Autor Wątek: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...  (Przeczytany 64061 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 05, 2009, 01:19:57 pm »
O właśnie, maziek, wyrzuć windows!  ;D

Najsolidniejsza kompresja to by chyba była do flasha - kosztem jakości, tylko nie wiem, czy to bez jakiegoś adoba da się zrobić. Jak masz dobre łącze, to w sumie mógłbyś cały film wrzucić na jakiś upload (np. mediafire). Tylko trzeba by to spakować winrarem i podzielić na mniejsze pliki.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 05, 2009, 02:40:27 pm »
Czuję że kodeki stworzone do kompresowania filmów sprawią się lepiej przy kompresji filmu niż flash ;) Ja z popularnych używałem Xvid.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 05, 2009, 03:23:41 pm »
Poszedłem na łatwiznę, przewalam to na YouTube tyle że "prywatnie" Nie chciałbym, aby mi się TV dobrała do siedzenia. I tak nie mam gdzie tego powiesić, a taki np. Photobucket do którego mam zaufanie łyka filmiki do 100MB. Próbowałem to skompresować roztropnie do takich rozmiarów ale kiszkowato to wygląda. Tyle, że szybko to nie idzie.

Rozumiem, że jak wywalę windę to koledzy misjonarze złożą się na mój skromy warsztacik, coby chodził pod Jedyną_Słuszną_Platformą? Bo ten, który uciułałem latami nie zechce.

;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2009, 03:26:29 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 06, 2009, 12:21:24 am »
Pod jedynie słuszną platformę programy są darmowe ;)
Ale masz rację, jakichś CADów to pewnie nie ma w królestwie GNU.

To z kim mam się przespać żeby dostać ten link do filmu w youtube?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 06, 2009, 09:28:07 am »
Po pierwsze musi pasować wtyczka ;-).

Na razie po wgraniu tych 4GB w odcinkach po 0,99GB pokazało się "OK" po czym jak wlazłem na tą stronę z której linkami można dysponować to się dowiedziałem, że filmy są za długie, bo mają ponad 10minut. Grrr, nie napisali tego na stonie, z której się je ładuje. A ładowały się pół dnia wczoraj i jeszcze na noc kompa zostawiłem. Tak, że jednak muszę co najmniej te "fabryczne" odcinki ciachnąć na pół, czyli dziś po robocie to zrobię, i pewnie do jutra rana się przeflancuje. Jeśli oczywiście nie dowiem się wówczas, że nie przyjmują filmików z okularnikami albo z rozczochrańcami...

Jak już będzie wszystko gotowe rozważę propozycję ;-).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 06, 2009, 05:14:03 pm »
Hm...blady koniecplecow...maziek niestety zastosowane w praktyce slowa dzi o necie na nic;)...dzisiaj dostalam maila z tego Antykwariatu ze pieniadze odsylaja a Tako rzecze...zapomnieli zdjac ze stanu...wrr. Po prostu nie ma tej ksiazki.Ponawiam wiec prosbe o przyzwoicie zuzyty albo nowy tomik:)I niech jeszcze raz zrobia ankiete o czytelnictwie w Polsce >:( mam pare takich nieosiagalnych pozycji...a niby nikt nie czyta...to po kiego kupuje?!;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 07, 2009, 10:35:18 am »
Olkapolka, naprawdę nieba bym Ci przychylił, ale moje wydanie jest wyjątkowo zniszczone, ponieważ czytam je na okrągło, a ponadto nie byłbym w stanie się z nim rozstać.
Może stringi typu <"tako rzecze lem" cena kup antykwariat> coś w końcu wyrzucą...

A teraz wreszcie filmiki...












Tym progsem łatwo to złączyć w kupę: http://yamb.unite-video.com/
Nie wiem dlaczego, ale nie było rozdzielczości odpowiadającej formatowi oryginalnemu i obraz jest nieco rozciągnięty, przez co wszyscy mają trochę szersze gęby, jeśli tak można to ująć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 07, 2009, 11:52:04 am »
Hm, klikając ten link widzę wyłącznie komunikat "ten film wideo jest prywatny", i tyle.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 07, 2009, 12:50:57 pm »
Grrr... Try it now.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 07, 2009, 05:19:26 pm »
Super! ciekawy program, chociaż czasem gubiłam wątek wypowiedzi, bo zdania jak dla mnie zbyt rozbudowane  ::)

(a tak btw to Wy musicie mieć ze 2,5m wzrostu :o albo w tym programie tak mi w oczach urośliście)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 07, 2009, 05:59:00 pm »
Nie no...nawet stringi zmieniam...na takie np Beres Tako rzecze Lem...ale bez skutku.Ech...nieba tam...ksiazki mi cza;)Myslalam ze moze Ktos ma 2 albo nie jest do niej przywiazany:)Coz ..bede zaczytywac Rozmowy...;)
O!Zerkne jeszcze raz...moze zmienie zdanie na temat Jedynej Kobiety w programie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 07, 2009, 07:25:30 pm »
Nie no...nawet stringi zmieniam...na takie np Beres Tako rzecze Lem...ale bez skutku.Ech...nieba tam...ksiazki mi cza;)Myslalam ze moze Ktos ma 2 albo nie jest do niej przywiazany:)Coz ..bede zaczytywac Rozmowy...;)

W wersji z 1987r jest na allegro.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 07, 2009, 07:37:33 pm »
Dzieki Hokopoko ...ale wlasnie Rozmowy...z 1987 mam.Chcialam Tako rzecze...zeby porownac i w ogole zeby sie apdejtowac;)
P.S. Hihi..mam i czytalam;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2009, 07:39:15 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 07, 2009, 08:22:46 pm »
Dzi, Maziek, dobra robota! Przyjemnie słuchało mi się waszych wypowiedzi, swobodne, bez skrępowania świadomością bycia oglądanymi przez milionowego widza. Ale pozostaję w lekkim niedosycie Waszych opinii. Jeśli mogę zapytać, hmmm... zapytam, najwyżej moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, w jaki sposób doszło do tego, że mogliśmy oglądać Was na szklanym ekranie? Przy czym uff, Dzi czy to rzeczywiście trzeba było nazywać niewiedzą, może to, zwyczajnie, różne punkty widzenia...Maziek, rzeczywiście lektura Lema w bardzo dobry sposób może zainteresować nauką, ujmując ją nietypowo, bo użytkowo i ciekawie. A opinie na temat znikomej obecności kobiet na forum, jak widzę, już się trochę zdezaktualizowały...Podsumowując, udane wystąpienia!

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: My z dzi musimy się do czegoś przyznać...
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 07, 2009, 08:54:17 pm »
Po mnie widać że jestem spięty, każdy kto mnie zna to mówi. :)

Co do mojej opinii to po prostu taką mam. Programy telewizyjne mają to do siebie że osoba z drugiej strony "szybki" wyraża opinie z którymi nie można polemizować. Ja właśnie dlatego nie oglądam tego typu programów :D

A doszło do tego tak, że skontaktowała się ze mną realizatorka programu, z zapytaniem czy nie chcę wziąć udziału w takim programie. Wcześniej dokonała widać jakiejś selekcji a maila dostała od Admina (bo chyba nie mam podanego do publicznej wiadomości).

This user possesses the following skills: