Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359761 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3510 dnia: Października 21, 2020, 11:50:42 am »
Cytuj
zatem podroż na Wschód
Tu pierwszy orginal:


A tu perelka! Jesli ktos choc troche lubi Armie i Budzego, to baaardzo polecam. Autorska gaweda, opowiesc o tym czym tak naprawde jest Podroz Na Wschod, skad sie wziela, etc. Rozbawil mnie i oczarowal... A na koniec domowe wykonanie unplugged, swojsko, przasnie i naturalnie... Nie widzialem tego wczesniej, teraz obejrze wszystkie czesci!

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3511 dnia: Października 21, 2020, 10:29:27 pm »
He, Nex. Nostalgia łapie?
Cytuj
Rozbawil mnie i oczarowal...
Fajna gawęda. Ale szacun... trafił z tym Stanclewem - że Warmia.  :) Napisze tak - tam gdzie był jego wschodni "punkt dojścia", tam był mój "punkt wyjścia". Znaczy była spora szansa, że mogliśmy się o się otrzeć  :) Też czasowa. Znaczy obok, blisko moja rodzinna.
 Wspomniane podróże też... taaa..choć ja bardziej pociągami, to też była swoista przygoda jechać pół dnia w kiblu na jednej nodze...był taki lodowy express...zwany ironicznie "strzałą północy". Lodowy, gdyż zdarzało się, niektóre wagony miały odcięte ogrzewanie i nic zrobić z tym nie dało sieę... tiaa...pięknie zamarźnięte przedziały (Białystok-Szczecin). Dosłownie - ślizgawka na korytarzu. Lód wypełzający zza okien do przedziałów.
No i chciałem nawiązać Siekierą do owego Wschodu (też kapela Budzyńskiego, ale wcześniej odszedł), ale się rozmyśliłem, na fali wspominek...taki film się przypomniał - ależ oni wszyscy byli wtedy dziecięcy  8)

Wracając jeszcze do Armii - mam ich pierwszego winyla z którego zapodany przez ciebie kawałek (a nie, to chyba jednak z innej płyty  :-\ ). Masakra, najgorzej nagrana płyta na świecie. reedycje były już ok. W tej pierwotnej, wydanej przez Pronit coś się stało.
wielkie rozczarowanie; raz że dostałem, dwa, fajna okładka, wrzucam na talerz i... gorzej niż z grundika. Ponoć w firmie źle założyli taśmę matkę, no, jest kilka teorii spiskowych... jeszcze ta; Niestety, ze względu na wadliwe nacięcie acetatu, mimo znakomitego materiału wyjściowego, efekt ostateczny był beznadziejnej jakości.
https://muzyka.interia.pl/news-armia-biografia,nId,1631444
Ostatecznie wysłuchałem raz - i tyle, do dzisiaj, można powiedzieć, że płyta jest nieśmigana. Wiesz, że nie jestem wymagający techniczne, a wtedy byłem jeszcze mniej.
Nie dało się słuchać tak zarżniętej fajnej muzyki. Nawet wtedy.
Ciekawe, czy to prawda

Re: Albumy/wydania o słabym brzmieniu/jakości nagrania

#71

Post autor: tomkan » 02 lut 2018, 00:10

    sfirecki pisze: ↑
    01 lut 2018, 05:23
    Posiadam w swojej kolekcji płytę Armia-Armia z 1987 roku wydaną przez Pronit PLP0075. Jest to jedyna płyta, która gra bardzo źle. Nie jest porysowana. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak źle nagraną płytą. Mam wrażenie że słucham płyty w studni, za ścianą. Czy ktoś wie może coś więcej na ten temat.
    Jakość dźwięku jest słaba z winyla a na kasecie magnetofonowej mam dźwięk o wiele lepszy. Jest to najsłabsza płyta technicznie w moim zbiorze. Sama płyta Armia to już legenda.
    Tylko ten jeden album tak źle gra z innymi nigdy nie miałem żadnych problemów.

To była słynna sprawa. Ktoś włożył taśmę lewą stroną do maszyny, która robiła "płytę matkę" (sorry, nie wiem jak się fachowo nazywa).

https://www.winyl.net/viewtopic.php?t=4569&start=60
To tyle memuarów na dzisiaj  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2020, 10:42:18 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3512 dnia: Października 23, 2020, 12:48:58 pm »

Skoro Panie, ale dla równowagi odbiję we współczesność. Hoko dawno nie grał, to spróbuję zastąpić...  :)
Dawno  poezji śpiewanej nie było...


Pszę brdzo


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3513 dnia: Października 24, 2020, 12:39:47 pm »
Cytuj
Pszę brdzo
Ę kuję  :)
Powiem, że rodak wzbudził szacun, nawet nie swym kontratenorem, co połączeniem śpiewania z tym


I z tej okazji zawyję  8) Acz nie osobiście  :)
Sobotnio
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3514 dnia: Października 25, 2020, 12:53:40 am »
Cytuj
  He, Nex. Nostalgia łapie? 
Może nie tyle nostalgia, co jest to fascynujące dla mnie: Sluchanie opowieści skąd się wzięły teksty i inspiracje Budzego.  Armie bardzo lubiłem od zawsze, takoż Budzego solowe, Siekierę mniej. Choć przyznaję, że jakoś to dziwnie się złożyło, że gadaliśmy o tych starych sprzętach z prehistorii, a potem nagle te opowieści i granie Budzego, gdzie się okazało że jego teksty są inspirowane głównie przeżyciami z młodości i dziecinstwa, które pomimo różnicy pokoleń ma wiele wspólnych elementów z moim i z pewnością wielu innych.
Dodatkowo, myślałem że w moim przypadku jest to dziwne, że odbieram muzykę wizualnie, a tym czasem Budzy wlasnie ma tak samo, także z tworzeniem: Najpierw ma jakieś obrazy w głowie, a potem podkłada pod nie muzę i teksty. Po czym taki ktoś jak ja słucha muzy i mu się tworzą w głowie obrazy. Informacja: Nadawca, kodowanie, nadawanie, odbiorca, odkodowanie i odczyt.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2020, 01:00:25 am wysłana przez NEXUS6 »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3515 dnia: Października 27, 2020, 10:12:06 pm »
Nowe idzie - chociaż jakby trochę...no, nie tak całkiem...Paul McCartney zapowiada na grudzień swoją nową płytę zrobioną z - fajne słówko - rockdownu:
https://www.youtube.com/watch?v=tMtFqPRdj7o

Pioruny po kilku latach milczenia już wypuściły naswojekopytnego singla:
https://www.youtube.com/watch?v=54LEywabkl4

A Bruce przed szereg - z całością;
https://www.youtube.com/watch?v=AQyLEz0qy-g
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3516 dnia: Października 28, 2020, 12:11:07 am »
Dobra,  czas rozruszać ten skansen ;D
Jak wiadomo, najlepszy rap był w latach 90-tych, albo przynajmniej dobry rap dzisiaj, to taki który sięga do tamtych lat. A więc:
https://m.youtube.com/watch?v=8hyMG3b05u0

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3517 dnia: Października 28, 2020, 01:38:01 pm »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3518 dnia: Października 28, 2020, 08:58:07 pm »
Muszę powiedzieć, że Hoka nie poznaję - muzycznie. Hm.

Natomiast Nexowy rozruch przypomniał od razu - w pewnym złożeniu dźwięków - to:
https://www.youtube.com/watch?v=XhzpxjuwZy0
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3519 dnia: Października 29, 2020, 08:21:46 am »
Co nie poznaję? Mało to razy fugi wrzucałem?  ;D

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3520 dnia: Października 30, 2020, 10:29:57 pm »
No niby tak, ale ta jakaś za - hm - współczesna? :-\

Ok - dzisiaj pani się uczepiła - a z męskiej płyty - nie wiem o co jej...chyba o J. Dean'a:))
https://www.youtube.com/watch?v=vJSTRdZpLHc

Psss..ciągle zapominam dodać, że:
Sobotnio
...ta sobótka fajna i nawet usłyszałam w niej polski akcent - wokalny...zagadka by?;)
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 10:41:02 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3521 dnia: Października 31, 2020, 08:29:44 am »
No niby tak, ale ta jakaś za - hm - współczesna? :-\


Jaka tam współczesna. Klasyczna fuga z łacińskim tekstem  :)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3522 dnia: Października 31, 2020, 09:29:20 am »
Cytuj
https://streamable.com/px7onh
W kobiecych ustach plugawe słowa brzmią szczególnie obrzydliwie.
O, ten tylko, co sam kiedyś przegrał, wie, co znaczy to słowo — klęska! Słowo to jest jak wieczór w domu, w którym zepsuło się światło. Jest jak pokój, w którym pełznie po tapecie zielona, kipiąca chorobliwym życiem pleśń. Jest jak rachityczne demony dziecięcych snów, jak zjełczała oliwa, jak kobiece głosy w ciemności bluzgające rynsztokowymi wyzwiskami. Jednym słowem — jak śmierć.
(Bułhakow, "Biała gwardia". Wytłuszczenie moje - LA)


Z innej - smutnej, październikowej - beczki:

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3523 dnia: Października 31, 2020, 10:24:48 am »
Cytuj
https://streamable.com/px7onh
W kobiecych ustach plugawe słowa brzmią szczególnie obrzydliwie.
O, ten tylko, co sam kiedyś przegrał, wie, co znaczy to słowo — klęska! Słowo to jest jak wieczór w domu, w którym zepsuło się światło. Jest jak pokój, w którym pełznie po tapecie zielona, kipiąca chorobliwym życiem pleśń. Jest jak rachityczne demony dziecięcych snów, jak zjełczała oliwa, jak kobiece głosy w ciemności bluzgające rynsztokowymi wyzwiskami. Jednym słowem — jak śmierć.
(Bułhakow, "Biała gwardia". Wytłuszczenie moje - LA)



Jakbym słyszał naszych prawicowych podstarzałych patriarchalnych estetów: morda w kubeł i do garów. Zdaje się, że macie problem :)


Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3524 dnia: Października 31, 2020, 07:16:13 pm »
Piosenka patriotyczna...
No nie wiem. Z jednej strony, w kwestii aborcji jestem zdecydowanie po stronie protestujących kobiet. Z drugiej zaś, wg mnie, dziewczyna co klnie jak szewc, to bee-e-e :(

Cytuj
Jakbym słyszał naszych prawicowych podstarzałych patriarchalnych estetów: morda w kubeł i do garów. Zdaje się, że macie problem :)
;D
Cóż, saluto te, postępowy młodzieńcu, w imieniu starych, zacofanych, prawicowych tradycjonalistów-wsteczników ;)