Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1142680 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #345 dnia: Stycznia 15, 2007, 09:31:02 am »
U mnie dalej chmury...
A w Katalonii nie  >:(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 09:35:55 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #346 dnia: Stycznia 15, 2007, 10:08:37 am »
Jak to nie? A to białe pod spodem to co? Jakbyś mieszkał tak wysoko to też byś miał pikne widoki. Tyle, że po bułeczki do sklepu daleko ;)


Cytuj
A poza tym ,to tak jakbyś pił wyśmienite wino i nie mógł potrzymać kieliszka w dłoni ::)
Ehh, nie pamiętam kiedy ostatnio piłem wino z kieliszka ;)

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #347 dnia: Stycznia 15, 2007, 02:16:51 pm »
iphone?
Well, ciężka sprawa, czasem wolę mieć kilka rzeczy osobno, niż wszystkie w jednym, np. mp3 player i telefon. Zdarza mi sie wyrzucić telefon na dobre na kilka dni, a używać mp3 i co wtedy? ;] No... czepiam się, bo phone'a na pewno można wyłączyć :)

Zabawka jest most impressive, nie powiem. Touchscreen musi być prawdziwym cudem techniki przy tym wszystkim co ten kolo wyprawiał, mam na mysli ten zooming i scrolling etc. Masakra.

A hał macz to będzie kosztować?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 02:17:42 pm wysłana przez Terminus »

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #348 dnia: Stycznia 15, 2007, 02:32:54 pm »
Gdzieś tam czytałem, że w przeliczeniu na rodzime złotówki to od około 1500 zł wzwyż (to zależy chyba głównie od pojemności pamięci).

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #349 dnia: Stycznia 15, 2007, 03:41:34 pm »
w stanach z umową na uslugi telekomunikacyjne wersja 4GB 499$ a 8GB 599$

w telefonie jest ponad 200 patentow
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 03:42:06 pm wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #350 dnia: Stycznia 15, 2007, 04:41:38 pm »
Cytuj
iPhone juz widzieli? ;)
Ktoś toczy z firmą Apple spory o prawa do tej nazwy  :)

Dla zainteresowanych F1:
http://www.formula1.com/gallery/
W dziale Launches zdjęcia najnowszego bolidu Ferrari.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #351 dnia: Stycznia 15, 2007, 05:08:42 pm »
600$? 600$?!!! /napad krztuszącego kaszlu/
a to dziękuję panie doktorze, już jestem całkiem zdrowy
tralalalalala, tralalalalala
/odchodzi udając ławkę albo coś równie nierzucającego się w oczy.../
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #352 dnia: Stycznia 15, 2007, 07:16:44 pm »
Cytuj
Dla zainteresowanych F1:
http://www.formula1.com/gallery/
W dziale Launches zdjęcia najnowszego bolidu Ferrari.
No właśnie myślałem, że Ferrari zrobi jakąś kolejną ewolucję, a oni tylko rozwinęli koncepcję modelu z poprzedniego sezonu. Trzymam za nich kciuki (jak zawsze), ale zewnętrznie to mnie nie zachwycili.

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #353 dnia: Stycznia 15, 2007, 08:17:02 pm »
Cytuj
Jak to nie? A to białe pod spodem to co? Jakbyś mieszkał tak wysoko to też byś miał pikne widoki. Tyle, że po bułeczki do sklepu daleko ;)
Ty mnie tu Falcor bułeczkami oczu nie zamydlaj. Przecież każdy widzi, że zdjęcie zrobionje jest na plaży podczas przyboju zalewającego zamek z piasku... :)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #354 dnia: Stycznia 15, 2007, 10:20:11 pm »
Cytuj
Cytuj
Dla zainteresowanych F1:
http://www.formula1.com/gallery/
W dziale Launches zdjęcia najnowszego bolidu Ferrari.
No właśnie myślałem, że Ferrari zrobi jakąś kolejną ewolucję, a oni tylko rozwinęli koncepcję modelu z poprzedniego sezonu. Trzymam za nich kciuki (jak zawsze), ale zewnętrznie to mnie nie zachwycili.
Jaką ewolucję? Zasadniczo wszystkie bolidy F1 są do siebie bardzo podobne. Przepisy też są dość precyzyjne. O tym czy bolid jest lepszy czy gorszy decydują szczegóły.

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #355 dnia: Stycznia 15, 2007, 11:05:31 pm »
Cytuj
Ty mnie tu Falcor bułeczkami oczu nie zamydlaj. Przecież każdy widzi, że zdjęcie zrobionje jest na plaży podczas przyboju zalewającego zamek z piasku... :)
Z fachowcem w sprawach budowlanych nie będę się spierał :) Uznaję, że błąd był po mojej stronie.


Cytuj
Jaką ewolucję? Zasadniczo wszystkie bolidy F1 są do siebie bardzo podobne.
Tylko zasadniczo :) Nie wiem jakie dokładnie ma parametry nowe Ferrari, ale już po zdjęciach widać, że mocno przebudowali przednie zawieszenie, inne są wloty powietrza, przedni nos i pakiet aerodynamiczny w okolicy lusterek. Jednak w sumie jest to bardzo podobny model do tego z zeszłego roku. Naprawdę diametralne zmiany widać w bolidach Toyoty czy Renault (z tym drugim to jeszcze nie wiadomo, bo widziałem tylko nieoficjalne fotki).

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #356 dnia: Stycznia 16, 2007, 02:49:48 am »
Nie będę udawał że mam pojęcie o bolidach, bo nie mam, ale z tunelami aerodynamicznymi mógłbym już "porozmawiać" ::) Zatem, Panowie, te "drobne" zmiany, mogą fundamentalnie zmieniać całą dynamikę całego nadwozia w czasie jazdy. Pamiętajmy, przez jak pozornie gęstą warstwę powietrza musimy się przebić przy takiej prędkości ::)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #357 dnia: Stycznia 16, 2007, 09:17:44 am »
Cytuj
Cytuj
iPhone juz widzieli? ;)
Ktoś toczy z firmą Apple spory o prawa do tej nazwy  :)
CISCO. Od dwoch lat trwaly rozmowy. Nie dogadali sie a mimo to Apple zaprezentowalo pod ta nazwa. I wtedy ja zaczalem sie zastanawiac dlaczego ta nazwa nie jest opatentowana przezemnie...  :-/

Falcor: odpowiedz mi na priva God damn you!!!!!! ;)

This user possesses the following skills:

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #358 dnia: Stycznia 16, 2007, 01:35:19 pm »
F1
Wbrew doniesieniom o diametralnych zmianach w technologi budowy i działaniu samochodów, nie zaszły znaczące zmiany od czasu ich wymyślenia. Wprawdzie istnieją już jako prototypy, samochody na prąd, wodór czy hybrydowe, niektóre z nich z lepszym czy gorszym powodzeniem znalazły się w produkcji seryjnej.
Jednak zasada bryły na kółkach zasilanej silnikiem który pobiera energię za pomocą spalania paliwa, wprawiając w ruch za pośrednictwem wielu przekładni koła, by te wykorzystując siłę tarcia odpychały się od podłoża przemieszczając bryłę w kierunku przeciwnym, pozostała ta sama
Postęp który się dokonał w budowie silnika polega na ilości dawkowanego paliwa do stosunku uzyskanej energii, jednak skala tego przyspieszenia na wykresie niewiele odbiega od linii prostej, niemniej zasada jest taka sama, a przyrost ten powstał dzięki zmniejszeniu siły tarcia, szczelności komory spalania, odpowiedniemu podawaniu paliwa, odprowadzaniu spalin.
Najważniejszym wynalazkiem który wpłynął na zawieszenie był resor a następnie sprężyna z pneumatycznym amortyzatorem, później już tylko wprowadzano drobne poprawki bazując na zwiększającym się doświadczeniu.
Co ciekawe kiedy wynalazczość w tej dziedzinie znacznie przyhamowała, mniej więcej tuż przed wielkim bumem na bezpieczeństwo i ekologię, gdzie w trakcie było parę kryzysów energetycznych, zapanowała moda na wyposażanie samochodów w wynalazki odbiegające od  jego przeznaczenia, telefony, telewizory, DVD, komputery, konsole do gier, wibrujące siedzenia, kontakty na 220V, stoliki, itp. które to miały retuszować brak znaczącego postępu.
W kwestii aerodynamiki postęp rzeczywiście jest znaczny, choć wspólny z innymi dziedzinami np. kosmonautyką.
I taka ciekawostka na koniec bolid F1 przy prędkości przekraczającej 160km/h, mógł by poruszać się do góry kołami, tzn. głową w dół, tak ma rozwiązane spoilery że siła nacisku jest większa niż masa pojazdu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2007, 01:39:13 pm wysłana przez TYTAN »

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #359 dnia: Stycznia 16, 2007, 01:45:55 pm »
Chcesz powiedzieć, że mógłby latać?