Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321753 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #360 dnia: Lipca 03, 2015, 11:03:26 pm »
Popatrzcie, jak Ruskie nam dokładają w siatę. Znaczy Amerykańce...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #361 dnia: Lipca 03, 2015, 11:13:46 pm »
A ja jestem śmiertelnie poważny.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #362 dnia: Lipca 03, 2015, 11:21:58 pm »
Maźku, przecie Liv robi se jaja...
R.
>:(
Ci dam jaja...
Cytuj
Jacht fajna rzecz. Można uważać, że obciach, ale jakby było mnie stać, to bym sobie kupił. Na razie mam kajak ;)
Nie napisałem, jacht to obciach, tylko że pretensjonalne. Te posiadanie.
Nie opłaca się zwyczajnie.
Czarter jachtów, też luksusowych, jest na tyle tani, że nawet niebogatych stać, np. mnie (średnio 500 ziko za dobę. W rozpiętce od 100 do 800).
Ale mi się już przejadły (właściwie, to przepiły)
I nie ma kłopotów ze slipowaniem, zimowaniem, transportowaniem, konserwacją etc.
Zresztą Ty zapewne piszesz o żaglówce, a ja miałem na myśli Yacht; taki co jak już się go ma, to można zapisać się do Yacht Clubu i nosić taką śmieszną marynarską czapeczkę z wyszywanym otokiem.
O, coś na podobieństwo;
https://www.youtube.com/watch?v=qWS2NVX6VP0
Kajak to co innego  :)
Cytuj
Kaczka to był demon kapitalizmu. W zasadzie kto jest twarzą kapitalizmu (jak Lenin czy Stalin socjalizmu)?
Ciekawe, feudalizm też beztwarzowy.  ???
 Może konkurs?
 Kondrat?
Cytuj
Może na początek wprowadzić licencje na bycie politykiem?
Każdy miliarder na swojego polityka, ci więksi, nawet partie.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #363 dnia: Lipca 03, 2015, 11:42:01 pm »
No ja w tym sensie, że to taki przedmiot, że można się krygować kupić, bo posiadanie jest jak piszesz pretensjonalne. A z drugiej strony jak się człowiek nie ogląda na innych to kupuje i tyle. Ja np. wole mieć własne. Kajak też niby wszędzie można wypożyczyć.

Kiedyś płynąc w wypożyczonym kajaku poczułem się bardzo staro. Rzeka była poprzedzielana mnóstwem zwalonych drzew i co chwila trzeba było wyskakiwać i kajak przepychać górą. Kolega wyskakiwał, szarpał swój kajak i piko-bello przeciągał. A ja ni cholery, jak kowadło. Bardzo mi się smutno zrobiło, że tak zdziadziałem i to tak nagle, jeszcze rok wcześniej było w porządku, a teraz... Aż doszło do wyciągania kajaków na brzeg na noc i mój kolega złapał się za tego mego, i widzę, że zaczyna sinieć... Okazało się, że ten mój to był tak poklejony reperaturką, że materiału w nim było jeszcze na małą żaglówkę :) . Od razu odmłodniałem. I kupiłem kajak :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #364 dnia: Lipca 03, 2015, 11:50:55 pm »
A PŁYNĄŁEŚ KIEDYŚ pod betonowym mostem-rurą długości kilkunastu metrów odpychając się od "sufitu" ręcamy po to, by każde dalsze pół metra się przemieścić? Jezu, ale się bałem w połowie, jak nie było czym oddychać...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #365 dnia: Lipca 03, 2015, 11:56:40 pm »
10 : 8 !!!
15 :12 !!! Finał w Rijo !!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2015, 12:04:03 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #366 dnia: Lipca 04, 2015, 12:07:43 am »
Może na początek wprowadzić licencje na bycie politykiem? Małe badanko na wariografie w trakcie kampanii... Co prawda nie odrzuci nawiedzonych.

Oczywiście test zda ten, kto potrafi kłamać z takim przekonaniem, że wariograf nie wykaże? (Wersja dla nawiedzonych: bzdurzyć.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #367 dnia: Lipca 04, 2015, 12:40:02 am »
A PŁYNĄŁEŚ KIEDYŚ pod betonowym mostem-rurą długości kilkunastu metrów odpychając się od "sufitu" ręcamy po to, by każde dalsze pół metra się przemieścić? Jezu, ale się bałem w połowie, jak nie było czym oddychać...
R.
Jasne. Startowo na Rospudzie. Przepływ między jeziorkami jakiś.
Ale byłem w takim stanie...szkoda gadać, pełne zatrucie z nicowaniem. Worek kartofli miał wtedy więcej życia.
Szczęściem był tam jakiś nurt, więc towarzystwo wcisnęło mnie do kajaka, wiosło wzdłuż i spławiło tą rurą z zaleceniem, bym głowy nie wychylał. I tak nie miałbym siły. :)
Odebrali przy wylocie.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #368 dnia: Lipca 04, 2015, 01:47:45 pm »
Rurą to nie, w każdym razie nie taka klaustrofobiczną. Ale raz na przedwiośniu wybraliśmy się z funflem pływać po rozlewiskach Bugu i pod mostem betonowym trzeba było przepłynąć, na oko było z 20 cm prześwitu. Mówię nie da rady, ale funfel (byliśmy po jednym w dwuosobowych kajakach), zaczął się wsuwać nogami do środka, aż schował się z głową. Wyglądał jak niemowlę w łóżeczku. I tak rękami tylko od spodu mostu się odpychając przejechał. No to ja tak samo, a kajaki mamy wyprawowe, to znaczy każdy siedzi w swojej wąskiej dziurze a przednim jest krzesełko załoganta, czyli trudno się tam wnicować. A ponieważ jestem dość długi, to jednak czubek czoła wystawał i niestety zawadzał o wystające elementy, konkretnie wystające z betonu kawałki kruszywa, tak, że musiałem się nie tylko odpychać, ale i podtapiać nieco, no i niestety czółko sobie zarysowałem :) .

Kiedy wracaliśmy, po jakichś 2 godzinach, woda musiała się nieco podnieść, bo myślałem, że utknę pośrodku. Nawet już rozważałem wywrotkę i wylezienie do wody, choć była niewymownie zimna, pływaliśmy wśród lodowych wysp. Ale zdałem sobie sprawę, że nie da się wywrócić w takiej sytuacji :) . Życie przeleciało mi przed oczami ;) . Jednak za pomocą d.py, którą zacząłem wykonywać ruchy dla obserwatora pozornie nieobyczajne, uratowałem się. Morał: prawdziwemu kajakarzowi w razie W wystarczy własna d.pa :) !
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #369 dnia: Lipca 04, 2015, 03:37:22 pm »
O, widzę, że wiesz, co człowiek wtedy czuje...
R.
pjes: nie należy tego robić. Takich głupot. Do siebie mówię.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #370 dnia: Lipca 04, 2015, 04:57:36 pm »
Cytuj
Jednak za pomocą d.py, którą zacząłem wykonywać ruchy dla obserwatora pozornie nieobyczajne, uratowałem się. Morał: prawdziwemu kajakarzowi w razie W wystarczy własna d.pa :) !
Ruchy o których wspomniałeś, to dla kajakarza prawie tak samo ważna umiejętność, jak machanie wiosłem.
Bezcenne, przy pokonywaniu kłód na których się zawisło wchodząc brawurowo (ale zbyt mało brawurowo) dziobem.
Bo jak przestawi bokiem do kłody, to przy dobrym nurcie, wywrotka murowana. A co najmniej, pełny kajak wody.
Fajnie wyglądają, zwłaszcza jak dwie osoby i muszą się skoordynować.
Na ogół nie obywają się bezdźwięcznie.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #371 dnia: Lipca 04, 2015, 07:50:10 pm »
Tak jest :) . Z tym że w tamtym wypadku, jako że leżałem wzdłuż, to musiałem nieco jak dżdżownica właściwie :) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #372 dnia: Lipca 09, 2015, 09:38:16 pm »
Zabrał siłą.
R.
A jakby sie bronili?

@Q
Cytuj
Jak Cię tak czytam, to mam wrażenie, ze w Twoich oczach (prawie) każdy system jest dobry, tylko ludzie to, co powiedział Piłsudski...
Dokladnie odwrotnie. Ludzie, statystycznie zachowuja sie bardzo podobnie w danych sytuacjach. I do tych statystycznych prawidlowosci powinien byc dostosowany system polityczno-ekonomiczny.
Co do dalszej czesci, to sprawa jest prosta: Entropia i ludzka natura degeneruja nawet te lepsze systemy. To jest jak z ogrodem, nie da sie go zrobic raz na zawsze, trzeba go ciagle pielegnowac i wyrywac nowo powstajace chwasty (degenerujace pomysly i idee).

Cytuj
Tylko, zaraz, jeśli system prawny pozwala na określone hocki-klocki, to nolens volens musisz uznać, że zarobienie na nich było równie uczciwe, co czerpanie zysków z - dajmy na to - stworzenia i upowszechnienia genialnego wynalazku przynoszącego powszechny pożytek...
Ta sytuacja przypomina nieco sytuacje z grabieniem majatkow za czasow PRL, albo 3 Rzeszy. Potem, gdy system znormalnial, nalezalo majatki oddac prawowitym wlascicielom/spadkobiercom, pomimo obowiazujacego wowczas prawa. Albo ostatnia, polska grabierz srodkow z OFE. Sytuacja wyjatkowa i wymagajaca wyjatkowych posuniec.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2015, 09:51:05 pm wysłana przez NEXUS6 »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #373 dnia: Lipca 13, 2015, 08:58:00 pm »
Ciekawa i wazna (dla Polakow w Polsce) rozmowa.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #374 dnia: Lipca 13, 2015, 09:09:03 pm »
1. Majątki nie są oddawane statystycznie "prawowitym właścicielom". Oddawanie ich oraz forma tego w Polsce, to (dla mnie osobiście) jedna z największych karykatur tak państwa prawa jak i elementarnej sprawiedliwości, sprzeczna możliwie ze wszystkim.

2. Co w tej rozmowie ważnego, nie dałoby się streścić?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).