Autor Wątek: Pożegnania  (Przeczytany 137449 razy)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #136 dnia: Grudnia 11, 2019, 04:36:03 pm »
Słodowy to był przecież typowy funkcjonariusz reżimu - wsadzony w PRL-u na odcinek pracy z młodzieżą - major WP robi za wychowawcę, czymś mi to pachnie. Fakt, że nie przesłuchiwał, nie sadzał na odwróconym stołku - ale z drugiej strony deformował podstępnie świadomość dzieci i młodzieży, w taki perfidny sposób, żeby przyswajała ochoczo to, co kładł im do uszu, w ramach niby niewinnej zabawy. Rzekomo przyszedł do TV na skargę z ulicy (ciekawe jak go tam z ulicy wpuścili?) - i natychmiast dostał propozycje zrobienia programu na antenę. Oczywiste, prawda? Też jakbym poszedł, to by mi na pewno zaproponowali. Łykam to jak pelikan cegłę. Program tak naprawdę był wyłącznie po to, żeby nieco studzić atmosferę w narodzie - nie można kupić światełek na choinkę - to sobie zróbcie z drucika i bateryjki (wymontowanej w zakładzie pracy), nie macie durszlaka - a może sąsiad wyrzucił dużą puszkę po farbie (bzdura, skąd miałby farbę)? - itd. - "nie denerwujcie się ludzie, trudności są wicie-rozumicie przejściowe ale póki co zróbcie se sami, Adam Słodowy wam pokaże jak". Ciekawe, kto się na to nabierze?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #137 dnia: Grudnia 11, 2019, 05:04:41 pm »
Słodowy to był przecież typowy funkcjonariusz reżimu - wsadzony w PRL-u na odcinek pracy z młodzieżą - major WP robi za wychowawcę, czymś mi to pachnie. Fakt, że nie przesłuchiwał, nie sadzał na odwróconym stołku - ale z drugiej strony deformował podstępnie świadomość dzieci i młodzieży, w taki perfidny sposób, żeby przyswajała ochoczo to, co kładł im do uszu, w ramach niby niewinnej zabawy. Rzekomo przyszedł do TV na skargę z ulicy (ciekawe jak go tam z ulicy wpuścili?) - i natychmiast dostał propozycje zrobienia programu na antenę. Oczywiste, prawda? Też jakbym poszedł, to by mi na pewno zaproponowali. Łykam to jak pelikan cegłę. Program tak naprawdę był wyłącznie po to, żeby nieco studzić atmosferę w narodzie - nie można kupić światełek na choinkę - to sobie zróbcie z drucika i bateryjki (wymontowanej w zakładzie pracy), nie macie durszlaka - a może sąsiad wyrzucił dużą puszkę po farbie (bzdura, skąd miałby farbę)? - itd. - "nie denerwujcie się ludzie, trudności są wicie-rozumicie przejściowe ale póki co zróbcie se sami, Adam Słodowy wam pokaże jak". Ciekawe, kto się na to nabierze?
A tak poza tym, to wszyscy w rodzinie zdrowi? ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #138 dnia: Grudnia 11, 2019, 05:57:32 pm »
Lawrence M. Krauss to prawdziwy uczony

Ano. I tu offtopicznie zachwalę pewną jego pracę:
https://www.wiz.pl/8,1476.html

Słodowy to był przecież typowy funkcjonariusz reżimu

Eee, Kagan nie zrozumiał...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 11, 2019, 09:27:13 pm »
Słodowy to był przecież typowy funkcjonariusz reżimu
Pewne żarty nie są na miejscu.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 12, 2019, 08:58:54 am »
Jego imadełko - i moje imadełko :) .



« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2019, 09:20:47 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 02, 2020, 11:31:34 pm »
Syd Mead, projektant L.A.  z "Bladego...":
https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-50955699
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 05, 2020, 06:51:13 pm »
Wiadomość smutna, choć poniekąd spodziewana:
https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/zycie-jest-w-porzadku-rozmowa-z-boguslawem-polchem/h3jx5gn

Nie miała, i nie wiem kiedy będzie mieć, Polska komiksiarza tej rangi*.

* Rosiński i Kasprzak wybrali Belgię, młodsi tworzenie dla Marveli, itp.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 17, 2020, 12:24:40 am »
Christopher Tolkien. Jakże nie odnotować ze smutkiem zejścia wydawcy (i współautora) "Silmarillionu.
https://www.nytimes.com/2020/01/16/books/christopher-tolkien-dead.html
(Skądinąd symboliczne, źe niedawno skończył publikować spuściznę ojca.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 23, 2020, 01:36:50 pm »
Terry Jones, jeden z MontyPythonów, człowiek, który przewidział współczesność.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #146 dnia: Lutego 29, 2020, 09:59:51 am »
Dyson (nie napiszę "od Sfery", bo nie chcę redukować ciekawego umysłu do jednej hipotetycznej konstrukcji, z którą pewnie po wieczne czasy będzie kojarzony):
https://www.nationalgeographic.com/science/2020/02/freeman-dyson-legendary-theoretical-physicist-dies-at-96/
(Skądinąd pięknego wieku dożył.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 10, 2020, 02:02:59 am »
Max von Sydow, wielki aktor, który równie dobrze odnajdował się grając u Bergmana, i w popkulturowych produkcjach SF.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #148 dnia: Maja 29, 2020, 11:26:01 pm »
Kolejnych "aktualnych narzeczonych" nie będzie czyli popilchu:
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/jerzy-pilch-nie-zyje/k89d10y,681c1dfa
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwca 19, 2020, 08:15:41 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki