Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 491298 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1620 dnia: Stycznia 31, 2023, 05:38:15 am »
Cytuj
Wolałbym być ściętym niż zaduszony penisem. Czy to trochę ratuje twarz forum?
Wrecz przeciwnie, dowodzi Twojej homofobii, chyba ze identyfikujesz sie jako kobita, to wtedy zasciankowosci i moheroberetowosci.

Cytuj
O co chodzi z vege?
No, tematy roznych dewiacji sie pojawily, wiec chcialem dorzucic skrajna...        ;D Przeciez jaja sobie robie ;D

Cytuj
Maziek, daj spokój, nexia za młoda by to pojąć...jak jej kiedy przypcha żyły, udarkiem czy tylko nadciśnieniem nagłym strzeli że gwiazdy zobaczy lub echolalię zaliczy - to pojmie bez gadania.
Ale, i bez wątku litościwego, czerwone zdecydowanie odradzam.
     
Zyly sie od miecha nie zapychaja, bardziej od wegli, zwlaszcza prostych. A najbardziej od stresu i braku poczucia humoru :D



Tojest zloto! Ten fragment: "Dawniej cos podobnego sie nie zdarzalo" Niby co tempora to mores, a tymczasem zawsze jest tak samo i ludzie tak samo to widza...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1621 dnia: Stycznia 31, 2023, 10:03:18 am »
...chyba ze identyfikujesz sie jako kobita, to wtedy zasciankowosci i moheroberetowosci.
Duszenie nagimi piersiami jako dowód zaściankowości i moheroberetowości?! Czy ojciec Rydzyk o tym wie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1622 dnia: Lutego 11, 2023, 11:03:07 am »
Cytuj
Duszenie nagimi piersiami jako dowód zaściankowości i moheroberetowości?!
Zejdźmy trochę niżej z tą anatemią. Skoro już pojawił się -zadni watek  tużobok...
...zestaw sobotni, okolicznościowy.
Słowno-muzyczny, czy może jednak...bardziej odwrotnie?

Wpierw piosnka wprowadzjaca w bluesowo-bardowe klimaty minionego Krakowa (z akcentem lwowskim)

I adekwatny (tematycznie) tekst sięgający czasowo końca XIX wieku.
  https://i.imgur.com/f8OaLxv.jpg
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1623 dnia: Lutego 11, 2023, 11:50:15 am »
Z Bożyka najbardziej lubię song "wrak alkoholowy"
&ab_channel=Bourre87 .
Natomiast w moich okolicach funkcjonuje, rzadko spotykane i chyba raczej lokalne, ale z lubością używane i przeze mnie, gdy w pobliżu nie ma dam powiedzenie, że coś "jest mi potrzebne jak zęby w dupie" :) .
Zaś poniekąd na zasadzie takiej dość odległej paraleli - był taki durnowaty film "Ludzka stonoga".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1624 dnia: Lutego 11, 2023, 12:12:03 pm »
Cytuj
Z Bożyka najbardziej lubię song "wrak alkoholowy"
8) Oh yeahhh...
Zapomniałem dodać, jeśli kto wysłucha zębowej piosenki do końca, ostatniego zdania tużpo..wyjaśni się zagadka wybuchów na Baltyku  ;D
Skubany, pośmiertnie - medal mu dać (kolejny)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1625 dnia: Lutego 11, 2023, 01:52:43 pm »
adekwatny (tematycznie) tekst sięgający czasowo końca XIX wieku.
  https://i.imgur.com/f8OaLxv.jpg

Nie mógł wyciągnąć - to wepchnął :D. Niech ktoś powie, że najprostsze sposoby nie są czasem najlepsze ;D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1626 dnia: Lutego 12, 2023, 10:13:32 am »
Zapomniałem dodać, jeśli kto wysłucha zębowej piosenki do końca, ostatniego zdania tużpo..wyjaśni się zagadka wybuchów na Baltyku  ;D
Skubany, pośmiertnie - medal mu dać (kolejny)
Hahaha, faktycznie. Bożyka najbardziej lubiałem w czasach, kiedy miał taką szelmowską brodę nieznanego mi wonczas wzoru - golił się nienagannie na mordzie do linii załamania szczęki i podbródka, natomiast w ogóle nie golił tego co niżej, czesał to na prosto i wyglądał jak lew, albo jak markiz w kryzie, bo mu to wystawało. Potem to już z tego czasem nosił tylko bokobrody w tym stylu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1627 dnia: Lutego 18, 2023, 03:52:17 pm »
Sobotnie popołudnie, powiało, powiało, a teraz już leniwie...trzeba się jakoś rozochocić.
Co tam piszczy w dzisiejszej trawie, zęby w medycynie cd?
Poprzednią wklejkę o sposobie "na po-pych z impetem w głąb" wieńczył sukces...ale to metoda z kategorii "na dwoje babka wróżyła".
Bywało inaczej.


Zresztą, nie była to sprawa tylko prywatna. Na problemach z uzębieniem cierpiała obronność państwa.
Które nie skąpiło...


I z zupełnie innej mańki... taka wróżba  ;D

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1628 dnia: Lutego 25, 2023, 10:41:18 am »
Dark paterns - czy wciskanie kitu albo ciemnoty.
https://warszawawpigulce.pl/uokik-ostrzega-niemal-polowa-sklepow-stosuje-dark-patterns/
Porada:
działać wolniej, czytać w to, co się klika i nie dać się pospieszać
Skojarzyła mi się przy tej okazji Paulina Potocka.
Też bym tak chciał: Im bardziej - tym bardziej, z dystansu.


~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1629 dnia: Lutego 27, 2023, 04:17:20 pm »
Skonfiskowana kokaina najczęściej jest niszczona poprzez proces spalania. Władze Ekwadoru odbierają je tak dużo, że zaczęto myśleć o alternatywnych sposobach wykorzystania produktu. Zdecydowano, że po obróbce można robić z niej beton budowlany.
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/konfiskuja-tyle-kokainy-ze-zamiast-ja-niszczyc-robia-z-niej-beton-budowlany/e5qmgfr,3796b4dc
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1630 dnia: Lutego 28, 2023, 09:20:01 am »
Chyba troszkę przesadzili, że z kokainy się produkuje. Jest raczej sądzę obojętnym wypełniaczem w małej ilości, bo cement to atomowo głównie krzem i wapń a cząsteczkowo krzemiany wapnia z domieszką rozmaitych innych związków zawierających ww. plus glin i żelazo, a w kokainie ani jednego, ani drugiego, ani trzeciego i czwartego nie ma. Co budzi nadzieję, że jednak można przy odrobinie cierpliwości wylizać ;) . Trochę mi to przypomina stosowaną czasem metodę zapobiegania kradzieży złota podczas transportu w trudnodostępnych rejonach - na czas transportu odlewało się złoto z żelazem w wielkie sztaby, potwornie ciężkie i zawierające nikłą ilość złota. Dzięki temu ich kradzież i ukrycie było diablo trudne, transport z miejsca napadu praktycznie niemożliwy a rozdzielenie bez pieca hutniczego niewykonalne ;) . Tym niemniej wyobrażam sobie kosmitów za 50 wieków kopiących pozostałość ludzkiej cywilizacji i ich podziw, że na początku XXI ziemskiego wieku cywilizacja była na takim haju, że nawet drogi mosty robiła z koki ;) . Prawie że Najwyższa Faza Rozwoju ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1631 dnia: Lutego 28, 2023, 09:03:59 pm »
Chyba troszkę przesadzili, że z kokainy się produkuje.
Jasne - to tylko sensacja z jednoliniowca...czytałeś dalszą część? tam pisatiel rozwiewa wizje kokainowych bloków...:
W procesie tzw. enkapsulacji bloki kokainy są kruszone i mieszane z innymi materiałami, w tym przeterminowanymi lekami, odpadami medycznymi, szkłem i różnymi śmieciami. Wszystko zostaje sproszkowane i następnie zmieszane z cementem, piaskiem i wodą w celu wyprodukowania materiału budowlanego.
Tym niemniej wyobrażam sobie kosmitów za 50 wieków kopiących pozostałość ludzkiej cywilizacji i ich podziw, że na początku XXI ziemskiego wieku cywilizacja była na takim haju, że nawet drogi mosty robiła z koki ;) . Prawie że Najwyższa Faza Rozwoju ;) .
Niechybnie! :D
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1632 dnia: Lutego 28, 2023, 09:31:01 pm »
Cytuj
Co budzi nadzieję, że jednak można przy odrobinie cierpliwości wylizać ;)
Otóż  :D
Może to rodzić nowe zachowania społeczne...lizanie ścian, podgryzanie etc. W efekcie budowle z takich komponentów ulegną szybkiemu zużyciu.
Nie docenia się kreatywności odzyskiwaczy  tegoż ko ko ko, domorosłych chemików przypilonych potrzebą chwili... zwłaszcza, że czlowiek..człeczek ma w tym doświadczenia niejako instynktowne.
https://lovi.pl/forum/11/dziecko-je-sciane-czegos-mu-brakuje
taa, czegoś brakuje
https://forum.gazeta.pl/forum/w,577,5275731,5275731,Lize_sciany_.html
Widzę tu , lemowym okiem patrząc, możliwe precedensy prawne np. deweloper oskarżony o uzależnianie młodzieży i nie tylko.
A zresztą, wracając do ko ko ko......
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1634 dnia: Marca 01, 2023, 09:12:39 am »
Kury to nic, ale podobno jak słonie się narąbią... to trąbią, i nie tylko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).