Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1360684 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #180 dnia: Lipca 28, 2010, 10:06:10 pm »
A'propos "Stalkera" - piosenka Kaczmarskiego inspirowana w/w filmem:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 01, 2010, 10:30:52 pm »
Dla odmiany, zupełnie nieapropo.
Ale, jak dobór naturalny,czy mechanika inokwantowa wyjaśni, że takie wbiło się do głowy i brzęczy już kolejny dzień.  ??? Że pan tak ładnie wymawia through..?
http://www.youtube.com/watch?v=NZluPidNT9Q
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2010, 10:36:44 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 01, 2010, 11:33:50 pm »
Bardzo mi weszło :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #183 dnia: Września 12, 2010, 11:35:59 pm »
Bodaj rok temu pisałem coś podobnego :)
Ino-Rock Fetival Inowrocław 2010 stronniczo;
1. Votum - nasza młodzież. Bez oczekiwań. I tak zostało. Możne za kilkanaście lat, jak dotrwają?
2. Airbag - ponoć objawienie z Norwegii. Młodzi. Oczekiwania były duże, więc i rozczarowanie też.
3. Ozric Tentacles - uratowali festiwal. Rewelacja z USA (choć zespół angielski) z sympatyczną basistką. Wyglądają młodo, ale swoje lata już grają. Elektroniczno-rockowo-jazzowofusionowo-funkowo-przestrzennie-kosmiczna psychodelia. Przyćmili zdecydowanie Gwiazdę nr. 1. I choć to, jak podziwianie obrazów renesansowych mistrzów na znaczku pocztowym, wkleję kawałek ich muzyki z wczoraj.
http://www.youtube.com/watch?v=tuKkauIbBsI
4. Anathema - Główna gwiazda. Kto słyszał, ten wie. Zagrali jak mieli zgrać, sympatyczni. Ludzie i muzyka.

Dwa pierwsze zespoły, miały o tyle gorzej, że grały w dziennym świetle. A słonko świeciło całkiem, całkiem... Pozostałym za to, przyświecał z boku, mocno, Jowisz. "A z góry księżyc", oczywiście  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2010, 12:30:10 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

nty_qrld

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • . . . . ...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #184 dnia: Września 16, 2010, 12:42:40 am »
Koncert przedni - ja też tam byłem, piwo także piłem... jednak nie, ponieważ musiałem ludzi z powrotem w jednym kawałku pozwozić. A mgła była gęsta tego roku. Aż dziw, że nie zacząłem nieboszczyków z cmentarzy porywać ;]
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2010, 12:23:34 am wysłana przez nty_qrld »

W dniu N o godzinie entej, w entym sektorze entego rejonu zostaniecie wyentowani z pokładu jednostki N."
Pamiętnik znaleziony w wannie

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #185 dnia: Września 16, 2010, 08:20:39 pm »
Cytuj
ja też tam byłem
To mimochodem, wyszedł mini zjazd Lemiczny. :)
Mam nadzieję, że nie byłeś tym facetem, który próbował klaskać nad głową i nie mógł trafić w swoją druga rękę. Wyglądał przekomicznie.
Źródło dysfunkcji oczywiste, ale był tak uparty w próbowaniu, że "Pokój na Ziemi" mi się przypomniał. ;)
Ja byłem w szczęśliwej roli pasażera, ale mgłę zaliczyłem. Powodowała ciekawy efekt. Światła (długie) dawały zamiast do przodu - do góry. Znaczy,po zmianie z krótkich widoczność 'przed' się nie zmieniała, za to szedł silny strumień w górę. Jakby Ufo nad nami wisiało. :o
Z kolei przeciwmgielne, rozświetlały tylko na boki.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

nty_qrld

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • . . . . ...
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #186 dnia: Września 17, 2010, 12:49:29 am »
Zdecydowanie to nie byłem ja - jestem raczej skryty w uzewnętrznianiu swoich dźwiękowych doświadczeń. Czego nie można było rzec o sporej części publiki :]
Długie bardziej przeszkadzały, niż pomagały. W niektórych miejscach potrzebne były wycieraczki na najwyższych obrotach z powodu osadzającej się mgły i 30-40KMH. Masakra. Ale warto było :]

W dniu N o godzinie entej, w entym sektorze entego rejonu zostaniecie wyentowani z pokładu jednostki N."
Pamiętnik znaleziony w wannie

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #187 dnia: Października 03, 2010, 10:20:41 pm »
Lubię takich, zmęczonych życiem gitarzystów śpiewających
http://www.youtube.com/watch?v=peJ9G-41wWc&feature=related
A jak się spodobało, to dla miłośników jazd na dwie gitary i klawisze - ciąg dalszy
http://www.youtube.com/watch?v=hkcGMFIYJJ8&NR=1
Enty-emu na pewno wejdzie :)
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 10:23:00 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #188 dnia: Października 09, 2010, 12:01:26 pm »
Nie wiem liv czy nty sie zasluchal, ale mnie wlazla szczegolnie druga czesc Panow od nauki latania;)
Jak o spiewajacych gitarach to ostatnio utknelam na Gilmourze (pomaga wygrywac w karty;) ):
http://www.youtube.com/watch?v=cgjBTI81NaA&feature=related
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #189 dnia: Października 09, 2010, 02:40:18 pm »
Jeden 60, drugi 64 lata. Fajne, zdolne, smutne dziadki.
I umilają nam życie.
Nie wszyscy z tej przedziałki mieli tyle szczęścia.
http://www.youtube.com/watch?v=Y2jxjv0HkwM
Ale, że Dawidek do kart też dobry? Fiu, fiu...
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 02:43:53 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: O muzyce
« Odpowiedź #190 dnia: Października 10, 2010, 03:42:43 pm »
Dziadek Gilmour gra pięknie na video podlinkowanym przez olkępolkę, ale ja zdecydowanie na co dzień wolę takie granie:


Wczoraj tych pięciu panów bardzo ładnie zagrało w Warszawie.  ;D

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #191 dnia: Października 11, 2010, 11:18:58 pm »
Dawny Yes z punkową werwą :)
Nie przypadkiem chyba, jeden z gitarzystów ma koszulkę z nazwą Ramones. Podziwiam sprawność techniczną instrumentalistów. Bardzo energetycznie grają. Ale szlachetniej brzmieliby bez pana, o swojsko brzmiącym nazwisku Puciato.
Nie przepadam za punkiem ,dlatego pewnie się czepiam.
Dobrzy są.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #192 dnia: Października 11, 2010, 11:31:07 pm »
Punk punkiem ale po Dillingerze ADHD na starosc pewne;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #193 dnia: Października 11, 2010, 11:51:51 pm »
Cytuj
ADHD na starosc pewne;)
A po tym?
Tylko nie za ostro proszę, bo to mój numer jeden. Pewnie już dożywotnio.
http://www.youtube.com/watch?v=6UKQHgamA-I&feature=related
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #194 dnia: Października 12, 2010, 12:55:03 am »
Cytuj
ADHD na starosc pewne;)
A po tym?
Tylko nie za ostro proszę, bo to mój numer jeden.
ADHD nie mialo byc ostre;)Tylko posluchaj pare kawalkow DEscP i sprobuj pograc w karty;)
Jak juz pisalam z KC obiecuje sobie - od dluzszego czasu - zawrzec blizsza znajomosc: faza wstepna trudne do opanowania drzenie rąk;)
I coz trudno odgrzebal Wacpan punk rocka;)...nie Ramones jednak a Toy Dolls (mialam wtedy nascie lat i swiat byl bardziej czarno - bialy;) ):
http://www.youtube.com/watch?v=hw60q0wEt6g&feature=related
I've got asthma juz Wam odpuszcze;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)