Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - cariewna

Strony: [1]
1
Lemosfera / Re: Kraków - Miasto artystów
« dnia: Marca 31, 2006, 05:23:40 pm »
Wracając do tematu:
Mieszkam w Krakowie od trzech lat, co prawda niespecjalnie często dryfuję po mieście, jako, że studia moje to studia na których uczyć się można, a nawet trzeba.
Ale, jeśli chodzi o artystów i w ogóle całą barwną bohemę to nie jest tak różowo, jakby się mogło zdawać.
Na ulicy artystów nie widuje się, to jasne. A jak się widuje to nie poznaje, bo zazwyczaj wyglądają jak ludzie i nie jaśnieją aureolą anielską.
W knajpach też zazwyczaj różnie, nawet jeśli się  wie, że ktoś z sławnych i znanych lubi jakąś knajpę to raczej mało prawdopodobne, żeby po jednokrotnym pójściu do niej spotkać tę osobistość. A często się chodzić do takich lokalów nie da, zasoby pieniężne zazwyczaj są ograniczone i na dodatek kurczące się nieustająco.
Dodatkowo teraz starą gwardię wypycha na szary margines towarzystwo młodych poetów/pisarzy. Zgodnie z wytycznymi ewolucji.
Więc jeśli nie jesteś cudownym, pięknym i dobrze piszącym młodym czlowiekiem, dodatkowo jeśli nie znasz tegóż towarzystwa młodych poetów to zapomnij o literackim zyciu :-) możesz sobie popatrzeć jedynie :-)
pozdrawiam,

2
Lemosfera / Re: Lem nie żyje.
« dnia: Marca 31, 2006, 05:15:25 pm »
"Noworodek, który przychodzi na świat już ma w sobie zakodowane to, że musi umrzeć. Życie jest procesem zimnego spalania, a każde spalanie zawsze zostawia popioły, sadze, złogi i na końcu prowadzi do wypalenia. Możemy spalać się wolniej, możemy wymieniać sobie serca, nerki, jakieś inne organy, ale nie wymienimy sobie naczyniek mózgowych. Niedawno premierowi najpotężniejszego technologicznie mocarstwa pękła malutka żyłka w mózgu i koniec. Nikt nic na to nie może poradzić. Zresztą nawet gdybyśmy uporali się z problemem starzejących się naczyniek mózgowych, nigdy nie zmienimy tego, że ludzkiego mózgu nie można bez końca napełniać nowymi informacjami - a jak go wyczyścimy, to stanie się pusty i człowiek będzie jak kapusta. Będzie żył, ale nie będzie nic wiedział. Nie jesteśmy stworzeni do nieśmiertelności. Co więcej mamy w sobie mechanizmy, które ją wykluczają. Tylko Amerykanie, którzy zawsze mieli skłonność od przesady, mogą budować wizje czy nawet naukowe programy dochodzenia do nieśmiertelności. "

To powiedział Lem w kontekście szczęścia i dążenia do niego. Każdy kiedyś umiera, Lem też.
Nie ma co rozpaczać, ludziska drogie, nie jestem bezdusznym tygrysem, ale mimo, że Lem jest człowiekiem, dzięki któremu moje życie i myśli wyglądają jak wyglądają nie będę siedziała i ryczała, bo to właśnie był człowiek i jego życie. I tak ono miało wyglądać i się toczyć.
I lepiej dążyć nie do szczęścia, nie dążyć też do śmierci, dążyć do wiedzy i fantazji, kreować nowości, w nauce, w pisaniu, tak jak Lem pisal i kreował, tak jak on zaczytywać się, mieć fajne żony, mieć swoje rysunki, mieć swoje myśli.
Brać rakiety i badać nowe galaktyki.
Brać algebry i badać wszechświaty i komórki.
Cieszyć się z życia.
Nazwać gwiazdy Lemem, bo on pokazuje, że to wszystko możliwe.

3
DyLEMaty / Re: Piszemy opowiadanko on-line
« dnia: Sierpnia 02, 2004, 01:17:41 am »
Biorąc pod uwagę nawet całkiem spory margines błedu wszystko się zgadzało - zostali uwięzieni w kosmicznej pustce na ponad tydzień czasu ziemskiego. Zdążyć z ładunkiem będzie trudno - pozostaje mieć nadzieję, że konsekwencje nie będa takie straszliwe, jak trzeba zakładać. Diody mrugały z właściwą sobie obojetnością. Westchnął i powoli, starannie zaczął wprowadzać ciągi liczb do pamięci maszyn. Sprawdził, potarł lewą skroń, która pulsowała mu wysyłając igiełki bólu w głąb czaszki i zatwierdził dane. Automaty ożywiły się, jednak nie zaczęły wypluwac taśm z wynikami, jak tego oczekiwał. Zamruczały tylko niecierpliwie. Widocznie, mimo całej skrupulatności, nie wprowadził jakiejś wspólrzędnej...

4
DyLEMaty / Re: Kobiety
« dnia: Lipca 29, 2004, 09:50:04 pm »
Uch, rzeczywiście. U Lema baby w kosmos poleciały:P

To naprawdę urzekające że jak bohater myśli i ma rozterki wewnętrzne to "zniewieściały". Jako kobieta czuję się podtrzymana na duchu.


Wracając do tematu to raczej nie rozdzielnopłciowość warunkuje czy sięgamy po ksiązki sci-fi, raczej to, w jakiej sferze kulturowej się obracamy (no i szereg okołolicznych czynników, na przykład jak daleko mamy do biblioteki i gdzie tam ukryli półki z gwiazdami na kartkach). Dodatkowo biorąc pod uwagę wieki szkolne z pierwszego postu to chłopcy częściej trafiają na fantastykę bo są po prostu bardziej "techniczni' - a panny podlotki uczuciowe (chociaż wyjątków od cholery), więc to zainteresowanie f. się rozkłada raczej na stronę męską, później się trochę wyrównuję (albo moje pobliskie społeczeństwo nie jest typowym obiektem badawczym.W pierwszym mym poście na forum chciałabym się przywitać, fajnie że ktoś jeszcze lemi na ziemi :P


Strony: [1]