Autor Wątek: Kretynizm Roku Award  (Przeczytany 13843 razy)

nty_qrld

  • Gość
Re: Kretynizm Roku Award
« Odpowiedź #15 dnia: Października 10, 2005, 04:52:22 pm »
Słuszałem, że szkło wykazuje takie tendencje, bo w starych XIX-wiecznych oknach szyby u szczytu są grubsze niż u podstawy.

zdr

Terminus

  • Gość
Re: Kretynizm Roku Award
« Odpowiedź #16 dnia: Października 10, 2005, 07:39:46 pm »
Uhm... o tym chyba także słyszałem kiedyś. No to fajno, fajno. Wszystko płynie ::)

dzi

  • Gość
Re: Kretynizm Roku Award
« Odpowiedź #17 dnia: Października 10, 2005, 07:58:08 pm »
No, wszystko plynie i dlatego jest odwrotnie niz napisal nty... rozumiem ze na tym mial polegac kretynizm...


edit: haha tysieczny post!
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2005, 07:58:40 pm wysłana przez dzi »

Luca

  • Gość
Re: Kretynizm Roku Award
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 31, 2007, 09:39:04 pm »
Cytuj
Słuszałem, że szkło wykazuje takie tendencje, bo w starych XIX-wiecznych oknach szyby u szczytu są grubsze niż u podstawy.

A jednak to najprawdopodobniej bzdura: ->  http://www.sciam.com/article.cfm?articleID=EB5F29F9-E7F2-99DF-3AEAF645B66DB532&sc=I100322

W skrócie:
1. Szkło to ani przechłodzona ciecz, ani ciało stałe. Powyższy artykuł określa je jako nieuporządkowane (czy też bezkształtne) ciało stałe.
2. Zgrubienia u dołu średniowiecznych witraży czy okien to wynik sposobu produkcji szklanych tafli w połączeniu z upodobaniem ówczesnych robotników do umieszczania ich "grubym do dołu".
3. Czas potrzebny szkłu na wykazanie rzekomych zmian w grubości musiałby być rzędu czasu trwania wszechświata, a nie kilkuset lat.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2007, 10:09:52 pm wysłana przez Luca »

draco_volantus

  • Gość
Re: Kretynizm Roku Award
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 31, 2007, 10:03:32 pm »
nie przeczytałem summy (jeszcze), pierwsza książka Lema jaką przeczytałem był GOLEM XIV, uważam Lema za geniusza wątek przeczytam przy czasie

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kretynizm Roku Award
« Odpowiedź #20 dnia: Października 08, 2010, 10:25:34 pm »
Kusi mnie odgrzanie tego wątku bo zawżdyć jest to forma forumowej autoregulacji, ciekawsza niż zwykłe "karmienie". Na dobry początek zgłoszę własny tekst:

Tylko, że dla mnie przyziemnego umieszczenie nazwisk w jednym rzędzie nazwisk (mówię o zdaniu z Tarkowskim i Lynchem), nie twórców.

Owszem, wina bardziej klawiatury, co zawodziła rozpraszając mi uwagę, niż moja, ale zdanie idealnie nonesnsowne.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 03:45:03 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki