Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595328 razy)

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #615 dnia: Grudnia 08, 2014, 12:13:52 pm »
Lak już zeszło na telewizory firmy eLdŻy, to ja kiedyś widziałem takie okno na świat ;)
https://www.youtube.com/watch?v=t9AbTHoFLqM

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #616 dnia: Grudnia 08, 2014, 11:44:02 pm »
Uważam, że obiektywnie to co wkleiłeś jest niestosowne w kanale publicznym.
Nie ma takiego czegos jak cos "obiektywnie niestosownego", patrz co napisales o etyce w innym temacie  ;) .

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #617 dnia: Stycznia 12, 2015, 08:19:23 pm »
Ku przestrodze. W No nie mogę bo są akcenty humorystyczne, a i pewnie warto powtórzyć sobie trochę rosyjski  ::) bez przestrogi  https://www.youtube.com/watch?v=d-CARkS0zKY&feature=youtu.be
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #618 dnia: Stycznia 26, 2015, 01:52:23 am »
Autorka polecanego przez pirxową i Hoko "Młodego Fizyka" zachwycała się - lata temu, ale teraz zauważyłem - blogiem niejakiego Charyzjusza Chakiera, twierdząc, że jest tenże potomkiem (lub uczniem) Lema... Zatem wypada zlinkować ówże - choćby dla orientacji:
http://chakier.bblog.pl/

Zwracam szczególną uwagę na wpis, który wywołał rzeczone zachwyty:
http://chakier.bblog.pl/wpis,charysia,7685.html
A tam:

"W piątek siedziałem w robocie i nudziłem się straszliwie. Wiadomo - piątek, weekendu początek. Jak kto co miał zrobić, to albo już to zrobił, albo odkładał sobie na poniedziałek. Jeżeli gdzieś występowały awarie działania sieci to nikomu nie chciało się ich już zgłaszać - i bardzo dobrze, bo mnie się nie chciało ich naprawiać. Nuuuuudy.
Dla zabicia czasu łapałem elektrony wylatujące przez wypalony gdzieniegdzie luminofor starego serwerowego terminala i budowałem im małe zagródki z zapałek. Doświadczenie było o tyle pouczające, że pozwalało namacalnie przekonać się o zasadzie nieoznaczoności Heisenberga - mianowicie im ciaśniejszą zagródkę zbudowałem, tym bardziej rozmyta była wokół niej czasoprzestrzeń. W tych naprawdę ciasnych fluktuacje czasu były na tyle duże, że miejscami nawet był tam weekend, choć z drugiej strony zaraz przechodził w piątkowy poranek i tak w kółko. Zabawa znudziła mi się po pół godzinie, ale zaraz wymyśliłem sobie nową. Łapałem elektrony za spiny i wiązałem w łańcuszek, starając się stworzyć możliwie jak najdłuższy, zanim cała konstrukcja mi się gdzieś uziemi. Dochodziłem właśnie do pełnego angstrema gdy jakaś nieuważna koleżanka trąciła mnie łokciem i cała misterna konstrukcja wpadła mi do herbaty. Westchnąłem tylko, ale cóż - przynajmniej miałem herbatę z prądem."



I galerię XXX:
http://chakier.bblog.pl/kategoria,galeria;xxx,1236.html

Blog - niestety - jest nieaktywny (a i "Młody Fizyk" po rozprawie z radiestezyjną walką z wypadkami i z irańskim wehikułem czasu jakby podupadł... czyżby już nawet śmiać się nie chciało?).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2015, 08:07:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #619 dnia: Stycznia 29, 2015, 02:59:02 am »
http://chakier.bblog.pl/
Ciekawa sprawa. Oczywiście nie wiadomo w końcu kto to jest, i dlaczego przestał pisać?


PS. Same zalety, no po prostu nie pozostaje nic innego jak tylko kupować...:

Co prawda to jeszcze nie Corn z "Weapon upside-down evolution"  na razie tylko Bean, choć to co tak naprawdę jest samym sednem tego urządzenia moożna by już nazwać Corn...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #620 dnia: Stycznia 29, 2015, 10:53:35 am »
Sytuacja z wczoraj z Biedronki.

Dzieciak ściąga z regału książeczkę dla dzieci, dużą, do kolorowania. Tato, kup mi. Ojciec zawraca, podchodzi z czujną miną znawcy, z daleka już wszystkowidzącym okiem lustrując okładkę i analizując sytuację, w której z nagła się znalazł. Bierze książeczkę, obraca w rękach, zagląda do środka, przez twarz przelatuje mu brzydkim uśmiechem cwaniaka cień planu, który już obmyślił. Mówi więc wielce autorytarnym tonem - ale to trzeba będzie pokolorować! Będziesz musiał w domu wziąć kredki i malować. Będziesz malować? Dzieciak speszony pyta nieśmiało - to trzeba malować? Tak, będziesz musiał siedzieć i malować! Aha, no to nie, bo ja nie umiem... mówi smutny dzieciak. No! - dobitnie zakończył ojciec odkładając książeczkę, z wyrazem twarzy człowieka, który tylko dzięki swemu wrodzonemu intelektowi uchronił się przed bolesną stratą finansową.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #621 dnia: Stycznia 29, 2015, 01:24:09 pm »
http://chakier.bblog.pl/
Ciekawa sprawa. Oczywiście nie wiadomo w końcu kto to jest, i dlaczego przestał pisać?

Oczywiście - mnie nie wiadomo.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

berocheva

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #622 dnia: Stycznia 29, 2015, 02:56:00 pm »
Ciekawe, kiedy pod 997 zaczną dzwonić zrozpaczone użytkowniczki pudelka, gdyby tegoż serwery zaniemogły...

http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/01/28/911-police-facebook-instagram-tinder-down_n_6561606.html

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #623 dnia: Stycznia 29, 2015, 10:10:33 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #624 dnia: Lutego 04, 2015, 11:28:51 pm »
Też lubią się fotografować? Jak człowiek ma dobrą wolę to i z xenomorphem cech wspólnych się doszuka, a tyle grzmiał Mistrz o Kontaktowej niemożności... ;)

ps. Szukałem czego na Wiki poświęconej osławionym "Bójkom robotów" i taki tekst znalazłem:

"Jeszcze się spotkamy Prime, bom się odrodził"
http://pl.transformers-movieverse.wikia.com/wiki/Galvatron

Lemowiec jaki te bzdury tłumaczył? 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #625 dnia: Lutego 15, 2015, 12:02:59 am »
W Warszawie drugi cud nad Wisłą: spalił się żelazny most!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #626 dnia: Lutego 15, 2015, 02:24:05 am »
Cytuj
spalił się żelazny most!
A toś mnie natchnął;
Z cyklu: jak rozpoznać antychrysta?!
 - zamienia wino w wodę
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #627 dnia: Lutego 15, 2015, 10:58:13 am »
Hehe, sądzisz że diabli palili ten ogień ;) ?

Faktycznie słyszałem, jak reporter relacjonował rady ekspertów jeszcze w czasie trwania pożaru - żeby jak najszybciej ugasić, ale bez polewania wodą :) . Wiadomo, że diabły wody się boją jak ognia ;)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #628 dnia: Lutego 15, 2015, 01:19:25 pm »
Hehe, sądzisz że diabli palili ten ogień ;) ?
Faktycznie słyszałem, jak reporter relacjonował rady ekspertów jeszcze w czasie trwania pożaru - żeby jak najszybciej ugasić, ale bez polewania wodą :) . Wiadomo, że diabły wody się boją jak ognia ;)
Nie, no...związek bardzo luźny. A antychryst to nie diabeł.  :)
Te polewanie, czy raczej jego brak musi mieć związek z ryzykiem rozhartowania stali.
A może odpuszczania?
Kiedyś pewnie miałam to w szkole, ale radośnie zapomniałem.
Eee...przecież to wiesz lepiej niż ja - (p)odpuszczasz?  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #629 dnia: Lutego 15, 2015, 02:38:20 pm »
Prawdziwi eksperci nie leją wody ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).