Autor Wątek: konkurs na recenzję  (Przeczytany 34564 razy)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 03, 2009, 12:19:45 am »
Konkursowe recenzje nam dopisały i na stronie zostały opublikowane te z nich, które przeszły do drugiego etapu:

http://solaris.lem.pl/content/blogcategory/97/217/

 Prosimy o raportowanie wszelkich błędów: okres reklamacji upływa w ciągu 48 godzin. Możliwe będą jeszcze jakieś drobne zmiany techniczne.

Życzymy dobrej zabawy oraz upraszamy wszystkich forumowiczów o gremialne głosowanie.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16105
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 03, 2009, 01:07:00 am »
No pięknie, pięknie. Tyle moich  ;D recenzji się zakwalifikowało. Czuję się zaszczycony/doceniony.

Hmmm. będę musiał dokładnie przeczytać recenzje Szanownej Konkurencji, by wesprzeć godnego rywala/rywalkę.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 03, 2009, 03:35:56 pm »
Hm... Chcąc przeczytać (i ocenić) wszystkie recenzje jedna po drugiej napotkałem na  problemy, mam tu na myśli sposób w jaki działają linki "następna pozycja" (i "Poprzednia pozycja"). Co by nie powiedzieć, to na pewno nie przełączają do poprzedniej i następnej recenzji. Czy są one wybierane losowo, czy jak?

Medelejne

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 03, 2009, 04:02:34 pm »
O rety świetne są te recenzje ale dlaczego nie ma autorów podanych? :)
"Zawsze, jak magnes opiłki żelaza, przyciągałem wariatów."

Stanisław Lem

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 03, 2009, 04:03:33 pm »
Może niepotrzebnie są wyświetlane w kolejności najrzadziej czytanych? Przez to prawie za każdym odświeżeniem strony są w innej kolejności i ciężko się połapać, czego się jeszcze nie czytało. Może liepiej je po prostu ułożyć alfabetycznie?

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 03, 2009, 05:14:51 pm »
Nie ma autorów - to w miarę zrozumiałe, co prawda Q ma na tyle charakterystyczny styl że on może się nie podpisywać, ale w innych przypadkach może być ciężko jednoznacznie określić, co kto napisał. Chciałem także pozachwycać się pewnymi recenzjami ale nie mogę się odwołać do ich autorów, można by dać choć numery, by zachować anonimowość? No nie wiem.
Na szczęście zawsze można przytoczyć recenzję z fragmentem cytatu.

I tak na przykład bardzo podoba mi się recenzja Filozofii Przypadku zaczynająca się od "Powiadał Lem...". etc.
(akurat naprawdę mi się podoba :) ).

pozdrawiam

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 03, 2009, 07:28:13 pm »
Faktem jest, że nawigacja pomiędzy poszczególnymi recenzjami działa w tym wypadku zupełnie losowo - ponieważ ich kolejność jest zmieniana dynamicznie. Mamy tutaj do czynienia ze szczególnym przypadkiem zasady nieoznaczoności Heisenberga: jeżeli wyświetlamy daną recenzję, automatycznie zmieniamy jej pozycję  8)

Dorzuciliśmy również recenzje posegregowane w kolejności alfabetycznej (według ich tytułów): Recenzje A-Z
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2009, 09:16:55 pm wysłana przez skrzat »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 03, 2009, 08:29:57 pm »
Tak technicznie to wpadło mi w oko, że w kilku recenzjach jakiś znak (znaki) wyświetla się jako kwadracik. Może tylko ja tak mam, ale np. Arcydzieło..., Książka niedoceniona, Lem nieodgadniony, Struktura Tajemnicy, Wcześniej i lepiej...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16105
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 03, 2009, 08:50:43 pm »
Nie tylko Ty tak masz. W ten oto sposób mści się pisanie recenzji w Wordzie i wklejanie ich potem. Widać mechanizm strony nie poradził sobie z niektórymi word-czcionkami...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 03, 2009, 09:22:11 pm »
Tak technicznie to wpadło mi w oko, że w kilku recenzjach jakiś znak (znaki) wyświetla się jako kwadracik. Może tylko ja tak mam, ale np. Arcydzieło..., Książka niedoceniona, Lem nieodgadniony, Struktura Tajemnicy, Wcześniej i lepiej...

te kwadraciki mnie zaskoczyły: czy mógłbyś skopiować dokładne miejsce tekstu? I jeszcze jakiej przeglądarki używasz, jeśli nie jest to zbyt intymne pytanie?

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 03, 2009, 09:32:14 pm »
O rety świetne są te recenzje ale dlaczego nie ma autorów podanych? :)
Żeby nie było kolesiostwa ;)

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 03, 2009, 10:56:41 pm »
te kwadraciki mnie zaskoczyły: czy mógłbyś skopiować dokładne miejsce tekstu? I jeszcze jakiej przeglądarki używasz, jeśli nie jest to zbyt intymne pytanie?
Nie no, bez przesady, nie przeglądam internetu niczym intymnym. Jeszcze by spięcie było... ;-)). Przeglądarka to Opera pod XP.

to cytata (jak to wkleiłem, to są owe kwadraciki)

Pamiętnik znaleziony w wannie

Dobra powieść to taka powieść, która ma drugie dno. Co jeśli powieść ma także trzecie, czwarte i piąte itd.? Czytając "Pamiętnik znaleziony" w wannie możemy odczuć trochę klimatu z "Procesu Kafki", "Ferdydurke" Gombrowicza - sam zaś tytuł zdaje się nawiązywać do powieści Jana Potockiego z końca XVIII wieku.

a to zrzut z ekranu:
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16105
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 04, 2009, 01:18:27 am »
Moje przeglądarki to Internet Explorer i Mozilla Firefox (oba najnowsze) i pod XP. IE pokazuje dokładnie takie same kwadraty jak u maźka, natomiast z Mozillą nie ma tego kłopotu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 04, 2009, 01:24:22 am »
Wniosek? IE do kosza! Ja używam Linuksa ( i Firefoksa) na obu swoich komputerach, i widuję kwadraciki tylko tam, gdzie powinienem :)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: konkurs na recenzję
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 04, 2009, 11:13:36 am »
Problem z interpretacją znaku cudzysłowiu pojawia się w IE6 i chyba nie ma możliwości naprawienia go w inny sposób, jak poprzez zmianę przeglądarki na taką, która przechodzi przynajmniej w 15% test ACID: http://acid3.acidtests.org/.

Wyniki poszczególnych przeglądarek można znaleźć tutaj: http://www.anomalousanomaly.com/2008/03/06/acid-3/

Maźku, z Operą nie wiem, jak sobie poradzić, bo ona jest jednak dosyć niszowa: kiedyś testowałem na niej cały serwis www.lem.pl, ale nie zwróciły mojej uwagi żadne kwadraciki (co nie znaczy, że ich nie było).