Autor Wątek: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!  (Przeczytany 13491 razy)

Pirx

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 08, 2005, 09:06:17 pm »
Blady, wiesz, bo ja słyszałem większe kretynizmy, których nie będę wypisywał, aby nie pobudzać wyobraźni niektórych osób ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2005, 09:06:48 pm wysłana przez Pirx »

-Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 08, 2005, 09:08:58 pm »
Oj Jokerze....A tak poza frazesami masz coś do powiedzenia?
Nie jestem agresywan i nie prowokuję.
Ty też masz prawo wyrażać własne zdanie,wszak to demokracja ;D

Terminus

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 09, 2005, 02:54:14 am »
Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem od znajomego, że z GW Bushem to było tak, że dostał (fizycznie) mniej głosów od  Kerry'ego. Ale ponieważ zdobył więcej tzw. głosów elektorskich, to zwyciężył. Nie jestem tego pewien, może w Fahrenheit 9/11 coś na ten temat było.

Tak czy inaczej, jeśli Bush zwyciężył przewagą ilości głosów elektorskich, przy czym fizycznie głosowało na niego mniej osób niż na Kerry'ego, to dowodzi to, iż w amerykańskim prawodastwie nie ma prawdziwej równości głosów, ponieważ głos elektorski ma większą moc. Tak właśnie wyjaśnił mi to znajomy; i szczerze mówiąc wywołało to moje oburzenie.  

Aha, prywatnie dodam, że Busha nie lubię, żeby była jasność. Uważam, że, jak na prezydenta, jest nieco intelectually lightweighted. Ale to już inna beczka.


To jak, dobrze słyszałem z tymi głosami, czy nie? Może mi ktoś wytłumaczyć ? dzi ? Wydajesz się zorientowany...

Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 09, 2005, 03:35:12 am »
Sprawa dotyczyła Ala Gore'a, a nie Kerry'ego, i poprzednich, a nie niedawnych wyborów.
W Ameryce jest tak, że nie sumuje się głosów z całego kraju, lecz głosowanie odbywa się niezależnie w każdym stanie, a prezydentem zostaje ten który zwycięży w większej ich ilości. Sprawa dotyczyła jednego ze stanów (nie pamiętam już, o który chodziło), w którym różnica między kandydatami wyniosła zaledwie kilkaset głosów. O te właśnie głosy stoczyła się cała bitwa. Mówiło się o błędzie w obliczeniach, o fałszerstwie, a za każdym razem gdy je przeliczano na nowo, wynik wychodził różny i to raz na korzyść jednego, a raz na drugiego kandydata. Formalnie wygrał Bush, ale czy rzeczywiście? Who knows? W każdym razie senat nie zakwestionował wyniku tych wyborów.  

Jeśli chodzi natomiast o "Fahrenheit 9/11" to jest to totalna polityczna propaganda, której autor szeroko znany jest z manipulowania faktami i lepiej nie traktować jego dokonań artystycznych jako źródła rzetelnej informacji politycznej o kraju za "wielką wodą".

Mój osobisty stosunek do Busha jest raczej obojętny. Ani nie uważam go za wielkiego polityka, ani też za odpowiednika Leppera. Zbyt bystry, to on może nie jest, ale w końcu miał na tyle sprytu, żeby dwukrotnie zasiąść na fotelu prezydenckim, co wcale najgorzej o tej jego inteligencji nie świadczy. W każdym razie moim zdaniem nie ma powodu do zbytniego demonizowania jego osoby.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2005, 11:12:33 pm wysłana przez Bladyrunner »

Deckert

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 09, 2005, 10:27:14 am »
Cytuj
Mój osobisty stosunek do Busha jest raczej obojętny. Anie nie uważam go za wielkiego polityka, ani też za odpowiednika Leppera. Zbyt bystry, to on może nie jest, ale w końcu miał na tyle sprytu, żeby dwukrotnie zasiąść na fotelu prezydenckim, co wcale najgorzej o tej jego inteligencji nie świadczy. W każdym razie moim zdaniem nie ma powodu do zbytniego demonizowania jego osoby.


I ja mogę się pod tym podpisać. Chociaż powiem szczerze (i może tym się narażę komuś - zwłaszcza Zizi) - zawsze byłem proamerykański.... wiem, wiem... kraj ten ma może tam i swoje plusy, ważne jednak by te plusy nie przysłoniły nam minusów...  ;D ;D ;D

Ale wypowiedź Bladego przypomniała mi inny fakt, związany z szeroko pojętą manipulacją. Otóż ostatnio miałem możliwość oglądać w telewizji film dokumentalny o lądowaniu Amerykanów na Księżycu. Film opisywał niezwykłą historię o tym, jakoby filmy obrazujące lądowanie na Księżycu, były jednym wielkim przekrętem. Sfilmował to ponoć Stanley Kubrick w Pinewood Studios (jeśli dobrze pamiętam). Dużo by jeszcze można mówić na ten temat, ale....
Niedawno rozmawiałem z pewną osobą, która powiedziała mi, a w zasadzie zapytała, czy nie był to czasem film francuski, który jest jedną wielką manipulacją faktami. Stąd pytanie do was... czy oglądaliście i co możecie na ten temat powiedzieć?


dzi

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 09, 2005, 11:03:24 am »
Cytuj
To jak, dobrze słyszałem z tymi głosami, czy nie? Może mi ktoś wytłumaczyć ? dzi ? Wydajesz się zorientowany...

Okazuje sie ze nie jestem w ogole zorietowany i jestem troche zaskoczony tym co napisal Blady. Choc jak pomysle to de facto o tym wiedzialem, nigdy jednak nie zastanawialem sie ze moze dojsc to tego specyficznego paradoksu.


Czyli co, kolejną kukłe trzeba robic...
;)

A co do ladowania na ksiezycu to o ile sie orietuje posadzenia o nieprawde byly sporo dawniej niz "wojna" Francja USA.
Zreszta, jak myslicie. Czy amerykanie robiac flage do postawienia na ksiezycu zrobili by ja z plastiku pofalowana jak na wietrze czy prosta?
Ja o tym problemie wiem jedno. Prawdy sie nie dowiemy :)
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2005, 11:08:17 am wysłana przez dzi »

Bladyrunner*

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 09, 2005, 11:10:24 am »
Niestety coś się po... i nie mogę się zalogować :(

Oglądałem ten film i to była prawdziwa masakra. Nie  zgadzały się nawet niektóre fakty związane z samym rozwojem astronautyki.  Całość była nakręcona tak, iż poszczególne osoby wypowiadały zdanie, a kolejna osoba była wmontowana z następnym, w ten sposób można wymodelować dowolne wypowiedzi.
Sam problem rzeczywiście jest ciekawy, część zdjęć istotnie wygląda na sfabrykowane. Istnieje więc realne przypuszczenie, ze wprawdzie lot na księżyc się odbył, ale zdjęcia mogły nie wyjść za dobre i zastąpiono je częściowo, bądź całkowicie przez spreparowane, ale może to być równie dobrze totalną bzdurą.

Sokratoides

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 09, 2005, 08:31:22 pm »
Cytuj
Przeczytaliśmy dopiero kilka rozdziałów,ale...

Cytuj
Nie wiem co się dzieje,ale nie mogę nic zamiescić,bo piszą mi,że ktoś taki jak ja juz istnieje...


Hmm, z powyższego(zwłaszcza) oraz z wypowiedzi pani Zizi wynikać może kilka rzeczy, mianowicie:

- albo Zizia ma rozdwojenie jaźni
- albo jest członkiem jakiejś antylemowej sekty,  przemycającej w sposób ukryty swoje doktryny
- albo cierpi na jakiś zespół paranoidalny wymagający w tym przypadku natychmiastowej hospitalizacji.

;) ;) ;)


NEXUS6

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 10, 2005, 02:30:31 am »
Post Sokratoidesa przypomniał mi, że kiedyś jakaś osoba płci żeńskiej rzuciła tu hasło sekty, która neguje wszelkie autorytety, systemy filozoficzne, religie, sekty ;D... Pamięta ktoś to jeszcze? Zastanawia mnie natomiast, dlaczego ta dziewczyna sądziła, że na tym forum właśnie posieje swe ziarno prawdy ostatecznej i objawionej :o. Co, jakie wypowiedzi i przesłanki stąd, skłoniły ją do tej próby? Jak ktoś ma jakiś pomysł, niech pisze!

Sokratoides

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 10, 2005, 10:39:26 am »
Może forumowicze z dużą liczbą postów (YaBB GOD)  ;).

Deckert

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 10, 2005, 11:26:41 am »
Istotnie, po przeczytaniu wypowiedzi w wątkach założonych przez Zizi, przypomniała mi się niegdysiejsza dysputa z panią Agatką (chyba) - to była jakaś członkini sekty... jakiejśtam odrzucającej chyba wszystko co można... (aha wiem - Furtianie)

Tam jednakże widać było, że dyskutuje osoba o pewnych ugruntowanych przemyśleniach... nieważne, że pokręconych. O tym przekona się ona za jakiś czas.

Tutaj natomiast wygląda mi na to, że odwiedziło nas dziewczę jeszcze nastoletnie, które nie przeczytawszy nawet całej książki, raczy nas swoimi zbuntowanymi przemyśleniami... zresztą co ja będę....




Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 12, 2005, 11:27:23 pm »

Terminus

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 13, 2005, 12:12:27 am »
Taaak, furtianka Agata. Miała niezłe pomysły.
Był to z jej strony sprytny manewr; otóż Furtianie mają taki milusiński system dogmatyczny, który nalepiej przyjmuje się na gruncie wybujałego intelektualizmu. Taki grunt spodziewała się tu znaleźć, no  i posiała ziarno. Niestety, skończyło się na tym, że trochę się pokłóciliśmy, po czym ja się zamknąłem a dzi zaczął ją podrywać :) No i chyba z jednego z tych powodów dała sobie spokój.  Tylko nie wiem z którego...  ::)

dzi

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 13, 2005, 08:49:36 am »
ja wiem  :'(

Sokratoides

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 13, 2005, 01:32:39 pm »
Cytuj
ja wiem  :'(


Chyba coś jej z tego ziarna jednak wyrosło, szkoda tylko, że takie to cierniste.  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2005, 01:35:50 pm wysłana przez Sokratoides »