Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1117403 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1410 dnia: Września 22, 2008, 11:27:00 am »
Ile trwa stygniecie takiej planety, zeby cala przeszla w stan staly? Nie wiem czy Ziemia dostaje wystarczajaco duzo energii sloneczniej, zeby zapobiec jej wystygnieciu?

Tak przy okazji: trochę o historii planet Układu Słonecznego, na poziomie LO, w końcu młodzież też nas czyta ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1411 dnia: Września 22, 2008, 11:30:37 am »
Dla odmiany trochę zdjęć nie generowanych komputerowo ;)

Skoro wszystkie zdjęcia, które zawdzięczamy rozwojowi badań naukowych są fałszywe ;), to prawdziwe zdjęcia powinny być chyba robione metodami szamańskimi? ::)
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2008, 06:05:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1412 dnia: Września 22, 2008, 11:50:12 am »
Szkoda, ze 3/4 zdjec jest o zadawaniu cierpienia.
Jak byla laskawa zauwazyc Lil swiat jest piekny, tylko formy bialkowe go psuja. Mam wrazenie, ze im wyzej zorganizowane, tym sa gorsze. Na szczescie sa bardzo nieistotne wobec nieskonczonosci.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1413 dnia: Września 22, 2008, 01:29:31 pm »
Mnie tam akurat organika głównie jara... No i woda.

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1414 dnia: Września 22, 2008, 01:59:19 pm »
Szkoda, ze 3/4 zdjec jest o zadawaniu cierpienia.

Co dobrze oddaje obraz świata, który Mistrz w swoim trójpodziale był łaskaw zaliczyć do kategorii "wszechświata nieżyczliwego".

Jak byla laskawa zauwazyc Lil swiat jest piekny, tylko formy bialkowe go psuja. Mam wrazenie, ze im wyzej zorganizowane, tym sa gorsze. Na szczescie sa bardzo nieistotne wobec nieskonczonosci.

Oj, bo dojdziemy do konkluzji, że najlepiej przerobić formy białkowe w idealne płytki... ;)

A serio: świat organiczny też jest piękny (vide "Microcosmos" :D), tylko niestety naznaczony cierpieniem i przemijalnością, które zresztą nie zostały wymyślone przez istoty żywe.

(Swoją drogą ogrom cierpień zadawanych przez człowieka i tak jest niczym wobec okrucieństwa natury.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1415 dnia: Września 22, 2008, 02:03:51 pm »
Mnie tam akurat organika głównie jara... No i woda.

Zważywszy na to z czego głownie składają się formy organiczne, można rzec, że jesteś monotematyczny... ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1416 dnia: Września 22, 2008, 07:58:40 pm »

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1417 dnia: Września 22, 2008, 09:23:53 pm »
Wow! "Las Birnam" mi się skojarzył.

ps. a to skojarzyło mi się z "Lodem" Dukaja (tu Tesla i tam Tesla):
http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/feature-geeks-use-plasma-tesla-coils-as-speakers
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1418 dnia: Września 22, 2008, 11:25:00 pm »
Mazku, w Ziemi panuje ogromne cisnienie, ale to oczywiscie nie usprawiedliwia tego, ze jest plynna i wciaz panuje w niej bardzo wysoka temperatura. Ile trwa stygniecie takiej planety, zeby cala przeszla w stan staly? Nie wiem czy Ziemia dostaje wystarczajaco duzo energii sloneczniej, zeby zapobiec jej wystygnieciu?
Nie potrafię odpowiedzieć Ci analitycznie, z powodu że trzeba by znaleźć takie stałe jak średnie ciepło właściwe Ziemi, ile dostajemy od Słońca itp. choć Twoje pytanie mnie zaintrygowało i niewykluczone, że sobie to policze i dam znac. ZCW to wyliczenia opierające się wyłącznie na tempie stygnięcia daja oszacowanie w okolicy 100-200 mln lat. Nie uwzględniaja promieniotwórczości. (Ale co ciekawe te oszacowania były bardzo "nowoczesne" w swoim czasie, ponieważ stanowiły zaprzeczenie tezie, że Ziemia ma "biblijne" 6 tyś lat. Szacował lord Kelvin). Promieniotwórczość przesuwa tą granicę. To co dostajemy od Słońca nie liczy się specjalnie (Słońce podgrzewa Ziemię do kilkudziesięciu stopni, wewnątrz zaś jest temp. 6000 st). Co ciekawe, zerknąłem do art. nt. jądra Ziemi z WiŻ i stoi tam, że w jądrze przy temp. 6000 st. ciśnienie jest tak wielkie (miliony razy większe, niż na powierzchni) że jądro wewnętrzne jest stałe. Poniżej 2 tyś kilometrów mamy więc płynne, wrzące żelazo z niklem a w samym środku żelazny orzech.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1419 dnia: Września 22, 2008, 11:38:03 pm »
Skoro już mówimy o Ziemi jako planecie...

TO chyba nie było jeszcze linkowane:
http://earthobservatory.nasa.gov/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1420 dnia: Września 23, 2008, 12:42:40 am »
Miało być bez fejków :(

Ok ok już przestaję ;)

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1421 dnia: Września 23, 2008, 02:23:40 am »
Doigrałeś się dzi ;), teraz to prawdziwego fejka wrzucę i to najsłynniejszego:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1422 dnia: Września 23, 2008, 12:50:45 pm »

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1423 dnia: Września 23, 2008, 01:00:36 pm »
Zdjęcia naprawdę piękne, niektóre aż w fotel wgniatają, ale zauważę złośliwie, że ich powstanie (a więc dostrzeżenie tego piękna) nie było by możliwe bez postępu technologicznego którego tak nie lubisz ;).

ps. jak patrzę na te kwiaty i zwierzaki, a potem znów na widoki z orbity i odległe mgławice to zauważam w tym jakieś podobieństwo matematycznej harmonii. To o czym mówił Clarke w tym filmiku o fraktalach... I odczuwam to słynne "uczucie religijne" o którym mówił Einstein.

ps.2. oczywiscie najbardziej mi się kotek podobał.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2008, 01:02:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1424 dnia: Września 23, 2008, 01:17:30 pm »
postępu technologicznego którego tak nie lubisz ;).
Zdanie nieprawdziwe.

Sprzeczać mi się nie chce, jak nie rozumiesz mojego stanowiska do tej pory to nie zrozumiesz...

This user possesses the following skills: