Autor Wątek: Z bieżącej chwili...  (Przeczytany 100761 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Z bieżącej chwili...
« dnia: Marca 31, 2007, 12:36:06 pm »
Załozyłem nowy wątek w Hyde, bo może nie wszystkich interesuja sprawy zupełnie z Lemem nie związane - poza pewnym tchnieniem surrealizmu... Rzadko dziś czyta się wypowiedzi tak lojalne i oględne, ale ileż tam posępnej prawdy o prezydencie...
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4013607.html?as=1&ias=7&startsz=x
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2007, 01:19:53 pm »
Historia jak z Becketa. Albo z Kafki...  ;D

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2007, 02:59:46 pm »
z Kafki!!!

właśnie ostatnio czytałem jego 4 opowiadania, które wydał oficjalnie i ze zgodą za życia (nie jak zamek czy proces które kazał swojemu najlepszemu przyjacielowi spalić).
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 25, 2007, 09:00:47 pm »
Rzecz wygladająca nieco surrealistyczne ;) , lecz związana z Lemem jak najbardziej - "Ananke" w przekładzie na rosyjski, ale w transkrypcji na polską czcionkę(!):
http://lib.ttknet.ru/lat/LEM/26-22.txt
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 09:05:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 25, 2007, 10:23:42 pm »
Cytuj
Załozyłem nowy wątek w Hyde, bo może nie wszystkich interesuja sprawy zupełnie z Lemem nie związane - poza pewnym tchnieniem surrealizmu... Rzadko dziś czyta się wypowiedzi tak lojalne i oględne, ale ileż tam posępnej prawdy o prezydencie...
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4013607.html?as=1&ias=7&startsz=x
Maziek, dlaczego kiedy chcę kliknąć prawym przyciskiem myszy na odnośnik w Twoim poście (żeby go otworzyć w nowej karcie) on odskakuje w dół?! Na dodatek nie zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Jakaś cenzura czy co?! Próba zatajenia?!!
Na szczęście ja, prawdziwy szpuncel, kliknąłem lewym obok, a potem prawym na linku i zwyciężyłem  :D.

Cytuj
Rzecz wygladająca nieco surrealistyczne Wink , lecz związana z Lemem jak najbardziej - "Ananke" w przekładzie na rosyjski, ale w transkrypcji na polską czcionkę(!):
http://lib.ttknet.ru/lat/LEM/26-22.txt
Też ciekawe... pamiętam jak w Tibii (taki MMORPG, gdyby ktoś nie wiedział) gadałem przez moment z pewnym Rosjaninem w taki sposób, korzystając ze swojej bardzo podstawowej znajomości języka...  :D.

5
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2007, 10:24:39 pm wysłana przez Mieslaw »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 25, 2007, 11:09:10 pm »
Cytuj
dlaczego kiedy chcę kliknąć prawym przyciskiem myszy na odnośnik w Twoim poście (żeby go otworzyć w nowej karcie) on odskakuje w dół?! Na dodatek nie zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Jakaś cenzura czy co?! Próba zatajenia?!!

Ja mam gorszy kłopot... Gdy chcę zacytować fragment cudzej wypowiedzi, nawet gdy zaznaczę ten fragment - w nowym poście pojawia się zacytowany... cały post i muszę go "okrawać" do rozmiaru cytatu ręcznie... (A może po prostu nie wiem jak zaznaczać bo nowy jestem :P ?)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2007, 11:48:25 pm »
Cytuj
Cytuj
dlaczego kiedy chcę kliknąć prawym przyciskiem myszy na odnośnik w Twoim poście (żeby go otworzyć w nowej karcie) on odskakuje w dół?! Na dodatek nie zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Jakaś cenzura czy co?! Próba zatajenia?!!

Ja mam gorszy kłopot... Gdy chcę zacytować fragment cudzej wypowiedzi, nawet gdy zaznaczę ten fragment - w nowym poście pojawia się zacytowany... cały post i muszę go "okrawać" do rozmiaru cytatu ręcznie... (A może po prostu nie wiem jak zaznaczać bo nowy jestem :P ?)
Jeśli klikasz na przycisk quote cytowany jest cały post. Taki jest (chyba) mechanizm i nic na to nie poradzimy. Ostatecznie ręczne okrawanie nie jest złe.

Możesz jednak zadziałać w inny sposób. Zaznaczasz jakiś fragment i kopiujesz go. Pisząc post wklejasz to dodając na początku wyraz quote w nawiasach kwadratowych [] a na końcu, też w nawiasach kwadratowych, /quote . Wada jest taka, że nie pojawia się wtedy autor, data ani godzina. W taki sposób zacytowałem Twą wypowiedź poprzednim razem. Metoda przydaje się do drugiego cytatu w ramach tego samego posta.


4 (posty do 500)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 26, 2007, 12:55:27 am »
Nic to... Będę musiał męczyć się ;) jak dotąd. Ale dziękuję za wyjaśnienia (rozwiewające moje złudzenia :P ).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 17, 2008, 12:58:49 pm »
Ciekawe czy dzieci powinny to czytać, czyli Disneyland "od kuchni":
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=524086
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2009, 02:06:21 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2009, 09:14:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 13, 2009, 07:53:22 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 13, 2009, 09:13:18 pm »
matka /.../ była człowiekiem, ale ojciec - nie

Skąd oni dopadli czaszkę prof. Dońdy z lat dziecięcych? ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 14, 2009, 11:15:07 am »
Oj no wieeem przeciez  :P

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 24, 2009, 09:32:13 am »
Polaków portret własny:
http://bananowarepublika.pardon.pl/dyskusja/1908036/glupota_uwieczniona_na_zdjeciach
Zrzynka z:
http://naszaklasa.blox.pl/html
Cytuj
A będzie jeszcze "lepiej"?
http://wyborcza.pl/1,75248,6693633,Na_uczelnie_trafiaja_niedouczeni_kandydaci.html

Jak to szło z tą małpą?
To było wiadome od samego początku reformy. Tzw klucz na maturze z polskiego to jest dopiero curiosum.