Autor Wątek: Szukam  (Przeczytany 50926 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 03, 2013, 10:44:11 pm »
mazku, jak sie karkuluje, to nie boj sie livovego prdla, ktorym z zazdrosci wzgledem zaradniejszych straszy ;), jeno ucz rozmawiac z Ustawodawca wedle najlepszych zagramanicznych wzorow:
The Distinguished Gentleman - Hunting lobbyists & Duck Hunt
Choc na nasz rynek moze i krajowe starcza...
Czy będzie pan łaskaw puszczać pawia?
::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 04, 2013, 11:31:48 pm »
Soudruhy, a czemu tak krtko wte judasze?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 08, 2013, 12:29:55 pm »
Poszukuję NIEKTÓRYCH numerów "Fantastyki" z 1982, 1983 i 1984 roku oraz numerów lutowego, kwietniowego i grudniowego z 1988 roku. Chętnie zapłacę jak za zboże. Także barter.
sługa
VOSM
+22 641-7190, 504-830-131, remuszko@gmail.com
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 20, 2013, 10:42:08 pm »
Poszukuję odpowiedzi na dwa pytania: dlaczego taki wyrok oraz dlaczego nikt nigdzie nie zadaje wytłuszczonych pytań.

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2766

Według świeżej depeszy Polskiej Agencji Prasowej (a także według haseł rozmaitych encyklopedii internetowych i papierowych), …w grudniu 1970 roku rząd ogłosił drastyczne podwyżki cen na artykuły spożywcze, co wywołało demonstracje na Wybrzeżu. Według oficjalnych danych, na ulicach Gdańska, Gdyni, Szczecina i Elbląga od strzałów milicji i wojska zginęło 45 osób, a 1165 zostało rannych; według historyków – w ulicznych starciach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób.
Grudzień 1970, wcześniej poznański Czerwiec 1956, później zaś Ursus i Radom 1976, to fundamentalne wydarzenia w naszych powojennych dziejach, tak jak Sierpień 1980, stan wojenny oraz Okrągły Stół. Wydawałoby się, że w tych sprawach najważniejsze fakty zostały tysiąckroć opisane i weszły – jako oczywiste i bezdyskusyjne – do naszego historycznego kanonu, którego uczą się dzieci w szkołach i studenci na studiach. Tak wydawało się do wczoraj (piątek 19 kwietnia 2013), kiedy to warszawski Sąd Okręgowy ogłosił w sprawie Grudnia 1970 wyrok, który zasadniczo kłóci się z całą naszą dotychczasową encyklopedyczną wiedzą. Logiczny wniosek może być tylko jeden: albo pomylił się sąd, albo my (społeczeństwo, które przez dziesięciolecia stworzyło sobie mit).
Sąd mianowicie nie tylko uniewinnił Stanisława Kociołka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci ludzi, nie tylko praktycznie darował karę dwóm dowódcom, którzy wydali rozkaz strzelania do ludzi, lecz także – a może przede wszystkim? – nie znalazł i nie osądził, ani w żaden inny sposób nie wskazał osób odpowiedzialnych za tę tragedię. Mało tego: sąd uznał, że zabici nie zostali zabici strzałami z broni palnej, tylko „pobici ze skutkiem śmiertelnym”. Owszem, nie byłem wczoraj obecny na sali sądowej w chwili ogłaszania wyroku, ale przejrzałem starannie czołowe portale i widzę, że wszystkie media relacjonują słowa sędziów dokładnie tak samo.
Rzecz jasna, z twardą krytyką trzeba poczekać na najtrudniejszą część niezawisłego sądzenia, czyli na pisemne uzasadnienie wyroku, bowiem – tak naprawdę – dopiero takie uzasadnienie podsumowuje, streszcza i wieńczy długoletni sądowy proces. Jednakowoż pewne pytania cisną się na usta już teraz. Nie dotyczą one okoliczności ocennych (ustrój, polityka, ideologia, patriotyzm etc.), tylko samej zbrodni zabójstwa.
Były jakieś śmiertelne ofiary, czy ich nie było? Jeśli były, to co spowodowało śmierć: karabinowe kule czy ciosy kolbą? Kto strzelał (bił)? Trzydzieści trzy lata temu popłakałem się na „Człowieku z żelaza” słuchając piosenki o Janku Wiśniewskim, ale może on wcale nie padł? Skoro hitlerowcy i stalinowscy oprawcy nie mogą zasłaniać się odgórnymi rozkazami, dlaczego strzelający żołnierze i milicjanci PRL w ogóle nie byli sądzeni? Kto z imienia i nazwiska (mam na myśli kierownictwo resortów, sądów i prokuratury, zarówno w PRL, jak i w III RP) odpowiada moralnie i profesjonalnie za to, że proces o zabójstwo z roku 1970 rozpoczął się ćwierć wieku później, oraz za to, że do wydania pierwszego (nieprawomocnego) wyroku upłynęło niemal osiemnaście następnych lat?
Na koniec spytam jako dziennikarz: dlaczego tych pytań nie zadaje dziś (20.04.2013, 12:00) absolutnie nikt, w żadnej gazecie, radiu ani telewizji?

Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 21, 2013, 12:00:54 am »
Wiesz, że melodię do Janka Wiśniewskiego ułożył TW? No i to jest może odpowiedź, fragmentaryczna oczywiście. A dzisiaj rano słuchałem Gowina jak mu frazesy lały się z ust i pomyślałem sobie, że najbardziej by pomogła deregulacja sędziów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 21, 2013, 12:16:59 am »
Cytuj
Wiesz, że melodię do Janka Wiśniewskiego ułożył TW?
Co tam melodię...
Prezydenta mieliśmy TW, a może nawet dwóch. ::)
A wiesz, kto mianuje sędziów?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2013, 12:18:35 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 24, 2013, 04:08:15 am »
http://wyborcza.pl/1,75477,13970257,Morderstwo_w_Londynie_nasililo_antyimigranckie_nastroje.html#ixzz2UAQpsDcF
Poszukuję odpowiedzi na proste pytania: czy to prawda, że uzbrojeni policjanci przybyli po kwadransie? czy to prawda, co grzmi "Gazeta Wyborcza"?:
Cytuj
Za sprawą ataku ożyła debata o rozszerzeniu kontroli internetu i połączeń telefonicznych przez państwo. Cameron szykował w tej sprawie ustawę, ale pod naciskiem Liberalnych Demokratów na razie ją wstrzymał. - To był straszny błąd, bo pozwoliłaby nam wytropić osoby powiązane z napastnikami i tych, którzy ich zradykalizowali - grzmi b. minister ds. bezpieczeństwa Lord West.
czy to prawda, że morderca powoływał się na Koran i zostało to ocenzurowane?
Pan Nex, zdaje się, mieszka w pobliżu, to może jemu będzie łatwiej odpowiedzieć?
wstrząśnięty
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 24, 2013, 08:44:29 pm »
Policja (uzbrojona) przyjechala po 13 min od pierwszego telefonu. Musi Pan wiedziec, ze zwykli policjanci nie nosza przy sobie broni, wiec musialy to byc jednostki specjalne, albo uzbrojeni policjanci wyslani z komisariatu. Nie wiem czy to az tak dlugi czas. Co smieszne, przypadkowi przechodnie zachowywali duzo wiecej zimnej krwi, niz ci zalosni, wykazujacy objawy paniki gliniarze.
 Internetu kontrola: Tak, zgadza sie, Nick Clegg wyraznie powiedzial, ze gdyby wczesniejsze plany legislacyjne, majace na celu szpiegowanie wszystkich uzytkownikow internetu i telefonow zostaly przyjete, to temu zdarzeniu mozna bylo zapobiec. Oczywiscie bredzi, a chodzi jak zwykle kazdemu totalniakowi o to, by miec jak najwieksza kontrole nad kazdym aspektem zycia, kazdego obywatela i uzyc do tego kazdego pretekstu.
 Ocenzurowanie wypowiedzi zabojcy: Poniekad sie zgadza. W internecie (poki co) mozna znalezc cala, zarejestrowana wypowiedz, (takie rzeczy moga gryzc tych, co chca tak bardzo kontroli internetu) w ktorej padaja cytaty z koranu, natomiast w mediach i newsach te czesci byly albo wyciete, albo zagluszone komentarzem dziennikarzy. Natomiast bylo powiedziane, ze krzyczal Allach akbar i nalezal do zdelegalizowanej pare lat temu islamskiej organizacji. Jednak calosc newsow o tym, skupiala sie bardziej na biednej ofierze, bohaterskiej kobiecie, ktora namawiala morderce z nozem i tasakiem, zeby odlozyl bron i na antyislamskiej reakcji angielskiej organizacji English Defence League, ktora wszczynala rozroby z muzulmanami i policja.
 Mnie osobiscie wcale to zdarzenie nie zdziwilo, ani nie zszokowalo. To byla tylko kwestia czasu i wiecej takich mozna sie spodziewac. Prowadzic wojny w krajach arabskich/muzulmanskich i jednoczesnie przyjmowac z otwartymi ramionami emigracje z tych krajow, oraz dawac przywileje muzulmanom, chodzic kolo nich jak jajek, to albo szalenstwo, albo celowa dywersja. A ja niedlugo lece na wakacje i pewnie bede sie musial do golasa na lotnisku rozbierac  >:(   
Sa tez plusy tego zdarzenia: Jedyna sensowna partia (UKIP) powinna zdobyc jeszcze wieksze poparcie i moze UK wyjdzie z eurokolchozu, i zacznie sie znowu dynamicznie rozwijac.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 24, 2013, 09:43:18 pm »
Dziękuję.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 24, 2013, 09:44:45 pm »
Nex, zwykłe gliny nie noszą broni? To co noszą? Dobre słowo?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 24, 2013, 10:07:41 pm »
Teleskopowe palki, gas (chyba lzawiacy) i kajdanki.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 24, 2013, 10:17:32 pm »
Panie Nexie, Maziek sobie dworuje, on świetnie wie, że Bobbies nie noszą.
Obawiam się, że muslimy też to wiedzą, alas :-(
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 24, 2013, 10:17:44 pm »
Ciężko być gliną w UK.

P.S. nie wie. Znaczy teraz sobie przypomniał, że słyszał, ale myślał, że to bzdury.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 24, 2013, 10:30:13 pm »
Panie Hełmski, bezbronność był dobra dopóty, dopóki za nieżyczliwe spojrzenie na londyńskiego policjanta szło się do pyerdla na ichni rok. Tak było przez 100 lat z okładem. Potem wszelako zjawili się Obrońcy Praf, którzy takie nieludzkie wyróżnianie zakwestionowali, a ponieważ Trybunał Kąstytucyjny w tzw. międzyczasie (intertajm?) sczerniał i się antyreligijnie odszczepił - protest został uznany za zgodny z Kartą Szczęśliwości ONZ. Odtąd londyńskim stójkowym wolno dawać po ryju bez uprzedzenia (rasowego), z czego korzysta bratnia alkajda* :-)
VOSM
*Ja, Mureszko Stanley, zawsze popierałem dżyhat, i mam nadzieję, że to przypomnienie zostało odnotowane przez nadążne kompy monitorujące FSB, Szin-Bet, CIA, MI-5, a nawet ABW - oczywiście za pośrednictwem niezwyciężonych Gugli mego Zięcia!!!
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2013, 10:37:21 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 24, 2013, 10:36:45 pm »
Panie, co pan mi tu jakieś farmazony uduchowione, sprzeczne z ortografiją? Policjant musi móc w ryj dać. A nawet zaszczelić na śmierć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).