Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Komputer4444

Strony: [1]
1
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 31, 2021, 01:21:01 pm »
wcześniej bezowocnie szukając jakiejś sutereny w okolicy Placu Wilsona, byłem w szoku.
Apetyt urósł w miarę poszukiwań? Bo jednak suterena a A80 to przeskok myślowy;)
I miasto tak za darmo...tak byle się działo? Bo w takim miejscu, taka powierzchnia - cena mogłaby zwalić z nóg:)
Otóż to...:
By tam wejść i przez godzinę nagrać film z drona, trzeba było wcześniej wpłacić ponad tysiąc złotych - na miejscu musiała być cała ekipa techników i dwóch ochroniarzy.

Cytuj
Nie jestem zwolennikiem budowania pomników, ale myślę, że to interesująca narracja dla mieszkańców Żoliborza.
Tak, interesująca - tylko żeby nie skończyła się dla nich i metra jak dla budynku ZPE - kiedy Twój przenośny komputer przejmie już inicjatywę;)
Po zainstalowaniu się tutaj zorientowałem się , że gadulstwo tutejsze mnie przerasta :)
Biorę to za komplement 8)

Oceniając realnie dostępne możliwości i to co mogę zaproponować poza entuzjazmem - nie spodziewałem się, że znajdę coś lepszego od sutereny - wcześniej spotykałem przestrzenie, takie jak piwnica przedszkola. Natomiast co do samej A80, to miejsce, które przez niespełnianie kryteriów dostępu i nie ma większych szans, by stać się np. przestrzenią komercyjną, ani nawet magazynem - są tylko dwa wejścia, w tym jedno od stacji metra przez halę turbin, które trzeba wyłączyć. Nie byłoby o czym marzyć, tutaj pomaga stypendium prezydenckie na rozwój projektu, dzięki temu kilka osób się tym zainteresowało i przede wszystkim przekonało, że działam na poważnie.

PS. Nie jestem budowlańcem, ale na parking to też jakoś specjalnie nie pasuje, wbrew pozorom nie jest to tak ogromne.

2
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 31, 2021, 01:05:02 pm »
Swoją drogą to zabawne, "pustka technologiczna" to dla mnie sformułowanie branżowe jak 'berstery eksrejowe" dla astronoma, czy "suchy lód" dla fizyka, czyli jasno określone ale nieszczególnie twórcze. A teraz odkrywam, że można je ciekawiej odczytać.
Tak, to prawda - Szymek, z którym robię Komputer jest architektem i sam stwierdził, że znał ten termin, ale był znieczulony na sens słów dostępny poza żargonem technicznym.

3
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 30, 2021, 05:57:49 pm »
Jeszcze raz dziękuję za miłe powitanie.

4
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 30, 2021, 05:37:11 pm »
Ale nie było ani fajnych miejsc, ani też pieniędzy, jak to czasem bywa u ludzi świeżo po studiach na ASP. :) To gdy podczas poszukiwań dowiedziałem się, że dokładnie pod Placem Wilsona, w przestrzeni stacji Metra jest zapomniany, ogromny, podziemny parking, tzw. "pustka technologiczna", którego nigdy nie oddano do użytku - było jak sen. :) Robiłem już dokumentację przestrzeni, miasto też jest skłonne się przychylić, by zrobić tam przestrzeń dla młodzieżowej galerii. :) A, że jest rok Mistrza Lema - to traktuję to jako dobry omen.
Przenośna - komputerowa galeria - trafia do mnie;)

Fiu...to spore miejsce:
https://www.facebook.com/MojeMiastoZoliborz/posts/1021882807847913/

i chyba faktycznie nikt nie ma pomysłu co z nim zrobić - parking przegrał z Placem Powstańców...trzymam co trzeba za pomyślną decyzję.

Nawiasem - nazwa: Pustka Technologiczna...gotowcem na pierwszą wystawę?;)

Pustka technologiczna w inżynierii budowlanej jest wymiennie określana jako "wieczny rozkop", również literackie. Łacińskie tłumaczenie, piękne. Dziękuję za te uwagi. To prawda, że mamy sporo planów dla tej przestrzeni - kiedy znalazłem informację o tym miejscu, wcześniej bezowocnie szukając jakiejś sutereny w okolicy Placu Wilsona, byłem w szoku. Znajomi nie mogli uwierzyć, władze metra, kiedy im napisałem skąd wiem o przestrzeni A80 i co chcę zrobić - podobnie. Mam nadzieję, że wkrótce przyjdzie dzień, w którym będę mógł Was zaprosić na otwarcie wystawy. Wola istnienia jest, entuzjazm i praca, ale wiadomo, że trzeba się będzie naharować by to ruszyło.

Przestrzeń jest wspaniała architektonicznie i jak się okazuje, wcale nie jest to niemożliwe, by z niej korzystać - choć chyba tylko właśnie pod galerię sztuki się nadaje. By tam wejść i przez godzinę nagrać film z drona, trzeba było wcześniej wpłacić ponad tysiąc złotych - na miejscu musiała być cała ekipa techników i dwóch ochroniarzy. Udało się tylko dlatego, że mieliśmy glejty z miasta i uczelni.

Natomiast co do Placu Wilsona i tego fantastycznego mitu, który Stanisław Lem włożył w to miejsce - podoba mi się z wielu powodów. Warszawa w jakimś sensie szuka jeszcze tożsamości, tych małych mitów, historii dzielnic - takie mam nieustanne odczucie, mieszkając tu od kilku lat (pochodzę z małej wsi na Wschodzie). Nie jestem zwolennikiem budowania pomników, ale myślę, że to interesująca narracja dla mieszkańców Żoliborza. Poza tym "Przyjaciel" wydaje mi się być prototypem, rozwiniętym w "Golemie XIV", moim prywatnym zdaniem, pod względem intelektualnym - opus-magnum Mistrza Lema.

PS. Jest taki drobny smaczek, napiszę o nim, bo spodziewam się, że piszę do osób w różnym stopniu rozsmakowanych w polszczyźnie. Nawet w oficjalnych komunikatach głosowych komunikacji miejskiej używa się formy spolszczonej "Plac Wilsona", nie - "Plac Łilsona". Tak mówiono jeszcze przed wojną i jest to w jakimś sensie żoliborska tradycja. Bardzo mi się podoba, bo "komputer" też jest przecież naszą, lokalną formą anglosaskiego "computer". 


5
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 30, 2021, 05:15:29 pm »
Dzień dobry,
jest mi bardzo miło się przywitać. Nazywam się Łukasz, jestem artystą i prowadzę galerię sztuki Komputer
Cześć, prawie że skasowałem Twoje konto bo zwykle tego typu nicki mają rozmaici reklamiarze stopkowi. Tak więc witaj i możesz czuć się jak urodzony na nowo (w każdym razie na tym forum :) ).

Cześć. :) Rzeczywiście, mogło to tak wyglądać. Dobrze, że pośpieszyłem by się Wam przedstawić. :)

6
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 30, 2021, 05:11:08 pm »
Witaj, nie wyrażę nadziei, że będzie z Ciebie komputer, bo najwyraźniej już jest ;). (A nick w istocie masz mylący - maziek chciał usuwać, ja "tylko" ciąć ;) - ale nie przejmuj się tym, skoro wszystko się wyjaśniło.)

Wow, trafiłem w odpowiednie miejsce. :) Pyszny komplement, dzięki. Kiedy przeczytałem o nim w Golemie, byłem bardzo rozbawiony.

7
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 30, 2021, 05:07:22 pm »
O, to nieźle pogięty lepniak jesteś.  :)
Powodzenia! No i witaj!
Skrobnij czasem jak rozwija się Akcja "Przyjaciel". A i coś o Lemie , jak najdzie wena.
A może grafiki? Mamy tu taki kącik na obrazki, fakt, ostatnio nieco zaniedbany. Przydałby się relifting
https://forum.lem.pl/index.php?topic=575.0

Dziękuję, jest mi bardzo miło - mówiąc szczerze jest to dla mnie bardzo duże i pozytywne zaskoczenie, że jest tak prężne forum poświęcone twórczości Stanisława Lema. Szczególnie, że wątki tutaj podejmowane odnajduję już jako bardzo ciekawe. Trafiłem tu bo szukam możliwie szerokiego tła do powstania, jak interpretacji innych dotyczących Golema XIX. Jestem zachwycony, jak wiele ciekawych rzeczy się tu dzieje.

8
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 30, 2021, 12:06:35 am »
Ojej, to bardzo miłe, że sprawdziłaś. Niestety dopiero pracujemy nad stroną - polegamy póki co Instagramie, jest sporo wywiadów. :) https://culture.pl/pl/artykul/galeria-komputer-fallout-i-le-corbusier-maja-duzo-wspolnego-wywiad

Natomiast co do galerii - od początku jest nią w gruncie rzeczy mój pierwszy komputer stacjonarny, z 1999 roku. Bawiło mnie to, że można przestrzeń galerii, te czyste, muzealne, białe ściany porównać do tych plastikowych ścianek obudowy PC. Poza tym chciałem by galeria była mobilna - czyli gdzie stanie Komputer, tam jest galeria. Dzięki temu mogliśmy robić fajne wystawy w specjalnie dobranych przestrzeniach, np. starej szkole.

Co do Lema - zaczęło się to w sumie jednocześnie, od opowiadania "Przyjaciel", które przedstawiało narrację o superkomputerze, sztucznej inteligencji, która planowała podbój wszechświata. Komputer był ukryty w piwnicy przy Placu Wilsona w Warszawie - dlatego marzyłem o siedzibie w tamtym miejscu. Ale nie było ani fajnych miejsc, ani też pieniędzy, jak to czasem bywa u ludzi świeżo po studiach na ASP. :) To gdy podczas poszukiwań dowiedziałem się, że dokładnie pod Placem Wilsona, w przestrzeni stacji Metra jest zapomniany, ogromny, podziemny parking, tzw. "pustka technologiczna", którego nigdy nie oddano do użytku - było jak sen. :) Robiłem już dokumentację przestrzeni, miasto też jest skłonne się przychylić, by zrobić tam przestrzeń dla młodzieżowej galerii. :) A, że jest rok Mistrza Lema - to traktuję to jako dobry omen.

9
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Styczeń 29, 2021, 11:01:52 pm »
Dzień dobry,
jest mi bardzo miło się przywitać. Nazywam się Łukasz, jestem artystą i prowadzę galerię sztuki Komputer - której idea, już u samego początku, w okolicach roku 2016 oparła się na inspiracji opowiadaniem Mistrza Lema pt. "Przyjaciel", ze zbioru "Inwazja z Aldebarana". Tak więc pasjonuję się dziełami Stanislawa Lema i jakoś automatycznie szukam dla nich formy w rzeczywistości.

Strony: [1]