Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399646 razy)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #570 dnia: Września 19, 2017, 01:10:42 am »
Przepraszam, że kontynuuje off-topic, tylko słów kilka i milknę.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak komicznie - patrząc z boku - wygląda wątek organizacyjny i temat "Ja, Remuszko :-)"

To jest wręcz nieprawdopodobne. Mam ubaw i zakładam, że nie tylko ja.

Pozdrawiam.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #571 dnia: Września 19, 2017, 07:32:02 pm »
Cytuj
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak komicznie - patrząc z boku -
Niestety zdajecie...i faktycznie z boku śmieszniej, jak to z boku.
Na ratunek      koty?
http://innpoland.pl/137393,zbadal-czy-kot-moze-byc-plynem-dostal-za-to-nawet-nagrode-na-harvardzie
Ciekawe, czy autorzy tej zabawy pamiętają o jej początkach;
https://pl.wikipedia.org/wiki/%27Patafizyka
Taa, wiem, że nie ten wątek, ale w zaistniałych okolicznościach przyrody...i ja poanarchizuję  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #572 dnia: Września 19, 2017, 11:41:18 pm »
Haha przeczytałem. Groteskowo nie groteskowo ale Remuszko dał się sprowokować. Punkt dla Q. Trzeba przyznać, że Q długo i wytrwale nad nim pracował, aż Wieża Milczenia dotąd trwająca pośród wściekłych ataków żywiołu złamała się i przemówiła. Niby co prawda nie wprost do Q, tylko a płoszę panią a Q... Ale jednak cóż za upadek, z milczenia niebios na poziom ludzki, a nawet lucki. A może niżej, bo nie jest pewne, czy Q dla SR to w obecnie pełni człowiek, czy raczej gnom albo gorzej. To był zręczny wybieg, gdyby Q pisał tylko w wątku Ja, Remuszko - to SR by się nie załamał, ładnie go podszedł.

Z drugiej strony Q musi czytać ciurkiem słowo po słowie co Wieża (dotąd)Milczenia pisze i być biedny napięty jak myszołapka, skoro sądzi, że cokolwiek Wieża pisze - to do niego osobiście pisze. Mam nadzieje, że to jednak wyrachowane, bo jak Q tak rzeczywiście na to ciśnienie skacze i wszędzie widzi niebieskie śrubki - to długo nie pożyje.

P.S. przepraszam: a płoszę panią a pan Q (pan z małej ;) )...

« Ostatnia zmiana: Września 19, 2017, 11:47:38 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #573 dnia: Września 20, 2017, 02:24:30 am »
Ty się śmiejesz, a mnie się udało go tylko strollować i do sięgnięcia dna (czy raczej jasnego pokazania na jakich pułapach zwykł się poruszać sam z siebie) sprowokować, choć liczyłem, że trollując go (uznałem, że wolno, skoro on nas trollował) - pozaforumowo, bo tu śmiecić szkoda - do autorefleksji go skłonię...

(I... nie, ani nie czytałem szczególnie regularnie, ani jakoś napięty. Zresztą gdybym się tak chciał odnosić do każdej bzdury jaką S.R. napisał/zrobił - jak Ty to kiedyś czyniłeś ;) - czasu by nie starczyło. Ot, tych - dość przypadkowo dostrzeżonych* - dwieście złociszy przyprawiło mnie o gwałtowny wybuch śmiechu, to maila puściłem, gdzieś tam w przerwie pomiędzy wrzucaniem na ST.pl info o reklamówkach jednego "StarTreka", a dyskutowaniem tamże o drugim. Ciekawe, swoją droga, czy następnym razem okrągły tysiunc w roli "argumentu" się pojawi :D.)

* Bo przez recent posts na dole zazwyczaj sprawdzam co na Forum przybyło. Z czego twórczość Remuszki zwykle bez czytania przewijam, sprawdzając tylko - po nagłówku - czy swojego wątku się trzyma. Ale czasem i na czymś z niej oko - albo przeglądarka - się mimo woli zatrzyma.

Przy czym jednak skoro facet podstawowych zasad, nie tylko forumowych, ale i kulturowych, nie przestrzega to mi się go już nawet dalej trollować nie chce. Udowodnił, że komputera z niego nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2017, 10:38:13 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #574 dnia: Stycznia 14, 2019, 06:08:30 am »
No i doczekaliśmy się prawdziwej RZEŹBY-RZEZI POLITYCZNEJ...

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #575 dnia: Stycznia 14, 2019, 08:06:06 pm »
Tu akurat słusznie wskazał Kukiz (którego entuzjastą - jako polityka - skądinąd nie jestem), że nie jest to pierwszy taki przypadek, parę lat temu był Rosiak, którego zabójstwem S.E. się swego czasu podniecał. Wówczas była to zbrodnia odosobnionego szaleńca, dziś mamy to samo. Wtedy nijaki wybuch społeczny za tym nie poszedł, teraz też się takowego nie spodziewam (jakiegoś zbiorowego pójścia po rozum do głowy, z drugiej strony, też nie). Znaczy: jest może i niepokojącym (acz stanowiącym niejako powrót do korzeni, niestety - demokracja w II RP zaczęła się od zabójstwa Narutowicza) zjawiskiem, że po raz drugi już jacyś desperaci biorą na cel osoby publiczne/polityków niższego szczebla, ale - choć śmierć prezydenta Adamowicza jest oczywiście tragedią - pocieszać musi, źe przy tej skali agresji/nienawiści w przestrzeni publicznej tylko wariatom* się ona - do takiego stopnia - udziela.
Czyli: nadmiar ekscytacji widzę.

(Teza, że to przez brak wojen też jest fałszywa, bandyci/degeneraci rodzili się zawsze. A przy tym - mimo krwiożerczości - stanowią lichy materiał na mięso armatnie.)

* Używam tego terminu w znaczeniu potocznym, nie jestem psychiatrą, nie znam też dokumentacji psychiatrycznej ani Cyby, ani niedawnego zabójcy, nie twierdzę też, że którykolwiek z nich jest/był niepoczytalny.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2019, 02:06:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #576 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:40:14 am »
No ponoć był. Schizofrenia, to tamto.
Żakowskiego zacytuję:
- Mamy do czynienia, wbrew takiej narracji politycznej, która się pojawiła, z człowiekiem po prostu chorym.
(…)
Każdego z nas może spotkać coś tak kompletnie absurdalnego, ale też nieuniknionego, bo szaleństwo jest wszędzie
(...)
Żeby nie wiem jak fantastycznych ludzi się dochowamy w społeczeństwie, to każdego z nas może spotkać coś tak kompletnie absurdalnego, ale też nieuniknionego, bo szaleństwo jest wszędzie

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #577 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:35:41 pm »
Żakowskiego zacytuję

Muszę przyznać, że coraz bardziej go lubię/cenię jako publicystę. Z każdym rokiem przybywa jego opiniom zrównoważenia, stonowania (owszem, zawsze dość rozsądne -  zazwyczaj - były, ale stężenie olimpijskości w nich rośnie).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2019, 01:35:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #578 dnia: Czerwca 06, 2019, 10:30:23 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #579 dnia: Czerwca 27, 2019, 10:47:45 pm »

Czyli dosłowność tematu. Rzeźby wciąż w pudlach, choć było kilka prób uwolnienia podjętych przez siły ludzkie i siły natury. Na siły natury trudno poradzić, na siły ludzkie jest odstraszająca karteczka

Dla niezorientowanych
https://lwow.info/uwolnic-lwy/
Z dobrych wieści - widać też drobne zmiany na lepsze, też w temacie rzeźby jeno innej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2019, 10:49:44 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #580 dnia: Czerwca 28, 2019, 05:30:36 pm »
To już 10 lat minęło od czasu kiedy maziek przetarł szlak. Trochę się zmieniło. Na jego fotkach nie ma skrzyń z lwami, ale... to teraz ta zmiana na lepsze - pomnik lotników amerykańskich zamieszczony przez maźka dekadę temu - tu;
https://forum.lem.pl/index.php?topic=620.15
Dla ułatwienia, ta fotka w jego bukiecie

Ten sam pomnik sprzed kilku dni - znajdź trzy różnice  :D
Ponoć od 3 lat.

Napis po angielsku.
Wyryty, potem nakazano zetrzeć, ale tak został zatarty przez polskich majstrów, jak niegdyś olbrzymi napis "solidarność", na pół peronu Gdańsk Stocznia - zygzakami wzdłuż linii liter co tylko poprawiało efekt. No to już pozwolono normalnie...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2019, 05:39:08 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #581 dnia: Czerwca 29, 2019, 10:15:58 pm »
Ale tej szczerby na stopniu u mnie nie ma. A o co chodzi z lwami, co w nich takiego złego, że w puszce siedzą?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #582 dnia: Czerwca 30, 2019, 10:16:35 am »
Cytuj
Ale tej szczerby na stopniu u mnie nie ma.
To ta trzecia różnica  :)
Cytuj
A o co chodzi z lwami, co w nich takiego złego, że w puszce siedzą?
Bo ja wiem? Pewnie że rzeźby polityczne, to siedzą.

Takie obiekty w zamyśle ich twórców zawierały jednoznaczną symbolikę, która w połączeniu z innymi symbolami militarnymi (takimi, jak miecz Szczerbiec) tworzyły i nadal tworzą kontekst, który może mieć treść antyukraińską, symbolizować okupację ukraińskich ziem i obrażać uczucia narodowe Ukraińców.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/279560-tego-jeszcze-nie-bylo-policja-we-lwowie-sprawdza-czy-lwy-z-cmentarza-orlat-nie-maja-charakteru-antyukrainskiego
Choć wygląda mi to na element przetargowy my wam; wy nam.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #583 dnia: Czerwca 30, 2019, 12:27:31 pm »
Ale żeby aż tak? W stosunku do samego cmentarza te lwy to pikuś. Ogólnie widzę, że się trochę posunęło, szczeliny się powiększyły a ta wyrwa też może była tylko zaklajstrowana - być może/na pewno naprawiano to jakąś zaprawą a nie wstawkami z kamienia i to skutek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #584 dnia: Czerwca 30, 2019, 01:00:16 pm »
Cytuj
Ale żeby aż tak? W stosunku do samego cmentarza te lwy to pikuś.
Ta, chyba główny problem w napisach na tarczach (które zresztą w nowej wersji pominięto)
Cytuj
a ta wyrwa też może była tylko zaklajstrowana - być może/na pewno naprawiano to jakąś zaprawą a nie wstawkami z kamienia i to skutek.
Chyba masz rację - na twoim zdjęciu jest dokładnie w tym właśnie miejscu jaśniejszy obszar, zaklajstrowania?
Coś widać nie pykło - i odpadło.
 Lub odwrotnie - pykło.  :)
Tym niemniej była tam jeszcze jakaś blacha a co widać na takim zdjęciu;


« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2019, 01:02:52 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana