Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519639 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #480 dnia: Maja 18, 2012, 04:51:12 pm »
Mniemam, że maziek - po prostu - się rozleniwił i czeka aż robotę zrobi za niego Artymowicz ;):
http://fizyka-smolenska.blogspot.com/2012/05/kontynuujac-zasadnicza-czesc-mojego.html
Jakieś to takie po pierwsze niekonkretne po drugie nieskończone.
Kwestia, czy samolot po utracie stosunkowo niewielkiej części skrzydła i lotek wykona beczkę i jak nie została rozstrzygnięta przez nikogo analitycznie. Artymowicz będzie pierwszy - a jest to interesujące. Nie wykonano też żadnego miarodajnego eksperymentu, modelu redukcyjnego, nie zrobiono czegokolwiekw tym kierunku. Dla mnie to nie jest normalne w oświeconym państwie. I to też jest interesujące.
Po pierwsze to na pewno nikt nie ustalił, że nie mogła?
A po drugie eksperymentu tez nikt nie przeprowadził bo jego wynik jest dość oczywisty.
A po trzecie jak można mówić 0 pełnej, absolutnej i kategorycznej wiedzy o pierwszorzędnych przyczynach katastrofy bez tego modelu? Nie przypadkiem nie potwierdziła żadna instytucja integralności zapisów czarnych skrzynek, a tylko cyfrowej kopii.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2012, 05:22:07 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #481 dnia: Maja 18, 2012, 05:19:08 pm »
Nieno, już Koledze nie zarzucam ;), ba zgadzam się nawet, że fakt, iż o polityce się gada, a "Akademia..." leży to jest skandal niejaki.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #482 dnia: Maja 18, 2012, 05:27:13 pm »
Nieno, już Koledze nie zarzucam ;), ba zgadzam się nawet, że fakt, iż o polityce się gada, a "Akademia..." leży to jest skandal niejaki.
Właśnie dlatego. Badania Encji dają nam liczne wskazówki metodologiczne, które muszą być lekceważone. Aby uzyskać oficjalną narrację. Że nie wspomnę o Niezwyciężonym itp. Zwracam uprzejmie uwagę, że brak sekcji w narracji MAKMillera jest niezrozumiały, a w świetle Raportu Szuladzińskiego oczywisty.
BIM, BAM, BOM!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #483 dnia: Maja 18, 2012, 05:48:40 pm »
Jakieś to takie po pierwsze niekonkretne po drugie nieskończone.
Zarówno Binienda jak i Szuladziński są znacznie bardziej konkretni. I fakt, skończeni.

Cytuj
Po pierwsze to na pewno nikt nie ustalił, że nie mogła?
Nie mógł nic takiego ustalić, bo nie ma żadnych powodów, dla których, potencjalnie, nie mogłaby.
Cytuj
A po drugie eksperymentu tez nikt nie przeprowadził bo jego wynik jest dość oczywisty.
Też tak sądzę, ale wolałbym to zobaczyć
Cytuj
A po trzecie jak można mówić 0 pełnej, absolutnej i kategorycznej wiedzy o pierwszorzędnych przyczynach katastrofy bez tego modelu? Nie przypadkiem nie potwierdziła żadna instytucja integralności zapisów czarnych skrzynek, a tylko cyfrowej kopii.
Nie bada się nośników ze skrzynek, zawsze ich cyfrowe kopie. Integralność zapisów jak dotąd potwierdził MAK i KBWL, niebawem jak sadzę polska prokuratura. Nie wprowadzaj w błąd. To że sam jesteś wyznawcą teorii spiskowej nie upoważnia Cię do głoszenia nieprawdy.

Tak można tak mówić, gdyż samolot pilotowali ludzie, którzy nie mieli do tego uprawnień i którzy zeszli poniżej wysokości decyzji w warunkach, w których nawet na swoich naciąganych kwitach nie powinni. A to była główna przyczyna, plus mylne wbicie współrzędnych do gps.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #484 dnia: Maja 18, 2012, 05:59:20 pm »
Zwracam uprzejmie uwagę, że brak sekcji w narracji MAKMillera jest niezrozumiały, a w świetle Raportu Szuladzińskiego oczywisty.

No właśnie on jest nieoczywisty, że bardziej nie można, bo w świetle owej narracji ew. zamachowcy to są totalni partacze.
Primo: zostawiają ślady za sobą tak duże, że z Australii widać. Secundo: zamiast uczciwie sfałszować wyniki sekcji (ja wiem, Badena podpłacić? kartki w laboratorium popodkładać?), robią wszystko by rzucić na siebie podejrzenie, własnoręcznie.
Widziałeś kiedy tak dzialający spisek? Chyba w kiepskiej komedii...



Edit (jak już się tu ozwałem): a'propos tej trurlowej kuchni i chcenia:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/25845-ujawniamy-jak-wladze-uniwersytetu-warszawskiego-rzucaja-klody-pod-nogi-tym-naukowcom-ktorzy-chca-szukac-prawdy-w-sprawie-smolenska
Gdzież to Mębra nosi? ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2012, 03:44:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #485 dnia: Maja 18, 2012, 06:01:41 pm »
ja już mu nawet karmy nie podbieram...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #486 dnia: Maja 18, 2012, 06:43:10 pm »
Zwracam uprzejmie uwagę, że brak sekcji w narracji MAKMillera jest niezrozumiały, a w świetle Raportu Szuladzińskiego oczywisty.

No właśnie on jest nieoczywisty, że bardziej nie można, bo w świetle owej narracji ew. zamachowcy to są totalni partacze.
Primo: zostawiają ślady za sobą tak duże, że z Australii widać. Secundo: zamiast uczciwie sfałszować wyniki sekcji (ja wiem, Badena podpłacić? kartki w laboratorium popodkładać?), robią wszystko by rzucić na siebie podejrzenie, własnoręcznie.
Widziałeś kiedy tak dzialający spisek? Chyba w kiepskiej komedii...
Wyniki sekcji są sfałszowane i te sekcje robione w kraju potwierdziły ten fakt bez cienia wątpliwości. Niestety Tusk i Kopaczowa nie są pewni swoich ludzi, że któryś tam nie zacznie opowiadać rzeczy nie po obowiązującej linii ideowej. 
Natomiast narracja w stylu, że znalezione dowody świadczą o niewinności, bo jakby byli winni to by dowodów nie było jest tak absurdalna, że nie podlega komentarzowi. Niechcący potwierdzasz ustalenia Zespołu.

2. Co do beczki to wywód pokazujący jej nierealność widziałem ale nawet nie chce mi się szukać.

3. Widzę też, że radzieckie  metody badawcze są popularne. Bumagi niet - niedobrze. Nawet rzekomy brak uprawnień nie tłumaczy tych 2 wybuchów w powietrzu.

4. Ten GPS to wrzutka już tak nieaktualna, że szkoda gadać. Schodzili przecież na 2 radiolatarnie będąc na kursie i ścieżce.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #487 dnia: Maja 18, 2012, 06:57:55 pm »
Kolejne łgarstwa. Zaczynam zmieniać zdanie co do Ciebie. Wszystkie powtórne sekcje zwłok wykonane w kraju potwierdziły obrażenia wielonarządowe charakterystyczne dla katastrofy lotniczej. Rozbieżności czy pomyłki, typu że komuś wycięto wcześniej to czy owo nie mają tu nic do rzeczy. Nie było żadnych wybuchów w powietrzu, nie ma na to cienia dowodu, poza wolnym umysłem Szuladzińskiego. Nie ma cienia dowodu, że podchodzili prawidłowo wg radiolatarni - jest zaś szereg, że wręcz odwrotnie. Bumagi jest bardzo dużo - że nie powinni siedzieć tego dnia w tej kabinie.

