Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321446 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #645 dnia: Grudnia 17, 2016, 10:04:34 pm »
Był tu dziś wieczorem mój druh, zjadł trochę bigosu oraz rzekł, że dowództwo w przyszłym roku obejmie Wałęsa i odbędzie się referendum na temat przedterminowych wyborów.
R.

pjes. Co się tyczy wolności mediów, to - jako człowiek, który od 1989 (!) roku przez ponad dwadzieścia lat dostawał coroczną stałą sejmową przepustkę ze zdjęciem (!) - oświadczam, że prasa miała dotąd w parlamencie łoże puchowe z priapami w narożnikach, szkandelą-młódką i kandelabrowymi kutasami, teraz zaś zapowiada się zwykły materac gąbczasty 200 x 100 x 20 cm.
Pewnie, żal ściska za pośladki, ale nie są to żadne restrykcje.
Upraszam o karmę [dla kolegów-brydżystów: maleńką karmę karmiła mi żona...]
Mureszko
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2016, 10:38:26 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #646 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:09:52 am »
Pomysł powrotu L.W. na białym koniu to - z całym apriorycznym szacunkiem dla Twojego Znajomego - chyba tylko po bigosie może się zrodzić ;). Przeszłość, przeszłością, ale nie mam wrażenia, by dał radę zmobilizować jakiś większy elektorat. (Wnoszę po wynikach wyborów sprzed lat nastu.)

Referendum - a co najmniej dążenie doń - to możliwe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2016, 10:17:30 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #647 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:27:51 am »
Remuszko nieraz jak coś powiesz, to jakbym Wańkowicza czytał... priapy, szkandele itd. Na wszelki wypadek sprawdziłem, czy dobrze rozumiem te słowa. Apropos - szkandela-młódka to rozumiem wg standardów XIX wieku "dziewka służebna"? Czy coś innego?

Liv - muszę Ci powiedzieć, że z zainteresowaniem czytam co piszesz, ponieważ zasadniczo (jak mi się zdaje) nasze widzenie świata pokrywa się w znakomitej części. Tym niemniej pewne wydarzenia widzimy całkowicie przeciwstawnie :) . Pobudza mnie to do zastanowienia (mówiąc żartem ;) ) - który z nas jest głupszy ;) ... Głównie, z powodu łatwego dostępu do materiału badawczego, nad sobą.

Tym niemniej wg mnie trudno jednak nie zauważyć mimo kierunku, z którego się patrzy, że jeśli coś wolno było robić, a potem chce się tego zabronić, to jest to ograniczenie dotychczasowej wolności w tym zakresie.

P.S. Internet wrócił, więc to nie było TO ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #648 dnia: Grudnia 18, 2016, 10:44:52 am »
Internet wrócił, więc to nie było TO ;) .

Zobaczymy co dziś będzie - KOD planuje żegnać Rzeplińskiego, kluby "GP" - demonstrować poparcie dla obecnej władzy... i jeszcze mecz Legii ma być.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #649 dnia: Grudnia 18, 2016, 11:55:52 am »
@ Maziek
Celem szkandeli jest rozgrzać łoże. Można to robić na różne sposoby :-)
Cytuj
jeśli coś wolno było robić, a potem chce się tego zabronić, to jest to ograniczenie dotychczasowej wolności w tym zakresie.
Gdy miliarderowi zabierze się 999 milionów, to niewątpliwie zbiednieje, lecz 99% społeczeństwa uzna, że facetowi nadal starczy dożywotnio na jedzenie, odzienie i dach nad głową :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #650 dnia: Grudnia 18, 2016, 12:41:24 pm »
Cytuj
Liv - muszę Ci powiedzieć, że z zainteresowaniem czytam co piszesz, ponieważ zasadniczo (jak mi się zdaje) nasze widzenie świata pokrywa się w znakomitej części. Tym niemniej pewne wydarzenia widzimy całkowicie przeciwstawnie :) . Pobudza mnie to do zastanowienia (mówiąc żartem ;) ) - który z nas jest głupszy ;) ... Głównie, z powodu łatwego dostępu do materiału badawczego, nad sobą.
Podobnie.  :)
Choć rzeczonego pytania jeszcze sobie nie zadaję. Mogę przejąć palemkę pierwszeństwa w onej rywalizacji.  ;) Poważniej, chyba mamy różnie ustawione parametry typy np. przysłona, stąd różnie ulokowane ostrości i mgiełki. W tym decyduje bodaj sfera nieświadomości, wynikła z…..czegoś – inaczej oceniamy intencje różnych bohaterów. Coś, w co wgląd jest wysoce pośredni - intuicyjny. Przykładowo, wydaje mi się oczywistym, iż protest posłów miał zupełnie inne cele niż obrona wolności mediów. Że to, trzymając się Twego języka – sztafaż. Jakie są dalsze cele?
Tu pewnie też byśmy się różnili, więc nawet nie próbuję „strzelać”.
To nie jest kwestia głupi czy głupszy. O tym rozstrzygnie przyszłość. Albo będzie lepiej albo radykalnie gorzej. Poniekąd jak w dukatowym lodzie. To zadecyduje o racji tego czy innego. Dodatkowo, ta racja będzie co jakiś czas weryfikowana. Tak jak; przykładowo, z dzisiejszej perspektywy mamy optymalne granice państwa – także dzięki Stalinowi. A za jakiś czas mogą okazać się źródłem złego. Hm, skazani jesteśmy na wahadełko.
Czasem Ty będziesz głupszy, czasem ja.  :D
Ta przyszłość nie musi być skutkowo-przyczynowa w formie czystej; widzę dużą rolę czynnika losowego (jak np. wyjście Wielkiej Brytanii z UE, zmieniło naszą pozycję w tej organizacji na gorszą – tak się wydaje dzisiaj, etc).
Zaś względem wglądu – nie mam tej pewności, którą czasem dostrzegam u Ciebie.  ;)
Natomiast w jednym pewność mam – gdyby w sejmie wcale nie było kamer oraz dziennikarzy – posłowie zachowywaliby się zupełnie, radykalnie inaczej. Co napisawszy widzę, że powtarzam myśl, bodaj niejakiego Tocquevillea (a może de Maistrea  :-\ ), który uznał, iż nieszczęścia Francji zaczęły się w momencie, gdy zdecydowano się wpuścić publiczność (użył pewnie słowa motłoch) na obrady Zgromadzenia Narodowego.
Z wiekiem, jak widać, człowiek nie tylko pierniczeje… 8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2016, 12:45:45 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #651 dnia: Grudnia 18, 2016, 12:55:01 pm »
Natomiast w jednym pewność mam – gdyby w sejmie wcale nie było kamer oraz dziennikarzy – posłowie zachowywaliby się zupełnie, radykalnie inaczej.

Śmiem obstawiać, że jak w słynnej Sowie... (tudzież na trochę już zapomnianej wieczerzy u śp. Gudzowatego). Ale - wbrew pozorom - niekoniecznie uważałbym to za zachowanie złe.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #652 dnia: Grudnia 18, 2016, 01:10:54 pm »
@ Liv
Cytuj
wydaje mi się oczywistym, iż protest posłów miał zupełnie inne cele niż obrona wolności mediów. Że to, trzymając się Twego języka – sztafaż.
Też tak mi się wydaje.
@ Q
Pierwotną przyczyną nie są kamery, tylko osobowościowa jakość "materiału poselskiego". M. in. dlatego jestem za JOW-am,i.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #653 dnia: Grudnia 18, 2016, 01:44:05 pm »
JOW-y mamy w wypadku wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, to samo w przypadku wyborów do rad gmin (w gminach niebędących miastami na prawach powiatu). Materiał ludzki trafia się tam naprawdę rozmaity.

Inna sprawa, że obecny system proporcjonalny wielomandatowy z zastosowaniem metody D’Hondta preferuje partie wodzowskie, a to - w istocie - owocuje tym, że otrzymujemy (zbyt) silnych liderów i tłumy kapciowych/kapciowych-in-spe, których funkcja ogranicza się do podnoszenia ręki we właściwym momencie, rywalizowania o względy wodzów i opowiadania - z wszelkich franc-maçonów przeproszeniem - farmazonów w studiach telewizyjnych (gdzie ta ostatnia funkcja zarezerwowana jest już dla pewnej śmietanki). Ergo: jest to system, który wypadałoby zastąpić czymś mądrzejszym.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2016, 06:10:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #654 dnia: Grudnia 18, 2016, 01:58:43 pm »
Ja pójdę dalej, mnie się ostatnio (od paru lat, nie, że od roku) wydaje, ze wszystko co robią posłowie nastawione jest przede wszystkim na tv i czarno-białą kwalifikację przez "naszych-obcych". Wybrańcy narodu jawią mi się z blachy milimetrowej klepani - taką mają głębię osobowości mniej więcej. Tym niemniej ze względu na specyfikę narodową trzeba bardzo uważać, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Cwałowanie tabunem po korytarzach i bicie Jarosława kamerą jest oczywiście niepotrzebne - ale po pierwsze skoro jak wszyscy wiedzą rządzi Jarosław - to jest coś nie w porządku z tym, że nie organizuje on stałych konferencji prasowych, na których nie uchyla się od wyczerpujących odpowiedzi. Trudno się dziwić dziennikarzom, że tak pożądają kontaktu, skoro jak wszyscy sądzą nie ma żadnego znaczenia co uważają pani premier czy pan prezydent. Natomiast o ile prawdą jest, że wzmiankowany projekt zakłada transmisje z sejmu na żywo wyłącznie poprzez rządową tv - to w tym widzę ogromne pole do manipulacji - a jakie to wystarczy porównać wiadomości tvp i tvn, żeby szerokość tego pola oszacować (nie wnikając, kto przesuwa miedzę).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #655 dnia: Grudnia 18, 2016, 07:14:34 pm »
Cytuj
Natomiast o ile prawdą jest, że wzmiankowany projekt zakłada transmisje z sejmu na żywo wyłącznie poprzez rządową tv - to w tym widzę ogromne pole do manipulacji - a jakie to wystarczy porównać wiadomości tvp i tvn, żeby szerokość tego pola oszacować (nie wnikając, kto przesuwa miedzę).
Nie słyszałem o takim pomyśle - ale nawet gdyby, cała idea ograniczania, o odcinaniu nie wspominając, transmisji - jest absurdalna.
W czasach, gdy każdy telefon ma kamerkę, gdy są okulary które emitują sygnał do sieci;  pomysł, że kamery "kolubryny" na galerii sejmowej mogą mieć jakikolwiek monopol "sygnałowy" bo wymagają czyjejś zgody, jest bez sensu. Li tylko z powodów technologicznych.
Przecież już teraz posłanka Pomaska prowadzi via periscope regularne transmisje live z sejmu. To ona, by uatrakcyjnić przekaz buchnęła z latopem/komórką w Kaczora i wydobyła z niego słynne "idź do diabła". Pewnie teraz lajki liczy;
https://www.periscope.tv/pomaska/1MnxnyEyPZmJO
http://niezalezna.pl/79069-poslanka-po-gwiazda-internetu-agnieszka-cza-bylo-sluchac-pomaska-zobacz-wideo
Poseł Nitras transmituje nawet z zamkniętych obrad ( z marszałkiem sejmu)
22:50
Sławomir Nitras transmituje spotkanie z marszałkiem

Więc o jakim ograniczaniu mediów mowa? Odbiorą posłom komórki i laptopy?
W/g mnie dziennikarze są już tam zbędni. Posłowie doskonale obsługują się sami 8)
Robi to nawet większe wrażenie dramatyzmu - taki polityczny blair witch project. 
Zaś o iluzoryczności kontroli nad mediami przekonali się niedawno zamachowcy w Turcji. Erdogan wezwał swych zwolenników przez telefon komórkowy, które to wezwanie transmitowały stacje zagraniczne (niereżimowe  ::) )
Chyba, co się odetnie wszystkie nadajniki, czego miałeś próbkę.
Ba, zdaje się, wina kapitału amerykańskiego.  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2016, 07:53:47 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #656 dnia: Grudnia 18, 2016, 08:10:24 pm »
Na razie jest tylko projekt: http://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/EPIA-AGMN5J/%24File/Informacja%20na%20temat%20zmian%20w%20organizacji%20pracy%20medi%C3%B3w%20w%20Parlamencie.pdf , to nie wiadomo, jakie miałyby być konkrety. Tym niemniej jeśli pomysł jest prawdziwy, to aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że w ostateczności to choćby gryps przez okno można rzucić - to jednak profesjonalny sprzęt do rejestracji obrad jest lepszy. Mówię, podkreślam, o rejestracji/transmisji obrad sejmu w czasie od ich oficjalnego początku, do oficjalnego końca, minus przerwy. Ponadto nie widzę przyczyn, dla których korespondent wpuszczony już na salę obrad nie mógłby rejestrować posiedzenia. Przykładowo fundacja Ordo Iuris ma poważne wątpliwości czy taka regulacja nie narusza konstytucji http://www.ordoiuris.pl/wolnosci-obywatelskie/analiza-zalozen-nowego-projektu-regulaminu-sejmowego-dotyczacego-prac .

Co do tych stref ostrości co piszesz to pewnie prawda, choć mi zdaje się łuski z oczu spadły, a Ty mam wrażenie jesteś uczuciowo zaangażowany :) . Ja niestety już raczej nie. W każdym razie nie na linii oni-my. Szarpie mnie tylko, jak bzdury słyszę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #657 dnia: Grudnia 18, 2016, 08:23:47 pm »
Gdyby były JOW-y, to posła można byłoby w każdej chwili odwołać :-)
R.

@ Maziek
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1020.msg66843#msg66843
Serdecznie dziękuję Ci za link. Przeczytałem starannie i popieram projekt w stu procentach!!!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2016, 08:29:34 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #658 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:20:47 pm »
Gdyby były JOW-y, to posła można byłoby w każdej chwili odwołać :-)

Primo: zależy od przyjętej formuły JOW-ów.
Secundo: naprawdę myślisz, że możliwość szybszego zastąpienia Misiaka - Misiewiczem (lub na odwrót), to taki wielki luksus?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #659 dnia: Grudnia 18, 2016, 09:26:15 pm »
@Rem, jest mi obojętny (uważam, że jak się umówią, tak będzie dobrze), ale co do transmisji z obrad go nie popieram, jeśli faktycznie miałyby być realizowane tylko przez siły rządowe.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).