Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424531 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 23, 2014, 08:11:24 pm »
Maźku, małe masło to masełko, tak jak mała bomba atomowa, to bombka (z którą wrócimy znów do Lwowa).
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #16 dnia: Września 16, 2014, 02:22:25 pm »
http://www.rp.pl/artykul/628874,1141486-Hazard--Felieton-Stanislawa-Remuszki.html?referer=och

Tu można wygrać sztabkę złota (marną bo marną, ale zawsze Trisz Dvinis). Żeby mieć szansę, trzeba za darmo przysłać typowanie. Pytam (ale nie dla grepsu, tylko serio): czemu, w ciągu pierwszych kilku godzin pierwszostronicowego wiszenia tej zabawy na "Rzepowym" onlajnie, dostałem dotąd tylko jeden mejl?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #17 dnia: Października 17, 2014, 02:06:08 pm »
: czy zasadę działania drukarek 3D (D3D) można - co do generaliów - przyrównać do "konstruowania (kopiowania) z oglądu"? Że D3D odtworzy na przykład mechaniczny zegarek Z WYGLĄDU, a jeśli go rozbierzemy na części, to odtworzy te części, ale z nich realnego zegarka sama nie złoży?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #18 dnia: Października 17, 2014, 03:26:23 pm »
Podchodzisz do sprawy od strony różnicy jakościowej, a tymczasem ona jest ilościowa raczej. Drukarki 3d działają warstwowo. Tak więc mogą jak najbardziej co do zasady złożyć do kupy każdą rzecz z ilu by i jak pozakręcanych wzajemnie elementów się nie składała. Działanie odwrotne do poszatkowania mikrotomem ciała tych nieszczęśników, których można oglądać jako virtual man i woman). Mogą więc co do idei bez przeszkód wykonać ruska babę (pudełko w pudełku, w pudełku...).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #19 dnia: Października 17, 2014, 03:41:16 pm »
A wracając do mechanicznego zegarka? Mogę dać im złotą cebulę pradziadka, i odrobią mi identyczną z tego, co nasypię do pojemnika, i ta cebula będzie tak samo dokładnie wskazywała czas (ciągle, nie dwa razy na dobę)?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #20 dnia: Października 17, 2014, 08:43:57 pm »
Nie, ale z innych powodów niż zasadnicze. Cebula dziadka przede wszystkim składa się z różnych materiałów (szkiełko, brązowe czy rubinowe panewki np.). Nie wszystkie materiały dadzą się tak formować oraz póki co każda drukarka pracuje na jednym jedną techniką. Ponadto zegarek wymaga niezwykle precyzyjnej (mikronowej) obróbki a dokładność drukarki 3d jest porównywalna do grubości warstwy jednorazowo zestalanej czy napawanej. Ponadto sprężyn nie da się "odlać" - muszą przejść obróbkę cieplną. Tak więc co do generaliów to myślę, że kiedyś da się zbudować "drukarkę replikującą" ale co do szczegółów to jeszcze do tego trochę czasu minie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #21 dnia: Października 17, 2014, 09:34:28 pm »
Dzięki!
Nareszcie wiem: każda jedna 3D3 (albo D3D) pracuje na tylko jednej substancji swoistej (dla tego konkretnego modelu D3D), z której konstruuje co tam chce, ale tylko w jeden sposób (swoisty dla tego konkretnego modelu  D3D). No to mogę spać spokojnie, że nawet jakby Kasia się zasadziła z najnowszym produktem IBM/Sony/D3D/CHELMachines - mnie spod wyra nic nagle nie wylezie i nie użre w conietrzeba (z wyjątkiem plusqief, ma się rozumieć).
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #22 dnia: Października 17, 2014, 09:40:22 pm »
Ty uważaj... kobity mają zręczne paluszki i mogą same poskładać do kupy... tylko sprężyny niedrukowane są. Ale bez nich pistolet tyle, że będzie powtarzalny, a nie samopowtarzalny ;) ...
https://www.youtube.com/watch?v=u7ZYKMBDm4M

i jeszcze: https://www.youtube.com/watch?v=Ak03wmi-3FE (to nie strzela :) ).

P.S. - poza tym Pani Kasia Cię zwyczajnie ręcznie zadusi, co jej nie wątpię sprawi wielką satysfakcję jako i mi niekiedy by sprawiło - i Twoje szczęście, że mam daleko na ten cały Urynów :) .

« Ostatnia zmiana: Października 17, 2014, 09:48:37 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #23 dnia: Października 17, 2014, 10:17:26 pm »
Urynów? Urynów? A myśmy w tajnym przedszkolu podczas wojny zamiast nocniczka używali chitlerowskiego hełmu!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #24 dnia: Października 18, 2014, 02:44:16 pm »
Czy on był z hityny?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #25 dnia: Października 18, 2014, 09:09:42 pm »
Holera wie...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #26 dnia: Października 18, 2014, 09:21:20 pm »
Cheroizm, szczać do takiego chełmu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #27 dnia: Października 18, 2014, 09:45:45 pm »
I to mówi chelmianin... Archiwizuję...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #28 dnia: Października 19, 2014, 10:29:04 am »
Arhiwizuj.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #29 dnia: Października 21, 2014, 11:00:33 am »
Przed chwilą w przychodni NFOZ zapisali mnie do dentysty o nazwisku OSAMA, uspokajając, że wprawdzie tak samo jak Bin Laden, lecz doktor i świetnie mówi po polsku i jest znakomitym fachowcem. Pytam: iść czy nie iść?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )