Autor Wątek: Lem's day??  (Przeczytany 88037 razy)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Lem's day??
« dnia: Stycznia 24, 2011, 09:08:08 pm »
czytałem ostatnio i słuchałam trochę o tak zwanej BURNS NIGHT (BURNS SUPPER) <http://en.wikipedia.org/wiki/Burns_supper>. rozsiani po świecie szkoci zbierają się co roku w styczniu, na godzinę lub na dziesięć godzin, rozmawiają, piją szkocką whisky, recytują burnsa, tańczą i jedzą haggis, w ten sposób czcząc pamięć Wielkiego Szkockiego Poety. wiecie, o czym wtedy myślałam.
*
zależy od nas tak mało; mamy tyle Ważnych, :), Spraw, a z każdym dniem czasu jest mniej.  (.chmura ma już gorzką świadomość tych prawd). w dodatku polacy nie słyną ze zdolności do konsekwentnego, skutecznego, zbiorowego działania. a jednak nie jesteśmy bezsilni, a w .chmurze jest potrzeba mistyczna. w to marcowe południe, jak co roku, spróbuję zatem być w krakowie, na salwatorze, by sprawdzić, czy nad cmentarzem "obwódki przedwiosennych chmur nadal pałają bladym ogniem" . później zamyślona .chmura pójdzie, samo-niesamo,  do jakiegoś pubu, baru, knajpy, klubu odprawić rytuał tak stary, jak wizerunki bizonów: napić się piwa, herbaty, wódki, czy czego tam komu trzeba. w plecaku będzie .chmura miała "solaris" (a może "maskę") z zakreślonymi fragmentami tekstu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2011, 03:28:31 pm wysłana przez .chmura »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2011, 04:08:11 am »
ja chętnie + mogę przenocować jedną osobę bez problemu  :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2011, 11:11:31 am »
Ja też zasadniczo-pobieżnie mógłbym (zależnie od tysiąca okoliczności) z chęcią.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2011, 09:28:23 pm »
Sam pomysł Dnia - świetny. Wprost pierwszorzędny :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2011, 10:18:13 pm »
Panie Stanislawie - nic tylko się pojawić z rzeczoną pospołową czekoladą - co to mam przewagę trzech kostek;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2011, 11:20:45 pm »
O, Kochana, to Pani tak uważa, nie ja! Ale przedwczoraj wróciłem z Curisia (wjechałem w godzinę na Jungfraujoch i pierwszy raz w życiu poczułem lekki brak tlenu!), więc mogę dać, w charakterze nadwyżki, jedną, no, góra dwie kostki samolotowe szfajcarskie (leciałem SWISS-em).
A teraz poważniej. Może dzień śmierci Mistrza się ostanie jako nasze Lemowe Rocznicowe Święto, a może przyjmie się inny dzień. Lecz, na dzieńdobry znakomitemu pomysłowi P.T. Chmury, niedziela 27 marca w samo południe na cmentarzu wydaje mi się arcytrafnym terminem i miejscem inauguracyjnym, i starszy pan chętnie przyjedzie z Warszawy do Krakowa (niemal) tylko w tym celu. Już sobie wpisałem do kalendarza (ołówkiem), a teraz czekam na Państwa aprobatę bądź kontrpropozycje. Chętnie też potem postawię Przybyłym krakowską kawę z krakowskim ciachem, tylko proszę o tubylcze sugestie, dokąd i czym się przemieścić :-)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 04, 2011, 01:16:07 pm »
Wstępnie o 11:30 mogę odebrać samochodem
z dworca pkp/pks i zawieźć na salwator cztery osoby.

Potwierdzę jeszcze chęć połączoną ze zbieraniem numerów
telefonów na mój adres e-mailowy przed rzeczonym łikendem :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 04, 2011, 03:28:48 pm »
Ja też od pogrzebu nie byłem na tym cmentarzu
i też chętnie bym się spotkał i zaplanował całe przedsięwzięcie,
żeby nie było religijno-politycznej rzeźni na przykład, tylko żeby każdy
na głos recytował swoje ulubione fragmenty z dzieł Mistrza przy piwie/kawie,
wiem z doświadczenia (mam na koncie pierwszy bardzo udany wieczorek poetycki)
że potem bardzo miło się takie rzeczy wspomnia, więc cała rzecz gdyby nas się zebrało
kilkoro miałaby sens :)

Ech i jakkolwiek pierwszy post w tym wątku daje mi sporo do myślenia pod względem ego,
to jeżeli istnieje niebo do którego trafiają tylko ateiści (antyZakład Pascala), to myślę, że Lem
z szacunku do nas nie czyta nas.

gryby ktoś miał przeoczyć.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 05, 2011, 02:43:47 am »
Jestem zainteresowany, w miarę możliwości, jeśli będą możliwości, to będą mierzone.

Ponoć brak snu działa jak alkohol.

Pozdrowienia z krainy tensorów kontrawariantnych...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 06, 2011, 10:47:11 pm »
Szlachetni P.T. Forumowicze,
Jeśli Chmura pozwoli, to może zaklepalibyśmy na fix (w miarę wiążąco) Jej znakomity pomysł z Salwatorem 27 marca 2011, 12:00?
Czy dałoby się zebrać w tym miejscu deklaracje ewentualnych chętnych?
Uważam, że warto byłoby ustalić i zarezerwować - na przykład na godzinę 13:00? - jakiś LOKAL, gdzie można by POTEM przyjechać i usiąść wspólnie przy stole  na godzinkę-dwie w celach konsumpcyjno-rozmownych?
Czy ktoś zechciałby coś takiego konkretnego-lokalowego zasugerować?
Ze swej strony chętnie postawiłbym - pierwszym dziesięciu osobom zainteresowanym takim spotkaniem - wspomnianą krakowską kawę z krakowskim ciachem (dobiwszy krakowskiego targu z bankiem, skormny fundusz już odłożyłem).
[Gdyby to mogło się na coś przydać - podaję swe namiary: remuszko@neostrada.pl. 504 830-131, +22 641-7190]
Z respektem i uciechą :-)
Stanisław Remuszko

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 07, 2011, 12:12:34 am »
proszę moderatorów forum o na-ten-tychmiastową moderację powyższego postu
z danych w nim zawartych w celu ochrony człowieka bardziej poczciwego niż sam pilot Pirx.

Mam sporo zaprzyjaźnionych barmanów, ale będąc już świadkiem takich ustawek mówię, że lepiej iśc na żywioł i szukać czegoś pustszego,
znaczy mam na myśli że żaden barman nie wyrzuci dla nas pełnej sali, a założę się że w samo południe wiele przyadkowych będzie świciło.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 07, 2011, 05:46:10 am »
Czy Stanisław Lem ma w Krakowie:

a) swoją ulicę,  plac, skwer, aleję, pasaż,  park, łąkę,  błonia, rzeczkę lub potok?
b) swoją bibliotekę,
c) swoją szkołę?
d) swoją uczelnię?
e) swoje lotnisko
f) swój obiekt sportowo-rekreacyjny
g) swój pomnik?
albo
h) coś innego publicznego nazwanego Jego Imieniem?

Remuszko
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 02:34:07 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 07, 2011, 12:44:00 pm »
http://www.matematyka.wroc.pl/muzeanauki/ogród-doświadczeń-im.-stanisława-lema-w-krakowie

Jestem jednak jak najbardziej przeciwny wszelakim pomnikom:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=436266
Pomnik jest w prawie każdej bibliotece :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 07, 2011, 02:19:56 pm »
@trx
Dzięki za bezcenny link!!!
Trafiłem stamtąd do:
www.ogroddoswiadczen.pl
i przed chwilą rozmawiałem kwadrans z przemiłym panem Rafałem Sworstem, który okazał sympatyczne zainteresowanie moją story (mówiłem wyłącznie we własnym imieniu), i zadeklarował, że choć Ogród otwiera swe podwoje dopiero miesiąc później, to on (RS) jest skłonny pokazać mi go półprywatnie (skoro przyświeca mi tak szlachetny cel), i wstępnie umówiliśmy się na mą wizytę w sobotę 26 marca w samo południe, i następnego dnia będę mógł pocmentarnie opowiedzieć przy kawie i ciachu P.T. Przybyłym Lemofilom, jak wygląda to miejsce oraz czy moglibyśmy tam świętować chmurny Lems' day (tramwaj jedynka łączy Salwator z Ogrodem), a także który dzień w roku mógłby wchodzić w rachubę. [Ja na razie optowałbym za dość naturalnym 12 września - również ze względu na porę roku, pogodę meteorogiczną i pogodę ducha]
Natomiast co do pomników: po pierwsze, tylko pytałem, z czystej ciekawości; po drugie - zgadzam się z twierdzeniem o pomnikach bibliotecznych; po trzecie - NA PEWNO nie grozi nam nawet w 0,1‰ powtórka z JPII.
Stanisław Remuszko
P.S. Może zabrałby głos Chmurny Pomysłodawca?
P.P.S. Wiadomość modify z ostatniej chwili:
----- Original Message -----
From: Rafal Sworst
To: remuszko@neostrada.pl
Sent: Monday, February 07, 2011 1:05 PM
Subject: Ogrod_Doswiadczen_im_St_Lema
Szanowny Panie,
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej - serdecznie zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.
Chętnie widzielibyśmy na swoim terenie doroczną imprezę poświęconą Lemowi z udziałem specjalistów i pasjonatów jego twórczości.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Sworst
tel. 793 935 339 (Play), 784 508 004 (Era), (+12) 346-1285
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 02:43:53 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

pittmirg

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 07, 2011, 02:29:52 pm »
Z tego co wiem, planowana/w budowie jest ulica Lema właśnie w tamtych czyżyńskich okolicach. Dawno tam nie byłem, nie wiem, czy coś się z tym rusza.

(To mój pierwszy post na forum, więc z dozą onieśmielenia witam wszystkich bywalców  ;))