Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481076 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1065 dnia: Sierpnia 18, 2016, 02:50:41 pm »
ja np. autentycznie jak był hoax ze śmiercią travloty najpierw napisałem posta na fb z kondolencjami, a sekundę później zgooglałem na wiki że żyje i ucieszyłem się że jednak żyje, ale posta nie skasowałem ani nie sprostowałem, fejsbuk służy do toczenia beki :3
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1066 dnia: Sierpnia 18, 2016, 05:20:04 pm »
tu jest sugestia, że mieszkancy tego świata nie chcą o nim wiedzieć
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1067 dnia: Sierpnia 18, 2016, 10:36:47 pm »
tak. osobiście uważam takie postępowanie za bardzo racjonalne.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1068 dnia: Listopada 25, 2016, 09:03:35 pm »
Po obejrzeniu dzisiejszego głównego wydania "Wiadomości" TVP uprzejmie polecam taki ogląd na przyszłość. Mam nadzieję, że ktoś to rejestruje POZA TVP.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1069 dnia: Listopada 26, 2016, 08:52:20 pm »
Wiadomości Reżimowe - to jest cóś! Kto nie widział dzisiejszych, niech żałuje :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1070 dnia: Grudnia 10, 2016, 08:21:04 pm »
Wiadomości Reżimowe - to jest cóś! Kto nie widział dzisiejszych, niech żałuje :-(
R.
Poniekąd re...ubrali się na żółto, więc łatwo ich policzyć. Kilkanaście osób - może dwadzieściakilka.
Mieli zrobić zadymę, zginęli w tłumie. Telewizornie "niereżimowe" już czuwały, zadymy nie było - ale to nic.
W wiadomościach Polsatu i TVNu - to główne wydarzenie dnia. Pan lider z 5 minut występował w okienku żaląc się, że tłum go zepchnął, a grupkę szmatą zasłonił.

Nazwali się obywatele RP - żenuła.
Szukają nowego Mateuszka? Widzę, że brodka siwiejąca i okulary muszą być  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1071 dnia: Stycznia 11, 2017, 01:44:06 pm »
http://wyborcza.pl/7,75399,21226709,czy-rosjanie-maja-haki-na-donalda-trumpa-szokujacy-raportu.html

emeraldpół godziny temu
@wyatearp

Rozumiem, że GW może Pan nie wierzyć, na pewno ma Pan jakieś powody, ale New York Times? BBC? The Guardian? The Independent? Nawet CNN o tym pisze. To też są Pana zdaniem niewiarygodne źródła na poziomie Faktu?

wyatearpprzed chwilą
@emerald

Szanowny Panie, gdy chodzi o jeden temat - totalne niszczenie wizerunku Rosji - cały Główny Zachód (z Polską włącznie) prezentuje identyczne stanowisko. Nie ma takich bredni, które w tym uświęcającym celu nie zostałyby użyte. Powyższy tekst "GW" jest elementarnie niewiarygodny z czysto dziennikarskiego punktu widzenia również wówczas, gdyby wygłosił go sam pan Michnik czy papież Franciszek. Jeśli zatem te nieweryfikowalne anonimowe bzdury ochoczo przedrukowują NYT, G, I, CNN czy BBC, to źle świadczy to o tych mediach. Od uroczystego ogłoszenia przez "Washington Post", że 2+2=5, ta równość ani trochę nie przestanie być fałszywa :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1072 dnia: Stycznia 13, 2017, 01:59:52 pm »
Celowo - jak sądzę - stworzony fakt medialny, czyli dodawanie spadkowi sprzedaży komiksów tła ideologicznego:
http://wgospodarce.pl/informacje/32524-marvel-comics-przechodzi-kryzys-sprzedazy-swoich-komiksow-czy-przyczyna-jest-polityczna-poprawnosc

Owszem, sama informacja o tym, że marvelowskie komiksy zaczęły gorzej schodzić, zdaje się być prawdziwa:
https://www.bleedingcool.com/2017/01/02/bleeding-cool-bestseller-list-its-going-to-take-a-miracle-for-marvel-to-recover-from-this-one/

Ale w tekście widać manipulację, bo użyci do zilustrowania go Bombshells to jest - wbrew podpisowi pod obrazkiem - element parodystyczny (wprowadzając taki wątek scenarzysta podkpiwał sobie z przerostów poprawności politycznej i lewicowej wrażliwości), nie jakaś supergrupa serio (co w istocie dowodziłoby skręcenia decydentów Marvela w absurd), mało tego - to nawet antagoniści pozytywnego Falcona (określeni mianem "terroryści" wręcz) są:
http://marvel.wikia.com/wiki/Bombshells_(Earth-616)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2017, 02:02:29 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1073 dnia: Stycznia 16, 2017, 05:04:16 pm »
http://wyborcza.pl/7,75400,21249579,blue-monday-dzis-najbardziej-depresyjny-poniedzialek-roku.html

Powinna to być stała lektura obowiązkowa we wszystkich klasach liceum ogólnokształcącego.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1074 dnia: Stycznia 21, 2017, 10:32:07 am »
Droga miecza. Od artykułu naukowego do Armageddonu w 4 ruchach.

Krok 1. Parę miesięcy temu członkowie Polskiej Sieci Bolidowej napisali artykuł o wnioskach z długoletniej obserwacji meteorów powodowanych przez roje Taurydów. Dwie czy trzy mądre głowy wpadły na to, mówiąc najprościej, że pośród orbit tych ciał widać rozmaite nieco "poniżej" rezonansu z Jowiszem, ale nie żadnych "powyżej" - przez analogię to taka sytuacja, że nie jesteśmy w stanie zaobserwować ewolucji pojedynczej gwiazdy od narodzin do śmierci - ale na raz obserwujemy miliardy gwiazd we wszystkich możliwych fazach życia. Tutaj podobnie - nie obserwujemy jak ewoluuje pojedyncza orbita, ale widać, że ich ewolucja kończy się na rezonansie z Jowiszem. Powstał z tego artykuł, jest już po recenzji i po poprawkach będzie opublikowany w renomowanym czasopiśmie astronomicznym.

Krok 2. Ponieważ media interesują się naszą siecią tylko jak gdzieś na niebie stanie się coś strasznego (ktoś z nas obliczył ile milionów zł kosztowałby czas antenowy zaraz przed, po lub w trakcie dzienników telewizyjnych wiodących stacji jaki został zużyty na wywiady z członkami naszej sieci po Czelabińsku) - to centrala postanowiła "wrzucić coś do PAPu", żeby o nas nie zapomnieli. Było to popularne omówienie ww. artykułu. Notka w PAPie ukazała się pod tytułem i ze wstępem " Taurydy mogą być źródłem kosmicznej katastrofy - w roju Taurydów znajduje się strumień kosmicznych ciał, z których największe, w przypadku zderzenia z Ziemią, mogą spowodować katastrofę całego kontynentu - wynika z obserwacji Polskiej Sieci Bolidowej. Najbliższe spotkanie z niebezpiecznym strumieniem - w 2019 r."
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,412736,taurydy-moga-byc-zrodlem-kosmicznej-katastrofy.html

Krok 3. Zgodnie z przypuszczeniem centrali media podjęły świeży trop. Gazeta Wyborcza idzie dalej (tylko nieco dalej): "Katastrofa tunguska może się powtórzyć - ostrzegają polscy astronomowie. Nie mamy zbyt optymistycznych wieści dla ludzkości".
http://wyborcza.pl/7,75400,21251669,katastrofa-tunguska-moze-sie-powtorzyc-tak-wynika-z-obserwacji.html#BoxGWImg

Krok 4. Fakt nie owija już w bawełnę: "Ziemię czeka katastrofa? Prognozy przerażają".
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ziemie-czeka-katastrofa-prognozy-przerazaja/f6n3exb

Wprost wali wprost: "Jeśli zderzą się z Ziemią, zniszczą cały kontynent. Polacy ostrzegają przed kosmiczną katastrofą w 2019 roku"
https://www.wprost.pl/nauka/10039385/Jesli-zderza-sie-z-Ziemia-zniszcza-caly-kontynent-Polacy-ostrzegaja-przed-kosmiczna-katastrofa-w-2019-roku.html

Polsat News wie nawet, że zniszczona zostanie konkretnie Europa: "W 2019 roku może uderzyć w Ziemię kilkusetmetrowa skała. Gigant zniszczy całą Europę".
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-01-19/w-2019-roku-moze-uderzyc-w-ziemie-kilkusetmetrowa-skala-gigant-zniszczy-cala-europe/.

Jako ilustrację pokazano zdjęcie bolidu, który może nas zniszczyć i zastosowano pionierską technikę oceny jego wielkości poprzez porównanie z rozmiarami kątowymi gwiazdozbiorów, a zwłaszcza Wielkiego Wozu (formalnie asteryzm).


Kombinujemy teraz, jak się wytłumaczyć, jak nie praśnie :) .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2017, 01:27:56 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1075 dnia: Stycznia 21, 2017, 01:50:49 pm »
Starym sposobem Lema na komety -  biurokracją?:-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1076 dnia: Stycznia 21, 2017, 01:54:43 pm »
Ście narobili, prorocy apokalipsy. Prawie jak z 2012... 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1077 dnia: Stycznia 21, 2017, 09:49:45 pm »
Olka - punkt dla Ciebie ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1078 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:46:01 pm »
Heh, widzę, że nie tylko ja bawię się demaskowaniem medialności faktów medialnych ;), przez docieranie po nitce do kłębka i weryfikowanie pierwotnego źródła.

Ktoś tu wziął, na przykład, niedawnego straszaka asteroidowego, co dotarł i do Polski* (nie tego zaistniałego z maźkowej winy ;) - innego):
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/tajemniczy-obiekt-2016-wf9-zbliza-sie-do-ziemi-czy-asteroida-w-nas-uderzy/mbphsfy
A następnie:
http://thenewdaily.com.au/news/world/2017/01/27/asteroid-2016-wf9-alarmist-story/

* Który to straszak b. nośny był (ludzie na pewnym poziomie nie rozsyłają łańcuszków szczęścia, a media - owszem, można rzec ;)):
http://www.google.pl/search?q=Dyomin+Damir+Zakharovich
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 02:19:04 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1079 dnia: Stycznia 31, 2017, 07:45:55 pm »
Dziś IPN opublikował informacje, że wg ekspertyzy IES Sehna w Krakowie w materiałach SB znajdują się podpisy Lecha Wałesy. Ale ja nie o tym, tylko o "obronie Owsiaka". Owsiak mianowicie wziął się za obronę Lecha Wałesy, co uczynił alegorycznie na kanwie obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Ogólnie rzecz biorąc w przyjętym koncepcie obrony nie ma żadnego sensu, ale ja też nie o tym.

W niejakim uniesieniu Owsiak pisze (na fejsbuku), poczynając od inwokacji: Jan Matejko, polski malarz, który zmarł pod koniec XIX wieku, był najbardziej znanym kronikarzem naszej historii. Każdy Polak otarł się o jego twórczość. ... Dla mnie, i milionów rodaków, Jan Matejko zapisał się nieśmiertelnymi dziełami z jego największym, najbardziej znanym, jakim jest „Bitwa pod Grunwaldem”. ... Bitwę oglądaliśmy w szkole na większych i mniejszych reprodukcjach, na znaczkach pocztowych, które z ogromnym kunsztem, jak banknoty, pokazywały korowód postaci i całą „grunwaldzką zadymę”.

Po czym przechodzi do meritum: Na płótnie Matejki wyszczególnionych jest kilka scen, a jedna z nich to scena z Władysławem Jagiełło, Wielkim Księciem Litewskim. Chłop potężnie siedzi na koniu z rozpostartymi rękoma, w których dzierży miecz i tarczę. I kiedy Wielki Mistrz Krzyżacki jest w totalnych opałach, i Matejki obraz jest jak „stopklatka” na tuż przed jego śmiercią, to nasz Król Jagiełło w samym centrum tego zgiełku jest nie do ruszenia i nadaje przez wieki standardy chwały, dzielności i ogromnej siły.

Kiedy zacząłem interesować się malarstwem, a potem historią, po latach okazało się, że z tą sceną jest wielka bujda. Władysław Jagiełło, Wielki Książe Litewski, siedział na koniu w otoczeniu orszaku daleko pod… lasem i tak przez całą bitwę. Kiedy reszta na śmierć i życie machała toporami, siekierami, włóczniami i mieczami, Król gdzieś z boku - moim zdaniem, tak jak należało - po prostu bitwą dowodził i to dodajmy zwycięsko!



Całość natychmiast puszcza GW, a puszczający redaktor najwyraźniej o ile wie, że Jan Matejko wielkim malarzem był, o tyle kwestia naszego króla, Wielkiego Księcia Władysława siedzącego na koniu na środku obrazu "bitwa pod Grunwaldem" nijakiej podejrzliwości w nim nie wzbudza. I to mimo, że pierwszy komentarz pod wpisem Owsiaka to delikatne wyjaśnienie czytelniczki, że na środku jest Witold, który królem naszym nie był, Władek zaś stoi pod laskiem przy ramie (z czym Owsiak się bez urazy zgadza i dziękuje za wyjaśnienie).

Jak dla mnie dość szokujące :) .
Tu Owsiak: https://www.facebook.com/jerzyowsiak/photos/a.282888165123516.68193.189787894433544/1240795842666072/?type=3&theater
Tu GW: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21317547,co-laczy-wladyslawa-jagielle-z-lechem-walesa-jurek-owsiak-w.html#MT

Porobiłem zrzuty ekranu, bo GW to raczej zaraz zmieni ;) ...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 10:13:52 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).