Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399907 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwca 04, 2014, 07:16:05 pm »
Miliard, to jedynka z dziewięcioma zerami. Wikipedia podaje, że europejskie państwa NATO liczą łącznie około 2 milionów żołonierzy, z czego około 100 000 (czyli 1/20) przypada na Polskę. Jednak Polska - ze względu na swe położenie - jest dla NATO kilkakrotnie ważniejsza niż - na przykład - Belgia, Czechy czy Albania. Jeśli zatem na prośbę prezydenta Obamy amerykański kongres dałby kwotę miliarda dolarów na wzmocnienie sił europejskich NATO - na inwestycje w Polsce nie powinna pójść 1/20 tej kwoty, tylko, powiedzmy, 1/10, a może nawet 1/5. Jedna piąta z miliarda dolarów to jest 200 milionów dolarów. Stany Zjednoczone liczą ponad 300 milionów mieszkańców, więc na jednego amerykańskiego obywatela/obywatelkę przypadłby jednorazowy wydatek 200:300=66 centów. W nowojorskim sklepie tyle kosztuje 10 dekagramów mielonych ochłapków dla psa. Innymi słowy, ofiarowany wspaniałomyślnie w imieniu Narodu Amerykańskiego przez prezydenta Obamę MILIARD DOLARÓW oznaczałby dla każdego Amerykanina konieczność kupienia Polakom raz w roku zbrojeń w cenie równej 10 dekagramom psich ochłapków. Jeśli zaś pamiętamy, że rok liczy 12 miesięcy, statystyczny Amerykanin zostałby zbrojeniowo obciążony koniecznością comiesięcznego zakupu dla Polski mniej niż jednego dekagrama psich ochłapków. Czy to się da nabić na widelec?
vosbm
pjes: o, widzę, że gdy brak argumentów, to się karmę podbiera...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2014, 07:18:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwca 04, 2014, 07:35:53 pm »
Czy to się da nabić na widelec?
pjes: o, widzę, że gdy brak argumentów, to się karmę podbiera...
A pan błądzi wciąż w oparach statystyki  ;) Przelicz pan ile by kupił za to statystyczny Rosjanin, pewnie wyjdzie więcej. Nikt chyba nie ma złudzeń, że amerykańska pomoc jest symboliczna. To może wskrzesić Układ Warszawski- same korzyści i ropa tańsza i .. Ja tam karmy nikomu nie odejmuję, wręcz przeciwnie. Dam panu na kredyt  ;) tylko napisz pan swoją opinię z perspektywy 25 lat tej rocznicy, jakby podwójnej, wiadomo jakiej  8) lub chociaż link z swojego bloga.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwca 04, 2014, 09:07:04 pm »
Nawet mi sie nie chce nic pisac na ten temat. Ale moze po 25 latach wolnosci, w koncu by Polska weszla w choc 5 lat szybkosci?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwca 04, 2014, 09:09:29 pm »
A merytorycznie?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwca 04, 2014, 09:21:10 pm »
Merytorycznie nie mam ochoty na dlugotrwala i krwawa rzeznie. Howgh!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwca 04, 2014, 09:49:34 pm »
Jako że pamiętam i Gierka, i koniec Gierka, i 80, i 81, i 85, i 89, i nawet pamiętam jak się nazywam - powiem tylko, że nic lepszego nie może człowieka spotkać jak przeżyć tyle epok bez tradycyjnej rzezi między jedną a drugą i w ogóle wcale nie z deszczu pod rynnę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwca 04, 2014, 09:59:55 pm »
pan Radosław Sikorski będzie - ewentualnie po II kadencji pana Komorowskiego - następnym przezydentem mojego państwa

"NYT" jaśniejszą jeszcze przyszłość chce mu pisać:
http://www.nytimes.com/2014/06/04/opinion/wergin-europes-man-in-warsaw.html
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-europejski-czlowiek-w-warszawie,nId,1437673
(Przy okazji wspominając co i o dwudziestopięcioleciu.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwca 04, 2014, 10:17:44 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwca 06, 2014, 01:12:48 pm »
pjes: o, widzę, że gdy brak argumentów, to się karmę podbiera...
Ja tam karmy nikomu nie odejmuję, wręcz przeciwnie.

To chyba Eustachy zza węgła ;).

ps. Jeszcze a'propos Sikorskiego:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sikorski-nie-spodziewam-sie-by-putin-oddal-krym,436342.html
(Z tym oddawaniem Krymu to jednak pojechał...)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2014, 01:16:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwca 06, 2014, 01:32:12 pm »
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3994
Zamieszczenia tego wpisu czterokrotnie odmówiła "Rzeczpospolita", a moderatorzy "GW", którym, jak wiadomo, nie jest wszystko jedno, i gdzie wpisy pod tekstami ukazują się z automatu - po paru godzinach usunęli go, mimo że, jak zawsze, podpisałem się i podałem namiary:
Nie wolno ustępować ani o milimetr. Dzieci i starcy są tylko przykrywką. Wszystkich terrorystów należy zlikwidować. Miejsce bandytów jest metr pod ziemią. Dobry separatysta to martwy separatysta. Tak zwani żołnierze wyklęci też nam się stawiali, ale władza ludowa skutecznie odrąbała im co trzeba.
Stanisław Remuszko
http://www.remuszko.pl

http://www.rp.pl/artykul/29,1115257-Rosja-wprowadza-stan-wyjatkowy-na-poludniu.html
http://wyborcza.pl/1,75477,16104439,Narodowcy_z_Polski_pojechali_na_Ukraine_wspierac_separatystow_.html

vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwca 14, 2014, 09:45:05 pm »
Podejrzewałem to od dawna, lecz dziś - po wiadomej historii i po reakcjach - utraciłem resztę wątpliwości i powiem to wprost: przypuszczam, że tzw. służby rządzą światem znacznie bardziej, niż mi się to onegdaj wydawało, PRZY POMOCY MEDIÓW. Przypuszczam, dalej, że znakomita większość medialnych decydentów jest etatowymi ( lub TW) funkcjonariuszami SS, politycy zaś, jeśli sami nie są, to przynajmniej godzą się z tym stanem rzeczy i nawet nie próbują go zmienić. To zresztą jest już raczej niemożliwe: SS przerosły media i politykę tak, jak tłuszcz karkówkę.
Spróbuję opublikować w "Rzepie" to: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3781
ale, nawet jeśli się uda, to nawet nie spodziewam się specjalnej kontry.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwca 14, 2014, 09:59:10 pm »
SS przerosły media i politykę tak, jak tłuszcz karkówkę.
Pan już masz zawyżony cholesterol, nadciśnienie i zapewne nie wiesz, jak trudno kupić swojską przerośnietą tłuszczem karkówkę  ;). Zainstalować podsłuch to teraz pestka. Wejdz pan na allegro, wszystko jak na dłoni. Z wyrokowaniem kto zacz to uczynił, to bym poczekał. A może przyjąć założenie ażeby w polityce być uczciwym i nie bać się być podsłuchiwanym, niemożliwe,  jak z kupnem wspomnianej karkówki ?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwca 14, 2014, 10:04:19 pm »
Coś Pan, karkówkowy TW?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwca 14, 2014, 10:12:39 pm »
Coś Pan, karkówkowy TW?

Karkówkowy znaczy świński ? A są jeszcze inni ? No przepraszam, ja od karkówkowego porównania nie zaczynałem. Bądżmy poważni, prawdziwi agenci medialni i tak tą cała aferę obrócą w niwecz, tym bardziej, że są mistrzostwa.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwca 14, 2014, 10:33:55 pm »
politycy zaś, jeśli sami nie są, to przynajmniej godzą się z tym stanem rzeczy i nawet nie próbują go zmienić.

Bo to to bracia rozumni - czciciele pieczeni? ;)
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/461837,ludwik-dorn-nie-wyklucza-startu-z-list-platformy.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki