Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399683 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #795 dnia: Października 29, 2020, 10:43:47 pm »
Mam nadzieję, że to było po polsku.
A w jakim dziale się znajdujemy?

2. A tu liderzyca w całej okazałości https://twitter.com/Patrycja_Ste/status/1321829420492095489

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #796 dnia: Października 29, 2020, 11:10:00 pm »
Przewiduję, że się zacznie rozłazić:

Świetnie, że oznajmiłeś co przewidujesz, bo po przeczytanym na to bym nie wpadła - w sensie, że cokolwiek przewidujesz.

Po pierwsze: nie jestem zwolenniczką skrajnej feministycznej lewicy. Nie podoba mi się sposób w jaki próbują zmieniać świat. A także nie zgadzam się z ich skrajnymi postulatami.

Po drugie: jednak rozumiem, że natykając się na takie teksty, jak Twoje - jedyne co im przychodzi do głowy to wiadomy hasztag (tak, nie podoba mi się, że wyborcza promuje go w takim kształcie), bo to jak uderzać głową w mur.

Po trzecie: miałam kilka podejść - bo Twój język kompletnie mi nie odpowiada - tak, jak i ten ze skrajnej lewicy - ale przebrnęłam.

Uwagi, sugestie, nadzieje, ad personam:
- źle widzisz następstwo przyczynowo-skutkowe: dziewczyny z lewicy w życiu nie wyciągnęłyby tylu ludzi na ulicę bez pomocy TK - co było pierwsze w tym konkretnym przypadku? retoryczne.

-  mam nadzieję, że "później"  już niczego nie napiszesz - jak zapowiadasz co akapit

- schowaj się za kibolem - tylko za właściwym, bo oni też popękali jak szybka w samochodzie - polecam np. ten art:
https://zestadionu.pl/kibice-281020-kb-strajk-kobiet
albo ten:
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/strajk-kobiet-kibice-wyszli-na-ulice-zaskakuje-mnie-rozdzwiek/ckkm10h

Bezcenne, że to środowisko zostało podzielone - ale tego nie chcesz widzieć, bo nie pasuje do Twojej wiecznej jazdy.
Pomyśl co przez skraje z każdej strony może się wydarzyć 11 listopada. Już za chwilę. Emocje nie zdążą opaść.

- bez gracji odgrywasz Jarząbka

- proszę, opisz skrajnie prawicowe środowiska - a najlepiej ich bojówki - masz zeza, że ich nie widzisz?

Liderzyca brzmi jak smoczyca. Hm:)
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 11:28:05 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #797 dnia: Października 30, 2020, 12:11:11 am »
Przewiduję, że się zacznie rozłazić:

Świetnie, że oznajmiłeś co przewidujesz, bo po przeczytanym na to bym nie wpadła - w sensie, że cokolwiek przewidujesz.
/..../
Przecież sam pierwszy akapit:
Cytuj
Słuchajcie pisiory poszła narracja "naziole nas bijo" co oznacza, że nie musicie nic robić i z nikim gadać i żadnych ustępstw, bo koniec bliski. Dżessiki i Oskarki się przestraszą i przestaną przychodzić to raz, a dwa mamusie i tatusie wpadną w przerażenie i zaczną im zabraniać. Juleczki z Tłitera powinienem napisać. Niech mają te Dzesiki jednak. W każdym bądź razie frekwencja siądzie i będzie koniec. Możecie sobie bimbać:

Cytuj
- źle widzisz następstwo przyczynowo-skutkowe: dziewczyny z lewicy w życiu nie wyciągnęłyby tylu ludzi na ulicę bez pomocy TK - co było pierwsze w tym konkretnym przypadku? retoryczne.
Ale w którym momencie poruszam jakieś następstwo? W ogóle nie zajmuje się następstwem. Najważniejsze punkty w punktach:
1. Chodzi o to, żebyś była świadoma tego, co robisz. Że idąc na zadymę idziesz na zadymę i że zadyma to zadyma.
2. Część uczestników powyższego nie rozumie.
3. Wierchuszka, w tym wspomniany Polrewkom rozumie ale celowo wystawiła gimbazę na odstrzał. https://twitter.com/bogdan607/status/1321904259051491333

Przecież opisuję środowiska prawicowe: to są profesjonały co nie takie zadymy przeżyli
https://youtu.be/-5P0t6ADp0M
https://youtu.be/8zDBR-ikjIA

I nie było tak, że kościoły biegały po ulicach ti kasowały gimbazę. Żeby zarobić w comber gimbaza musiał podlecieć pod kościół i zacząć rzucać kamiorami itp flaszkami.
Rozumieją, gdzie są i po co.

Jedyne, co mogę dopisać to że te exscesy we Wrocławiu to ustawka na 90%. Celem było pokazanie skasowanego gimbusa.
2. Właśnie jakoś prawicowe bojówki nie biegają po ulicach i nie wyzywają ludzi.

O tym że Strajk Kobiet jest organizacją przemocową nastawioną na dokonywanie aktów przemocy wobec kobiet była poprzednia notka.

O to jest dobre: https://twitter.com/tylko_prawda_/status/1321919663341772801
I to: https://twitter.com/Aynqa/status/1321569195654524929


« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 11:02:17 am wysłana przez olkapolka »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #798 dnia: Października 30, 2020, 12:33:20 am »
Przewiduję, że się zacznie rozłazić:

Świetnie, że oznajmiłeś co przewidujesz, bo po przeczytanym na to bym nie wpadła - w sensie, że cokolwiek przewidujesz.
/..../
Przecież sam pierwszy akapit:
Cytuj
Słuchajcie pisiory poszła narracja "naziole nas bijo" co oznacza, że nie musicie nic robić i z nikim gadać i żadnych ustępstw, bo koniec bliski. Dżessiki i Oskarki się przestraszą i przestaną przychodzić to raz, a dwa mamusie i tatusie wpadną w przerażenie i zaczną im zabraniać. Juleczki z Tłitera powinienem napisać. Niech mają te Dzesiki jednak. W każdym bądź razie frekwencja siądzie i będzie koniec. Możecie sobie bimbać:
To ten akapit, na którym utykałam od pierwszych słów i który powodował, że nie mogłam czytać dalej...pominęłam go więc żeby zajrzeć w sedno...a tu sedno w pierwszym...masz babo...
Cytuj
Ale w którym momencie poruszam jakieś następstwo? W ogóle nie zajmuje się następstwem.
Otóż to. Przedstawiasz kogoś w złym świetle, kpisz, żartujesz jak w jednym programie TVP, a nie zająknąłeś się słowem skąd ta zadyma. Skąd ten poziom emocji.
Cytuj
1. Chodzi o to, żebyś była świadoma tego, co robisz. Że idąc na zadymę idziesz na zadymę i że zadyma to zadyma.

Tysiące ludzi, którzy wyszli na ulice polskich miast nie wywodzą się z ośmieszanej przez Ciebie lewicy i nie są gimbazą wystawioną na odstrzał. Nie wyszli robić zadymy i jej nie zrobili. Gdyby tak było - że na ulicach byli sami zadymiarze - albo w większości - to w dużych miastach typu Katowice -  nie ostałby kamień na kamieniu - po ich marszu.
Cytuj
Przecież opisuję środowiska prawicowe: to są profesjonały co nie takie zadymy przeżyli
Zaprawdę - cudowni są. Czuję się bardzo bezpiecznie i komfortowo jak widzę ich marsze oraz wpisy na ich portalach. Nie klną, wiedzą jak bić i podpalać. Klasa sama w sobie.
I to właściwie kończy moją aktywność w tym temacie.

Ale proszę Cię nie wklejaj tu agitek za żadną ze stron, ani tych dezagitek - każdy z nas potrafi sobie znaleźć ich strony i ocenić ich działania.
Pamiętaj, że agresja - nieważne z której strony - rodzi agresję. Także taka agresja słowna bez przekleństw. Nie ma rady.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #799 dnia: Października 30, 2020, 12:48:56 am »
Podpalenie to coś jak spalenie budki pod ambasadą. Nawiązałem do nich, bo wrocławskie zadymy są tego samego typu. Przeszła jakaś ekipa przez kordon, sfajczyła busika TVN i zwiała za kordon. A kiedy prawackie bojówki robiły akcję kasacyjną?
O przyczynach jest moja wcześniejsza notka o Mysiej Utopii:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1086887,strajk-kobiet-co-powinna-zrobic-wladza
https://m.salon24.pl/29fd727b5d719e8672fd93902ee00c4c,860,0,0,0.png

2. Kaja Godek  opuściła mieszkanie z obawy o życie najbliższych  i swoje.
A tu jest ostra akcja:
https://youtu.be/jJmJ-Ig_S_M
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 11:00:15 am wysłana przez olkapolka »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #800 dnia: Października 30, 2020, 01:00:08 am »
Muminki też są złe, bo opuściły Kaję. Ok.

Cytuj
Podpalenie to coś jak spalenie budki pod ambasadą.
Myślałam, że jak fajki pod blokiem.

Dzięki za rozmowę.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #801 dnia: Października 30, 2020, 01:33:49 am »
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 11:00:49 am wysłana przez olkapolka »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #802 dnia: Października 30, 2020, 01:45:48 am »
Tu bym się ostrożnie zgodziła.
W sensie nieważne która opcja rządzi zawsze ma jakiś papieros pod blokiem do spalenia.
I nie jest to e-papieros.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #803 dnia: Października 30, 2020, 02:31:01 am »
"Ja zawsze stroniłem od rozrób, powiem wam więc jak jest: bywają spontaniczne, ktoś tam kogoś skroił, więc jedni robią jazdę na osiedle drugich, lutują kogo popadnie i jest to niebezpieczne." - ze Smoczego artykułu.
Powiem wam więc, jak jest: nie wiem, jak jest, ale jestem przeciw
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #804 dnia: Października 30, 2020, 03:03:25 am »
"Ja zawsze stroniłem od rozrób, powiem wam więc jak jest: bywają spontaniczne, ktoś tam kogoś skroił, więc jedni robią jazdę na osiedle drugich, lutują kogo popadnie i jest to niebezpieczne." - ze Smoczego artykułu.
Powiem wam więc, jak jest: nie wiem, jak jest, ale jestem przeciw
Nie ma tu logicznej sprzeczności, a jest głęboki paradoks. Przedstawię go za pomocą podobieństwa: Król Jan III Sobieski jechał sobie na Ukrainie i spotkał sędziwego człowieka, co było wówczas rzadkością i pyta się go: jak dożyłeś swojego wieku?
- ano wiarę miałem
- jak to?
- ano jak ludzie mówili, że Tatarzy idą to wierzyłem i uciekałem!

Najgorzej to jak człowiek derby przeoczył.
https://m.salon24.pl/9137031ee7935fb9540c74a6773d26a2,860,0,0,0.png
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 10:53:13 am wysłana przez olkapolka »

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #805 dnia: Października 30, 2020, 10:00:40 am »
Pamiętam jeszcze  instrukcje, które pisali ludzie stroniący od tematu tychże. Sprawna i skuteczna kontynuacja.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #806 dnia: Października 30, 2020, 12:46:22 pm »
Odpowiem tu, bo i tak się debata na dwa wątki rozlała, a ten jej subtopic jest stricte polityczny.
Wszystko to razem układa mi się w taki obraz, który przypomina starą taktykę strażacką gaszenia pożaru, pożarem - gdy pożar i kontrpożar się zetkną - nagle zwiększa się spalanie tlenu i oba gasną.
W tym sensie rządzący  mieli kilku wrogów - antykowidowców (Konfederacja) i lewicowców (teraz proaborcja ale nie tylko). I właśnie oni teraz się brutalnie zetną (dlatego zalinkowałem powyższe). Na to wszystko uruchomi się jeszcze spanikowanych kowidowców i będzie gwałtowny ale krótki wybuch, który wszystkich radykałów skompromituje w oczach przeciętnej większości (już kręci się stosowne filmiki, którymi medialny epat będzie przez najbliższe miesiące) i rządzący objawią się jako zbawiciele.
Jest to dość ryzykowna gra

Co ciekawe sławetna Kataryna sądzi dość podobnie do Ciebie (że to celowa zagrywka), tylko inny powód takiego makiawelizmu widzi:
https://opinie.wp.pl/kataryna-przeklenstwa-sluza-do-wyrazania-emocji-ale-trudno-je-traktowac-jako-postulat-opinia-6569943046974240a
(Przy czym zgadzam się z olką*, że jeśli to faktycznie - w intencji cwane - zagranie, to sięga poziomów krótkowzrocznego cynizmu, który jest nawet nie autokompromitacją, a samoskreśleniem. Chyba, że znajdziemy w tym komponent rozpaczliwości... co by znaczyło, że zaczyna się poniekąd spełniać prognoza Terma z wątku koronnego.)

* O ile nie wyolbrzymiam w tym momencie jej tez.

ps. Jedyny scenariusz nie zakładający mieszanki bezwzględności i niekompetencji jaki umiem sobie w tych realiach wyobrazić byłby skrajnie czarny. Oznaczałby, że Prezes sądzi, iż sytuacja jest futurologiczno-kongresowa, tj. wirus i tak nas wykończy, w związku z czym o sprawy tego świata nie ma co dbać, trzeba zostać klientem PANABOGA i zbierać sobie wypełnianiem kościelnych przykazań kapitał zagrobowy. (Z tym, że pamiętajcie - jestem facetem od SF, więc nie traktujcie tego zbyt serio ;).)
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 02:00:28 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #807 dnia: Października 30, 2020, 01:58:28 pm »
A może prościej: tzw wyrok TK w tvm czasie zapadł w przewidywaniu powstania protestów, żeby można było na protestujących zwalić rozprzestrzebianie sie wirusa. Co już się dzieje.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #808 dnia: Października 30, 2020, 02:09:49 pm »
No, to jest dokładnie teza Kataryny:
Cytat: Kataryna
wzrost zakażeń i w efekcie całkowitą zapaść służby zdrowia będzie można zwalić na protestujących.
I - pośrednio - opinia Terminusa o wymieszanej z nieudolnością bezskrupułowości miłościwie nam panujących.

Edit:
Tymczasem rządzący cofają się w sprawie aborcji płodów wadami letalnymi dotkniętych:
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wywiady/art,288,wywiad-prezydenta-dla-rmf-fm.html
https://wiadomosci.wp.pl/aborcja-w-polsce-andrzej-duda-przygotowal-ustawe-6570227789527840a

A w kwestii wirusa mają nowy, prowizorką pachnący, plan:
https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-bedzie-wiecej-tymczasowych-szpitali-ustalil-money-pl-6570184220953376a.html
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 03:10:39 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #809 dnia: Października 30, 2020, 03:21:39 pm »
Budka pod ruską ambasadą to była afera  większa niż autka TVN.
Doszły mnie zaś słuchy, że termin orzeczenia w sprawie aborcji był ustalony w styczniu, dlatego Strajk Kobiet, łamiący europejskie konwencje i stawiający nas poza UE, uruchomił swoją siedzibę już 6 października.
2. Przywołam autorytet w kwestii stronienie: Nie chcem ale muszem.

3. Do tego
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, sędzia TK Krystyna Pawłowicz, Kaja  Godek, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk są kobietami i wszelka przemoc wobec nich jest przemocą wobec kobiet i gwałci Konwencję Przemocową.

nikt nie ma startu. Dochodzi łamanie konwencji unijnych o prywatności
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 04:09:06 pm wysłana przez Smok Eustachy »