Autor Wątek: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...  (Przeczytany 1076910 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1650 dnia: Maja 19, 2013, 02:25:23 pm »
Szanowne Zbiegowisko,
Co OBOWIĄZKOWO powinna robić policja państwowa, gdy ma taką dokumentację?
Mandacik? Punkciki? Grzywienka? Skoro trupków brak...
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13912624,Warszawiacy_jada_S7_przez_wies__220_km_godz___WIDEO_.html#TRNajCzytSST
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1651 dnia: Maja 19, 2013, 09:26:44 pm »
Pytasz jak być powinno czy jak jest? Jest tak, że za przekroczenie prędkości, o ile przy okazji nie było innych wykroczeń to można dostać od 400 do 500 zł i 10 pkt. karnych (tzn. za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h). Więcej za samą prędkość dostać nie można. Jechali drogą ekspresową z rozdzielonymi jezdniami więc dopuszczalna była 120 (to że byli "we wsi" nie miało żadnego znaczenia, bo na takich drogach ekspresowych raczej nie ma terenów zabudowanych). Z czego wniosek, że skoro zapłacili po 7 stów i dostali 13 pkt. to oberwali jeszcze za coś, może że jechali w grupie czy cóś. Żaden policjant nie odpuści punktów za zarejestrowane wykroczenie (radar, wideo - zawsze dostajesz tyle ile "wywalczyłeś") natomiast jak się położy uszy po sobie i dostatecznie przekonywająco pełza do stóp, to zwykle dostaje się dolne widełki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1652 dnia: Maja 19, 2013, 09:35:05 pm »
Uściślam: jesteś Samodzierżcą (Demokratycznym) i co każesz policji robić w takim wypadku?
Ja, gdybym był Carem Maźkiem, tobym ich wpisał do Rejestru, zakazał prowadzenia pojazdów na trzy miesiące ORAZ kazał powtórnie zdawać egzamin!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1653 dnia: Maja 19, 2013, 10:14:51 pm »
Przesadzasz. Nie stanowili szczególnego zagrożenia. Droga ekspresowa. Faktem jest, że każdy z nich na maszynę, ubranka i takie tam inne (czyli zupełnie niepotrzebne rzeczy) wydał ze sto patyków więc te 7 paczek to jak splunąć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1654 dnia: Maja 19, 2013, 11:33:57 pm »
To różnimy się fizykalnie (kinematycznie).
Pomyśl, co dzieje się z ciałem kierowcy przy najzupelniej przypadkowej wywrotce z prędkością 60 m/s (I zasada).
VOSM
[Last edit sprzed chwili]: http://www.rp.pl/artykul/541122,1010963-Uciekajacy-przed-policja-motocyklista-zginal-w-wypadku.html
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2013, 11:45:33 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1655 dnia: Maja 19, 2013, 11:48:43 pm »
No tak, ale jakby za 200 na ekspresówce było to co piszesz, to za 100 w mieście powinni wieszać od razu. 200 na dobrej drodze nie jest czymś szczególnym. Zresztą wiesz zapewne, że w Niemczech na autostradach NIE MA ograniczenia prędkości (chyba, że stoją znaki). A to jest panie Polsza. Przyjrzyj się, że pierwsze trzy samochody, a szczególnie ten biały, mocno wolniej nie jechały ;) ... żeby to wykorzenić, to na każdym radiowozie musiałby być ckm...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1656 dnia: Maja 20, 2013, 12:04:51 am »
To podziękuj Panu Bogu, że mnie nie dopuścił do władzy, bo pierwszy bym pałkę strzaskał na twej głowie, gdyby nie Kasi pacierze...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1657 dnia: Maja 20, 2013, 12:36:03 am »
Prosta matematyka wskazuje, ze zanim doszedłbyś do mnie, miałbyś już zwyrodnienie łokcia i barku i ciasny nadgarstek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Zlatan

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 253
  • Immanuel can't - Djenghis can
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1658 dnia: Maja 20, 2013, 05:04:30 pm »


Posted by: maziek on: May 19, 2013, 10:48:43 PM
Cytuj
[jakby za 200 na ekspresówce było to co piszesz, to za 100 w mieście powinni wieszać od razu/quote]

Wieszać? Kogoś kto się śmierci nie boi? Toż to czysta bezkarność! Ja bym zrobił coś znacznie okrutniejszego: Skonfiskowałbym te ich Brum-brum. Ot co!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1659 dnia: Maja 20, 2013, 05:47:07 pm »
Wracamy do MOJEGO (!!!) pomysłu tu wyłożonego (przed laty): aby, jeśli dobrze pamietam, kodeksowe parametry ruchu każdego pojazdu na drodze publicznej były zawsze i wszędzie na kuli ziemskiej rejestrowane w sposób ciągły.
VOSM

pjes: http://forum.lem.pl/index.php?topic=138.msg51222#msg51222 ? ? ? A w życiu, niech sobie będą raje policyjno-mandatowe, jak teraz raje podatkowe. Przekraczasz granicę i od razu dajesz w grdykie czystą, a po garach czysta...
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2013, 07:42:24 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Zlatan

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 253
  • Immanuel can't - Djenghis can
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1660 dnia: Maja 20, 2013, 07:23:35 pm »
Pomysł z uniwersalnym rejestratorem parametrów nie wydaje mi się zły, tylko że trzeba by ujednolicić nie tylko teorię ale także praktykę postępowania policji drogowej na całym świecie.

Luca

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 143
  • Odi profanum vulgus et arceo.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1661 dnia: Maja 21, 2013, 02:51:09 pm »
Wspominał już ktoś o artykule z NewScientist.com na temat pierwszego (sic!) anglojęzycznego przekładu "Summa technologiae"?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1662 dnia: Maja 21, 2013, 05:20:34 pm »
Wspominał już ktoś o artykule z NewScientist.com na temat pierwszego (sic!) anglojęzycznego przekładu "Summa technologiae"?
O! I to jest dobra informacja:) Specjalnie dla Stanislavusa - w polskim wydaniu:)
http://wyborcza.pl/1,91446,13952031,_Summa__Lema_po_pol_wieku_doczekala_sie_angielskiej.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1663 dnia: Maja 22, 2013, 10:19:44 pm »
Szwajcario, kocham Cię: http://www.rp.pl/artykul/69986,1012137-Rewolucja-po-szwajcarsku.html
VOSM
pjes: gdzie kłóciliśmy się na ten temat?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1664 dnia: Maja 23, 2013, 09:22:19 am »
Jak wiadomo: Lem...
eksperymentowal z grzybami halucynogennymi
A konkretnie z pochodzącą z nich psylocybiną . Otóż niedawno wpadły mi w odnóża relatywnie niedawne (niecałe dwa lata) wyniki badań nad tejże działaniem:
http://www.heffter.org/docs/2013pdf/Openness-psilocybin%202011.pdf
http://archpsyc.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=210962
(Z niektórych wniosków Dick by się ucieszył  8).)

ps. Skrótowy news z w/w sklecon:
http://www.webmd.com/balance/news/20110929/magic-mushroom-drug-anti-aging-effect-personality
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2013, 09:41:47 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki