Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291645 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #945 dnia: Października 24, 2020, 08:41:25 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #946 dnia: Października 24, 2020, 09:06:02 pm »
Ciekawe, swoją drogą, że zwraca na to uwagę tytuł kojarzony z obozem rządzącym...

ps. Z innej... Niedługo pojawi się alternatywa dla maseczek, z wyglądu dość kosmiczna:
https://www.vyzrtech.com/products/bio-vyzr
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2020, 09:16:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #948 dnia: Października 27, 2020, 02:46:04 pm »
Nowy raport, z którego wynika, że aby złapać wystarczy i krótka, jeśli wielorazowa, styczność z zakażonym:
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6943e1.htm
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,infekcje-koronawirusem-mozna-zlapac-w-minute--jezeli-w-ciagu-24-godzin-laczny-czas-kontaktow-przekroczy-15-minut,artykul,31312972.html

Oraz zestawienie, z brutalną matematyczną jasnością pokazujące, iż od połowy września coś nas solidnie kosi, choć na ile sam wirus, na ile skutki uboczne lockdownu, na ile zaś związany z sytuacją stres - to wymaga dalszych badań:
https://www.money.pl/gospodarka/akt-zgonu-za-aktem-zgonu-polakow-umiera-rekordowo-duzo-6568771565054656a.html

Kluczowe:

Aż 10 tys. 101 aktów zgonu wystawiły polskie urzędy stanu cywilnego w ubiegłym tygodniu (od 12 do 18 października). W ciągu ostatniej dekady w tym okresie roku nigdy tak wielu zgonów urzędy nie rejestrowały.
Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w tym czasie z powodu koronawirusa i chorób współistniejących umarło 575 osób. Dokładnie w 42. tygodniu roku zwykle wystawiane było 7,5 tys. aktów zgonu (to średnia z ostatniej dekady). Dziura wynosi niemal 2 tys. osób.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 03:03:46 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #949 dnia: Października 27, 2020, 03:43:26 pm »

Oraz zestawienie, z brutalną matematyczną jasnością pokazujące, iż od połowy września coś nas solidnie kosi, choć na ile sam wirus, na ile skutki uboczne lockdownu, na ile zaś związany z sytuacją stres - to wymaga dalszych badań:
https://www.money.pl/gospodarka/akt-zgonu-za-aktem-zgonu-polakow-umiera-rekordowo-duzo-6568771565054656a.html

Kluczowe:

Aż 10 tys. 101 aktów zgonu wystawiły polskie urzędy stanu cywilnego w ubiegłym tygodniu (od 12 do 18 października). W ciągu ostatniej dekady w tym okresie roku nigdy tak wielu zgonów urzędy nie rejestrowały.
Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w tym czasie z powodu koronawirusa i chorób współistniejących umarło 575 osób. Dokładnie w 42. tygodniu roku zwykle wystawiane było 7,5 tys. aktów zgonu (to średnia z ostatniej dekady). Dziura wynosi niemal 2 tys. osób.

Ciekawe. Przesunięte "niedobory" z wcześniejszych miesięcy?

Sadzę, że jedną z przyczyn wzrastającej liczby zgonów mogą być zgony w DPS-ach.
Nie wiem czy gdzieś/kiedyś będą dostępne takie dane.
Na Śląsku kolejne zakażone -  dwa w Jaworznie. Nie mogę znaleźć - ale kilka dni temu jak o tym czytałam był głos rozpaczy wprost z dyrekcji, że od marca są tylko teleporady, nikt podopiecznych nie badał, a tak nie da się postępować z ludźmi obarczonymi wieloma chorobami.
Sądzę, że w tę stronę powinny zostać pogłębione statystyki.
Nic...trzeba poczekać na te analizy.

« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 04:10:14 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #950 dnia: Października 27, 2020, 04:07:38 pm »
Ciekawe. Przesunięte "niedobory" z wcześniejszych miesięcy?

Tak, też hipotetyzowałem, czy tych, których krótkoterminowo ocaliło nieprzeprowadzenie rutynowych zabiegów, nie zabił na dłuższą metę ich brak. Kolejny możliwy trop, podnoszony przez samych autorów zestawienia, to długoterminowe skutki przebytych koronnych infekcji (powikłania grypopodobne też nie zawsze uśmiercają od razu). Dalej - to co teraz piszesz o DPS-ach, a wcześniej o rytmie w jakim funkcjonuje od jakiegoś czasu służba zdrowia. No i oczywiście ciemna liczba zakażeń. Choć na upartego może to być i zwykła fluktuacja. Masz rację, trzeba poczekać.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #951 dnia: Października 27, 2020, 05:10:05 pm »
Znalazłam art o zgonach zcovidovych. Do 1 X to 303 zgony:

Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 204 mieszkańców domów pomocy społecznej i 99 mieszkańców prywatnych placówek całodobowej opieki - poinformowała we wtorek w Sejmie wiceminister rodziny Iwona Michałek. W sumie w Polsce zmarło 2717 pacjentów z COVID-19.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-06/koronawirus-w-dps-ach-podano-liczbe-zgonow/


Ilu zmarło bez COVID - nie wiem.

Ale zwraca uwagę 2717, dzisiaj 4615 czyli 1898 przypisanych zgonów w samym październiku?

Za to grypa dalej w odwrocie - w tygodniu 16-22 X:
- 2019  - 112264
- 2020  -  66068
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #953 dnia: Października 28, 2020, 12:32:05 pm »
A w Gorlicach zabrakło miejsc w kostnicowych chłodniach... bo jest ich raptem 12, tych miejsc:
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/koronawirus-w-gorlicach-zabraklo-miejsc-w-chlodniach-do-przechowywania-cial-apel-do/s6x1cwq,79cfc278
(Powiew czarnego humoru taki.)

Tak, chciałam to nawet wrzucić - tylko nie mogłam się zdecydować gdzie. Najbardziej mi końcowo pasowały "fakty medialne".

Ponieważ sądząc po tytule:
Koronawirus. W Gorlicach zabrakło miejsc w chłodniach do przechowywania ciał. Apel do rodzin zmarłych osób

Można by wnosić, że trup ściele się gęsto i dziesiątki miejsc w chłodniach zajęte przez ofiary COVID-u.

Natomiast kiedy zajrzy się do środka - okazuje się, że chodzi o zmarłych w ogóle, 12 miejsc i problem z unieruchomieniem rodzin w kwarantannach:

W całym mieście do dyspozycji jest zaledwie 12 miejsc w chłodniach, obecnie wszystkie są zajęte
Dyrekcja szpitala zwraca uwagę, że coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy nie ma kto odebrać ciała zmarłego, bo jego rodzina przebywa na kwarantannie
Problem jest też z pochówkami. Wśród zakażonych są księża, a parafie ograniczają swoją działalność
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #954 dnia: Października 28, 2020, 09:22:40 pm »
Dam do osobnego posta, bo wydaje mi się to dosyć ważne - tzn. nie tylko ja zadaję sobie pytanie gdzie podziała się stara, poczciwa grypa? Bo nie tylko w Polsce notujemy jej odwrót:

Spadek potwierdzonych przypadków grypy zauważalny jest właściwie na całym świecie
W Australii w kwietniu odnotowano zaledwie 14 przypadków grypy, w tym samym miesiącu 2019 roku było ich 367
Dlaczego tak bardzo spadła liczba chorych na grypę? Niektórzy twierdzą, że przypadki grypy nie zniknęły, ale są rejestrowane jako COVID-19. Inni, że SARS-CoV-2 w jakiś sposób "wyparł" wirusa grypy
Naukowcy podkreślają: grypa wciąż pozostaje bardzo realnym zagrożeniem


https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,koronawirus-a-grypa--gwaltowny-spadek-zachorowan-na-grype---przyczyny,artykul,21750001.html


Dodam jeszcze, że rozmawiałam dzisiaj z lekarzem hepatologiem - pracuje również w szpitalu i twierdzi, że jest wysyp pacjentów z zapaleniem płuc (tak, wiem wątrobiarz mówi o płucach;) - zapisywanych jako COVID - a de facto - w wywiadzie: telefoniczne leczenie antybiotykami.
Powinni robić wywiady w szpitalach i na tej podstawie statystyki.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2020, 12:46:20 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #956 dnia: Listopada 04, 2020, 08:43:35 pm »
Ciekawe, na ile skog zarażeń, ma związek z nowa technologią liczenia, same serologiczne już wystarczą. Czyli jak rozumiem, pól roku temu miałem covid bezobjawowy, a teraz mam kaszel - test wykryje przeciwciała.
Zatem kaszel = covid? Czy coś mi się miesza? I ten antygen inaczej działa?
https://www.money.pl/gospodarka/zmiany-w-testowaniu-liczba-wykrytych-zakazen-wystrzeli-6571288556972832a.html
Chyba jednak pomieszałem  ;) serum z antygenum - jedna Antygona wie... tak siak - zwłoki.
A to już zupełny szok
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dania-rzad-rozkazal-zabic-ponad-15-milionow-norek/1z5yjk2,79cfc278
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2020, 08:54:41 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #957 dnia: Listopada 05, 2020, 12:02:27 am »
Tak sobie zerknąłem i ...

Art.36.1.22)Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom  sanitarnym,  kwarantannie  lub  izolacjiobowiązkowej hospitalizacji,  auktórej podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną iwysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków


2.O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne.

3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zasto-sowaniu środka przymusu bezpośredniego.

i tak dalej - do ósemki

8.Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby –bez jej zgody.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001845/O/D20201845.pdf
Szykuje się wraczokracja?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #958 dnia: Listopada 05, 2020, 12:20:05 am »
To zerknij wyżej - znaczy do rozdziału 4 "Szczepienia ochronne".

Najpierw minister zdrowia musi wydać rozporządzenie o obowiązkowości i wskazać kto ma zostać objęty tym szczepieniem.
Sam ten zapis nie oznacza, że lekarz może Cię ścigać z każdą szczepionką.


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #959 dnia: Listopada 05, 2020, 12:42:48 am »
To zerknij wyżej - znaczy do rozdziału 4 "Szczepienia ochronne".

Najpierw minister zdrowia musi wydać rozporządzenie o obowiązkowości i wskazać kto ma zostać objęty tym szczepieniem.
Sam ten zapis nie oznacza, że lekarz może Cię ścigać z każdą szczepionką.
Nie no, domyślam się że najpierw musi być decyzja.  :)
Nacz-Lekarza.
Ale szczepionki stosuje się chyba do zdrowych? Czyli wszystkich? Właściwie to nie wiem, a wcześniej można było odmówić?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana