Autor Wątek: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...  (Przeczytany 1090653 razy)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1425 dnia: Lutego 17, 2012, 01:10:07 am »
S. Michałkiewicz:
"Ja oczywiście wiem, że w katolickiej rozgłośni wskazana jest pewna powściągliwość, ale z drugiej strony - uznanych poetów można chyba cytować? Przecież uznani poeci dostarczają mnóstwa cytatów na wszelkie możliwe okoliczności i wydaje mi się, że marnowanie takiego bogactwa byłoby wysoce niewłaściwe. Weźmy na przykład cytat uznanego poety nazwiskiem Julian Tuwim (...)"

Wzruszające.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1426 dnia: Lutego 17, 2012, 01:16:32 am »
1. Chyba ma Pan na myśli Staszka MichaLkiewicza?
2. Ale o co chodzi w tej wypowiedzi (słusznej i nieciekawej jak 2+2=4)?
VOSM
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2012, 04:58:06 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1427 dnia: Lutego 17, 2012, 07:47:39 pm »
1. Chyba ma Pan na myśli Staszka MichaLkiewicza?
2. Ale o co chodzi w tej wypowiedzi (słusznej i nieciekawej jak 2+2=4)?
VOSM
Chodzi o wiersz Tuwima "Na Potwarcow", a zeby zrozumiec o co chodzi nalezy przeczytac i wiersz, i reszte z felietonu Michalkiewicza, oraz wpis posla PO pawla Olszewskiego na Twitterze.
TRX, dlaczego wzruszajace?

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1428 dnia: Lutego 20, 2012, 09:53:29 am »
niechaj pańscy pospańcy kłamielscy nieprzerwanie trącają go wśród i wszerz krętych dróg przypadku!

hy hy hy, hy hy hy  ;D

Fragmenty Finneganów. To się ludzie zdziwią.  :)

http://www.dwutygodnik.com/artykul/3187/

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1429 dnia: Lutego 20, 2012, 04:57:08 pm »
Eghem...
12 lutego w magazynie Wszystko o kulturze był wywiad z Bartnickim (od około 29 minuty o książce...a sam wywiad od 33 minuty):
http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/wszystko-o-kulturze/wideo/12022012-2230/6269260

W skrócie: tłumacz uczył się angielskiego z Gwiezdnych wojen...od FW odcina - nie kupony a - się;)

P.S. wszystko wykrzykujące od echowego początku: Shaun! Shaun! - z gwizdaniem;):
       http://www.youtube.com/watch?v=5_kbilu8kqc   ::)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1430 dnia: Lutego 20, 2012, 05:29:55 pm »
Co to FW - pardon?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1431 dnia: Lutego 20, 2012, 05:48:36 pm »
Co to FW - pardon?

Finnegans Wake :)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1432 dnia: Lutego 20, 2012, 06:22:41 pm »
Acha, pierwsze skojarzenie, że faktura vat, ale coś mi w środku mówiło, że to nie o to chodzi ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1433 dnia: Lutego 22, 2012, 10:39:00 am »
Kott wsadził jednego razu gwoździa do kontaktu, żeby wyczyścić kurze, pierdyknął go prąd, i stąd jego przekonanie, że wystarczy jeden przewód  :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1434 dnia: Lutego 22, 2012, 04:17:05 pm »
A nie wystarczy? Skoro go pokopało...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1435 dnia: Lutego 22, 2012, 06:27:28 pm »
Oczywiście, że wystarczy, co można łatwo sprawdzić wkładając w drugą dziurkę - nic nie kopie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1436 dnia: Lutego 23, 2012, 10:21:54 am »
A'propos przewodów i prądu w nich:
http://www.rp.pl/artykul/55385,824565-Czastki-szybsze-od-swiatla--Nie--to-luzny-kabel.html
CERNowcom też się pokopało ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1437 dnia: Lutego 23, 2012, 07:36:52 pm »
No masz synapsy, podziwiam :) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1438 dnia: Lutego 23, 2012, 08:40:25 pm »
Nie, nie, chodzi mi, że kojarzysz. Z neutrinami wyszła lipa, więc wiadomo, że przyszłości nie znasz ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1439 dnia: Lutego 23, 2012, 10:43:03 pm »
Hm…w sumie byłam ciekawa czy ktoś zauważy wpadkę panny T. - natomiast nie sądziłam, że tak to kogoś wzburzy...aże na rażeniu prądem się skończy;)
Faktycznie, jest córką (swojego ojca...a on jest synem swojego - jak śpiewa;)) Grzegorza T. – zresztą  w programie WOK z 5 lutego (wspominki o Szymborskiej) wystąpili razem.
Cetarian – ale ona wyjąkała bez przypadek wzór na pole koła – coś jej jednak kołuje w głowie;) Może nie cza jej grzebać ze szczętem?:)

A propos cytowanej przez Ciebie Justyny Sobolewskiej – to troszkę inna i starsza liga. Wyrastała w środowisku krytyków – jej ojcem jest Tadeusz Sobolewski – pisze do Kina, prowadzi Kocham kino z Torbicką. Samą JS można zobaczyć w programie Michała Chacińskiego w TVP Kultura -  Tygodnik kulturalny.
http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/tygodnik-kulturalny/wideo/17022012-2330/6560082

Nawiasem...ciekawe czy zna wzór na objętość ostrosłupa?;)

Masz rację Cetarianie, że prowadząca program powinna się dobrze przygotować – to nie podlega dyskusji. Natomiast ja chciałam zwrócić uwagę na fakt, iż Antonina ( Antonima - fajnie Ci wyszło;) ) zachowała się zupełnie przeciętnie – tzn. jej zachowanie to przeciętna reakcja na hasło: matematyka (nawet ta w zakresie szkoły podstawowej)...grymas, uśmieszek i gorączkowe memory find;) W sumie jeśli nad czymś ubolewać, to nad takim zakorzenionym w narodzie - podejściem:) W sumie ten trop nadaje się do topicu o upadku polskiej edukacji;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)