Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 06, 2022, 12:42:36 am »
12
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 06, 2022, 12:22:22 am »
Kto dołącza do sadystów ekspertów (Grzesiowski, Simon)?
Pazury.
Tylko po co ?
https://www.pomponik.pl/plotki/news-edyta-pazura-poruszyla-kontrowersyjny-temat-i-juz-wie-czeka-,nId,6454421

Przecież "miliony" nie zmarły, bo Putin w lutym zdmuchnął temat z masowej propagandy (tzn. uchodźcy z Ukrainy spowodowali bezsens polityki i propagandy urzędowej urzędowych sluzbistów lekarskich) na pewien okres.
13
DyLEMaty / Odp: Najgorsze w SF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 06, 2022, 12:17:04 am »
jeszcze kojarzy mi się cykl Jacka Sawaszkiewicza "Kronika Akaszy" z nietechniczną parapsychologią.

A, tak, po tym, jak ułożyłem swoją mini-listę uświadomiłem sobie, że zapomniałem wspomnieć o Sawaszkiewiczu (i o tym jak Oramus jego cykl rozjechał za brak głębi i ambicji).
14
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 06, 2022, 12:11:44 am »
15
DyLEMaty / Odp: Najgorsze w SF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 05, 2022, 11:21:14 pm »
Cytat: Q

akurat był popyt na wróżbitów

Masz na myśli paranormalne wątki u późnego Borunia ("Człowiek z mgły", "Małe zielone ludziki" i "Jasnowidzenia inżyniera Szarka" - choć to ostatnie wydały Iskry, a "Człowiek..." dał tytuł zbiorkowi Alfy), oraz opowiadania Małgorzaty Kondas (te znów ukazały się nakładem "NK") i - najbardziej z nich wszystkich znane (przynajmniej wówczas), bo i najlepsze - "Karlgoro, godzina 18.00" Marka Baranieckiego? Fakt wtedy był taki klimat, że nawet za centralny motyw jednej z wczesnych przygód Funky'ego Kovala robiły, poddawane manipulacji Drolli, znaki zodiaku...
Psychodelię i paranienormalnych to w piosenkach upopili (tam działalność najwcześniej upowszechniła się).
Np. takie tytuły jak: Good Vibration, Reverbation, White Rabbit.
W PRL trochę chyba też.
Nie zawsze chodzi mi o niszę hard SF.
Aha - popyt na Szukana był w latach '70 i jeszcze kojarzy mi się cykl Jacka Sawaszkiewicza "Kronika Akaszy" z nietechniczną parapsychologią.
16
Hyde Park / Odp: Przyczyny katastrofy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 05, 2022, 10:48:26 pm »
Owszem, to bardziej polityczny wpis po
Masz na myśli mój wpis? Czy prawda jest polityczna? Wydaje mi się, że wynik pracy (prawdziwych) ekspertów można uznać za zbliżony do rzeczywistości (to jest - do prawdy właśnie). I to tym bardziej im bardziej jest on w kontrze do oczekiwań rządzących. To że nie ma oficjalnej publikacji (poza rozesłaniem do "rodzin smoleńskich") a także to, że ZZ wrzuca to teraz a ludzie PiS nagle zatracili zdolność mowy na ten temat to oczywiście polityka, powiedziałbym, że o trupim odorze - ale nie ja ją prowadzę ;) .
Autopsja po tylu latach daje wyniki niepewne wybuchowo.
Konkretnie gdyż?
1. Zwolnij, pliz.
O graczu Macierwiczu pisałem [a ściśle i jednoznacznie o autorze wpisu czyli TVN]*, a nie o Twoim wpisie.
2. - wyniki sekcji zwłok raczej nadal są niejawne.
- trumien było 97, w ostatniej były wymieszane szczątki (chyba ?).
- sekcja zwłok jest w stanie wskazać wybuch jako przyczynę zgonu ?
Czy anatomopatolog umie ją wykluczyć ?
Podstawowa w tym biciu piany jest nadal niejawność, czyli nie ma o co toczyć polemiki.
Taktowidzętuiteraz.
* Telewizja rażąca zapewne jeszcze wielokrotnie zmiędli na drobny mak propagandowy to, co akurat zacytowałeś. (Tv [nie tylko TVN] to ogłupiacze od rozrywki).
Victoria Nuland była na poligonie tutejszym [potem u braci na wschodzie], czy podkręciła tutejszych graczy? Tego nie wiem.
O Rosję chodzi i o skakanie podległych pionków.
17
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 05, 2022, 10:38:57 pm »
Ten drugi to Miłosz.

Składnia kuleje (u mnie też ten fenomen jest  nieuleczalny), ale frazy od A ogarniam jednoznacznie.
18
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 05, 2022, 10:23:12 pm »
Że można - zgoda. Zatem zrób to. Lem przez pryzmat Arystofanesa - nieźle brzmi.

Ale to był żart. Tak jak w filozofii można od współczesnych filozofów zacząć i pokazać wpływy, inspiracje i skończyć na Platonie i Arystotelesie, tak chyba od le Carre'go, który zapewne inspirował się Green'em, można wyjść i skończyć na greckim starożytnym "komediancie" Arystofanesie. I stąd cytat z Lema: "(...) nieskończona jest ilość wymiarów przestrzeni konfiguracyjnej, w której można umieścić punkt oglądu tego, co zostało do tej pory powiedziane".
Wskazanie co do inspiracji czymś od David John Moore Cornwella (tak faktycznie le Carre nazywał się) jest nietrafne.
Anachronizm - lata publikacji nie zgadzają się (od 1961roku) - Lem wtedy już miał napisany "PamiętnikZWW".
19
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 05, 2022, 10:09:49 pm »
Za bardzo wyprzedzasz, ale przeskok od rozdziału XI do XIII może być.

Wrócę do pijackich włóczęgów (chyba ich czterech ?), piąty to chrapiący niewesołek, a szósty - utajniony spowiednik ? Pozostałe postaci to epizody lub tło.

Wątpliwości na temat tego, jak NN ocalił notatki i pamiętnik, to lepiej zostawić na finał i podsumowanie.
20
Hyde Park / Odp: Przyczyny katastrofy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 05, 2022, 07:19:33 pm »
ludzie PiS nagle zatracili zdolność mowy na ten temat

Macierewicz coś tam w swoim znanym już odpowiedział, ale to polityk. Istotne jest stanowisko prokuratury, w którym kluczowe wydaje się, że nie zaprzecza - widać nie jest w stanie - istnieniu wyciekłej ekspertyzy:
https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/oswiadczenie-prokuratury-krajowej-w-sprawie-sledztwa-smolenskiego
Poza tym brakiem zaprzeczenia reszta oświadczenia P.K. przypomina wypowiedzi asimovowskiego lorda Dorwina* (choć jest dalece mniej wyrafinowana, bo czytelna na pierwszy rzut oka).

* "— Jak zatem — wtrącił się Sutt — może burmistrz Hardin wyjaśnić zapewnienia lorda Dorwina o poparciu Imperium dla nas? Wydają się one… — wzruszył ramionami — no więc, wydają się one zadowalające.
Hardin opadł na krzesło.
— Wiecie, że to najciekawsze w tej sprawie. Przyznam się, że kiedy po raz pierwszy spotkałem szanownego miałem go za skończonego durnia… ale okazało się, że jest naprawdę doskonałym dyplomatą i niezwykle sprytnym facetem. Pozwoliłem sobie nagrać wszystkiego jego wypowiedzi.
W tym momencie wśród zebranych zapanowało poruszenie, a Pirenne skrzywił się z niesmakiem.
— No, i co się stało? — spytał Hardin. — Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że było to karygodnym pogwałceniem praw gościnności i że nie zrobiłby tego żaden tak zwany gentleman. Zdaję sobie też sprawę z tego, że gdyby jego lordowska mość zorientował się w tym, mogłoby to mieć nieprzyjemne konsekwencje… Ale się nie zorientował, a ja mam nagrania i nie ma o czym mówić. Kazałem spisać ich treść i również wysłałem Holkowi do analizy.
— A gdzie ta analiza? — spytał Lundin Crast.
— To jest właśnie najciekawsze — odparł Hardin. — Była to pod każdym względem najtrudniejsza ze wszystkich trzech analiz. Kiedy po dwóch dniach wytężonej pracy udało się Holkowi wyeliminować wszystkie nic nie znaczące frazesy, zbyteczne zastrzeżenia i ogólnikowe sformułowania, okazało się, że nic nie zostało. Wszystko było wykreślone. Lord Dorwin, panowie, w czasie pięciu dni rozmów nie powiedział dosłownie nic, co miałoby jakieś znaczenie, a zrobił to tak umiejętnie, że nikt się w ogóle nie zorientował. Oto są te gwarancje, które dało wam wasze nieocenione Imperium."

"Fundacja"
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10