Autor Wątek: Właśnie stworzyłem...  (Przeczytany 203662 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #255 dnia: Marca 27, 2009, 02:24:16 pm »
a kozłowski prowadzi na mojej uczelni cykl wykładów które brzmią dokładnie tak samo
jak to co mówi w radiu maryja, jakim złem są elektrownie atomowe, sto lat za murzynami.

No to masz poważne usprawiedliwienie w temacie picia ;).

Natomiast całkiem serio: niepomiernie dziwi mnie skupienie wokół inicjatyw typu Radyja czy (dogorywającego) LPRu, sporej ilości ludzi z naukowymi tytułami: te wszystkie Giertchy-seniory i inne Jacyny; ale nie tylko - np. koło LPR w moim mieście to (poza stanowiącymi zarząd, prywatnie sympatycznmi nawet, cwaniakami, którzy sporo partii zaliczyli) sami emerytowani, lub bliscy przejścia na emeryturę, naukowcy z lokalnych instytutów (od doktorów wzwyż, głównie biolodzy) i... jedna panienka dość lekkich obyczajów (która, o ironio, zrobiła studia ekonomiczne w USA),

Umie kto z Was wyjaśnić taki fenomen?
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2009, 02:30:24 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #256 dnia: Kwietnia 10, 2009, 10:49:57 pm »
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze (co jestem w stanie jako tako zrozumiec) lub wladze i wplywy (co nie interesuje mnie zupelnie).
A poza tym czesto tytul naukowy nie ma zwiazku z ogolnym poziomem umyslowym - ja na studiach mialem przyswoic material i umiec sie nim poslugiwac i udalo mi sie, a poza godzinami nikogo przeciez nie interesowalo, co wyprawiam, chocbym chodzil do wrozki, uprawial magie voodoo, czcil szatana i robil mnostwo innych, dziwnych rzeczy.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #257 dnia: Kwietnia 15, 2009, 03:32:20 pm »
Niby tak, ale dziwne to jakieś, że ktoś umie prawidłowo posługiwac isę mózgiem w czasie studiów/pracy, a po opuszczeniu murów uczelni wyłącza tą umiejętność. Trudno mi zmieścić sobie w głowie wizję kogoś kto chwilami jest mądry, achwilami bezdennie głupi.

No, ale skoro fakty pokazują, że to możliwe, z faktami dyskutował nie będę... (Choć jak dla mnie to jakaś dychotonia, by nie rzec schizofrenia.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #258 dnia: Kwietnia 25, 2009, 08:41:44 pm »
Wlasnie stworzylem swoja pierwsza planetke  :D


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #259 dnia: Kwietnia 25, 2009, 08:59:29 pm »
Weź coś potłumacz...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #260 dnia: Kwietnia 25, 2009, 09:21:47 pm »
Planetki sa dosc proste do zrobienia - trzeba miec zdjecie (najlepiej panorame 360 stopni) i dopasowac lewe i prawe konce tak, zeby byly na idealnie tej samej wysokosci (bo jak bedziesz miec minimalnie nawet pochyly horyzont, to Ci sie nie spotkaja i wyjdzie jakis slimakopodobny stwor :D ). Dobrze tez miec koncowki, ktore jakos tam do siebie sa podobne, w kazdym razie tak, zeby nie wygladaly beznadziejnie, gdy sie je razem zlaczy. Wszystkie te problemy nie wystepuja w panoramach dookolnych, choc z pojedynczego zdjecia tez sie da - tylko trzeba je wydluzyc. Generalnie im dluzsze zdjecie, tym lepsze. Dobrze miec na dole i na gorze (15-20% u gory i dolu) jakis niezobowiazujacy temat, ktory nie bedzie wygladal dziwacznie po rozciagnieciu (niebo, woda, piasek itp.). Pozniej trzeba zmienic format zdjecia na kwadratowy nie zachowujac proporcji (wysokosc rozciagasz do tej samej szerokosci). Obroc je o 180 stopni i w fotoszopie wejdz w "filters", "distortion" i "polar co-ordinates" (ja uzywam Elements 7.0, tez jest). Zrob "rectangular to polar settings" i program Ci zakreci fotografie. I to niemal tyle - pozniej mozna troche pomajstrowac urzadzeniem kopiujacym albo leczniczym, zeby ukryc laczenie, dopasowac niebo, zeby w miare wygladalo i takie to efekty :) Ta na przyklad jest zrobiona z pojedynczego zdjecia wierzcholka gory (i jeszcze kolege posadzilem jako Malego Ksiecia w kombinezonie narciarskim, bo potrzebowalem do konkursu w kategorii "efekt i manipulacja"):


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #261 dnia: Kwietnia 25, 2009, 10:06:03 pm »
Fajne...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #262 dnia: Kwietnia 26, 2009, 12:26:24 pm »
O moje ulubione,
wierszyki na bazie luźnych skojarzeń
Pozwolę dołączyć (mam nadzieję Q uciesze)

Z księgi przestróg Plustera
 dawanych Terminusowi

Z Terminatora do Terminusa
Droga niewielka
Tylko ćwierć kłusa.
Snadniej, przeciwnie
O, Czarcia Perć!
Znacznie jest bliżej
Bo kłusa ćwierć.
 :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2009, 12:32:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #263 dnia: Kwietnia 26, 2009, 12:38:13 pm »
Terminus Est - oto jest linia podziału.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2009, 12:39:53 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #264 dnia: Kwietnia 26, 2009, 01:39:13 pm »
Patrz pan
A ja głupi myślałem, że To Ter obłożony gradientem.

Dzienne zapotrzebowania na energię (w języku angielskim Total Energy Requirement- TER) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w ciągu całej doby. Jest więc sumą BMI oraz AMR ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #265 dnia: Kwietnia 27, 2009, 03:52:01 am »
Patrz pan
A ja głupi myślałem, że To Ter obłożony gradientem.

Dzienne zapotrzebowania na energię (w języku angielskim Total Energy Requirement- TER) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w ciągu całej doby. Jest więc sumą BMI oraz AMR ;)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #266 dnia: Stycznia 22, 2010, 07:45:09 pm »
Jeszcze a'propos
"życia salonowego" /.../, którego /.../ byłem za młodszych lat koneserem, smakujac snobizm z perwersyjną rozkoszą...

Posmakowałem go jeszcze trochę w minionego sylwestra. I właśnie stworzyłem wyrywkową relację z tegoż balu.

Pióra Prousta nie mam z pewnością, ale też jaki snobizm, taki opis. Ci proustowi byli jednak subtelniejsi ;).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2010, 08:30:18 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #267 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:47:51 am »
Cytuj
Ci proustowi byli jednak subtelniejsi
No cóż Q,
Są buraki pastewne i są buraki cukrowe ;)
Ale stronka którą s(pół)tworzyłeś, wielce interesująca.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2010, 05:10:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #268 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:56:32 am »
Hm...mnie to bardziej wyglada na Dolege-Mostowicza z Dyzma niz na proustowe "czerwone buciki";)
Pamietaj Q (jak spiewal Kaczmarski z GIntrowskim):

Nie omami nas forsa
ni sławy pusty dźwięk!
;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #269 dnia: Stycznia 23, 2010, 01:11:03 am »
Cytuj
Nie omami nas forsa
ni sławy pusty dźwięk! Wink
Łeee, to Stachury, a śpiewały Gałązki, SDM i meny, meny others. I oczywiście , wszyscy miłośnicy piwa z Brunonem ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana