wiadomo czasem niestety zdarza, zerowe) jest dobrem rynkowym ????

Moje gratulacje.

Terminus

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 28, 2004, 11:31:36 pm »
Cytuj
Krzywdy dokonuje się wyłącznie na świadomości. Istota ( twór ) nie posiadająca świadomości, nie może zostać skrzywdzona..

 


W takim razie niszczenie życia nieświadomego nie jest krzywdą. To znaczy, np. wypalanie lasów nie jest krzywdą dla roślin? Rozumiem...

Mam przejśc do świadomości zwierząt?



Terminus

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 28, 2004, 11:34:57 pm »
A w ogóle to takie agitki wolno smarowac na forach? Co to ma z Lemem wspólnego? Toż to potwarz.

Wydaje mi się że ta krótkotrwała działalnośc p. Furtianki Agaty już się zakończyła i że nie pojawi się ona więcej na forum...




Furtianka Agata

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 29, 2004, 10:08:46 am »
Cytuj

Obawiam się, że dyskusja z zakonnicą Agatą nie ma większego sensu. Tzw. Furtianie znani są z agresywnej, internetowej ewangelizacji, ale raczej nieskorzy do rewizji swoich mocno egzotycznych poglądów ;>


Opiniaj jak opinia...  :)  Masz do niej prawo.
Ponieważ nie jest jednak w żaden sposób udokumentowana, ma wartość plotki.

Furtianka Agata

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 29, 2004, 10:13:22 am »
Cytuj
poczekamy - zobaczymy ;)

a gotowe texty to wkleic nie problem... chyba nie licza w dobie wszechogarniajacego spamu ze wklejanki zostana potraktowane powaznie? :)


My Furtianie zupełnie na nic nie liczymy. MY OGŁASZAMY
To, jak ktoś sobie chce traktować ten tekst zupełnie nas nie interesuje.  Nie wymaga on niczyjej akceptacji.
Pentalog jest bowiem jednostronną delkaracją.    :)

Furtianka Agata

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 29, 2004, 10:16:28 am »
Cytuj
Ojej, a ja myślałem, że to pisze ,,Furiatka''.
Mam nadzieję, że się pomyliłem.


"Myślałaś", czy tylko usiłowałaś... :D

Furtianka Agata

  • Gość
Re: PENTALOG - indywidualna deklaracja niepodległo
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 29, 2004, 10:22:02 am »
Cytuj

Aha, a więc twór bez świadomości nie ma prawa - nie jest upoważniony do tworzenia systemu wartości? Nieświadoma istota ma zakaz dokonywania ocen (które de facto świadczą właśnie o świadomości)?  ;D
Absurd.



Sam napisałes zdanie o tworze bez świadomości i sam je sobie skomentowałeś.
Zdanie do którego w swoich zamierzeniach pragnąłeś się donieść dotyczyło (chyba?) istoty, (bytu, tworu) posiadającego własną, suwerenną swiadomość.
Chciałeś - ale ci nie wyszło...  Nie szkodzi.  ;)  Nie ty pierwszy...