Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 423710 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1245 dnia: Października 29, 2023, 12:02:04 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1246 dnia: Listopada 02, 2023, 06:17:51 pm »
https://twitter.com/MarcinPalade/status/1720088655321350288
@gazetapl_news
: “Ze względu na trudną sytuację finansów publicznych może nie udać się postulowany przez Lewicę pomysł obniżenia stawki VAT. Ze względu na sprzeciw PSL nie będzie też możliwe wprowadzenie nowych standardów w zakresie ochrony zwierząt, np. natychmiastowego zakazu chowu klatkowego i likwidacji przemysłu futerkowego. Raczej nie uda się na razie skrócić czasu pracy – Lewica proponowała skrócenie go o 2 godziny tygodniowo, potem o 5. Z kolei z uwagi na sprzeciw Lewicy, a konkretnie Partii Razem, zapewne nie uda się postulowane przez Trzecią Drogę i Koalicję Obywatelską poluzowanie zakazu handlu w niedzielę”

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1248 dnia: Grudnia 14, 2023, 09:59:32 pm »
Ale obietnic ni ma.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1249 dnia: Grudnia 19, 2023, 09:45:23 am »
Dość ciekawe, bo idące pod prąd, rozważania nt. genezy obecnej fali populizmu:
https://oko.press/populizm-skad-sie-bierze
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1250 dnia: Grudnia 20, 2023, 09:19:22 am »

"We wtorek po godz. 22, gdy większość sejmowa przyjmowała uchwałę o przywróceniu rzetelności mediów publicznych, ok. 90 posłów PiS [zamiast głosować] zjawiło się w siedzibie TVP. Do środka gmachu na Woronicza wpuszczano tylko ich oraz inne prorządowe i rządowe media. Słychać było, jak skandują: "wolne media, wolne media!".

Na Woronicza osobiście zjawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński, który na żywo występował w TVP Info. Zapowiedział, że jego posłowie będą cały czas dyżurować w budynkach telewizji w niewielkich grupkach.
- To jest obrona demokracji, która nie istnieje bez pluralizmu mediów, bez silnych mediów antyrządowych. Tak się składa, że w Polsce tę rolę odgrywają media publiczne, i to się nie zmieni w najbliższej perspektywie - stwierdził Kaczyński".

https://gorzow.tvp.pl/74939129/kaczynski-dla-portalu-tvpinfo-demokracja-nie-istnieje-bez-pluralizmu-mediow

To już jawna perwersja :) . Albo Ludwik XIV.


PS - no proszę, nie mogę, Pucułowaty będzie mógł znów użyć prawa łaski... Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik skazani zostali na dwa lata bezwzględnego więzienia. Tracą mandaty poselskie.

PS2 - prorokiem byłem, haha :) . Boże, jak mnie bebechy bolą od śmiechu...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2023, 02:56:52 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1251 dnia: Grudnia 20, 2023, 03:42:30 pm »
Szczerze mówiąc odkąd się o tym dowiedziałem, nie mogę się zdecydować, czy zbierać szczękę z podłogi, czy zwijać się za śmiechu, i trwam tak w nieoznaczoności ;).

Aczkolwiek zastosowana tu definicja wolności jest prosta - wolne jest to, gdzie możemy robić co chcemy, czyli nasze 8).

Pucułowaty będzie mógł znów użyć prawa łaski...

Do trzech razy sztuka... ;D ;D ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1252 dnia: Grudnia 20, 2023, 08:58:17 pm »
A mi tylko was żal, lemingi.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1253 dnia: Grudnia 20, 2023, 11:02:38 pm »
A co, Ty już nie Lem-ing (a tylko np. Snerg-ista), że stawiasz się poza, i nie cieszysz z realizacji (fakt, z czteroletnim poślizgiem) znanej przepowiedni Mistrza? ;)
https://forum.lem.pl/index.php?topic=727.msg35860#msg35860
Skądinąd tam był jeszcze fragment:

"naród jak koń, któremu ktoś przystawił kaktus pod ogon, zacznie wierzgać i wszelki ślad po bliźniakach zaginie."

I teraz właśnie jesteśmy świadkami tego wierzgania.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2023, 11:27:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1254 dnia: Grudnia 21, 2023, 09:23:37 am »
Dawaj wiesioł dalej, też poprawiasz mi humor :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1255 dnia: Grudnia 21, 2023, 10:49:09 am »
Humor dobra rzecz, ale tak się zastanawiam dlaczego obecna sytuacja w TVP bulwersuje ludzi ze środowiska, którego przedstawiciele włamywali się (z Misiewiczem na czele) do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, obwieszczali (ustami Morawieckiego seniora), iż "Nad prawem jest dobro narodu!" (pomijam, że minister S. ma jednak lepszą, czy gorszą, legalną podkładkę), dążyli do monopolizacji w swoich rękach mediów (lex TVN, obajtkowy zakup Polskapresse), przekształcili telewizję publiczną w coś, co szczerszym z ich własnego grona kojarzyło się ze stalinizmem, pozwalali by policja na ich usługach pałowała kobiety i parlamentarzystów (czasem w jednej osobie), a w dodatku wcale teraz nie będą od możliwości głoszenia swego odcięci, bo mają wszak (jak widziem) media rydzykowe, sakiewiczowe i karnowskie, i - mało tego - wystarczyły im kiedyś one by z (co by nie gadać) sukcesem iść po władzę... Moralność Kalego, czy po prostu kaleko?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2023, 11:20:38 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1256 dnia: Grudnia 21, 2023, 11:29:33 am »
Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Przecież Kaczyński powiedział szczerą prawdę: - "To jest obrona demokracji, która nie istnieje bez pluralizmu mediów, bez silnych mediów antyrządowych. Tak się składa, że w Polsce tę rolę odgrywają media publiczne...". I faktycznie, od chwili zaprzysiężenia rządu Tuska media publiczne stały się "silnymi mediami antyrządowymi". Prezes zawsze mówi prawdę, nie dodał tylko, licząc na inteligencję słuchaczy, że ma na myśli okres po 13 grudnia 2023 r. A że ma najwidoczniej nieco inną definicję demokracji niż na przykład ja, cóż...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1257 dnia: Grudnia 21, 2023, 01:40:52 pm »
Ty jesteś tak wymowny, że z rozpędu uwierzę prawie we wszystko, nawet w - w istocie niezwykłą - prawdomówność Prezesa:
https://muzeum4rp.iq.pl/wiki/index.php?title=Jarosław_przyrzeka
Dlatego pytałem wiesiola (i ewętualnie S.E.). Ciekaw jestem jak oni to sobie racjonalizują.

Choć jednym się zaskoczę. Czy, skoro J.K. twierdzi, iż silnych mediów mu trza, to znaczy, ze wszystkie, które sam budował (od czasów Fundacji Prasowej "Solidarność" i "Expressu Wieczornego"), oraz te budowane przez jego wspomnianych sojuszników, popleczników i przydupników, były/są do niczego? I czemu - wobec tego - to ludzi z nich ładował potem do TVP?

A że ma najwidoczniej nieco inną definicję demokracji niż na przykład ja, cóż...

Zdaje się, że tę tworzoną przez Carla Schmitta, gdy ten był jeszcze niedojrzały, czyli brunatny (choć z gaśnicami jak inni brunatni nie ganiał), ale ona niebezpieczna, bo czemu - przy jej zastosowaniu - auctoritas ma posiadać Prezes, a Premier już nie? I jak mierzyć kto ma dłuższego większą, skoro wynik wyborów uznaje się za efekt zbiorowej pomyłki?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2023, 01:46:16 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1258 dnia: Grudnia 21, 2023, 07:45:29 pm »
Humor dobra rzecz, ale tak się zastanawiam dlaczego obecna sytuacja w TVP bulwersuje ludzi ze środowiska,
Gdyż obserwować możemy kreowanie nowego totalitaryzmu, czyli powtórka z 1933, albo 1947. W sumie to jeden pies.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #1259 dnia: Grudnia 21, 2023, 10:49:51 pm »
Wal dalej. Ty też mi poprawiasz humor ;) . Nie tak jak Braun z gaśnicą, Marian Kowalski, który "tako rzecze jako Zaratustra" (ex cathedra, o ile w tym wesołym wypadku można użyć tego zwrotu) czy prezes-piewca publicznej, antyrządowej TV i innych całkowicie niezależnych mediów wykupionych przez Orlen, żeby były jeszcze bardziej wolne, o które bił się przecież do krwi ostatniej przez 8 lat jak o pierwszą dziewczynę - ale jednak :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).