Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289743 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpnia 06, 2018, 11:35:50 am »
ps.  A tak w ogóle - jak już się w Jej Administracyjność  bawisz - zrobiłabyś coś w końcu z tym spambotem:
http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=7008

O, ciekawe. Wiadomość można zgłosić do moderacji, ale konta - już nie?
Można. Usunęłam. Nie trzeba histerii - botek napisał jedną nieszkodliwą wiadomość. W związku z...jest ich już trzy. Proporcje?
Usunęłabym bez dyskusji - a już na pewno bez personalnych złośliwości -  ale czasem ruszam się od kompa:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpnia 16, 2018, 03:30:30 am »
Cytat: Q
Dobra, skoro wszystko w sumie dobrze się skończyło, czas chyba zamknąć wątek.

Jak kogo skrzywdziłem - przepraszam. Jak kto mnie skrzywdził - wybaczam. Przy czym w sumie nie żałuję tej awanturki, bo mam wrażenie, że większą wagę zaczęliśmy do jakości wypowiedzi powtórnie przywiązywać. I - wbrew pozorom - jakoś się do siebie nawzajem ponaginaliśmy. (Acz mam również wrażenie, że mogliśmy - wszyscy - znacznie ładniej to rozegrać. Choć Lem - "Szpital..." się kłania - by się nie zgodził; rzekłby, że widać nie mogliśmy, skoro nie rozegraliśmy.)

Także ten tego kropa: .

Kwestię chłopską ;) - jeśli profesorowie odpowiedzą - dokończymy w poradni językowej, albo coś

Czyli rozumiem, że ostateczne rozwiązanie kwestii Remuszki, pretensje do metod pozostałych moderatorów/adminów były li tylko pretekstem i zrzuceniem balastu z Twojej piersi po zepchnięciu z piedestału w hierarchii tutejszych porządkowych?. Osobistą wendetą. Zakompleksione i małostkowe to wielce.
Gdyby było inaczej, na pewno nie przyjąłbyś ponownie pełnienia funkcji moderatora, wszak zasady to rzecz najświętsza.
Na szczęście zostałeś przywrócony w roli strażaka i nie ma już potrzeby dalej tego ciągnąć. Cyrk zwija swój namiot, wraca rutyna i koleżeństwo wśród współpracowników w administracji, jak gdyby nigdy nic - brawo.
Zadziwia mnie co innego, mianowicie brak w cytowanym poście, obok przeprosin, wzmianki o tym, że większość biorących udział w ankiecie nie zgadza się z Twoim osądem, co do pracy pozostałych modów/adminów. Spektakularna klęska, ale za to lud się wypowiedział.
Może czas zadać sobie pytanie: czyżbym to ja się mylił i trwał w zaślepieniu?.

PS: Z wiadomej przyczyny (temat z ankietą został przez Q zamknięty - dwa razy, jeśli dobrze liczę - wypowiadam się tutaj. Aczkolwiek proszę tego nie odebrać jako chęć kontynuacji tej telenoweli. Zamknięcie tematu było rozsądną decyzją, Q.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 03:46:21 am wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpnia 16, 2018, 12:18:40 pm »
Wierz mi, Hornet, gdyby to była z mojej strony vendetta i to jeszcze osobista, pewnie znacznie ostrzej by to wyglądało ;).

Co do "ocen" jakie mi tu wystawiasz, natomiast, uznałbym je za wysoce obraźliwe, gdybym śmieszne sprawy internetowe brał sobie do tzw. serca równie mocno, co część Forumowego Koleżeństwa. Że nie biorę, powiem tylko, iż są błędne.

Co do głosowania i zasad natomiast... Powtórzę: skoro widzę, że innym naruszanie drogich mi zasad uchodzi tu bezkarnie, wyciągam stąd wniosek, że i ja na niniejszym Forum traktować je mogę luźniej (jak to z wronami szło...? ;)). A wyniki? Z poziomu moderatorskiego, a tym bardziej administracyjnego, wynikami dałoby się manipulować. Ja tego nie robiłem i nie robię - choć teraz, technicznie, już mógłbym. Mogę tylko wierzyć na słowo, że druga strona wiadomego sporu również tego nie czyniła. Jednak przekonawszy się, że techniczna możliwość jest, a i widząc przypadki takie jak Twój (w życiu Forum mało uczestniczysz, co może i szkoda, a jak już się odezwiesz - ograniczasz się do jeżdżenia sobie po mnie, jakby lepszych zajęć nie było, przez co - mimo całego szacunku dla idei demokracji - trudno traktować mi Twój głos w sprawie stuprocentowo serio), że już o Pirxo-Gnuffach (o których ledwo co mi przypomniano) nie wspomnę, zacząłem podchodzić do własnego pomysłu ankiety dużo bardziej sceptycznie.

Przy czym jednak nie od rzeczy będzie zauważyć, że to co chciałem - osiągnąłem przecież (S.R. się samoograniczył, nawet bardziej niż uważałbym za konieczne, a ci, którym zarzucałem, że zbyt dobrze się czują w klimacie gadania o niczym, zaczęli, jak najbardziej, rozmawiać o czymś). Więc o co dalej mam "walczyć"?

W każdym razie jest to moja ostatnia publiczna odpowiedź na Twoją osobistą zaczepkę (powtórzę jak mantrę: jakby co - priv.), bo nie wiem jak Ty, ale ja nie zamierzam zaśmiecać Forum sporami, których i tak nie rozstrzygniemy (bo każdy trwa przy swoim), i tym samym zwiększać prawdopodobieństwo jego zamknięcia. (No i nie chcę brać na sumnienie, że nam xpil od popcornu utyje ;).)

Jak chcesz podyskutować o Lemie (czy choćby i "StarTreku") - służę  :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 01:38:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #513 dnia: Listopada 18, 2018, 02:10:47 pm »

Z kilku powodów (w tym dwóch głównych) zdecydowałem się powrócić do mojego ANTYulubionego tematu.
ANTYulubionego, bo powracam do niego tylko dlatego, że uważam, że Forum jest niewłaściwie administrowane/moderowane.
A czemu w takim razie w ogóle wracam?
Ano temu, że nikt, włącznie z T.L i W.Z. nie ma monopolu na interpretowanie Lema.
T.L. ma tylko „monopol” na prawa autorskie do publikacji Lema.

*
Powrót do tematu mógł nastąpić w wersji skróconej albo pełnej.   
Zdecydowałem się na bardzo krótką, ale na życzenie lub żądanie (czy też jeśli zostanę wywołany), mogę wrócić do pewnych wątków i spraw, które teraz pomijam.     

*
Pierwszy powód jest taki, że 6 listopada Demokraci wygrali wybory do Izby Reprezentantów.
Nowa kadencja Izby rozpocznie się na początku stycznia, Demokraci obsadzą stanowiska przewodniczących wszystkich komisji i po jakimś czasie (liczonym jednak raczej nie w tygodniach, ale w miesiącach albo i kwartałach) dowiemy się dużo więcej o tych działaniach Trumpa, którymi on się nie chwali.

Pracuje także zespół Muellera.
Wprawdzie na drugi dzień po wyborach Trump zwolnił prokuratora generalnego i mianował (tymczasowo) Matthew Whitakera, człowieka o bardzo wątpliwych kwalifikacjach, za to takiego, który już w czerwcu 2017r, publicznie twierdził, że powołanie zespołu było niepotrzebne, bo żadnych przestępstw nie popełniono, a teraz Whitaker nadzoruje prace zespołu, ale wydaje się, że będzie mu trudno poważnie ograniczyć zakres działań zespołu Muellera, głównie dlatego, że już w styczniu będzie musiał publicznie uzasadniać swoje decyzje, zeznając przed odpowiednią komisją Izby w nowym składzie, z demokratycznym przewodniczącym i demokratyczną większością. 

*
O drugiej sprawie napiszę za chwilę w wątku o UPP.

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #514 dnia: Listopada 23, 2018, 08:07:22 pm »

Dwa tygodnie temu zakończył się konkurs p.t. „Co Ty wiesz o Lemie”
Jak się domyślam, W.Z. chciał uniknąć, powiedzmy, „oranżadowych” pytań w rodzaju:

„Gdzie wylądowali Astronauci?”
A/- Na Jowiszu
B/- Na Neptunie
C/- Na Saturnie
D/- Na Wenus

lub
„Jakie było ulubione ciasto lub ciastko Pirxa?”
A/- Karpatka
B/- Keks
C/- Kokosanka
D/- Kremówka

Stąd zapewne pytanie o to, czego Lem w rzeczywistości nie powiedział.
Oczywiście pytania w konkursie mogą być dowolne, jednak bez wątpienia ważniejsze jest to, co Lem powiedział naprawdę.

A wypowiedział, w książkowych rozmiarów wywiadzie, udzielonym w roku 2000 Tomaszowi Fiałkowskiemu, między innymi następujące zdania:

„Podobnie jak redaktor Giedroyć uważam, że Ukrainę trzeba wspierać, bo jej niepodległość jest jedną z gwarancji naszej niepodległości.”
(Str 30)

„Jedna rzecz wydaje mi się smutnie charakterystyczna. Kiedy trwała wojna w Afganistanie, Amerykanie posyłali tam stingery i inną broń. Do Czeczenii nikt niczego nie posyła - że Ameryka się nie kwapi, to jeszcze rozumiem, ale że kraje muzułmańskie cicho siedzą, to zastanawiające. A przekonany jestem, że gdy Rosjanie opanują Czeczenię, to Szewardnadze, czy jego następca, powinien mieć się na baczności, bo Gruzja czeka następna w kolejce.” [Bold C.]
(Str 233)

I:
„Kiedy istniał jeszcze Związek Sowiecki, profesorowie uniwersytetu i postępowi humaniści siadali przed amerykańskimi bazami wojskowymi w Niemczech, by walczyć o pokój - jakby nie wiedzieli, że sama obecność Amerykanów powstrzymuje właśnie Sowiety od ataku. Typowa działalność „pożytecznych idiotów”, których nie trzeba siać - sami wschodzą.”     
(Str 229)

Wschodzą sami, ale, kiedy już wystawią całe pół głowy nad ziemię, to ogrodnicy SVR/GRU, czasami za pośrednictwem pracowników Sputnika/RT, ich pielęgnują.


Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #515 dnia: Marca 14, 2019, 08:53:57 pm »
Czy ktoś wie, co się dzieje z maźkiem?. Od dłuższego czasu go nie widać na forum.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #516 dnia: Marca 26, 2019, 10:23:44 pm »
Maziek żyje :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #518 dnia: Marca 27, 2019, 09:11:34 am »
Maziek żyje :) .

Nie wierzcie, to atrapa jest.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #519 dnia: Marca 27, 2019, 12:59:40 pm »
Maziek żyje :) .

Nie wierzcie, to atrapa jest.
Ale się dałam złapać...a nawet użył trzeciej osoby...hę.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #520 dnia: Marca 27, 2019, 04:23:48 pm »
Tak jest. Nie nauczył się odmanów i udaje ludzia.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #521 dnia: Marca 27, 2019, 11:54:12 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #522 dnia: Maja 31, 2019, 10:47:17 pm »
Ol, nie chce mi się wierzyć, że - według Ciebie - mam się powstrzymać od rzadkiego okazyjnego jednowierszowego (ćwierćwierszowego) wygłaszania swojej opinii.
Byłbym wdzięczny, gdybyś - po zastanowieniu - powtórzyła na forum swoja prośbę. Cytuję: Ale powstrzymaj się od wpisów rozstrzygających kto wg Ciebie ma rację. Byłeś już proszony by tak nie robić - to niczego nie wnosi do dyskusji - tylko odbiera chęć by ją kontynuować.
Uważam, wbrew Tobie, że taki wpis nikomu nie odbiera chęci, by dyskusję kontynuować. Mój wpis niczego nie rozstrzyga. Mój wpis jest moją drobną prywatną suwerenną opinią, na dodatek, powtórzę, kilkuwyrazową. Nikomu nic do tego.
Sprzeciwiam się dyktowaniu przez Pana Boga innym ludziom, co mogą, a czego nie mogą pisać, co mogą, a czego nie mogą myśleć. Wstyd! To - za moich komuszych czasów - nazywało się cenzurą. Zreflektuj się i wycofaj z tego ograniczania wolności słowa, radzę po starej znajomości. 
Jestem wolnym człowiekiem na wolnym forum, i będę na tym forum robił to, na co mam ochotę. Uważam, że wolno mi robić co chcę - dopóki nie naruszam prawa. 
Jak rzekł kiedyś św. liv, kto chce - czyta, kto chce - polemizuje, kto nie chce chce - pomija.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #523 dnia: Maja 31, 2019, 10:58:15 pm »
Cytuj
Byłbym wdzięczny, gdybyś - po zastanowieniu - powtórzyła na forum swoja prośbę. Cytuję: Ale powstrzymaj się od wpisów rozstrzygających kto wg Ciebie ma rację. Byłeś już proszony by tak nie robić - to niczego nie wnosi do dyskusji - tylko odbiera chęć by ją kontynuować
.
Powtarzam: Ale powstrzymaj się od wpisów rozstrzygających kto wg Ciebie ma rację. Byłeś już proszony by tak nie robić - to niczego nie wnosi do dyskusji - tylko odbiera chęć by ją kontynuować
I proszę: uzasadnij.
Cytuj
Jak rzekł kiedyś św. liv, kto chce - czyta, kto chce - polemizuje, kto nie chce chce - pomija.
Św. PAN liv chyba miał na myśli wpisy z którymi można polemizować, bo naświetlają sytuację z jakiejkolwiek strony.
Cytuj
Wstyd! To - za moich komuszych czasów - nazywało się cenzurą
Wycięłam Cię?
Tylko poprosiłam.
Wolnego człowieka w wolnym kraju.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #524 dnia: Maja 31, 2019, 11:12:35 pm »
Co to ja: Pan Bóg albo Pan Lem jestem?
Remuszko locuta, causa finita?
Pani uważa, że cenzura, to tylko nożyczki?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )