Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272387 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 14, 2012, 06:43:04 pm »
Dodaj do tego R.M. i TV Trwam to dopiero wyjdzie ci potęga w stosunku do RESZTY.Jak tu zostać hipokrytą,Q, poradż bo ja tak nie umiem?

Spokojnie, bo się przegrzejesz i jakaś dioda zaraz pójdzie...

Po kolei... Zdziwisz się zapewne, ale był czas gdy w jakimś (b. umiarkowanym) sensie cieszyłem się z powstania wiadomego Radyja i partii o wdzięcznej nazwie LPR, bo uważałem, że środowiska - i poglądy - tego typu powinny mieć swoją reprezentację w publicznym dyskursie, choćby po to by znaleść akceptowalne społecznie ujście. (Nie, żebym był ich entuzjastą.)

Tak, uważałem, że nie ma co zamiatać sporego procenta społeczeństwa pod dywan i uważałem takie zamiatanie za spory błąd głównego nurtu mediów lat '90, za którego to nurtu czołową postać uchodził wówczas - słusznie lub nie - Adam Michnik. W owym czasie, pominąwszy niepotrzebnie buńczuczno-konfrontacyjną retorykę, zgodziłbym się w sporym stopniu z owymi zarzutami. (Sądzilem wtedy, że co zepchnięte na margines, dziczeje kisząc się we własnym gronie... Dziś nie jestem już taki pewien, czy dziczeje się tylko będąc marginalizowanym.)

Jednak od czasu gdy PiS miał okazję porządzić, sytuacja się zmieniła. Środowiska PiSowskie i okołoPiSowskie (bo PiS wasalizuje/wchłania je - pod względem ideologicznym - w coraz większym stopniu, nawet jeśli po drodze wyłamują się jakieś PJNy czy inni ziobryści) mają swoje media, towarzyskie układy, grupy poparcia, obsadzone swoimi etaty i są bardzo dobrze widoczne (lepiej niż takie np. SLD czy PSL, którym zresztą na medialnym błyszczeniu zdaje się, że niezbyt zależy, przynajmniej aktualnie).
W takich warunkach trudno mówić o wykluczeniu kogokolwiek z dyskursu...

Chciałem napisać, że ciężką Maźku robotę masz. 8)

Ano... wiesiol nie bez kozery wywoływał ducha Kagana ("Dziadów" część czwarta mówi o tym, że i z duchami żywych się da), widać kto mu wzorem, naśladowanym coraz usilniej ;).

Tedy ja, maźku, chciałbym wywołać ducha Terminusa-ostro-tnącego-z-okresu-kaganowego, by Ci teraz punktem odniesienia był ::).
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2012, 08:28:35 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 14, 2012, 09:07:30 pm »
Do napisania postu skłoniła mnie wymiana zdań z nowego wątku o patriotyzmie (dokładniej: język polityki), ale z racji treści lepszym miejscem będzie rzeźnia... Bo bardzo mnie to dziwi, że front pro-pisowski w postaci np. "Uważam Rze" (Ziemkiewicz czy Łysiak) za jedną ze swoich naczelnych zasad uznaje patriotyzm Lecha Kaczyńskiego oraz to, że była medialna nagonka na prezydenta. Czytuję czasem "Uważam Rze" i teza ta przewija się bardzo często, nawet w artykułach niedotyczących Polski (np. o Orbanie na Węgrzech). A jednocześnie gazeta ta oraz reszta frontu pro-pisowskiego nie szczędzi w słowotwórstwie na granicy dobrego smaku. Nagle bronią wolności słowa, bo tuskomatołek przecież jest żartobliwe! Albo te inne lizoolejniki, nazywanie polityków koalicji towarzyszami. itd. Uważają za hańbiące żarty z Lecha Kaczyńskiego nie umiejącego się posługiwać słuchawkami, ale łączenie się w bulu to już temat numer 1!... Niski poziom, a może mnie to nie śmieszy po prostu - jest to do przeżycia... ale tak jawna hipokryzja już mnie gdzieś kłuje, bo mogę się zgadzać lub nie z pro-pisowcami, ale faktem pozostanie, że mają moc opiniotwórczą. I to jest przykre.
Ale zdajesz sobie sprawe, ze podobnym poziomem dyskursu moga sie pochwalic POwcy i pro-POwcy medialni? Wiesz przeciez kto uzyl pierwszy okreslenia dyplomatolki, plus cos tam o dewiantach psychicznych itd.? Wscieklizna polityczna atakuje z kazdej strony  ;)

Liv, pracownik masarni to mason, rzecz jasna.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2012, 09:23:16 pm wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 14, 2012, 09:29:10 pm »
Chciałem napisać, że ciężką Maźku robotę masz. 8)
Tedy ja, maźku, chciałbym wywołać ducha Terminusa-ostro-tnącego-z-okresu-kaganowego, by Ci teraz punktem odniesienia był ::).
Liv, już nie :) . Q, Maziek zostanie maźkiem, a Term - Termem. Ostatnie wydarzenia zmusiły mnie do przewartościowań, musiałem się zastanowić, kim wolę być przede wszystkim: starym maźkiem, czy modem. Wydarzenia te poczęły wywierać na mnie presję. Kazały działać modowi, kiedy maziek nie miał na to ochoty, domagały się od maźka dyskusji, kiedy sznujący mod powinien ją natychmiast uciąć i żelazem wypalić. Prąd mi skakał na katodzie, napięcia falowały, powstał rezonans, mąciły się kryształy, tylko było czekać aż jakiś paproch się obruszy i zrobi zwarcie... to nie na moje stare cewki. W końcu jestem - jesteśmy - tu dla przyjemności a nie powinności. Do modowej powinności w różnej, mniej lub bardziej oficjalnej formie zostałem wezwany kilkoma listami na priva oraz zaraportowaniem postów do moderatora (niby nie jestem jedynym modem, ale i tak wiedziałem, jak mawiał Pietrzak, że odłamki na mnie lecą). A także moja bezczynność została zaraportowana wyżej, kerownictwu (z zachowaniem wszelkich form i z otwartą przyłbicą). O ile więc przed sobą mogłem udawać, że w gruncie rzeczy nic się nie dzieje, można przeczekać - o tyle vox populi kołatał do mych bram. Żeby była tak zwana jasność za wszystkie te listy i formy kontaktu dziękuję, gdyż pomogły mi uporządkować sprawy.

Przypomniałem sobie na szczęście, że świata nie da się zbawić, a już na pewno nie zrobię tego ja. Wspaniałą cechą tego forum jest to, że można tu porozmawiać o wszystkim, że mieszają się wątki, przeplatają niusy, nikt niczego nie pilnuje a wszystko jakoś działa. Została nas garstka - smutna prawda, która daje o sobie znać, kiedy czasem szukając czegoś trafię na starszy post... nie będę wymieniał ksywek, żeby kogoś nie pominąć... To może chociaż już nic nie kombinować, niech dalej będzie fajnie, niech wszystko zostanie jak jest - łącznie ze mną.

Całą sprawę wywołał wiesiol, którego przyznam, nie rozgryzłem do końca - a to między innymi uważałem za warunek konieczny podjęcia jakichkolwiek działań. Nie wiem, czy jest trollem, czy jak ktoś to ujął pół-trollem, czy też po prostu jego świat tak bardzo się różni od mojego. W pewnym momencie wydawało mi się, że nastąpiło coś w rodzaju zrozumienia i że argumenty przemawiają (a więc ma miejsce dyskusja, która przynajmniej potencjalnie może do czegoś doprowadzić), ale zaraz się okazało, że to było tylko wrażenie. Nie odpowiada mi język, nie odpowiada mi rzucanie ("cytowanie") nieumotywowanych a plugawych tez-oskarżeń, nie odpowiada mi gęsta atmosfera tych postów. Przede wszystkim nie odpowiada mi brak kontaktu umysłowego, poczucia, że następuje wymiana myśli. Jednak - i na tym stanęło - to jest tylko moje zdanie. Widocznie do moderowania się nie nadaję.

Sposób prowadzenia dyskusji na temat czy był zamach czy tylko nasza głupota uważam za prawdziwą granicę między dwiema Polskami - w tej pierwszej jest kurczowe trzymanie się paradygmatu Jezusa narodów, nękanego bez litości a szczególnie już przez Rosjan, który sam jest święty i bez skazy - a w tej drugiej świadomość obnażonych katastrofą: własnej głupoty i zacofania, żenujących różnic z resztą Europy i poczucia, że nic nas nie tłumaczy. Tak jak nic nie tłumaczy idioty, który jedzie we mgle 200 na godzinę krętą drogą, choćby mu kto jeszcze gwóźdź na tej drodze położył. Nawet bowiem gdyby to był zamach - to straszniejsza od zamachu byłaby i tak PRAWDA o Polsce, jaka przy okazji wyszła na jaw.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 14, 2012, 09:45:38 pm »
Gorzko.
Jak zrozumiałem, kończysz ten etap.
Jeżeli tak, to powiem tylko że.
Byłeś znakomitym moderatorem (jak dla mnie).
Jak na taką wirtualną znajomość, bardzo Cię szanuję i lubię.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 14, 2012, 09:49:54 pm »
Liv, ależ nie gorzko :) . Może tak i wyszło faktycznie... Zawsze jak się zaaferuję to zapominam o uśmieszkach. Będę dalej takim samym modem, jakim byłem - no chyba, że zostanę poproszony o ustąpienie :) ... Ostatnia Twoja linijka z transmisją zwrotną :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 14, 2012, 10:01:08 pm »
@maziek: uważam, że w tej dyskusji i na takim forum postąpiłeś dobrze. Bo najpierw spróbowałeś swoich sił jako maziek, a nie od razu jako mod-brzytewka :). Gdyby forum było zaspamowane albo w co wątku leciałyby bluzgi i obelgi, to wtedy może próba spokojnej dyskusji byłaby... zbyt łagodna ;). Tu nam wyszła rzeźnia, ale w jakichś bardzo miękkich granicach rozsądku, tak mi się wydaje.

@NEXUS6: jasne, że agresywny język jak i różne medialne manipulacje są po obu stronach. Tak jak mówisz, pro-POwcy ostro się czasem wyrażają, a pro-POwe media nie kryją się ze swoimi afiliacjami ;). Swoją drogą to już jakiś upadek kultury dziennikarskiej, że na antenie programu, gospodarze robią jawne pośmiewisko z określonej partii politycznej (np. w TVN-ie Morozowski w swoim programie "Tak jest" bodajże, zupełnie bez ogródek wyśmiewa PiS)... W ostateczności to ja mogę przestać po prostu to oglądać, tylko mnie razi ta hipokryzja. Jak można opierać argument przeciw komuś na jego agresji słownej, samemu nie przebierając w słowach?

A w poście moim skupiłem się na PiSie, ponieważ ta partia pozuje na ofiarę i wręcz opiera swój wizerunek publiczny na tym, że jest opozycją zwalczaną przez media. Sam wyżej napisałem, że TVN ma jednoznaczny stosunek do PiSu, zgadza się, ale mimo wszystko dzisiaj PiS ma mnóstwo przychylnych sobie mediów. I tak samo kiedy PiS kolejny filar wizerunku opiera na kampanii nienawiści względem Lecha Kaczyńskiego, to znów okazuje się, że sami są co najmniej tak samo agresywni.

Nie chodzi zatem o wyliczanie kto ile złego i na kogo powiedział. Zachowanie ani obu partii (i ich zwolenników) ani obu grup mediów mi się nie podoba. Asymetria ku niechlubnej przewadze PiSu jednak występuje przez to ich robienie z siebie ofiary i niewiniątka.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 14, 2012, 10:01:30 pm »
Tak, Mazku. Byles swietnym modem, jak sie okazuje tak bardzo sie przejmujacym, bedzie Cie nam brakowac, byles nam jak ojciec, Ojciec Swiety mozna by rzec... ;)
A ci co Cie szarpali za nogawki, zes niedobry moderator, donosy slali, to nie ludzie, to wilgi!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 14, 2012, 10:11:16 pm »
Wiem, że żartujesz :) , ale nie było żadnych donosów!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 14, 2012, 10:13:58 pm »
@maziek: uważam, że w tej dyskusji i na takim forum postąpiłeś dobrze. Bo najpierw spróbowałeś swoich sił jako maziek, a nie od razu jako mod-brzytewka :). Gdyby forum było zaspamowane albo w co wątku leciałyby bluzgi i obelgi, to wtedy może próba spokojnej dyskusji byłaby... zbyt łagodna ;). Tu nam wyszła rzeźnia, ale w jakichś bardzo miękkich granicach rozsądku, tak mi się wydaje.

@NEXUS6: jasne, że agresywny język jak i różne medialne manipulacje są po obu stronach. Tak jak mówisz, pro-POwcy ostro się czasem wyrażają, a pro-POwe media nie kryją się ze swoimi afiliacjami ;). Swoją drogą to już jakiś upadek kultury dziennikarskiej, że na antenie programu, gospodarze robią jawne pośmiewisko z określonej partii politycznej (np. w TVN-ie Morozowski w swoim programie "Tak jest" bodajże, zupełnie bez ogródek wyśmiewa PiS)... W ostateczności to ja mogę przestać po prostu to oglądać, tylko mnie razi ta hipokryzja. Jak można opierać argument przeciw komuś na jego agresji słownej, samemu nie przebierając w słowach?

A w poście moim skupiłem się na PiSie, ponieważ ta partia pozuje na ofiarę i wręcz opiera swój wizerunek publiczny na tym, że jest opozycją zwalczaną przez media. Sam wyżej napisałem, że TVN ma jednoznaczny stosunek do PiSu, zgadza się, ale mimo wszystko dzisiaj PiS ma mnóstwo przychylnych sobie mediów. I tak samo kiedy PiS kolejny filar wizerunku opiera na kampanii nienawiści względem Lecha Kaczyńskiego, to znów okazuje się, że sami są co najmniej tak samo agresywni.

Nie chodzi zatem o wyliczanie kto ile złego i na kogo powiedział. Zachowanie ani obu partii (i ich zwolenników) ani obu grup mediów mi się nie podoba. Asymetria ku niechlubnej przewadze PiSu jednak występuje przez to ich robienie z siebie ofiary i niewiniątka.
Zgadza sie. Coz, to dosc proste, PiS jest w opozycji, nie rzadzi, wiec sie max. robi na ofiare, w co wpisuje sie katastrofa smolenska, bo to PiS poniosl straty w populacji. Mi sie PiS tez nie podoba (oprocz lewicowosci) z powodu podszywania sie pod prawice. Nie podoba mi sie, ze walczyl z ukladem nie po to by go faktycznie zlikwidowac, ale by wskoczyc na jego miejsce, a system zostawic mniej-wiecej ten sam. Najtrafniej mozna by to ironicznie okreslic, ze PO doluje (zeby nie wchodzic w szczegoly jak i czym) Polske z powodu swego zaprzanstwa i zdrady, a PiS robil to samo z powodu plomiennego uwielbienia interesu narodowego  :)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 14, 2012, 10:20:00 pm »
Wiem, że żartujesz :) , ale nie było żadnych donosów!

A to?
Cytuj
A także moja bezczynność została zaraportowana wyżej, kerownictwu (z zachowaniem wszelkich form i z otwartą przyłbicą). 
Mam swoje podejrzenia! Ale to tylko zapluty karzel... braku reakcji.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 14, 2012, 10:31:06 pm »
Wiem, że żartujesz :) , ale nie było żadnych donosów!

A to?
Cytuj
A także moja bezczynność została zaraportowana wyżej, kerownictwu (z zachowaniem wszelkich form i z otwartą przyłbicą). 
Mam swoje podejrzenia! Ale to tylko zapluty karzel... braku reakcji.
Jak napisałem to było z zachowaniem zasad i otwartą przyłbicą, tzn. nie za moimi plecami :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 14, 2012, 10:37:49 pm »
 [
Będę dalej takim samym modem, jakim byłem - no chyba, że zostanę poproszony o ustąpienie :)

Maziek...Ty już tak nie żartuj...za straty moralne bierz koszulkę...obetrzyj łzy i morderuj w swoim stylu dalej :)

I nie zróbmy z rzeźni narodowej - forumowej;) Dobrze jest - reszta się wysuszy i wykruszy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 14, 2012, 11:31:38 pm »

Dobrze jest - reszta się wysuszy i wykruszy;)
To o mnie napisałaś 8)
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2012, 11:33:24 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 15, 2012, 01:30:10 am »

Dobrze jest - reszta się wysuszy i wykruszy;)
To o mnie napisałaś 8)

Musisz mieć coś na sumieniu - skoro tak myślisz:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 15, 2012, 06:28:23 am »
maźku i ja Ci muszę przyznać znakomitość w wyższych nawet niż moderatorskie - bo ludzkich - kategoriach.

Nie wyobrażam sobie, żeby kto Twojej głowy miał żądać, chyba, że do pozłoty ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki