Autor Wątek: Wojna światów '2017  (Przeczytany 14430 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 15, 2017, 07:10:45 pm »
Na temat człowieka Lem miał wyrobione zdanie, co widać w Fiasku.

Nawet podwójnie widać, bo ludźmi są ci, co przychodzą nawiązywać porozumienie, a przynoszą zagładę, ludzkiego też jest obrazem kwintańskie (a może tylko Kwintanom przez przybyszów i GOD-a ich przypisane?) zapętlenie w wyścig zbrojeń bezwyjściowy.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 15, 2017, 07:12:37 pm »
Właśnie, to miałem na myśli. Nawet lata świetlne od Ziemi człowiek pozostaje dziennikiem Matki Ewolucji czyli skrzyżowaniem anioła z bydlęciem, przy czym zwykle bydle wyłazi pierwsze i na wszelki wypadek. W Wizji Lokalnej też było coś na temat rozwiązywania konfliktów metoda wybicia całej strony przeciwnej. Ale to pomijam, bo wybicie dowolnej liczby wrogów, jak wielokrotnie pokazała historia, nie jest gwarancją, że za takowych nie zostaną uznani następni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 15, 2017, 07:24:31 pm »
wybicie dowolnej liczby wrogów, jak wielokrotnie pokazała historia, nie jest gwarancją, że za takowych nie zostaną uznani następni.

Prawda. I nazbyt często ta kpina doraźna (gdzie, zresztą, przyznajmy, M.R. nie był najgorszym, ani najkrwawszym z podobnych dziejowych przypadków, szczęście miał, po prostu, zgrać się w czasie z pierwszym rozkwitem satyry drukowanej), jawi się portretem licznych epizodów z dziejów powszechnych:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2017, 09:43:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:30:29 pm »
Po czym Pan Bóg rozpoznawał swoich: po głowach czy po reszcie?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:47:35 pm »
Po duszy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 16, 2017, 11:03:54 pm »
Ego te absolve...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 29, 2019, 02:36:24 pm »
Chciałem napisać o moim zdaniem czymś ważnym w temacie sytuacji geopolityczno-technologicznej i prawdę mówiąc przekopałem ze 3 strony tytułów wątków w dwóch działach, żeby nowego nie płodzić - i padło na ten, jako że po pierwsze zaczyna się przyzwoicie cytatą z Lema w temacie, a po drugie kończy rozgrzeszeniem, co mi osobiście bardzo odpowiada.

Zasadniczo na początku chciałbym zastrzec, choć przypuszczam, że to nieskuteczne, że nie chodzi o dyskusję o złym Putinie i dobrej Ameryce (czy odwrotnie) z Chinami w tle. Oczywiście dochodzą słuchy, że Putin sądzi, iż rozpętaliśmy drugą wojnę światową (to wiadomo od 1970, nawet taki film zrobili, ostatnio obejrzałem, scena z Dolasem "wyskakującym" ze spadochronem do kingstona, bo mu się drzwiczki w samolocie pomyliły wciąż jest genialna :) ). A także słuchy, że Trump przyjmuje czekoladki od Putina itd.

W każdym razie, teraz na poważnie, całkiem niedawno Putin pochwalił się pociskiem międzykontynentalnym Awangard. Jest to pocisk hipersoniczny, z silnikiem strumieniowym o przepływie naddźwiękowym (scramjet), zdolny do gwałtownych manewrów w atmosferze przy prędkości 20-kilka Machów. Amerykańce tyż klecą coś takiego, ale jeszcze nie sklecili zdaje się. Z Putinem, jak to z Putinem, nie wiadomo, czy mają dopiero makietę z tektury, czy model latający na gume - choć zdaje się, że w tym wypadku jednak mają gotowy system, zdolny przenosić megatonowe głowice na inny kontynent.

Pociski międzykontynentalne (balistyczne - ICBM) to nic nowego i stanowią paradoksalnie podstawę globalnego pokoju na Ziemi - mianowicie np. jeśli Rosja wystrzeli swoje pociski na Stany, to Stany, mimo że już martwe jak żołnierz, w kierunku którego już celnie wystrzelono, ale kula jeszcze doń nie doleciała - Stany będą miały czas na wykrycie odpalenia pocisków, przeanalizowanie ich trajektorii, potwierdzenie, że są to faktycznie pociski międzykontynentalne skierowane na nie - i odpalenie własnych w przeciwnym kierunku. Co nazywa się zemstą trupa czy odwetem zza grobu i tak dalej (sporo zabawnych terminów ukuto na te smutną okoliczność). Na orbicie są satelity, które wykryją start pocisków, potem ustalą ich trajektorię - od tej chwili strona przeciwna ma około pół godziny na ustalenie faktów i na naciśnięcie dużego, czerwonego przycisku.

Z
racji swoich cech hipersoniczne pociski manewrujące niwelują znaczną część tego marginesu czasu, jaki miała strona przeciwna na dyskryminację fałszywych alarmów (łatwo wyguglać, że bywały takowe). Uderzają więc te pociski w podstawy globalnego pokoju, jaki trwa na Ziemi od uzbrojenia się mocarstw atomowych w ICBM-y poprzez to, że drastycznie zwiększają szansę pomyłki, skracając czas na jej naprawę. Zwłaszcza, że wiadomo, iż tego typu pociski zostaną użyte w pierwszej fazie niezapowiedzianego ataku, do zniszczenia kluczowej infrastruktury umożliwiającej zaatakowanemu odpowiedź na atak - tak więc każde zignorowane podejrzenie może być ostatnim.




« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2019, 02:38:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 29, 2019, 03:23:22 pm »
@ maziek

Jako założyciel tego wątku i Twój absolutor, skomentuję tu, nie w swoim ogródku.

Czemu tak się przejąłeś niewiarygodnymi słowami niewiarygodnego ruskiego psa putina zrelacjonowanymi przez niewiarygodne źródło, zamiast pominąć ten rusofobiczny/usafobiczny fejk wzniosłym milczeniem?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 29, 2019, 03:34:12 pm »
SR - któro to fejk?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 29, 2019, 04:13:30 pm »
@ maziek

To nawet niewiarygodne źródło wziąłeś z sufitu?

Ja uważam, że źródlaną podstawę swych spekulancji powinien podawać spekulant, a nie obywatel milicjant. Podaj link, proszę.

Chętnie wycofam się ze swych zarzutów, jeśli będzie to otwieralny link do wiarygodnych miarodajnych źródeł takich jak CNN, WP, NYT, WSJ albo inne BBC. Nobo nie TASS przecie...

R.

pjes: z tym, że teraz idę po piwo
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 29, 2019, 04:31:19 pm »
Czy proste pytanie, co w mojej wypowiedzi to fejk - jest za trudne? Z tym że nie chcę się darmo spierać, zwłaszcza w kwestii uczuciowych lub uczuleniowych reakcji na Putina (Trumpa itd. - napisałem chyba wyraźnie na początku?).


Uważam, że obiektywnie powstał problem zmieniający trwałe dotąd podstawy pokoju w skali globalnej. Każdy kij ma dwa końce i może to początek końca Putina i Rosji w jej obecnej odsłonie, bo mimo swoich oligarchów, KGB i GRU razem wziętych nie wydolą jak za Reagana i przyjdzie jakiś nowy Gorbaczow (wątpię, oligarchowie na to nie pozwolą, za Gorbiego ich nie było, teraz to musiałby przyjść nowy Lenin). Ale ja nie o tym. Chodzi mi o sam fakt, który można jakościowo porównać do skonstruowania bomby atomowej a pod pewnymi względami nawet jest to gorsze.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 29, 2019, 04:34:11 pm »
Maźku, mówiąc poważnie: skąd o tym wiesz?

R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 29, 2019, 05:32:36 pm »
Czytam o tym od kilku lat, ponieważ interesuję się uzbrojeniem. Czy mam Ci podać wszystkie źródła? Putin podał, że pierwszy tego rodzaju system uzbrojenia jest operacyjny - to jest znajduje się na regularnym wyposażeniu sił zbrojnych Rosji. Jest kilka innych programów a Rosjanie mają od pewnego już czasu "Kindżała". Wpisz np. "russia deploys avangard missile" w gugla to sobie odpowiesz na pytanie, która z poważnych agencji o tym pisała. I tak, Sputnik też https://sputniknews.com/military/201812281071049854-russian-avangard-missile-27-times-faster-speed/ .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 29, 2019, 07:23:05 pm »
Kupiłem piwo.
Po powrocie zrobiłem jak radziłeś. Wpisałem w gugle "russia deploys avangard missile". Gugle pokazały tylko dwa linki, dodając, że to po malajsku (oba), oraz kilka zdjęć ludzi o ciemnej karnacji skóry.
Odczytałem angielski nagłówek: asia.netnews, ale po kliknięciu weń pojawiły się te same zawijasy, niekopiowalne przez mój prymitywny komp, pracujący pod archaicznym Windows XP.
Piszesz, że to poważna agencja prasowa, ale ja w wieku 72 lat pierwsze o niej słyszę. Cóż, starość nie radość (ale i młodość nie wieczność).
Więc zajrzałem po podany przez Ciebie link na Sputniku, ale tam z kolei jest po angielsku. Ten język opanowałem wprawdzie na wystarczającym poziomie (moja twoja lubic kochac), lecz wydaje mi się, że Forum pana Lema jest po polsku.
Nie wykluczam, że się mylę w tej internetowej relacji poszukiwawczej i w tych swoich lingwistycznych opiniach. Na szczęście każdy może sam to suwerennie sprawdzić i ocenić :-)

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 29, 2019, 07:32:33 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2019, 07:36:50 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana