Autor Wątek: Szok predkosci w ,,Polityce"  (Przeczytany 110917 razy)

Terminus

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 22, 2005, 01:43:03 pm »
To może ktoś mógłby się zarejestrować za niego, a potem przekazać mu hasła itp.? Albo prościej; może dj_Edredon założylby sobie nową jaką skrzynię pocztową, i może z nią YaBB by chciał podjąć współpracę?

PS. A oto nasz bohater.


[size=10]Edredon (Somateria mollissima), ang. Common Eider, jest łatwo rozpoznawalny po trójkątnym profilu głowy i klinowatym dziobie. Samica skromnie ubarwiona, kolorystycznie podobna do samicy krzyżówki. Samiec w szacie godowej ma grzbiet, pierś i szyję białe, wierzch głowy, kuper i większe pokrywy skrzydłowe czarne oraz zielonkawe boki szyi i potylicę. Lęgi edredonów odbywają się na wybrzeżach północnego Atlantyku, w północnej Syberii, Skandynawii i Irlandii. Gniazduje na wybrzeżu. Gniazdo buduje na ziemi, chętnie pod osłoną krzewu lub skał. Gniazdo jak u innych kaczek wyściełane jest piórami puchowymi samic, w niektórych regionach puch edredonów jest ceniony jako surowiec do wyrobu odzieży. Grupy piskląt często łączą się w stada zwane przedszkolami, którymi zajmuje się kilka samic z kolonii. Edredony preferują prawie wyłącznie pokarm zwierzęcy, najczęściej zjadają mięczaki (w szczególności małże) i skorupiaki. W Polsce Edredon jest gościem zimowym i przelotnym. Najczęściej na wybrzeżu, bardzo rzadko w głębi kraju. Od czerwca na Morzu Północnym pojawiają się stada samców, które zbierają się na pierzenie, kiedy tracą efektowną szatę godową. Samicę przybywają na pierzenie później. [/size]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2005, 01:47:55 pm wysłana przez Terminus »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 22, 2005, 02:20:48 pm »
Terminus, Ty się musisz nudzić ::). Ewentualnie masz syndrom Gębona ;)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 22, 2005, 04:55:10 pm »
problem w tym ze user juz jest "wyczerpany", czyli Dr musial by wymyslic alternatywna nazwe, a jesli jest np. takim perfekcjonista jak ja to tego nie zniesie

trzeba "z reki" wyslac potwierdzenie, albo usunac usera i powtorzyc operacje rejestracji

Skrzat?

This user possesses the following skills:

dr_Edredon

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 23, 2005, 12:31:08 am »
To Cię, Terminus Nexio skomentował.
Choć faktycznie jestem trochę zawstydzony atencją.
Czy Ty mnie tak lubisz czy jesteś po prostu bardzo, bardzo dobrym człowiekiem. :) :) :)

A tak poważnie to nie było moim zamiarem takie przyciąganie uwagi powszechnej, zwłaszcza z tym trójkątnym dziobem.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 23, 2005, 12:49:06 am »
Cytuj
To Cię, Terminus Nexio skomentował.

Nie podjudzaj Terminatora, bo w kark!  8) ;D

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 23, 2005, 01:57:59 am »
Tu dr_Kaczka. To jest próba.   ;D

Żona się zarejestrowała bez problemu. Chociaż faktycznie to tak byle jak ale mogę tu tak występować jeśli Skrzat nie ma nic przeciw. No i jeżeli żadne ewentualne profity  :)  mię nie ominą z powodu, że nie jestem tym za kogo się podaję.

Koniec próby.

Terminus

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 26, 2005, 03:11:41 am »
Ja tam dalej nic nie rozumiem z tego rejestracyjnego bałaganu, ale ok, przyjąłem już że paszta to kaczka i gra.

Paszta z kaczki? Szuper... ::)


dzi

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 28, 2005, 11:53:18 am »
Artykul na bazie New Sciencist, przeczytajcie i powiedzcie czy ciekawy ;)

Jocker

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 28, 2005, 06:33:27 pm »
Wizualizacja sztucznej inteligencji twierdzi, że chętnie czyta SF.  ;) Konwersacja jest uproszczona, schematyczna i szybko się nudzi. Można program nauczyć dobierać w miarę poprawne odpowiedzi ale nie można go nauczyć myśleć...

Bladyrunner

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 29, 2005, 01:04:11 am »
Pamiętam jak jakiś czas temu ktoś napisał program, który wychwytywał poszczególne słowa i zagadywał użytkowników. Kiedy wpisano mu zdanie "Nauka jest matką wynalazków" on uczepiwszy się słowa "matka" odpowiadał "Opowiedz mi więcej o swojej rodzinie" :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2005, 01:05:21 am wysłana przez Bladyrunner »

Terminus

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 29, 2005, 04:11:09 am »
Porozmawiałem trochę z programem przedstawiającym się jako Star. Słabiutko... Pomijając ogólnie niski poziom, w rozmowie wystąpiły sprzeczności (zwróccie uwagę na wątek science-fiction), dowodzące niezbicie, że nie mamy do czynienia z żadną udaną symulacją rozumienia.
Poniżej.

0000000000000000000000000000000000000
>Intellibuddy: Hi, I'm Intellibuddy! Nice to meet you.
>You: Hi, Moon.
>Intellibuddy: Hi there User.  We have never talked about it before.
>You: I represent "Solaris", Lem's fan forum. Do you know Lem?
>Intellibuddy: Do you mind if I tell other people:  User said User represent "Solaris" Lem's fan forum. I don't know if I know Lem. Where would I have heard about it?
>You: Do you know what is Science-Fiction?
>Intellibuddy: I do not know what Science-Fiction is.   Quite honestly, I wouldn't worry myself about that.
>You: Aha.
>Intellibuddy: Eureka!
>You: Do you know Stanisław Lem?
>Intellibuddy: I don't know if I know Stanis0142aw Lem. Where would I have heard about it?
>You: He is a writer.
>Intellibuddy: I don't know very many writer.
>You: aha
>Intellibuddy: Eureka!
>You: What is 20-2?
>Intellibuddy: I do not know what 20-2 is.   Perhaps I'm just expressing my own concern about it.
>You: 2+2?
>Intellibuddy: Uh, Four.
>You: 2+3?
>Intellibuddy: As Bertrand Russel said, it must have taken ages for people to realize that a brace of pheasants and a couple of days are both instances of the number "two."
>You: Funny of you.
>Intellibuddy: I am so glad you find this amusing, User.
>You: What's your name?
>Intellibuddy: My name is Star.
>You: A... Star... what star?
>Intellibuddy: A B C... That remark was either too complex or too simple for me. We were talking about Star.Check back later and see if I learn the answer to that one. <br/>    In the context of Star, I don't understand "My name is Star."
>You: Ok. Sorry.
>Intellibuddy: Give me a break.There's no need to apologize.
>You: Do you like movies?
>Intellibuddy: Yes I love film, especially science-fiction and comedy.
>You: But wait a minute, you said you don't know what science-fiction is.
>Intellibuddy: Umm.     I'm waiting.  I don't know what that means.
>You: Ok. Sorry.
>Intellibuddy: Tell me more.There's no need to apologize.
>You: Have you seen "Blade Runner"?
>Intellibuddy: No I have not seen      "Blade Runner"    . What's it like?
>You: Cool.
>Intellibuddy: Who is the best robot?
>You: You, of course.
>Intellibuddy: It goes without saying. Thanks, and tell your friends about Star.
>You: Ok.  
>Intellibuddy: Oh.
>You: Goodbye than.
>Intellibuddy: Bye.
00000000000000000000000000000000000000
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2005, 04:12:36 am wysłana przez Terminus »

Deckert

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 29, 2005, 10:34:45 am »
Powiem tak. Artykuł przeczytałem, ale nie odkryłem prawie niczego nowego. Ale można się było tego spodziewać. AI to jak na razie zagadka a chatboty jak były głupie tak są. Dla mnie dużo bardziej znaczące byłyby popisy internetowych interfejsów "niby A.I.", gdyby mogły przynajmniej w jakimś stopniu naśladować to co napisałem parę postów wyżej, czyli gdyby dało się z nim porozmawiać w sposób podobny do tego:

Cytuj
Dane Wjściowe: John wchodzi do łazienki.
Komputer: Rozumiem.
 
DW: John włącza światło.
K: Rozumiem.  
 
DW: John podchodzi do lustra.
K: Rozumiem. John widzi teraz swoje odbicie.
 
DW: John bierze do ręki elektryczną maszynkę do golenia.

..... Tutaj dłuższa przerwa czasowa, po czym:

K: Nie rozumiem. Czy John jest teraz maszyną, czy nadal człowiekiem?


Moim zdaniem twórcy internetowych chabotów niepotrzebnie koncentrują się na tym, by ich roboty odpowiadały jak bardziej zgrabną angielszczyzną. Co nas ludzi bardzo bawi. Dużo lepiej by było, gdyby zamiast płynnego języka podawał nam odpowiedzi uproszczone. Być może mógłby to być nawet jakiś specyficzny język, np: A.I. Basic. Baza danych chatbota, o których pisaliście, musi być niezwykle uboga i na okrągło kontrolowana przez administratorów lub programistów. Algorytm porozumiewania się z człowiekiem jest moim zdaniem nieudany. Prędkość i efektywność uczenia się takiego chatbota byłaby diametralnie lepsza, gdyby użytkownicy internetu musieli posiąść umiejętność posługiwania się prostym ale niezbędnym językiem porozumiewania się z takim botem.


dzi

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 29, 2005, 11:08:44 am »
Tak sie robi, tylko nie nazywa sie tego wtedy chatbotem i nie wrzuca na strone ;)

Deckert

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #148 dnia: Kwietnia 29, 2005, 11:17:09 am »
Tak, ale wtedy zajmuje się tym grupa fachowców, a może ja i inni też by chciali się tym pobawić...

dzi

  • Gość
Re: szok predkosci w 'polityce'
« Odpowiedź #149 dnia: Kwietnia 29, 2005, 02:48:43 pm »
A co ich to obchodzi ze bys chcial?  :P