Znajdź ten wywód o beczce, bardzom ciekaw a i chętnie się pośmieję.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #488 dnia: Maja 18, 2012, 07:03:45 pm »
Kolejne łgarstwa. Zaczynam zmieniać zdanie co do Ciebie.
3% zgodności to łgarstwo? Niech będzie że i 10.
Nigdy się nie dowiecie, czy oni przeżyli tę katastrofę

Co wykazałyby sekcje i dlaczego ich nie zrobili?
1. Specyficzne uszkodzenia płuc powstałe na skutek wybuchu.
2. Specyficzne uszkodzenia bębenków usznych, powstałe na skutek wybuchu.
3. Odłamki ładunku (prawdopodobnie).

Sekcja od razu z prawie stuprocentową pewnością potrafi odróżnić uszkodzenie bębenka powstałe wskutek wybuchu od tego powstałego np. wskutek hałasu. Podobnie z płucami
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2012, 07:09:05 pm wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #489 dnia: Maja 18, 2012, 07:39:01 pm »
Mamy jakieś protokoły, czy jedyny "dowód" to twierdzenia Macierewicza i s-ki? Bo jeśli jedyny, a nie ma na to kwitu, to jest to kolejny wymysł. A przedstawianie go jako dowód, to kolejne łgarstwo.

P.S. Niemożliwą beczkę na weekend dostanę?
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2012, 07:43:52 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #490 dnia: Maja 18, 2012, 10:18:48 pm »
Mamy jakieś protokoły, czy jedyny "dowód" to twierdzenia Macierewicza i s-ki? Bo jeśli jedyny, a nie ma na to kwitu, to jest to kolejny wymysł. A przedstawianie go jako dowód, to kolejne łgarstwo.

P.S. Niemożliwą beczkę na weekend dostanę?
Idź do prokuratury się spytaj.  Co ustala sekcja to się spytaj patologów. Twierdzisz, że dokumentacja sekcji nie istnieje???

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #491 dnia: Maja 18, 2012, 10:22:48 pm »
Czy ja twierdzę, że nie istnieje? Skąd Ci to przyszło do głowy? Wręcz przeciwnie, w niektórych wypadkach są z całą pewnością dwa takie dokumenty - jeden rosyjski a drugi polski. Pytam się tylko, czy są gdzieś oficjalnie opublikowane.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #492 dnia: Maja 18, 2012, 10:34:12 pm »
Czy ja twierdzę, że nie istnieje? Skąd Ci to przyszło do głowy? Wręcz przeciwnie, w niektórych wypadkach są z całą pewnością dwa takie dokumenty - jeden rosyjski a drugi polski. Pytam się tylko, czy są gdzieś oficjalnie opublikowane.
Trzeba oglądać co jest pokazane. Nie ma. Osoby mające status pokrzywdzonych mają dostęp do tej dokumentacji ale ni mogą nic chlapnąć bo tajne. Wszystko wypowiedziane.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #493 dnia: Maja 18, 2012, 10:36:41 pm »
A ja mam w domu złotego słonia.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #494 dnia: Maja 20, 2012, 01:42:25 am »
Nie mieli uprawnień he he, bumagi niet? Że niby kabina nie zafarbkowana na czarno była? Że na VFR kaski niet? I jaki to ma związek ze sprawą?

Całą "winą" pilotów "101" było to, że pułk nie miał kasy na loty stricte treningowe, zatem "zaliczano" poszczególne programy ćwiczeń w lotach operacyjnych. Inaczej wszyscy byliby uziemieni.

Np. śp. major Protasiuk nie miał uprawnień, bo w czasie części takiego lotu operacyjnego nie zasłonięto mu szyb kabiny (miał podchodzić IFR). Kiedyś podchodził do lądowania na VFR (dobra widoczność), ale kasy na drugi lot w złej widoczności, aby uzupełnić kwity już nikt nie dał. Millerowcy bezwzględnie to wykorzystali, i teraz zrzucają winę na poległych.