Autor Wątek: Update Forum: sugestie, uwagi.  (Przeczytany 28402 razy)

Terminus

  • Gość
Update Forum: sugestie, uwagi.
« dnia: Września 06, 2006, 04:00:57 pm »


My, niżej podpisani, użytkownicy Forum Solaris
 
Chcemy wyrazić  prośbę do administratorów naszego forum. Prosimy o przeprowadzenie jego
uaktualnienia do najnowszej istniejącej wersji forum Yabb[/b]. Używana tu aktualnie, antyczna wersja 1.3.1 nie umywa się, pod względem możliwości, stabiloności i bezpieczenstwa, do najnowszej wersji 2.1.  

Użytkownicy ani moderatorzy forum nie mogą w żaden sposób przeprowadzić jego uaktualnienia. Możliwość taką mają jedynie administratorzy. Dlatego też uprzejmie prosimy tych ostatnich o przeprowadzenie tej operacji.

O ile rozumiemy, uaktualnienie (update) forum nie będzie skutkowało usunięciem znajdujących się na nim postów i informacji. Zdajemy sobie sprawę, że forum SOLARIS stało się - i sytuacja ta utrzymuje się, miejscem spotkań nielicznej, ale prężnej grupy fascynatów twórczości Stanisława Lema, a także solidnym źródłem informacji dla odwiedzających je gości. Jesteśmy przekonani, że uaktualnienie forum pozwoliłoby utrzymać ten stan rzeczy, i zapewnić jego trwanie przez następne lata.

Niestety, bez tej operacji nie jest to wcale oczywiste.

Na koniec jeszcze raz podkreślamy że powyższa prośba nie jest w żadnym sensie wyrazem niesubordynacji lub sprzeciwu, przeciwnie - jest efektem Naszej troski o forum i jego przyszłe funkcjonowanie; niczym lokatorzy budynku, który wymaga drobnego remontu konstrukcji nośnej, upraszamy administratora o przysługę. Podkreślamy, że gdyby leżało to w zakresie naszych możliwości, przeprowadzilibyśmy update samodzielnie.

Niżej podpisani:
Użytkownicy.

W imieniu wszystkich podpisujących się pod prośbą, zapisał:

W.A. (aka Terminus), moderator.

PS. Poniższy wątek zostanie ,,przyklejony" w polskiej sekcji forum.

« Ostatnia zmiana: Września 07, 2006, 03:04:20 pm wysłana przez Terminus »

NEXUS6

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2006, 02:58:31 am »
Mamy sie tu podpisac? Jak to cos ma pomoc, to ja chetnie:
xxx

Rachel

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #2 dnia: Września 07, 2006, 08:31:46 am »
Popieram apel Terminusa. Podzielam zdanie, że to Forum, to działa tylko dzięki nam i pies z kulawą nogą się o nie troszczy, nie wspominając już o jakimś uaktualnianiu itd.

Podpisuję się więc ja

A.K. ( aka Rachel)  :)
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2006, 08:32:25 am wysłana przez Rachel »

Deckert

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #3 dnia: Września 07, 2006, 09:21:49 am »
Ja też podpisuje się pod petycją.
Mieliśmy tu już kiedyś spore problemy związane ze słabym bezpieczeństwem tego forum. Upgrade jest konieczny!

CU
Deck

Terminus

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #4 dnia: Września 07, 2006, 01:08:10 pm »
Hmm, DZI[ch280]KUJEMY ZA AKTUALIZACJ[ch280]!

Super. Je[ch347]li mog[ch281] co[ch347] powiedzie[ch263], to pojawi[ch322] si[ch281] taki problem, [ch380]e s[ch261] dwa fora jednocze[ch347]nie i go[ch347]cie wchodz[ch261] na oba, wiadomo[ch347]ciami dziel[ch261]c na prawo i lewo :) Trzeba je rozdzieli[ch263], stare musi przesta[ch263] funkcjonowa[ch263].
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2006, 01:08:27 pm wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2006, 01:49:50 pm »
OK widzę że rozwiązanie radykalne! Ale dobrze, jest wspaniale :)

[size=72]Ave Administrator![/size]
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2006, 02:07:44 pm wysłana przez Terminus »

Rachel

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #6 dnia: Września 07, 2006, 02:00:57 pm »
Może jakiś toaścik z tej okazji ;D

admin

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2006, 02:01:57 pm »
Będę wdzięczny za informacje o tym, co NIE działa na nowym forum.  Im bardziej konstruktywne, tym większa szansa, że coś zmieni się na lepsze...  

TL


Rachel

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #8 dnia: Września 07, 2006, 02:03:24 pm »

Już jest :)
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2006, 02:04:28 pm wysłana przez Rachel »

Terminus

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2006, 02:07:20 pm »
Cytuj
Będę wdzięczny za informacje o tym, co NIE działa na nowym forum.  Im bardziej konstruktywne, tym większa szansa, że coś zmieni się na lepsze...  

TL


Tak jest, panie Lem, jeśli tylko pojawią się takowe rzeczy, zgłosimy niezwłocznie. Jeszcze raz dziękujemy za przeprowadzenie aktualizacji.

Terminus

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #10 dnia: Września 07, 2006, 02:34:10 pm »
Można także zamienić grafikę w lewym górnym rogu forum (Logo) na inną, ja mogę ją przyrządzić tak aby pasowała charakterem do wyglądu forum!

Hokopoko

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #11 dnia: Września 07, 2006, 02:57:37 pm »
Właśnie. A najlepiej to zmienić cały ten top, bo jakiś taki smiesznawy. W pierwszej chwili to się nawet wystraszyłem, że to jakis dowcipniś podmienił.
Ale ogólnie może być, Tarminusowe kolory na nowym tle trochę łatwiej rozczytać. Tylko będę swój obrazek musiał zmodyfikować, bo cokolwiek odstaje.

No i okienko do wpisywania ciut rozsądniejsze, jakby tak jeszczse słownik był...
 [smiley=engel017.gif]


O o... ale czarną czcionkę to ja bym jednak zrobił w standardzie, bo szkoda oczu (a na zmienianie za każdym razem - czasu)

Hokopoko

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #12 dnia: Września 07, 2006, 03:02:15 pm »
[smiley=angry.gif]
E, kurde felek, a czego to  ja mam ino trzy gwiazdki, hę? Co to, psia mać, za zwyczaje?

Hokopoko

  • Gość
Re: PETYCJA do aministratorów o UPDATE FORUM
« Odpowiedź #13 dnia: Września 07, 2006, 03:05:51 pm »
O cholera, znaczek css-u na dole, znaczy że to bez tabelek? Niech no sprawdzę...
Faktycznie, bez...

Ale tę czcionkę to proponuję zmienić na czarną, i to szybko...

Terminus

  • Gość
Re: Update Forum: sugestie, uwagi.
« Odpowiedź #14 dnia: Września 07, 2006, 03:24:26 pm »
Ja tam wpisuję swój "terminusowy" kolor za każdym razem i żyję ::)