Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 551954 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1515 dnia: Stycznia 16, 2017, 05:30:51 pm »
Wycofać się rakiem czy chyłkiem?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1516 dnia: Stycznia 16, 2017, 06:30:32 pm »
Dorób teorię ;) .

P.S. Bezwzględny ma 5 głosek. Serbowie wyrzucili większość spółgłosek.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2017, 06:34:42 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1517 dnia: Stycznia 16, 2017, 06:42:00 pm »
Maziek pierwszy podał pięć. Jeśli nikt nie poda sześciu (ani bardziej przekonujących pięciu) - Wielki Yabba wygra wedlowską!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1518 dnia: Stycznia 16, 2017, 07:04:15 pm »
Daj jakiemuś szczerbatemu, ja nie chcę. Żona zaczyna coś podejrzewać. Serowbie oczywiście wyrzucili samogłoski.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1519 dnia: Stycznia 16, 2017, 09:29:48 pm »
Nie, to nie. Sam jestem szczerbaty, to chętnie skorzystam, skoro nalegasz ;-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1520 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:20:43 pm »
Na zdrowie, tylko uważaj na łupiny, bo będziesz bardziej szczerbaty.

Ty, a jakie to może być bardziej przekonujące 5? Z dołączoną śniętą rybą w gazecie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1521 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:22:43 pm »
No, ładniejsze :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1522 dnia: Stycznia 17, 2017, 02:01:42 am »
Już kładłem się lulu, ale przyszlo mi do głowy, aby - prócz samego kwizu - poddać rozważaniu sposób jego rozwiązywania.
Nasuwają się różne pomysły, i pierwszym moim skojarzeniem byłoby chyba maksymalnie skurczyć pulę 33 dzieł. Naprzód zatem sprawdziłbym, które Remuszce podchodzą bardziej niż inne, i tu pomocne wydałyby mi się dotychczasowe Lemoniady. Tych było siedem. Pierwsze pytanie zatem, które bym zadał, podzieliłoby tę pulę na dwie (dowolnie dobrane) konkretne części: 4 + 3. Drugim byłoby rozbicie tego na 2+2 (albo na 2+1), trzecim zaś ustalenie już konkretnego tytułu.
Poniekąd jest to jakaś podpowiedź gratis, nie gwarantuję, że dobra.
Teraz już definitywne dobranoc :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1523 dnia: Stycznia 17, 2017, 11:18:04 am »
1. Maziek, gdy go przybić pojedynkowym widelcem do ściany, wymyka się Fermatem: znalazłem zadziwiający zaiste dowód tego twierdzenia, ale brak tu miejsca, by go zamieścić. Potem przez trzysta lat tysiące matematyków z calutkiego świata szukają tego dowodu, ale nie znajdują, co - nie tylko moim zdaniem - czyni prawdopodobieństwo, że Fermat blagował (lub przynajmniej się mylił) bardzo bliskim jedności. W Maźkowym wydaniu Fermat brzmi: Mógłbym, ale mi się nie chce. :-)

2. Dowiedziałem się ostatnio, że moderatorzy mogą - czysto technicznie (informatycznie, klawiaturowo) zmieniać karmę Forumowiczów wedle własnego widzimisię. Na przykład z  pięciuset jednym kliknięciem zrobić zero albo na odwrót. Mam trzy pytania do moderatorów: czy takie postępowanie byłoby zgodne z regulaminem tego Forum, a jeśli to nigdzie nie jest uregulowane, to czy byłoby zgodne z ogólnoświatowym sumieniem, uczciwością lub duchem moderatorstwa, oraz czy tak zdekapitowany uczestnik miałby jakieś szanse na odwołanie się do jakiejś zwierzchności? Pytanie trzecie: czy moderator wie, kto komu zabrał/dodał karmę?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1524 dnia: Stycznia 17, 2017, 12:20:27 pm »
Jak zwykle najpierw pomijasz fakty a potem pseudo-wnioskujesz na tak przygotowanym gruncie pod gotową tezę. Takim to trzeba się urodzić, bo nauczyć tego nie sposób. Dowód na Wielkie Twierdzenie Fermata został znaleziony w końcu XX wieku (co skrzętnie pomijasz w swej narracji) i istotnie nie zmieściłby się na marginesie (co pomijasz tym bardziej) - ma bowiem wydrukowany objętość książki, a po ulepszeniu dowodu po tym jak  wykazano pewne jego słabości - jeszcze znacznie większą. Ponadto wciąż poszukuje się dowodu inną metodą (co do którego są mocne przesłanki, że istnieje). Nie ma więc żadnych powodów, aby na podstawie tego co napisał Fermat twierdzić, że dowodu nie znał. Wszystko wskazuje na to, że znał - i dlatego, że znał, zgodnie z prawdą, napisał, że nie zmieściłby się na marginesie.

O tym, że można dowolnie ustawiać karmę dowiedziałeś się imiennie Ty na tym forum też całkiem dawno a nie "ostatnio" - ale nie chce mi się szukać, kiedy.

Odpowiadając na pytania szczegółowe:

- w regulaminie nie ma nic na temat karmy, więc cokolwiek z nią się robi jest zgodne z regulaminem, zwłaszcza, że nadrzędnym jest zapis, że moderatorzy to bezczelne świnie*,
- z braku sumienia, moralności i innych takich dyrdymał na drugie pytanie wstrzymuję się od odpowiedzi w ich zakresie - a co do mego ducha jak najbardziej, nie wiem czasem, co mnie powstrzymuje,
- pytanie źle sformułowane - odwoływać się zawsze można, to wola odwołującego się, zaś jeśli pytasz, czy takie odwołanie miałoby szansę na rozpatrzenie, zwłaszcza pozytywne - to nie,
- o  ile wiem - na moim poziomie moderacji - nie ma dostępnej informacji, kto, kogo, kiedy i za co.

* ponadto, gdybyś się czepiał, zawsze możemy zmienić ten regulamin na jeszcze gorszy, hehe.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1525 dnia: Stycznia 17, 2017, 02:05:15 pm »
Jak zwykle najpierw pomijasz fakty a potem pseudo-wnioskujesz na tak przygotowanym gruncie pod gotową tezę. Takim to trzeba się urodzić, bo nauczyć tego nie sposób. Dowód na Wielkie Twierdzenie Fermata został znaleziony w końcu XX wieku (co skrzętnie pomijasz w swej narracji . Nieprawda. Zwykły fałsz. Nie "skrzętnie pomijam", tylko "nie wspominam", a nie wspominam dlatego, iż uważam, że o Wilesie wszyscy Forumowicze wiedzą. Sam o nim na Forum coś pisałem, chyba nawet niedawno i istotnie nie zmieściłby się na marginesie (co pomijasz tym bardziej) - ma bowiem wydrukowany objętość książki, a po ulepszeniu dowodu po tym jak  wykazano pewne jego słabości - jeszcze znacznie większą. Uważam, że matematycy uważają, że Fermat NIE ZNAŁ ANI TROCHĘ dowodu Wilesa Ponadto wciąż poszukuje się dowodu inną metodą (co do którego są mocne przesłanki, że istnieje - Nie ma żadnych przesłanek, prócz tych paru słów Fermata. Przeczytaj se Prószyńskiego o Wilesie). Nie ma więc żadnych powodów, aby na podstawie tego co napisał Fermat twierdzić, że dowodu nie znał. Powodem-niemaldowodem jest przytoczono przeze mnie trzystuletnia bezowocność poszukiwań całego matematycznegfo świata Wszystko wskazuje Nic nie wskazujena to, że znał - i dlatego, że znał, zgodnie z prawdą, napisał, że nie zmieściłby się na marginesie.Blagował lub błądził :-)

No ale chociaż Ty nie bądź taki Fermat i podaj JEDEN JEDYNY przykład, co to "każdy może podać wiele" :-)

O tym, że można dowolnie ustawiać karmę dowiedziałeś się imiennie Na moją kryształową pamięć - czysta żywa nieprawda. Ty na tym forum też całkiem dawno Na moja kryształową pamięć, w aspekcie moderatorskim rozmawialiśmy wtedy - tylko i wyłącznie - o tym, czy moderator wie/niewie kto komu karmę dał/odjąła nie "ostatnio" Na moja kryształową pamięć - dobre kilka lat temu- ale nie chce mi się szukać, kiedy.

Odpowiadając na pytania szczegółowe:

- w regulaminie nie ma nic na temat karmy, więc cokolwiek z nią się robi jest zgodne z regulaminem, zwłaszcza, że nadrzędnym jest zapis, że moderatorzy to bezczelne świnie*,
- z braku sumienia, moralności i innych takich dyrdymał na drugie pytanie wstrzymuję się od odpowiedzi w ich zakresie - a co do mego ducha jak najbardziej, nie wiem czasem, co mnie powstrzymuje,
Tu zgłaszam postulat do Pana Lema, aby technicznie pozbawić adminów i moderatorów takiej manipulacyjnej możliwości. Moralność moralnością, sumienie sumieniem, lecz żeby technicznie nie mogli tego zrobić, choćby się bardzo starali :-)
- pytanie źle sformułowane - odwoływać się zawsze można, to wola odwołującego się, zaś jeśli pytasz, czy takie odwołanie miałoby szansę na rozpatrzenie, zwłaszcza pozytywne - to nie,
- o  ile wiem - na moim poziomie moderacji - nie ma dostępnej informacji, kto, kogo, kiedy i za co.

* ponadto, gdybyś się czepiał, zawsze możemy zmienić ten regulamin na jeszcze gorszy, hehe.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1526 dnia: Stycznia 17, 2017, 02:59:41 pm »
To co uważasz Ty albo ktoś inny, nie ma znaczenia. Nie ma dowodu, że Fermat nie znał dowodu. Poszlaki (ale nie dowody!) są tego rodzaju, że nie istniała teoria, na podstawie której dowód znaleziono. Są one (te poszlaki) mocne statystycznie, na ogół dobre, ale bardzo kiepskie w wyjątkach i w szczególe - wspomnieć wystarczy takiego Ramanujana, jednego z licznego szeregu matematyków, którzy skokowo dokonali wielkich przesunięć w matematyce bo byli geniuszami i "widzieli liczby" (i zmarli młodo, a do dziś części ich spuścizny nikt nie rozumie). To że przez 300 czy 1300 nikt lat nie wzbił się (a raczej nie urodził) dostatecznie wysoko aby pojąć coś po jednym rzucie oka jak zrobił to ktoś kiedyś - niczego nie dowodzi.

Po drugie owszem są poszlaki, że może istnieć dowód "liczbowy" - tymi poszlakami są rozliczne, zawężone do pewnego zbioru liczb, dowody pozyskane w ramach teorii liczb (wiele czy większość przed dowodem Wilesa).

Po trzecie przykładu Ci nie podam, ponieważ Twoje żądanie jest bez sensu. Tak jak arbitralnie Ty uznałeś jakąś sentencję za tę właśnie - to ja mogę podać każdą inną i nie masz jak sprawdzić, czy nie kłamię.

Po czwarte - co zrobisz, jeśli Ci wykażę, że imiennie Tobie, tu na tym forum dawno temu napisałem bez ogródek, że mogę dowolnie zmieniać karmę?

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1527 dnia: Stycznia 17, 2017, 05:07:05 pm »
"Po trzecie" - dlatego że "bez sensu" czy dlatego że "nie chce mi się"? A, już wiem, nie chce Ci się dlatego, że bez sensu...
No jeszcze musiałbyś znaleźć zdanie na 10 + 1 wyrazów, które by na dodatek mówiło o NAS... Nie dasz rady, Kochany...
"Po czwarte" - przyznam się do pomyłki
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1528 dnia: Stycznia 17, 2017, 08:03:00 pm »
ad. trzecie - bez sensu, bo to gra w zduszoną śliwkę. Już to tłumaczyłem.
ad. czwarte - jeśli obiecasz, że w ramach przyznania się do pomyłki wejdziesz pod stół i zawyjesz głośno a przeciągle - to stracę czas i poszukam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1529 dnia: Stycznia 17, 2017, 08:23:38 pm »
Ad trzecie: przyznaj, że NIKT nie potrafi - bez znajomości dzieł Mistrza - wskazać zdania o NAS, które miałoby 10 + 1 wyrazów. Nawet Kju, który dysponuje potężnym czysto INFORMATYCZNYM narzędziem śledzącym, czyli analizatorem tekstów w ibukach (e-bookach). Podpowiem: ja bym wyextrahował takie zdania (na moją intuicję matematyczną - będzie ich mało) i ocenił extrakt podług treści zadania.
Nie dasz rady, Kochany!
Ad czwarte - wejdę i zawyję oraz o tym samokrytycznym fakcie poinformuję Publisię :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )