Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 119
2
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Sierpień 17, 2022, 01:34:07 pm »
Szeremietiew przepchnął kupno licencji na wieżę. A to jest jądro Kraba.
2. W Korei ruska agentura wpływu jest relatywnie niewielka dlatego państwo to jest interesującym partnerem zbrojeniowym:


Cytuj
" Dlaczego więc nie rozbudować HSW pod Kraby, "

Bo przy istniejącym zapotrzebowaniu trzeba by rozbudować HSW ponad czterokrotnie – minimum dziesięć lat i pierdyliony dolarów. Sprzęt jest potrzebny na wczoraj i ani tego czasu ani tych pieniędzy nie ma.  Zresztą Krab to jest akurat taka sama polska haubica jak koreańska K9 Thunder, z tym, że Krab ma na koreańskim podwoziu od Thunder brytyjską licencyjną wieżę AS 90, z licencyjnym działem L131, którego początki sięgają 1963 roku – obecnie już przestarzałym i jako takie wycofanym z produkcji w UK.

Przygotowania do produkcji Kraba 2 niech idą swoją drogą, ale K9 Thunder też trzeba kupić, bo haubice są potrzebne w dużej liczbie i na cito. Chwalony polski system kierowania Topaz można założyć również do K9, jest uniwersalny, a nie dedykowany wyłącznie do Kraba.

Reputacja Kraba nie będzie zależała od biurokratycznych tańców żyrafy z nosorożcem w MON, tylko od osiągów na polu walki na Ukrainie, a tam Ukraińcy wydają się póki co dosyć zadowoleni - wszystkie Kraby (z wyjątkiem jednego, zniszczonego przez załogę po unieruchomieniu i wyczerpaniu amunicji, żeby nie wpadł w ręce zbliżających się Rosjan) są na chodzie, w przeciwieństwie do niemieckich Panzerhaubitze 2000, których 70% czeka na części zamienne - podobno za dużo i za szybko z nich strzelali.

Klasyczna taktyka sabotażowa MON, uniemożliwiająca wyposażenie WP w jakąkolwiek broń skuteczną przeciwko Rosji, zawsze polegała na tym, żeby nic nie produkować teraz, tylko poczekać do święty Dygdy  na super-duper polską konstrukcję, która wszystkim pokaże i będzie produkowana w ilości 5 sztuk rocznie. Inna taktyka sabotażowa MON polegała na dodawaniu do specyfikacji przetargowych importowanego sprzętu ultra-ambitnych i wyłącznie polskich wymagań, całkowicie wyjętych z dupy (czołg ma pływać, latać, tańczyć walca, pokonywać Bałtyk po dnie i wspinać się w przewieszonym terenie). Dla MON nic nigdy nie było wystarczająco dobre, z  ewentualnym wyjątkiem Gwiazdy Śmierci z "Gwiezdnych Wojen". Obecne zakupy w Korei wynikają m.in. z politycznej konieczności obejścia MON - kupujemy tam, gdzie nie ma takiego nasycenia prorosyjską agenturą wpływu jak w kraju.

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1245626,krab2-nasze-plany-artyleryjskie#comment-23120124

2. Kaczor do tego doprowadził:
https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1559224652337119238?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1559224652337119238%7Ctwgr%5Ed81bdf3a00cb79daacf4a4343ede6d166dcde9a3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2Ftr1Svz-Vq%2F

3
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Sierpień 17, 2022, 02:26:35 am »
Krab 2
Nasz Krab to rozwiązanie wywodzące się jeszcze z zeszłego tysiąclecia. Jest to pomysł Romualda Szeremietiewa i jako taki był potem blokowany. Poczytajcie sobie Wikipedię, która niejasno podaje termin umowy na 120 sztuk. Nie jest do końca wiadome czy pierwsze podwozie „Kalina” było wadliwe. Może prototypy były wykonane wadliwie? No były. W każdym razie zaorali zakłady PZL Wola które produkowały przestarzałe chyba poradzieckie silniki wywodzące się jeszcze z czasów czołgu T-72. Pojawiły się problemy z zabudową niemieckich diesli MTU. Pomysł wykorzystania podwozi czołgów T-72 trzeba uznać za paranoiczny bo jest w nich za mało miejsca.
Wskutek tych perturbacji trwających dekady krab dostał koreańskie podwozie stosowane w haubicy K9, które zostało unowocześnione u nas. Jest też transfer technologii. Pora zatem rozważyć kwestię drugą:
Dlaczego prezes Huty Stalowa Wola (HSW) doznał wzmożenia i wyleciał?
Jak już tłumaczyłem Krab ma być produkowany z maksymalnym możliwym natężeniem nawet przez 10 lat jeszcze. Na nasze zamówienie i na zamówienia Ukrainy. Ukraina dostała od nas sporo Krabów i zamawia kolejne. HSW będzie zawalona zamówieniami od nich przez kilka lat. Cała produkcja armatohaubiczna będzie szła na Ukrainę w tym okresie. Po 24 lutym 2022 zmieniły się też nasze potrzeby. Z 120 sztuk się zrobiło 600. Ten fakt pomijają liczne trolle i były prezes. Skąd szybko wziąć tyle tego?

Na szybko dostaniemy z Korei 48 haubic K9, które mają podwozia takie jak Krab. Tzn nie takie fajne bo brakuje im naszych innowacji. Potem dalsze dostawy od 2024 roku. Tu chyba jest niejasności bo ok 600 sztuk to chyba jest łącznie import i produkcja u nas?
Docelowa K9PL ma mieć automat ładowania który zwiększa szybkostrzelność krótkotrwałą. I to będzie główna różnica względem Kraba: bezzałogowa wieża. Z wynurzeń szpeców rządowych wynika że nowy pojazd ma łączyć najlepsze cechy Kraba i K9. Podwozie będzie takie same jak w Krabie. Pojawia się kwestia samego działa. Działo składa się z lufy i reszty: zamka, oporopowrotników itp. Krab miał lufy angielskie, francuskie, niemieckie i nasze. Reszta (obsada?!?) jest robiona u nas. Nie ma  powodu aby działa nie zachować w nowym wozie. W praktyce różnicą jest nowa wieża i automat ładujący. Więc czemu ów prezes przyczadził na Tłiterze? HSW nie jest w stanie wyprodukować 600 pojazdów w jakimś sensownym czasie. Zwiększenie zdolności zajmie parę lat chyba? Czy oświadczył on że może w rok wypuścić 150 haubic? No nie. O co mu poszło nie wiem zupełnie?

Nie da się zrobić full automatu w starej wieży Kraba

4
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Sierpień 16, 2022, 10:16:16 pm »
Co za fejk. Nie posiadam się z oburzenia.
Możemy robić rocznie 30 Krabów i moce przerobowe są zajęte.
2. Lufy np. mogą zostać w Krabie 2.

5
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 16, 2022, 04:47:06 pm »
Chodzą słuchy że Panzerhaubica2000 się popsuła a Krab daje radę.
https://youtu.be/u5wtRSYX0Hw

6
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 15, 2022, 01:47:17 pm »
Ponoć to fejk

8
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Sierpień 11, 2022, 12:48:03 am »
Orville to statek porównywany niekiedy do cumla (smoczka) albo do nocniczka. Wraz z załogą jest bohaterem serialu który podoba się widzom. Marudzą jedynie ci od Family Guya. Że ni ma Family Guja w kosmosie a miał być. A tak to grupa docelowa jest zadowolona. Może być pod tym względem niedoścignionym wzorem dla innych. Niestety 3 sezon będzie chyba ostatnim. Jakby mieli ogłosić 4 to by ogłosili już dawno. Chociaż formalnie nie jest zakończony czy tam skancelowany. Lepiej jednak otrzymać serial zamknięty przez twórców i skończony niż urwany w jakimś losowym miejscu z jakiś tam przyczyn. Pora zatem na krótkie podsumowanie: zastanówmy się dlaczego Orville jest najlepszym serialem na platformie Disney+?


Ojcem sukcesu jest tu niewątpliwie Seth MacFarlane, autor pomysłu i scenariusza. Ale mamy tu udział takich osobistości jak Jon Favreau, Jonathan Frakes, Brannon Braga etc. Zwrócę wam tu uwagę na reżyserię Jona Cassara, który wyreżyserował najwięcej odcinków.
Podstawą sukcesu jest znakomity scenariusz. MacFarlene chciał żeby to był Star Trek ale się mu nie zgodzili. W końcu wcisnął Foxowi ciemnotę ze to będzie Family Guy w kosmosie i Fox się zgodził. Faktycznie trochę takiego humoru było w pierwszych dwóch sezonach ale serial zasadniczo utrzymany jest w stylistyce Star Treka The Next Generations. Trzeci sezon został przeniesiony na platformę Hulu i wyszedł na tym bardzo dobrze. Odcinki mają charakter w zasadzie filmów telewizyjnych i potrafią trwać nawet półtorej godziny. Taki czas trwania znakomicie przysłużył się budowaniu fabuły, która może sobie spokojnie wybrzmieć.

image
Sukces serialu ma charakter systemowy: odpowiedni podział pracy. Seth jest szefem wspieranym przez reżyserów i resztę ekipy. Aktorzy zatem są odpowiednio prowadzeni i nawet średni potrafią wycisnąć wiele ze swoich ról. Potrafią tam prowadzić w odcinku dwa a nawet trzy wątki, czego nie potrafi taki Kenobi np. Dalej mamy estetykę stosowną: serial jest tak kręcony żeby się go przyjemnie oglądało: kolorystyka, filtry, kadrowanie, przestrzenne pomieszczenia ładnie oświetlone... Porównajcie sobie ze Star Trekiem Discovery, który jest koszmarnie nakręcony i zmontowany.

Mamy tu też szacunek dla fanów: obejrzyjcie materiały dodatkowe do Mandalorianina, tam Favreau opowiada o szacunku do fanów. Tymczasem w innych serialach/filmachfani dostają kopa w ryj na samym początku (Discovery, Kenobi, Ostatni Jedi, Picarditp.). Gwiezdne Wojny też są. W każdym odcinku praktycznie jest jakieś starcie. Widać co prawda ograniczenia budżetowe, ale widać też że im się chce. Wyciągają maksimum z posiadanych możliwości (w przeciwieństwie do takiego Kenobiego, który jest ordynarnym przepaleniem budżetu). W Gwiezdnych Wojnach nie ma gwiezdnych wojen praktycznie od czasów Odrodzenia Skywalkera.

Aby nie przedłużać zwrócę waszą uwagę na obyczajówkę i analizowane problemy egzystencjalne. Na klimat Star Warsów obecny tu i ówdzie. Na ładne widoczki kosmiczne. Na docenienie robotów jako istot myślących i mających swoje prawa. W Hanie Solo były ordynarne podrywy robocie a tu nie ma. Jest za to konsekwentna budowa bohaterów i trzymanie się ich charakterystyk.

II SpoileryW 3 sezonie, który jest na platformie Hulu a u nas na Disnej Plasie mamy kontynuację wątków z sezonów poprzednich: wojna z Keylonami, cywilizacyjne wygibasy Moklan, pojawia się nawet planeta Fejsbuka. Konflikty cywilizacyjne są kontynuowane i rozwijane. Roboty od razu bez zbędnych kontrowersji są uznawane za istoty rozumne. Ciekawy zabieg fabularny: co chwilę opowiadają o Isaacu że nie  ma uczuć a widać że ma. I albo idziesz za tym co mówią, albo za tym co widzisz. Interesujący moment poznawczy. Izaak odczuwa emocje i ma uczucia, ale po swojemu. Po robociemu. Dlatego serial kończy się jego ślubem. Coś jak w Panu Tadeuszu: wrogość zakończona ślubem, który kończy konflikt Unia-Keyloni. Sztuczna Inteligencja nie ma bagaży miliardów lat ewolucji, odruchów warunkowych nie ma i bezwarunkowych. Dlatego postrzega rzeczywistość w sposób odmienny niż istoty biologiczne.

Dalej mamy cywilizacyjne uwarunkowania Moklan, którzy pogardzają dziewczynkami. Jest tu paradoks bo od niedawna mogą je przekształcać w chłopczyków. Najpierw musieli technologię opracować wszak. W każdym bądź razie kobitki się buntują a Moklanie nawiązują współpracę z Krilami, rządzonymi demokratycznie przez kancerzycę z którą dziecko ma ktp. Mercer. Jest to wszystko zawikłane ale sezon większość wątków zamyka. Tak powinno być wszędzie. Dostajemy sygnał, że Mercer wraca do Kelly, której zdrada rozpoczęła serial. Bortus i Klayden wracają do siebie, dr Claire do Isaaca.


Można mieć tu sporo zastrzeżeń do tego i owego ale mi się nie chce. Trochę mi już przeszło i jest nadzieja na 4 sezon. Ale jak się skończy na 3 to też OK. Jakoś tam zamknięta opowieść jest lepsza niż ten cyrk który się teraz dzieje. Albo pourywane albo przeciągane. 

Seth i Ekipo: Dziękujemy za wszystko.


9
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 08, 2022, 05:45:58 pm »
O Czeczenii słyszałeś? A o Syrii?

10
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Sierpień 04, 2022, 11:05:26 pm »
Uwaga spoilery:
https://youtu.be/761GsZGrMFE
Oświadczam że Orville wychodzi na niekwestionowane prowadzenie w kategorii dzieł filmowych.
Można już powoli zacząć podsumowywać serial:

Podstawą sukcesu jest scenariusz, który jest super. Dalej mamy kreatywną rolę Setha. Ogólnie sukces ma charakter systemowy: odpowiedni podział pracy. Nie można też poskąpić pochwał reżyserom, którzy reżyserują. Aktorzy mają zatem co grać i są odpowiednio prowadzeni.
- Nie ma szołranerki.
- Jest za to grupa docelowa: fani Star Treka.
- serial dla fanów, obejrzyjcie materiały dodatkowe do Mandalorianina, tam Favreau opowiada o szacunku do fanów. Tymczasem w innych serialach fani dostają kopa w ryj na samym początku (Disco, Kenobi, Ostatni Jedi itp).
- estetyka: serial jest tak kręcony żeby się go przyjemnie oglądało: kolorystyka, filtry, kadrowanie,  przestrzenne pomieszczenia ładnie oświetlone... Pisałem o tym kiedyś i robiłem porównania z Disco.
- Brak SJW.

Miasta które są za niech się fpisują.

11
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Sierpień 04, 2022, 02:24:38 pm »
Żegnaj Orville

12
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Sierpień 02, 2022, 12:31:41 am »
Bardzo smutne info.

Recenzja s03e09 Orville:

13
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Lipiec 25, 2022, 02:56:29 pm »
Za konkretne rzeczy a nie losowych randomów.
https://twitter.com/stanczykmaciej/status/1551576105886404608
Silni ludzie, którzy będą wywlekać. Tak się rodzi faszys

14
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Lipiec 25, 2022, 01:40:56 pm »
Czy chcesz żeby tacy ludzie doszli do władzy w Polsce?

15
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Lipiec 25, 2022, 12:28:24 pm »
Ktoś z zarządu Agory albo z redakcji Wyborczej wyniósł nagranie negocjacji wewnętrznych.
Kurskiemu to zanieśli temu niesłusznemu.
https://www.tvp.info/61465284/tasmy-wyborczej-walka-o-wladze-i-pieniadze-i-specjalna-komorka-od-tropienia-obajtka
Nieuchronna degrengolada albo Pegasus

Strony: [1] 2 3 ... 119