Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923869 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4470 dnia: Listopada 03, 2016, 10:19:28 pm »
Przepraszam, ale jestem dziś już nazbyt zmęczony. Wstałem o pół do szóstej - pierwszy raz od ćwierć wieku.  O dziewiątej pani doktor skuła mi dłutem kawałek szczęki nad prawa górną czwórką w największym w Europie szpitalu przy Lindleya (Dzieciątko Jezus - wpisz w gugle). Wprawdzie w znieczuleniu, ale nadal przykładam zamrożoną szmatkę do tego miejsca. Wybacz. Dobranoc.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4471 dnia: Listopada 03, 2016, 10:52:36 pm »
Ale w tym eksperymencie opisują najpierw przypadek gdzie in i out są "equal to" - więc na czym polega ta równorzędność?
O Pani... Ja to zrozumiałem, że równej długości są ciągi na wejściu i wyjściu w sensie, że jak wprowadzisz ciąg n-liczbowy to i dostaniesz ciąg n-liczbowy. Tak to rozumiem, że architektura fully-connected to jedno, a nakazanie, że akurat powyższa zasada ma być spełniona to drugie. Co się dzieje z wprowadzonym ciągiem zanim sieć go wypluje to inna sprawa. Przy czym oni to nazywają "warstwą", czyli sieć składała się z pierwszej podsieci fully-connected, która pobudzała kolejne podsieci (warstwy) mające już inną architekturę.

Cytuj
I tylko o to mi chodziło - że to co się dzieje w środku nie bierze się z "pustego umysłu".
Tak całkiem to jasne, że nie. Od czegoś trzeba zacząć. To jak zrzucenie kamienia na piarg. Zrzucić trzeba, a potem samo wszystko leci i nie da się przewidzieć jak.

Co do skucia to trzeba było poprosić panią o większy młotek i żeby waliła tak bardziej z góry, może by pomogło.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2016, 10:59:03 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4472 dnia: Listopada 03, 2016, 11:21:29 pm »
Ale w tym eksperymencie opisują najpierw przypadek gdzie in i out są "equal to" - więc na czym polega ta równorzędność?
O Pani... Ja to zrozumiałem, że równej długości są ciągi na wejściu i wyjściu w sensie, że jak wprowadzisz ciąg n-liczbowy to i dostaniesz ciąg n-liczbowy.
O Panieeee...to czym to się różni (prócz języka) od mojego:
Nie chodziło mi o tożsamośc wlatującego z wylatującym tylko o równoważność w sensie, że więcej info na out nie będzie niz na in.
 
Cytuj
Zrzucić trzeba, a potem samo wszystko leci i nie da się przewidzieć jak.
I generalnie to nie jest potrzebne - wiedzieć "jak" - skoro wypełnia zadanie. Kamyczki nikogo nie zabijają po drodze, układają się w zadany wzorek...kwestia zaufania;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4473 dnia: Listopada 03, 2016, 11:34:21 pm »
Nieporozumienie. Ja myślałem, że Ty ogólnie, a Ty szczególnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4474 dnia: Listopada 10, 2016, 12:48:20 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4475 dnia: Listopada 26, 2016, 03:23:51 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4476 dnia: Listopada 26, 2016, 08:48:40 pm »
Fajne oczy (jak piątka z rybakiem) ma...bardziej smutny. Jakby się w coś właśnie wkopał i nie wie jak się wygrzebać z kabały.
Pozostając w klimatach archeo.
Tu Byliśmy!!!  ;)
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,20649015,slowianska-osada-z-x-wieku-w-afryce-wlasnie-zaczynaja-sie-jej.html?disableRedirects=true
http://www.tvp.info/27910554/slowianska-osada-w-afryce-odkrycie-polskich-archeologow
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4477 dnia: Listopada 26, 2016, 09:08:24 pm »
Nieźle :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4478 dnia: Listopada 27, 2016, 08:29:43 pm »
...że dziś o 19:45 w TVN będzie klarowny występ(ek) znachora od szczepień, prostaty, raka, albo jakoś tak.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4479 dnia: Grudnia 12, 2016, 08:31:47 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4480 dnia: Grudnia 17, 2016, 10:58:21 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4481 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:32:10 am »
Czasy takie, że druga myśl jest taka, że u nas i tak nie przejdzie - 2x więcej trupa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4482 dnia: Grudnia 20, 2016, 07:38:12 pm »
...komu/czemu - niestety - "zawdzięczamy" Coelho:

"Momentem przełomowym jednak – jak znów jasno wynika z filmu – był dzień, kiedy Coelho obejrzał w telewizji odcinek serialu „Star Trek”. Głębokie myśli wypowiadane z ekranu przez niejakiego Spocka, kosmitę z planety Wolkan, tak nim wstrząsnęły, że na skutek przeżytego olśnienia odnalazł swoją drogę twórczą. Jak widać, telewizja ma jeszcze bardziej destrukcyjny wpływ na kulturę, niż się wydawało"
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,21126153,paulo-coelho-urodzony-grafoman-czyli-jakie-czasy-taka-biblia.html?disableRedirects=true

Panie Varga, zrujnowałeś mi Pan życie!  ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4483 dnia: Grudnia 20, 2016, 07:53:42 pm »
...komu/czemu - niestety - "zawdzięczamy" Coelho:

"Momentem przełomowym jednak – jak znów jasno wynika z filmu – był dzień, kiedy Coelho obejrzał w telewizji odcinek serialu „Star Trek”. Głębokie myśli wypowiadane z ekranu przez niejakiego Spocka, kosmitę z planety Wolkan, tak nim wstrząsnęły, że na skutek przeżytego olśnienia odnalazł swoją drogę twórczą. Jak widać, telewizja ma jeszcze bardziej destrukcyjny wpływ na kulturę, niż się wydawało"
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,21126153,paulo-coelho-urodzony-grafoman-czyli-jakie-czasy-taka-biblia.html?disableRedirects=true

Panie Varga, zrujnowałeś mi Pan życie!  ::)
Q - głęboko oddychaj. To tylko  postprawda. Varga znany zmyślacz...
Wszystkiemu winno, wprawdzie też z innego świata, ale swojskie - Jezulatko.
Z innych jezulatkowych ciekawostek warto wymienić fakt, że Antoine de Saint-Exupéry wpadł na pomysł napisania „Małego księcia” akurat w chwili, gdy spoglądał na cudowną, praską figurkę, zaś Paulo Coelho uświadomił sobie, że chce być pisarzem w momencie, gdy przebywał w jednym z brazylijskich kościołów, związanych z kultem Jezulatka.
http://kosciol.wiara.pl/doc/2393376.Praskie-Jezulatko
Szczygieł napisał, że w samej Pradze go ośliniło, ale może on też...postszczygieł.  ;)

Nic a nic niepodobne do Spocka.  8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2016, 07:59:52 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4484 dnia: Grudnia 20, 2016, 08:08:47 pm »
Nic a nic niepodobne do Spocka.  8)

Niestety, Spock również zmartwychwstał. A szaty jego rodaków (jak widać po prawej), też jakieś takie strojne:

 :-X
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki