Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 858
1
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Dzisiaj o 03:25:27 pm »
Chętnie wysłucham, ale trochę to jest rozmowa zdaje się antyplatonika, muszącego nolens-volens robić w Platonie (Dragana) z dostarczycielem funkcjonalnego platonizmu, który nie wiadomo, czy sam jest platonikiem ;) . Przy czym to Draganowi potrzebny jest ten drugi, a nie odwrotnie ;) .

2
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Dzisiaj o 02:35:38 pm »
W pewnym sensie to oczywiste biorąc pod uwagę kryterium Turinga. Każde z Was może być AI i tylko z przyzwyczajenia zakładam, że nie. I tak, mam tu przyjaciół (soulmates), których nigdy na oczy nie widziałem i pewnie nie zobaczę ;) . W związku z tym w zasadzie nie ma znaczenia, czy te osoby są ludźmi, czy nie.

3
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 12, 2024, 10:51:19 am »
Ja jeszcze nie doszłem do tematu kuli w stożku. Harsh life, but life.

4
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 11, 2024, 11:24:42 pm »
W ogóle mi się to zadanie nie podoba;)
;D


PS LA chylę czoła za całki. Wydaje mi się, że w rachunku całkowym jest OK. Stała przed całkę, całkowanie nieoznaczonej OK, później granica górna minus dolna (zmiana znaków, bo dolna z minusem górna minus-minus czyli plus). Nie widzę też błędu w samym równaniu. Rachunkowo też OK, (sprawdziłem tylko przedostatnią linijkę). Jesteś wielki :) . Nawet jeśli masz byka to i tak jestem za mały, aby go znaleźć :) . Przynajmniej nie z doskoku przy kawie z rana ;) .


https://www.google.com/search?sca_esv=af0b90c6614b7d36&rlz=1C1GCEA_enPL898PL898&q=teach+me+meme+doctor+strange&tbm=vid&source=lnms&prmd=ivnbz&sa=X&ved=2ahUKEwjtyZOtt9WGAxU9SvEDHZQBC0IQ0pQJegQICRAB&biw=2560&bih=1278&dpr=1.5#fpstate=ive&vld=cid:f5199361,vid:eb8896qtFnY,st:0

5
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 11, 2024, 08:38:15 pm »
Ale macie przerób. Wróciłem do dom i dokończyłem z tym okręgiem...


PS aha, jak zwykle drugi ;) .
PS2- w VIII widze źlę zapisałem wyraz wolny (-5/8) ale w pamięci miałem prawidłowo -1/8 ...

6
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 11, 2024, 08:51:57 am »
Dobrze dajecie. Razem wespół-zespół może zdamy tę maturę po jakimś tygodniu ;) .Przy kawie z rana te logarytmy jakoś poszły. Oczywista z otworzoną wikipedią na stronie z wzorami do ich przekształcania. 12.2 to bułka z masłem była.


PS, a propos matur starych - z 5 zadań należało rozwiązać 3. 1 zadanie rozwiązane - ocena 3, 2 zadania - ocena 4, 3 zadania - ocena 5. Przestrzegano przed rozwiązywaniem większej liczby zadań niż 3, gdyż w razie błędu sprawdzane były 3 pierwsze rozwiązane zadania (błędnie rozwiązane zadanie było brane pod uwagę, jeśli było pośród 3 pierwszych w kolejności numeracji).


PS2 rzut oka na maturę krakowską z 1975 - ciekawe I zadanie, bo się zastanawiam na jakim poziomie "słuszności" należało je rozwiązać. Po pierwsze mowa jest o wyniesieniu ciała a nie o umieszczeniu go na orbicie - to zakładam jako pewnik, że chodzi o "podniesienie" ciała z Ziemi na 600 km (skąd, po puszczeniu, natychmiast spadnie). Są co najmniej 3 możliwości - uwzględniając bądź nie opory ruchu, uwzględniając bądź nie zmienność pola grawitacyjnego wraz ze zmianą wysokości nad Ziemią. Pierwsze raczej na pewno nie (zakładamy brak oporów, aczkolwiek w zadaniu to nie padło). Czy natomiast zakładamy niejednorodność pola grawitacyjnego? Jeśli tak, to prowadzi to do całkowania. Jeśli nie, to zadanie staje się banalne (mgh2-mgh1, w zasadzie niezłe przybliżenie bo 600<<6400). Na mego czuja o ile jednak całkowania miało nie być, to chodziło zapewne o znajomość gotowego wzoru na taką okoliczność, uwzględniającego niejednorodność pola (w którym całki już nie ma). Którego to wzoru oczywista nie pamiętam ale wiem, że jest i gdzie go znaleźć. Ale to chyba za mało, aby zdać ;) .

PS 3 - II z 1975 mat-fizu krakowskiego proste.
PS 4 choroba, nie doczytałem, że jeszcze opisać okrąg...

7
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 10, 2024, 10:55:56 am »
;) .

8
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 10, 2024, 09:58:00 am »
Rozważałeś zatrudnienie się w korpusie dyplomatycznym ;) ?

9
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 10, 2024, 08:30:33 am »
Muszę przemyśleć, czy to komplement, czy "ujemny komplement" ;) .

10
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 09, 2024, 10:50:40 pm »
Sam już nie pamiętam, ale chyba zalufiłem z tą Vietą w tle. W każdym razie czuję niejaki wstręt. No po bożemu (w 13) należałoby obliczyć przecięcie okręgów ze środkami w A i B i o promieniach odpowiednio 3/sqrt5 i 1/sqrt5. Ale komplikacje się z tego robią ;) . Można też policzyć punkt przecięcia prostej przechodzącej przez E i o wsp. kierunkowym -1 (prostopadłej do tej danej) z okręgiem O. Można ;) ...

11
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Czerwca 09, 2024, 10:24:16 pm »
Takie hipnotyzujące spotkanie przy zbieraniu rupieci z podwórka. Kuternoga, ale co mnie ta noga, mam panie jeszcze siedem... Widać też jednego małego-cwanego, co się podczepił pod gotową pajęczynę ;) .

12
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Czerwca 09, 2024, 09:28:12 pm »
Ja się kategorycznie, kategorycznie domagam równouprawnienia! To jest Pijanej Żony Zaufania. A w zasadzie - jak po nowemu tytułuje się męża zaufania płci pięknej? No wiecie, naukowiec-naukowczyni, minister-ministra itd. Mężowica zaufania? Męża zaufania? Mężyca? Hmm...

13
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 09, 2024, 09:17:28 pm »

Tak czułem, że Vieta powinien być. Mam czegoś zadawnioną urazę ;) do tego gościa i unikam jak ognia. Moja wersja 13. Można to rozwalić na kilka sposobów na każdym etapie, ale większość komplikuje obliczenia, a ja się coraz łatwiej mylę w przekształceniach. Tak więc moja wersja "po chłopsku, cepem". A teraz zobaczę jak Wy wzięliście tę Częstochowę ;) .


14
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Czerwca 07, 2024, 11:15:25 am »
Ja się muszę rzucić na to co Wy wałkujecie :) . Nie chcecie się spowiadać z popełnianych głupot a mi obserwacja własnej degrengolady umysłowej sprawia czegoś przyjemność. W zadaniu z parametrami dochodzi się do nierówności u mnie wyglądającej po przekształceniu tak:

-12d^2>-12 (widzę, że na papierze zjadłem minus, ale miałem go w pamięci ;)  więc wyszło dobrze), dzielę więc obie strony przez (-12)

-12d^2>-12 //:(-12)


i wychodzi mi, uwaga...

d^2<0


... i tak 3 razy pod rząd :) . I am the Master!

15
Hyde Park / Odp: Czy narkotyki powinny być legalne?
« dnia: Czerwca 07, 2024, 12:16:02 am »
...To jest logiczna konsekwencja tego, że państwo nie ma prawa zabraniać, ale powinno minimalizować szkody.
Samo stwierdzenie jest logiczne, natomiast diabeł tkwi w szczególiku: które szkody dla kogo są ważniejsze i w związku z tym chce je minimalizować przede wszystkim. Uważasz, że walka z przestępcami to szkoda, którą należy minimalizować poprzez podsuwanie narkotyków w wolnym dostępie. Hm, trochę jak leczenie dżumy cholerą...


- po pierwsze uważam, że ludzi bardziej szkoda,
- pokaż mi co nasze państwo jest w stanie zrobić taniej od wolnego rynku (apropos, że państwowe narkotyki będą tańsze)
- pokaż mi, co w ogóle nasze państwo umie zrobić zgodnie ze wstępnymi założeniami jakie sobie samo postawiło i tego nie spieprzyć,
- jak sobie wyobrażasz zapanowanie nad młodzieżą w świetle tego, jak nie sposób zapanować nad nimi w tym względzie z fajkami i alkoholem (nie mówiąc o dopalaczach),
- czy w rachunku zysków i strat uwzględniasz leczenie narkomanów, renty dla narkomanów oraz spadek siły roboczej?


Ogólnie uważam, że Twoje tezy to zbiór pobożnych życzeń ;) .


Apropos czy naród mniej pije czy tam zażywa. Wg mnie nic się nie zmieniło, poza rozwijającą się aktualnie u nas epidemią opioidową (taki półwolny dostęp, jak się ma kasę i trochę pokombinuje - możesz to uznać za tester Twoich pomysłów). Z moich obserwacji naród wali na potęgę i równo poprzez wszystkie stany. Jedyne co się zmieniło, to używki i że raczej po godzinach, bo można łatwo wylecieć z roboty itd. Moim zdaniem obecnie więcej ludzi regularnie pije lub inaczej się odurza, aczkolwiek raczej bez ekstremów w rodzaju, że potem zasikany w bramie leży. Spożycie alkoholu w Polsce stale pnie się w górę.


Apropos art. o kokainie wklep frazę np. cocaine medical effects science articles lub np. https://www.science.org/action/doSearch?AllField=cocaine lub np. https://www.thelancet.com/action/doSearch?type=quicksearch&text1=cocaine&field1=Title&journalCode=lancet&SeriesKey=lancet ...

Strony: [1] 2 3 ... 858