Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520032 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #570 dnia: Października 27, 2012, 04:36:32 pm »

Wie Pan może, czy i gdzie jest opublikowana lista uczestników konferencji?
[
Listy z członkami komitetów są przecie na dole strony tej http://www.konferencjasmolenska.pl/( trzeba przejść w zakładkę po prawej stronie komitety,inaczej nie potrafię zalinkować) Można zwrócić się z dziennikarskim zapytaniem dp przewodniczącego tu witakowski_p@poczta.onet.pl Myślę jednak,że będzie ciężko,bo ponoć jakieś naciski rozpoczęły sie właśnie na uczestników,tylko to plotki internetowe,także nie potwierdzam.Albo jednak mogę http://www.konferencja.home.pl/KomitetNaukowy16Oct2012.pdf , http://www.konferencja.home.pl/KomitetDoradczy_16Oct2012.pdf
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2012, 05:04:14 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #571 dnia: Października 27, 2012, 05:11:48 pm »
Dzięki!
Pozostaje tylko czekać na publikację materiałów. Wtedy dopiero zacznie się RZEŹ NIEDOWIARKÓW !!!
VOSM

Z ostatniej chwili: polecam bardzo ważny tekst: http://www.rp.pl/artykul/946674.html
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2012, 07:20:05 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #572 dnia: Października 27, 2012, 10:00:53 pm »
Na razie przeczytałem zalinkowany tekst (p. Marka Dąbrowskiego), wydaje mi się, że publikował to dość dawno w Salonie24. W każdym razie tego rodzaju tekst tam był (pewnie jest). Wówczas, ktoś, chyba właśnie pod tym tekstem, opisał jak działa zapisywanie danych do rejestratorów - mianowicie czekają one w kolejce i są zapisywane co sekundę. Innymi słowy pomiar zapisany o czasie t mógł zostać wykonany w przedziale <(t-1); t). W ciągu sekundy ten samolot przelatywał koło 80 m, inne parametry też zmieniały się dość szybko w ostatniej fazie lotu (przechylenie, pochylenie itd.). Każde poważne opracowanie naukowe zawiera szacunek błędu (niepewności), który na wykresach objawia się pewnym obszarem wokół postulowanej krzywej lub pionowymi kreskami błędów pomiarów - tu mi tego zabrakło. Rozbieżności, które wykazuje autor (metr, dwa) są małe w stosunku do 80 metrów. Autor zdaje mi się nie jest fachowcem, więc dodatkowo nie wie nic (ja też nie) czy przelatywanie przez drzewa i krzaki mogło wprowadzać zakłócenia i jakie. Razi mnie fakt, że za sprawdzenie poprawności swego rozumowania uważa zapisaną wysokość na Okęciu, przez którą samolot chcąc nie chcąc startując musiał przelecieć. Jednak nie podaje sposobu w jaki niezbicie ustalił, jak ta wysokość związana jest z położeniem samolotu na pasie (w którym miejscu ją przekroczył) - i w związku z tym potwierdza słuszność metody.

Na marginesie przypomniała mi się zagadka, nad którą kiedyś biedziłem się, pewien człowiek jako pokutę miał wejść jednego dnia na wysoką górę, a następnie drugiego dnia zejść, warunkiem było, aby jednego i drugiego dnia pojawił się dokładnie w tym samym miejscu tej góry, dokładnie o tej samej godzinie...
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2012, 10:14:52 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #573 dnia: Października 27, 2012, 10:08:58 pm »
Maźku, Twoje uwagi wydają mi się formalnie nie do podważenia, i spytam tylko, czy one maja jakieś skutki merytoryczne. Czy podważają lub potwierdzają coś, zwłaszcza coś istotnego?
A zagadka świetna. Juz nie pamiętam, czy ją sam rozwiazalem (chyba nie), czy ktos mi podpowiedział; w każdym razie rozwiązanie znam, a dowód jest po prostu przedni :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #574 dnia: Października 27, 2012, 10:22:44 pm »
A to musiałby ktoś przepracować rzecz pod tym kątem. Przed sądem jeśli pojawiłby się wariant negatywny (samolot uderza w brzozę), choćby mało prawdopodobny, rozumowania jako dowodu, że nie uderza uznać by nie można. Ja osobiście wariant negatywny mało prawdopodobny uważałbym za nikłą przesłankę, że tak było. Rzecz w tym, aby oszacować, jak wariant opisany w raporcie ma się do zarejestrowanych danych. Czy jedzie po bandzie oszacowanych błędów, czy jest blisko środka. Trochę to jest tak, jak oglądanie wykresu EKG przez laika. Laik wychwytuje nieregularności a lekarz mówi - a nie, to elektroda się ruszyła. Natomiast laik nie zwróci uwagi na kształt załamka, co natychmiast wpadnie w oko fachowcowi.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2012, 11:05:35 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #575 dnia: Października 27, 2012, 11:00:57 pm »
Znakimite porównanie z EKG, akurat o tym wiem cóś!
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #576 dnia: Października 28, 2012, 10:45:24 am »
Czytając te posty,wraz z linkiem do artykułu Ziemkiewicza nasuwa mi sie taka myśl.Na bóle krzyża to ja stosuję znakomity plaster pewnej firmy(nie napiszę ,bo kryptoreklama)trza tylko pamiętać, aby w porę go odlepić,bo może być be.Natomiast na ból głowy boję się spróbować,bo żal mi resztek już i tak skąpego włosiwa.I teraz zagadka.Gdzie trzeba przylepić ten plaster,aby doznać olśnienia i rozwiązać zagadkę smoleńską?Odpowiedzi mogą być złośliwe(jak i zagadka)brak odpowiedzi przyjmę także jako odpowiedż(nagrodą będzie,brak nagrody).
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #577 dnia: Października 28, 2012, 11:19:35 am »
Po prostu nie patrz na literaturę patriotyczno-romantyczną a tym bardziej polityczno-zaangażowaną, tylko na fakty, takie, które jesteś w stanie jakoś zweryfikować - i głowa nie będzie bolała. Ja np. Ziemkiewicza w tej kwestii nie czytam, bo po co? Co on może mi może ciekawego powiedzieć o technicznej stronie zagadnienia? Czy mu uwierzę, gdyby jakiś szczegół techniczny podał? Nie. Dlaczego mam wierzyć facetowi, który od jakiegoś czasu regularnie pisze, że dowody wskazują, że Błasika nie było w kokpicie? Dowody niczego takiego nie wskazują, przy odrobinie logiki i braku demagogii. A wręcz przeciwnie, rejestratory lotu wskazują, że owszem był. Jakby mnie pytali na Sądzie Ostatecznym to bym powiedział, że na podstawie posiadanej wiedzy uważam, że dziesięć do jednego, że był w ogóle i trzy do jednego, że był w momencie katastrofy. Błasik siedział tuż za drzwiami kokpitu. Mógł wchodzić i wychodzić 10 razy. A jeśli już miałbym posłużyć się logiką która mu "wskazuje nieodparcie: niszczy dowody ten, kto dopuścił się zbrodni. Kłamie ten, którego prawda pogrąża" - to po pierwsze zadał bym sobie pytanie o beneficjenta. Wszystko wówczas jasne, zabójca jest w kraju, wystarczy go aresztować.

Tradycyjnie dopiszę, otwartym tekstem, że rząd daje d.u.p.y.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #578 dnia: Października 28, 2012, 11:51:00 am »
Tekst RAZ, którego lekturę polecam, jest ważny dlatego, że w praktyce jest wezwaniem do wojny domowej. Takiej z zabijaniem ludzi. Jak o to spytałem na forum, będzie rok temu, to raczej zostałem zlekceważony.
VOSM
pjes: uważam, że że maziek ma słusznego w sprawie rządowej dupy. Nie postuluję dekapitacji RAZ ani jego uwięzienia. Postuluję natomiast ruszenie tyłka przez czynniki, czyli pilną i donośną reakcję ważnych osób, które nazwą rzecz po imieniu. Na mój rozum: ...uwaga, to nie są ćwiczenia, powtarzam, to nie są ćwiczenia...
pjes II: inkryminowany tekst RAZ znakomicie nadaje się do spokojnej rozumowej polemiki, fraza po frazie, zdanie po zdaniu, słowo po słowie, i sam mógłbym w ten sposób rozłożyć logicznie i rzeczowo RAZ na łopatki. Trzeba tylko pamiętać, że taka staranna polemika wymaga o rząd wielkości więcej czasu i miejsca niż sam tekst. To dlatego, że taka jest natura Wszechświata (niszczyć/zarzucać jest o niebo łatwiej niż naprawiać/odpierać ataki). Dlatego trzeba chyba użyć innych metod erystycznych, jeśli zagrożenie wojną domową i zabijaniem ludzi ma dotrzeć do głów przeciętnych obywateli.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #579 dnia: Października 28, 2012, 05:27:30 pm »
Dlatego trzeba chyba użyć innych metod erystycznych
Jakiego plastra używam,to na PW poproszę.Tak poważniej, to już jest to nie do zatrzymania,tocząca sie kula śniegowa nabiera rozpędu.Zatrzymać ją tylko może Rosja(wydając np. wrak lub ujawniając nieznane fakty)wszystkie sznurki są w jej rękach,tak jak napisał R.Z.(pacziemu Męber pisze RAZ).Ojczulek Tusk już dawno powiedział,że uczynił wszystko co mógł,no chyba tylko może wojnę ruskim wypowiedzieć czym moim zdaniem i nie tylko rozmijał sie z prawdą.@Maziek ja naprawdę słucham obie strony(przykład link z wywiadem w temacie polityki smoleńskiej)Erystyka w dialogu z ludem jest jak w pytaniu zadanym pani lekkich obyczajów:Co to jest :czarna dziura" Odpowiedziała" Nie wiem co to jest "czarna dziura" ale wiem,że zarabiam ją na życie Teraz następna zagadka dla ciebie Maziek:Zakładając,że jesteś wierzący i znajdujesz się na gorącej pustyni,wybrałbyś towarzystwo papieża czy klimatyzację?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #580 dnia: Października 28, 2012, 05:54:18 pm »
Jeśli papież byłby kobietą - to papieża!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #581 dnia: Października 28, 2012, 07:18:27 pm »
Epidemia samobójstw, jaK w sprawie Olewników. Czy Jeremiasza B.
A poza tym, wszystko normalnie. :)
http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5290125,temat.html
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #582 dnia: Października 28, 2012, 09:11:50 pm »
Ja zaś będę uznawał to za przypadek dopóty, dopóki nie pojawią się konkretne weryfikowalne przesłanki wskazujace na nieprzypadek.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #583 dnia: Października 28, 2012, 10:30:42 pm »
Zatrzymać ją tylko może Rosja(wydając np. wrak lub ujawniając nieznane fakty)wszystkie sznurki są w jej rękach,tak jak napisał R.Z.
Nie, nie, Sznurki są w rękach Kaczyńskiego. Te sznurki trzyma co prawda Putin z drugiej strony ale Kaczyński mógłby je puścić, jednak ma swoje rozumienie patriotyzmu, zbliżone do Ludwika XIV. Kaczyński wyrabia 200% normy tego, o czym Rosja, jakby mi się zdawało 3 lata temu, mogłaby tylko pomarzyć w senny niedzielny poranek na solidnym kacu. Czyż to nie wspaniałe? Rozbił się samolot i ten fakt kładzie jej w ręce narzędzie do wieloletniego kontrolowania sytuacji w Polsce, i to poprzez patriotów. Patrioci w roli pożytecznych idiotów, to jest to. Nie wolno podważać, bo się jest antypatriotą. Majstersztyk. Pewnie Putin by zestrzelił ten samolot, gdyby mu przez myśl przemknęło, że da to tak wspaniałe efekty dla Rosji. Ale przypuszczam, że sądził, że jesteśmy mądrzejsi. Takiej głupoty prawdopodobnie nie brał pod rozwagę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #584 dnia: Października 28, 2012, 11:58:14 pm »
Cytuj
Pewnie Putin by zestrzelił ten samolot, gdyby mu przez myśl przemknęło, że da to tak wspaniałe efekty dla Rosji.
A głupi wszak nie jest... ;D
Cytuj
Ale przypuszczam, że sądził, że jesteśmy mądrzejsi.
Tak myślisz, że tak sądził?
Aż taki naiwny? 8)
Sam się zmoderowałem :-[

« Ostatnia zmiana: Października 29, 2012, 12:43:06 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana