Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2020  (Przeczytany 31940 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #165 dnia: Lipca 22, 2020, 12:57:58 pm »
Kompletnie oderwani od rzeczywistości, szczególnie ten drugi komparatysta.

Sądzisz tak, bo...?

Postawił by lepiej jeden z drugim obrazoburczą tezę: co my mamy do Duce?
Ano nic nie mamy. Że puszkował komuchów to chyba dobrze? We wojnę sporo nam pomógł....

Dlaczego akurat Mussolinim mieliby się zajmować?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #166 dnia: Lipca 22, 2020, 01:10:05 pm »
Z tego samego, dla którego Wyborcza napadła na marsz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #167 dnia: Lipca 22, 2020, 01:14:07 pm »
@SE

Cytuj
co my mamy do Duce?
Ano nic nie mamy. Że puszkował komuchów to chyba dobrze? We wojnę sporo nam pomógł....

I dlatego zbrodniczy makaroniarze go powiesili na rynku.

R.

Do Hitlera też nic nie mamy. Ale do wrogów Hitlera - mamy! (Teheran, Jałta, Poczdam)
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2020, 01:33:38 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #168 dnia: Lipca 22, 2020, 01:59:38 pm »
Do Hitlera też nic nie mamy.

Sądząc z tego, że na Bosaka (w którego zapleczu trochę neonazistów się znajdzie, a i zagranicznych kolegów rozmaitych miewa) głosujesz, Putina (który od ataku na Czeczenię prezydenturę zaczynał) wychwalasz, Trumpa (którego amerykańscy whitepowerowcy kochają) też ci się zdarzało, i antysemickimi (owszem, nieco zamaskowanymi) uwagami rzucałeś, jeszcze trochę i - zanim się sam spostrzeżesz - napiszesz to (albo coś b. podobnego) serio ::).
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2020, 02:10:16 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #169 dnia: Lipca 22, 2020, 02:46:05 pm »
@SE

Cytuj
co my mamy do Duce?
Ano nic nie mamy. Że puszkował komuchów to chyba dobrze? We wojnę sporo nam pomógł....

I dlatego zbrodniczy makaroniarze go powiesili na rynku.

Co jest miedzy marakoroniarzami a Duce to sprawa między nimi a nim.
Co do Firera to właśnie my do niego mamy.


Dlaczego akurat Mussolinim mieliby się zajmować?
Bo mają manię prześladowczą na punkcie faszyzmu. A o ich nieogarnięciu to dłuższa wypowiedź musi być.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2020, 03:31:12 pm wysłana przez Q »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #170 dnia: Lipca 22, 2020, 03:25:44 pm »
@SE

Źle i brzydko - jeśli to prawda - że Pański Ducze (a może Dżucze?) pozbawiał wolności antyfaszystów.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #171 dnia: Lipca 22, 2020, 03:37:06 pm »
Co jest miedzy marakoroniarzami a Duce to sprawa między nimi a nim.

Z perspektywy państwowej/narodowej być może masz rację (przypominają się słowa Roosevelta o Somozie*), ale pamiętaj, że mówisz o internacjonalistach, ich perspektywa - z założenia - musi być inna. Poza tym sprawa nie kończy się przecież na tym co B.M. robił Włochom, następne logiczne pytanie brzmi: co jego innokrajowy odpowiednik może zrobić swoim rodakom.

* Ciekawe, swoją drogą, co o Stalinie w zaciszu gadał?

A o ich nieogarnięciu to dłuższa wypowiedź musi być.

Na takową liczę.

Edit:
Jak informują moje źródła, nie wpłynął ANI JEDEN protest dotyczący generalnego sfałszowania wyborów parlamentarnych w 2019 roku oraz ANI JEDEN protest dotyczący generalnego sfałszowania wyborów prezydenckich w 2020 roku.
Owszem, uchybienia - były, pomyłki - były, lokalne niedociągnięcia - były, stronne komusze propagity - były, ale nawet tajemniczy ODIHR nie zasugerował takiego gruntownego fałszerstwa.

A jednak:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/komitet-trzaskowskiego-w-pismie-do-sn-tvp-finansowala-kampanie-andrzeja-dudy/n4mgq9m,79cfc278
Trzeba chyba zmienić źródła ;).
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2020, 03:52:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #172 dnia: Lipca 22, 2020, 03:58:13 pm »
Cytuj
A jednak:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/komitet-trzaskowskiego-w-pismie-do-sn-tvp-finansowala-kampanie-andrzeja-dudy/n4mgq9m,79cfc278
Trzeba chyba zmienić źródła ;).
"Onet uzyskał ten dokument z Sądu Najwyższego i przeanalizowaliśmy jego treść"
Ciekawe procedury mają w Sądzie Najwyższym  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #173 dnia: Lipca 22, 2020, 04:17:45 pm »
Przed chwilą przyszedł pan listonosz i przyniósł list polecony, który odebrałem.

List był z „Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Warszawa-Ursynów” i zawierał wezwanie do stawienia się tamże 5 sierpnia 2020 o godzinie 14:00 w celu złożenia wyjaśnień w sprawie łamania przeze mnie prawa poprzez „ujawnienie wyników sondaży podczas ciszy wyborczej”. Z adnotacją: „stawiennictwo nieobowiązkowe”.

Zadzwoniłem do podpisanej nadawczyni (miła pani sierżant Magdalena Nycz) i ona rzekła, iż „w dniu 27 i 28 czerwca 2020 podejrzany dopuścił się prowadzenia agitacji wyborczej poprzez ujawnianie sondaży wyborczych, czym popełnił wykroczenie z art. 498 Kodeksu Wyborczego”. Nieco zaskoczony (bo już od bardzo dawna nie zajmuję się badaniem opinii) dowiedziałem się jeszcze, na czym polegało to moje „ujawnienie”. Na tym, proszę pana – życzliwie i klarownie wyjaśniła pani sierżant – że na temat wyników sondaży przedwyborczych dyskutował pan na forum internetowym, co zostało ustalone, skopiowane, utrwalone i zarejestrowane, amen.

Owszem, jakaś taka (niejedna) wymiana zdań w przedwyborczą sobotę i w wyborczą niedzielę się odbyła, ale też nie mogła ona polegać na UJAWNIENIU wyników sondaży, lecz co najwyżej na omawianiu wyników ogłoszonych PRZED ciszą wyborczą. „To nie jest zabronione” – oświadczyłem pani sierżant. „To pan tak uważa!” – odparła grzecznie funkcjonariuszka Policji Państwowej i powiedziała jeszcze, że z niniejszej rozmowy zaraz sporządzi notatkę, która zostanie „dołączona do akt”.

Art. 498? Grzywna pięć milionów! Z zamianą na areszt, nadiejus'...

R.

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83118#msg83118
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2020, 04:28:45 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #174 dnia: Lipca 24, 2020, 10:08:34 pm »
Cytuj
ak to się stało, że skrajnie prawicowy polityk z niewiele znaczącego środowiska politycznego zdobył sprawność przed kamerą, a medialnie oswojony i goszczony przez media doszedł do ogólnokrajowej rozpoznawalności?
Normalnie, co w tym dziwnego, Biedroń może mieć rozpoznawalność a Bosak nie? Bosak na tle Krytyki Politycznej prezentuje się okazale.
Bosak był posłem. Do tego jest prawakiem a nie lewakiem.
Kukiz 15 to nie partia.
4,76% partii KORWIN to sukces a nie porażka.
Oczywiście, przy okazji Marszu Niepodległości były starcia neonazistów z Policją, Krytyka Polityczna ściągnęła Antifę z Niemiec wszak.
Sukces frekwencyjny Marszu, na którym byłem w 2018 roku, to zasługa Wyborczej i Krytyki Politycznej, która go napompowały swoją histerią.
A tu najbardziej znane zajście:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 25, 2020, 10:53:34 am »
Czekaj, pytałem Cię o to, dlaczego uważasz, że autorzy "KP" oderwani są od rzeczywistości, a Ty mi o tym, że prawe pachnie ładniej od lewego bo tak ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #176 dnia: Lipca 25, 2020, 08:58:43 pm »
Czekaj, pytałem Cię o to, dlaczego uważasz, że autorzy "KP" oderwani są od rzeczywistości, a Ty mi o tym, że prawe pachnie ładniej od lewego bo tak ;).
Podałem znamienne nieścisłości co najmniej 3. A tera idę oglądać ST

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #177 dnia: Lipca 25, 2020, 10:16:40 pm »
No, dobra. Może w wątku o "ST" konstruktywniej pogadamy, bo tu - na moje oko - wolisz głosić...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #178 dnia: Lipca 26, 2020, 01:09:32 am »

Tak mi się chce spać, że aż ni mogę zasnąć. Dobra:

Z Manifestu PKWN: Organizacje faszystowskie, jako antynarodowe, tępione będą z całą surowością prawa.

Chodzi mi o ontologiczny status kucerii: narokuce są tam traktowane jako jakiś dziwoląg czy aberracja, co nie znajduje żadnego uzasadnienia.
Winnicki nie był w żadnej partii tylko był z ramienia Ruchu Narodowego w Kukizie. To ma swoje znaczenie dla zrozumienia procesu kreacji.
Podobnie jak 4.76% Wolności we wyborach. Dalej mamy godnościowe przyczyny Marszu Niepodległości.



« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2020, 02:25:25 am wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #179 dnia: Października 08, 2020, 08:46:49 pm »
Przyznam, że jestem b. ciekaw ciągu dalszego tej sprawy:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=2005.msg83141#msg83141
 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki