Autor Wątek: Użyteczny patriota Putina  (Przeczytany 34641 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 03, 2018, 01:07:13 am »
@liv

Zabawne zatoczyliśmy kółeczko. Bo kiedyś Ty, w dyskusji o Wałęsie upierałeś się przy wielkiej mocy kompromatów, a ja twierdziłem, że jak kto chce, zawsze je może wzruszeniem ramion zbyć. A teraz Ty, gdy Ci kompromaty na S.R. pod nos pchać, sam żartami na nie - mimo ich kalibru - reagujesz.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jak to rzekł przywołany L.W.?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2018, 01:29:24 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 16, 2018, 01:45:39 pm »
Efektywne stanowisko tutejszej administracji jest takie, że jeśli ktoś popełni przestępstwo w zakresie współpracy z obcym wywiadem, to zajmie się nim prokuratura.
A poza tym może robić (i pisać tutaj) co chce, byleby nie przeklinał.
Remuszko (bo rozumiem, że to on może pisać tutaj co chce [Ty nie], byleby nie przeklinał) współpracuje z obcym wywiadem?
Ciekawe.
Potrafisz udowodnić?
Pomijając - prorosyjskie wpisy - to jeszcze nie współpraca.
Remuszko jest najmniejszym z możliwych trybików w machinie wojny hybrydowej putinowskiej Rosji.
Nawet nie płotką, tylko planktonem.
Dziękuję. O to pytałam - nie potrafisz udowodnić, że współpracuje z obcym wywiadem.
Zostajemy przy Twoich sądach, opiniach, insynuacjach o innych użytkownikach.

@Olka

Zostajemy przy kłamstwach Remuszki na temat zamachu na Skripala i przy kłamstwach Remuszki na temat rzekomych nieprawdziwych informacji o Trumpie, publikowanych przez CNN, NYT i WAPO.
Gdyby Remuszko miał za grosz czy chociaż za kopiejkę przyzwoitości, to albo podałby przykłady tych rzekomych „fake news”, albo przyznał, że się bardzo głęboko pomylił i zagalopował.     
Skoro tego nie robi, to jest to działalność celowa.
Sprawa dotyczy prezydenta USA, „lidera wolnego świata”, naczelnego dowódcy sił zbrojnych, których potencjał jest większy niż całej reszty NATO razem wziętej.
Więc to, czy Trump jest kłamcą i krętaczem, czy też jest oczerniany przez media, to sprawa zasadniczej wagi. 

Remuszko milczy również w sprawie zamachu na Skripala.

Pytam Cię ponownie, jakie jest Twoje, Olka, stanowisko w sprawie Boshirova i Petrova?   
Czy to oficerowie GRU, jak twierdzi Bellingcat, i sprawcy nieudanej próby morderstwa,  czy turyści?

Tak czy owak, to przecież ogromny skandal.
Albo władze Rosji wysłały morderców,
albo rząd brytyjski sfabrykował aferę.

Tylko, jeśli to turyści, to czemu nic o nich nie słychać już trzeci miesiąc?
 
Sprawa jest ważna, pytanie jest proste.
Dlaczego tak trudno Ci odpowiedzieć?


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 16, 2018, 03:54:26 pm »
Sugeruję zmianę języka albo będę moderował Twoje wpisy. Masz prawo uważać opinie Remuszki za fałszywe, masz też prawo uważać, że wyraża je celowo, a nawet, że jest za to opłacany. Masz prawo z nimi, marcowymi, i swoją wyobraźnią na ich temat dyskutować - i prezentować tu do woli swoje opinie. Natomiast proszę o nieużywanie słów powszechnie uważanych za obraźliwe - jak np. kłamca, jurgieltnik itd.  Oprócz wszystkiego wyżej wymienionego do czego masz prawo - nie masz prawa nazywać kogokolwiek kłamcą (i nie tylko), o ile nie wiesz na pewno, że świadomie i wbrew własnej wiedzy o przedmiocie mówi nieprawdę. A tego nie wiesz. Niniejszy wpis nie jest zachętą do dyskusji na temat sposobu moderacji tylko prośbą o dostosowanie się do powszechnie obowiązujących reguł.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 16, 2018, 04:53:08 pm »
@maziek

Teoretycznie słuszna dbałość o standardy debaty. W praktyce dziwi jednak, że podobną stanowczość potrafisz okazywać tylko w obronie swojego kolegi.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 16, 2018, 05:07:26 pm »
Sprawa jest ważna, pytanie jest proste.
Dlaczego tak trudno Ci odpowiedzieć?
Ponieważ nie podoba mi się charakter tego wątku. I Twój - w nim - konfrontacyjny i agresywny styl. Nie będę w tym brała udziału.
@maziek

Teoretycznie słuszna dbałość o standardy debaty. W praktyce dziwi jednak, że podobną stanowczość potrafisz okazywać tylko w obronie swojego kolegi.
Naprawdę Q jesteś już tak okropnie nudny z tym wmawianiem kto jest czyim kolegą, że przestało mi to podnosić ciśnienie - nawet o kreseczkę nie drgnęło.
Nie siedź w przeszłości - spójrz na teraźniejszość: tylko Ty i Cetarian drążycie wątek Remuszki i z nim "rozmawiacie".  Gratuluję wytrwałości:)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2018, 05:11:08 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 16, 2018, 05:21:11 pm »
Naprawdę Q jesteś już tak okropnie nudny z tym wmawianiem kto jest czyim kolegą, że przestało mi to podnosić ciśnienie - nawet o kreseczkę nie drgnęło.
Nie siedź w przeszłości - spójrz na teraźniejszość: tylko Ty i Cetarian drążycie wątek Remuszki i z nim "rozmawiacie".  Gratuluję wytrwałości:)

ola, to nie jest wmawianie (maziek sam nie robił z tego, że koleguje się z S.R, tajemnicy), nie jest to również sprawa przeszłości.
Owszem - tak jak i Tobie - nie podoba mi się konfrontacyjny styl Cetariana (i zgadzam się co do zasady, że zarzut kłamstwa, czy - tym bardziej - działalności agenturalnej, jeśli się go stawia publicznie, trzeba solidnie uzasadnić), ale nie jestem również zachwycony wybiórczą surowością maźka (zwł., że gdyby potrafił być równie ostry wobec Remuszki, gdy był na to czas, tych wszystkich awantur i nerwów by nie było), a z jej kolejnym przejawem mamy do czynienia właśnie teraz, nie zaś w jakiejś nieokreślonej prehistorii.
Mówiąc wprost: maziek znów "heroicznie" walczy z problemami, które generuje jego własny, selektywny (dlatego powodujący czasem gwałtowny, czy nawet przesadny, sprzeciw) sposób moderacji. Co gorsza: walczy objawowo, uderzając w tych, których nie lubi, nie zaś w przyczyny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2018, 05:48:37 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 16, 2018, 07:00:34 pm »
Sugeruję zmianę języka albo będę moderował Twoje wpisy. Masz prawo uważać opinie Remuszki za fałszywe, masz też prawo uważać, że wyraża je celowo, a nawet, że jest za to opłacany. Masz prawo z nimi, marcowymi, i swoją wyobraźnią na ich temat dyskutować - i prezentować tu do woli swoje opinie. Natomiast proszę o nieużywanie słów powszechnie uważanych za obraźliwe - jak np. kłamca, jurgieltnik itd.  Oprócz wszystkiego wyżej wymienionego do czego masz prawo - nie masz prawa nazywać kogokolwiek kłamcą (i nie tylko), o ile nie wiesz na pewno, że świadomie i wbrew własnej wiedzy o przedmiocie mówi nieprawdę. A tego nie wiesz. Niniejszy wpis nie jest zachętą do dyskusji na temat sposobu moderacji tylko prośbą o dostosowanie się do powszechnie obowiązujących reguł.

@all
Po pierwsze chcę po raz kolejny zaznaczyć, że odpowiadam tylko i wyłącznie za własne wypowiedzi.

@Q – niestety, jesteś niekonsekwentny i to kolejny raz. Ścierałeś się z Remuszką i z administratorami o Remuszkę bardzo ostro, a teraz (przy okazji rocznicy stanu wojennego) jak gdyby nigdy nic komentujesz jego teksty. 
 
@Maziek
A jakie to konkretnie „powszechnie obowiązujące reguły” masz na myśli?
Bo z Waszych (administratorów) działań, a przede wszystkim zaniechań, wynikało dotąd, że można pisać wszystko, byleby nie przeklinać.
Żadne inne reguły nie obowiązywały, choćby robiły wrażenie „powszechnie obowiązujących”,  albo choćby zdroworozsądkowych.
Więc proszę o precyzję.

Remuszko napisał
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 08, 2017, 02:00:07 pm »

że Trump to
twardy przeciwnik skisłego mleka od wszechwładnych dotychczas świętych krów (fejkniusy NYT+CNN+WP)”

„Fejkniusy” - fake news, to nieprawdziwe wiadomości, czyli kłamstwa.
Remuszko zarzucił „NYT+CNN+WP” kłamstwa.
Nigdy nie podał ani jednego przykładu.
Ja założyłem ten wątek ponad osiem miesięcy temu.
Nie zabierałem głosu w wątku „Ja Remuszko”, ponieważ administratorka Olka zaleciła (czyli to była druga reguła, oprócz nie przeklinania) żeby go tam nie krytykować.
Nie będziesz chyba twierdził, że Twój kolega, dziennikarz z czterdziestoletnim stażem, nie zauważył nowego wątku, w którym był krytykowany?

Powtarzam, Remuszko zarzucił „NYT+CNN+WP” kłamstwa, ale nie podał żadnego przykładu, pomimo tego, że wezwałem go do podania przykładów ponad osiem miesięcy temu. 

Śledzę wydarzenia w Stanach dość szczegółowo, a może nawet bardzo szczegółowo w porównaniu z ogromną większością Polaków.
Nie zetknąłem się z żadnymi przykładami kłamstw mediów o Trumpie, a zwłaszcza tych mediów wskazanych konkretnie przez Remuszkę.
Przeciwnie, wielokrotnie okazywało się, że doniesienia mediów były potwierdzane w toku prowadzonych postępowań prokuratorskich i sądowych.
Przypomnę, że szef kampanii wyborczej Trumpa Paul Manafort został latem tego roku uznany za winnego w procesie sądowym. Jego zastępca Rick Gates przyznał się do winy i współpracuje z prokuraturą. Obu jeszcze nie ustalono wymiaru kary, Manaforta prawdopodobnie czeka drugi proces.
Wieloletni bardzo bliski współpracownik Trumpa Michael Cohen, został kilka dni temu skazany na trzy lata więzienia.
Mike Flynn przyznal się do tego, że kłamał w rozmowie z agentami FBI. Dostanie mały wyroczek (pewnie w zawieszeniu), bo lojalnie i wyczerpująco współpracował z zespołem Muellera (odbył dziewiętnaście spotkań z prokuratorami).
Ale to jednak gigantyczny skandal.
Flynn był przez trzy tygodnie doradcą prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego, czyli zajmował to samo stanowisko, co Zbigniew Brzeziński przy Carterze.
A to tylko najważniejsi kryminaliści z otoczenia Trumpa ujawnieni dotychczas.
Zespół Muellera ciągle pracuje, a za osiemnaście dni Demokraci obejmą przewodnictwo wszystkich komisji w Izbie, a te komisje mają uprawnienia śledcze.   

Jeżeli ktoś stawia zarzut, a potem nie podaje żadnego uzasadnienia, ani jednego przykładu przez siedemnaście miesięcy, to kłamie.
Możesz nadużyć swoich uprawnień i ocenzurować poprzednie zdanie, ale powszechnie obowiązujące reguły mówią, że Remuszko kłamał.

*
Co do „jurgieltnika” 
     
Zadaję niniejszym konkretne pytanie Stanisławowi Remuszce:
Czy kiedykolwiek otrzymał od pracowników Sputnika lub od współpracowników Sputnika, w tym współpracowników nieformalnych, jakąkolwiek korzyść majątkową, np. zapłatę w pieniądzach za udzielenie wywiadu, wykonanie tłumaczenia, napisanie opinii na wskazany temat, przeprowadzenie kwerendy bibliotecznej, lub za jakąkolwiek inną czynność, np. za wysłanie listu lub pocztówki z wyrazami poparcia, albo paczki żywnościowej Mateuszowi Piskorskiemu?
Czy Stanisław Remuszko otrzymał od pracowników Sputnika lub od współpracowników Sputnika, w tym współpracowników nieformalnych, jakąkolwiek korzyść majątkową inną niż pieniądze, np. alkohol, słodycze, produkty żywnościowe, papierosy, książkę, płytę, pendrive, kartę pamięci, telefon (nowy lub używany), inne urządzenie elektroniczne, lub jakikolwiek inny przedmiot?
Czy Stanisław Remuszko zjadł kiedykolwiek posiłek, za który zapłacił pracownik Sputnika lub współpracownik, w tym współpracownik nieformalny, czy pracownicy Sputnika lub współpracownicy, w tym współpracownicy nieformalni, wykonali na rzecz Stanisława Remuszki jakąkolwiek usługę lub przysługę, np. przewieźli go samochodem z punktu A do B, dzięki czemu zaoszczędził np. 50, 30, czy 20 zł na taksówce, gdyby chciał przebyć tą samą trasę w porównywalnych warunkach, a nie komunikacją publiczną, rowerem lub pieszo.

Jeżeli Stanisław Remuszko złoży oświadczenie, że nie otrzymał żadnej wymienionej powyżej lub innej korzyści majątkowej od pracowników Sputnika lub od współpracowników Sputnika, w tym współpracowników nieformalnych, oraz, że nie udzielił wywiadu Leonidowi Siganowi ze Sputnika, w którym powiedział m.in. (28 maja 2016r. czyli dwa lata po zajęciu przez Rosję Krymu)

„3. Rosję uważam za państwo, które nie ma żadnych agresywnych zamiarów wobec nikogo, a już wobec Polski zwłaszcza.”

https://pl.sputniknews.com/opinie/201605282949961-zatrzymanie-piskorski-abw-zmiana/

w nadziei uzyskania w przyszłości korzyści majątkowych bezpośrednich lub pośrednich, które nie zostały zrealizowane, to ja wtedy przeproszę go na Forum, za to, że nazwałem go jurgieltnikiem i będę go uważał za ideowego/bezinteresownego pożytecznego idiotę Putina.

Zakładam, że słowa „idiotę” nie muszę zapisywać jako „i*i*tę”, skoro Lem tak mówił (w cytowanej poprzednio rozmowie z Fiałkowskim) o „profesorach uniwersytetu i postępowych humanistach”, którzy efektywnie swoimi działaniami wspierali politykę władz Związku Sowieckiego.
 
*
Co miałeś na myśli pisząc ”np. kłamca, jurgieltnik itd.o jakie inne słowa, określenia konkretnie Ci chodzi?
     
**
@Olka
„Nie odpowiem, bo nie mam ochoty.” 
Brawo.
Typowa rzeczowa rozmowa na argumenty, jak przystało na administratorkę.
Rzecz jasna, zgodna z „powszechnie obowiązującymi regułami”.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 16, 2018, 07:15:09 pm »
Sprawa jest ważna, pytanie jest proste.
Dlaczego tak trudno Ci odpowiedzieć?
Ponieważ nie podoba mi się charakter tego wątku. I Twój - w nim - konfrontacyjny i agresywny styl. Nie będę w tym brała udziału.
i
@Olka
„Nie odpowiem, bo nie mam ochoty.” 
Brawo. 
Dziękuję - lepiej bym tego nie ujęła:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 16, 2018, 07:20:37 pm »
@Q – niestety, jesteś niekonsekwentny i to kolejny raz. Ścierałeś się z Remuszką i z administratorami o Remuszkę bardzo ostro, a teraz (przy okazji rocznicy stanu wojennego) jak gdyby nigdy nic komentujesz jego teksty.

Jestem konsekwentny, deklarowałem wielokrotnie, że sprawa nigdy nie zeszła dla mnie - wbrew pozorom - na poziom personalnej zaciekłości. Deklaroważem też, że jestem zwolennikiem rozmawiania z (prawie) każdym (jakich bym doń prywatnych czy publicznych zastrzeżeń nie miał); uważam wymianę myśli (czy to w formie wersalskiej dyskusji, czy ostrzejszej słownej konfrontacji, czy w innych formach) za jeden z mechanizmów napędowych cywilizacji, nigdy nie byłem entuzjastą kwintańskiego izolacjonizmu. I tego się trzymam
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 16, 2018, 08:00:20 pm »
Cetarian: możesz pisać co chcesz, czego ten i inne Twoje wpisy są najlepszym dowodem. Nie mam zamiaru ingerować ani dyskutować, bo temat mnie nie interesuje. Ale nie będę tolerował u nikogo zaniżania standardów wypowiedzi. Jeśli dla Ciebie to tyle, że nie można przeklinać - to OK, trzymaj się tego, dodaj tylko używanie w ramach insynuacji słów powszechnie uważanych za obraźliwe - to jest dość precyzyjne określenie, zawarte już w moim pierwszym poście.

Niestety, na moje nieszczęście, Remuszko (złośliwie rzecz jasna) ani nie przeklina, ani nie insynuuje nikomu osobiście kłamstwa czy innych brzydkich rzeczy, więc nie mogę go zmoderować dla Twego poczucia równowagi w przyrodzie. Jasne jest oczywiście, że Remuszko nie robi tych brzydkich rzeczy tendencyjnie, po to tylko, abym wyszedł na niesprawiedliwego moderatora (co jest tym bardziej oczywiste, bo znamy się też poza forum). Prawdę mówiąc wobec Ciebie Remuszko milczy od kilku dobrych lat chyba - więc oczekiwanie, że będzie Ci odpowiadał w tym wątku jest mocno naciągane. Żeby nie powiedzieć, że jeśli szczere, to widocznie wypowiedziane z żarliwą wiarą w cud. Nie odpowiada Ci, bo z Tobą nie gada. Możesz bić jak w worek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 16, 2018, 10:16:49 pm »
Niestety, na moje nieszczęście, Remuszko (złośliwie rzecz jasna) ani nie przeklina, ani nie insynuuje nikomu osobiście kłamstwa czy innych brzydkich rzeczy, więc nie mogę go zmoderować dla Twego poczucia równowagi w przyrodzie.

Biedny, bezsilny, maziek, nic nie może... Mnie potrafił bezpodstawnie pozbawić na parę mies. uprawnień, a tu rączyny związane... I zero podstaw do moderatorskiego działania, bo przecież ani (proputinowski) trolling, ani długoletni flood  beztreściwymi postami, ani zaniżanie intelektualnych standardów debaty, ani błaznowanie (jak nie kropy, to wejść liczenie) nie są nimi. W końcu... kolega, jak dać mu po łapach jeszcze się obrazi.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 10, 2019, 11:11:33 pm »
Chciałem o sprawie kurtuazyjnie milczeć (po co psuć atmosferę, może i nieco zimnowojennej, jednak dość gładkiej, koegzystencji), ale skoro S.R. znowu poza "swój" kątek wychodzi (a Administratyernia ;) jeszcze go do tego zdaje się ośmielać), wspomnę o niej... Otóż zdarzyło mi się okołoświątecznie zamienić mailowo kilka zdań z jednym z czołowych krajowych Lemologów. Mowa była m.in. o Remuszce. Nie bez satysfakcji mogę napisać, że wspomniana Gwiazda Lemologii nie tylko wspiera moje stanowisko w wiadomym sporze, ale i stwierdziła, iż wcześniej, nim ja zrobiłem na Forum raban, interweniowała - sama z siebie - u skrzata i Admina, by przykrócili lans i autolans S.R. (o którym zdania jest - w skrócie mówiąc - niepochlebnego) na Lempeelu, dziwiąc się wielce i temu, że niewiele w sprawie wskórała, i wiadomej hipertolerancji.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2019, 11:32:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 10, 2019, 11:36:43 pm »
Nie wie prawica:
Chciałem o sprawie kurtuazyjnie milczeć (po co psuć atmosferę, może i nieco zimnowojennej, jednak dość gładkiej, koegzystencji), ale skoro S.R. znowu poza "swój" kątek wychodzi (a Administratyernia ;) jeszcze go do tego zdaje się ośmielać), wspomnę o niej... Otóż zdarzyło mi się okołoświątecznie zamienić mailowo kilka zdań z jednym z czołowych krajowych Lemologów. Mowa była m.in. o Remuszce. Nie bez satysfakcji mogę napisać, że wspomniana Gwiazda Lemologii nie tylko wspiera moje stanowisko w wiadomym sporze, ale i stwierdziła, iż wcześniej, nim ja zrobiłem na Forum raban, interweniowała - sama z siebie - u skrzata i Admina, by przykrócili lans i autolans S.R. (o którym zdania jest - w skrócie mówiąc - niepochlebnego) na Lempeelu, dziwiąc się wielce i temu, że niewiele w sprawie wskórała, i wiadomej hipertolerancji.
co czyni lewica:
Znowu te pytania-podpuchy wiadomego...   :-X Cóż... w mózgu innych zwierząt nikt z Ohydków nie siedział, więc na sto procent nie wiadomo, ale z obserwowanych i badanych reakcji należy sądzić, że tak, minimum niektóre. "Popular Science" zrobiło swego czasu ładną streszczającą wypiskę z prac temu zagadnieniu poświęconych:
https://www.popsci.com/science/article/2013-09/fyi-do-animals-have-orgasms
Kwestia orgazmu u samic jest gorzej zbadana, aczkolwiek występowanie u nich łechtaczki zdaje się sugerować, że i orgazm kobiecy poza gatunkiem Homo sapiens występuje:
https://www.sciencefocus.com/the-human-body/are-we-the-only-species-with-females-that-experience-orgasm/
Pokój na Ziemi.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 10, 2019, 11:50:25 pm »
Cytuj
Otóż zdarzyło mi się...
Q - azaliż sam ze sobą rozmawiałeś? Bo wszystkie szczegóły się zgadzają.
Pewnie jest na taką przypadłość  uczona nazwa.  ;D
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 10, 2019, 11:57:44 pm »
Nie wie prawica:
/.../
co czyni lewica:

Wie, wie... Imperatyw dzielenia się wiedzą przed innymi sprawami... Bo przecież mniej istotne kto spytał, ważniejsze, źe odpowiedź interesująca.

azaliż sam ze sobą rozmawiałeś?

liv, czolowych Lemologów (z książkowym dorobkiem) jest w Polsce kilka osób na krzyż. Jak cię nurtuje, z którym wymieniałem wspomniane zdania, dotrzyj do wszystkich i spytaj co o S.R. sądzą.

(Pomijam fakt, źe to co napisałeś mógłbym uznać za obraźliwe, gdybyś był w stanie mnie obrazić.)
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2019, 12:02:55 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki