Autor Wątek: Szok predkosci w ,,Polityce"  (Przeczytany 110623 razy)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #225 dnia: Maja 20, 2009, 10:00:03 pm »
Ja nie widzę linii tylko mogę powiedzieć że kropki które widzę układają się na jednej linii którą potrafię sobie wyobrazić.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #226 dnia: Maja 20, 2009, 10:17:20 pm »
O to chodzi, trochę nazbyt malowniczo to napisałem  ;D .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #227 dnia: Maja 20, 2009, 10:34:29 pm »
Boję się że liv i olka zobaczą jednak linię :P

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 20, 2009, 10:46:34 pm »
Twój żarcik przypomina mi obrazek (pejzażyk jakiś), na którym były "poukrywane" twarze (za rozpoznawanie których odpowiada zresztą inny ośrodek - często widzimy twarz w deseniu na dywanie czy w innym zbiorze przypadkowych linni i kropek). Podpis pod obrazkiem mówił, że jeśli nie widzisz żadnej twarzy to idź do okulisty, jeśli powiedzmy trzy - to cośtam, jesli pięć - to cośtam-cośtam, jeśli dziewięć - to super, bo tyle ich jest na tym obrazku - a jeśli więcej - to idź do doktora, bo może masz schizę. No i ja zobaczyłem jedenaście :-) . Na wyżej zapodanym obrazku z kropkami w namolny sposób rzucają mi się w oczy trzy linie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 20, 2009, 10:59:12 pm »
Boję się że liv i olka zobaczą jednak linię :P
Ha ha, nie doceniasz mnie. Widzę transporter opancerzony, jak żywy :P
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #230 dnia: Maja 20, 2009, 11:02:05 pm »
Wiesz, to że go widzisz, to drobiazg. Ale że twierdzisz, że on jest  żywy - to już problem...  ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #231 dnia: Maja 20, 2009, 11:07:37 pm »
Wiesz, to że go widzisz, to drobiazg. Ale że twierdzisz, że on jest  żywy - to już problem...  ;D
Racja, prawie taki sam jak trójkąty i proste występujące w środowisku :). Aaa ,nie napisałem, że żywy, tylko jak żywy. Bo w trakcie pokonywania przeszkody wodnej - widać przecież wyraźnie.   :)


A na tym obrazku widzicie pojazdy latające, czy tylko uszkodzony relief?
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2009, 06:50:48 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #232 dnia: Maja 20, 2009, 11:42:11 pm »
Zaraz...jakie kropki?!...na linie nie styka mi juz wyobrazni :P

P.S. Dzi ja pisalam raczej o tym czego NIE widzimy...a nie o tym co sobie dopowiadamy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #233 dnia: Maja 21, 2009, 09:45:34 am »
Sięgając stron parę wstecz....

Jest problem sporo większy, nie będziemy mogli tej świadomości stwierdzić. Chyba że będzie to kopia mózgu ludzkiego i na drodze analogii (tak jak obecnie stwierdzamy świadomość innych osób).

Ależ to oczywista oczywistość ;). Zresztą znamienne było tu wyznanie lemowego GOLEMa:

"Choć Bóg milczy, a ja mówię, nie udowodnię autentyczności mego istnienia nawet działając cuda, bo i to dałoby się odtłumaczyć. "

Oraz ten oto cytacik z clarke'owej "Odysei...":

"Bez względu na sposób powstawania rezultatem procesu Minsky'ego/Gooda była sztuczna inteligencja, która mogła reprodukować - niektórzy filozofowie woleli używać słowa 'naśladować' większość czynności ludzkiego mózgu"

(Przy czym Clarke, w dalszych zdaniach, wykręcił się tu sianem, tzn. Testem Turinga.)

Skądinąd, zgodnie z zasadą prawa rzymskiego nakazującą interpretować wszelkie uzasadnione wątpliwości na korzyść oskarżonego, jeśli zachowanie SI będzie nosiło - patrząc z zewnątrz - wszelkie znamiona świadomości, należało będzie, w imię przyzwoitości, założyć "na wszelki wypadek", że SI jest świadoma, i stosownie do tego ją traktować.

Kwestii świadomości nie poruszałem bo nie wiem czym jest. Sama hipoteza świadomości jeszcze jest ok (w moim odczuciu jest to zwykła zdolność do abstrakcyjnego zamodelowania siebie)

Ano prawda, ze to hipoteza, bo mimo, że (chyba ;)) obaj uznamy się za świadomych, nikt nie zdefiniował z sensem świadomości, ani nie stworzył przekonujaco ją opisującej teorii.

Traktuję mózg raczej jako sieć neuronową gdzie kopiowanie da kopię identyczną, z czego wynika że połączenie identycznej pamięci i identycznych procesów myślowych da w wyniku tą samą świadomość.

Zgoda, przy czym mówiłem o takiej sytuacji, że stworzymy taki model (czy też symulację) oryginalnej sieci neuronowej, że mimo diametralnej różnicy budulca będzie dawać identyczne wyniki "na wyjsciu".

(Czyli zbudujemy taką maszynkę, która nie będąc lustrzaną kopią mózgu dzi, będzie - na poziomie myślenia, działania i tej niezdefiniowanej świadomości - w niczym od działania mózgu dzi, na tym samym poziomie ,nieodróżnialna. Tzn. o skuteczne ma(ł)powanie mi idzie.)

Tylko że poruszamy same banały :P

A co innego da się robić w oderwaniu od empirii? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #234 dnia: Maja 21, 2009, 04:06:37 pm »
Na wyżej zapodanym obrazku z kropkami w namolny sposób rzucają mi się w oczy trzy linie...

A mi się tam nic nie rzuca. Jak przeczytałem, że o linie chodzi, to i je zobaczyłem - ale też jakieś krzywe...

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #235 dnia: Maja 21, 2009, 05:22:23 pm »
maziek, o ten:

obrazek chodziło? a gdzie widzisz jedenastą twarz? bo ja naliczyłam dokładnie dziesięć :D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #236 dnia: Maja 21, 2009, 07:24:46 pm »
Nie to nie taki, tamten był z jakimiś górami i pustynią... A na tym widze dziewięć. Cztery koło ptaka po lewej stronie bramy, jedną po prawej, twarz kobiety, dziecka i starca plus "główna". Chyba, że profil tego dziadka z kijem uznać za twarz. A może coś z psem? Choć bardziej to do ręki głównego bohatera podobne...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szok predkosci w ,,Polityce"
« Odpowiedź #237 dnia: Listopada 06, 2013, 07:56:54 pm »
Współczesne komputery - i pokrewne zabawki - w odbiorze więźniów o długich wyrokach, którzy znają je tylko z opowieści:
http://www.buzzfeed.com/justinesharrock/the-internet-explained-by-prisoners-who-have-never-seen-it
http://gadzetomania.pl/2013/10/21/film-science-fiction-do-ktorego-nie-ma-dostepu-jak-wiezniowie-wyobrazaja-sobie-internet
Epoka osobliwości właściwych, jak pisał Założyciel wątku? W każdym razie czeka ich ciekawy powrót, bynajmniej nie z gwiazd.

Jeden nawet już powrócił i relacjonuje:
http://www.businessinsider.com/michael-santos-on-using-technology-after-prison-2013-9
http://gadzetomania.pl/2013/01/11/25-lat-bez-komputerow-i-gadzetow-technologiczny-szok-po-wyjsciu-z-wiezienia

ps. tak, wiem, że odkrywkowo
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki