Autor Wątek: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia  (Przeczytany 1310711 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2175 dnia: Marca 27, 2016, 11:38:55 pm »
A ja byłem na "Wiernej", podobnież była jakaś seria "Niezgodna" i to jest składnik onej - odradzam, nawet dla zabicia czasu. Sruty-pierduty bez grama sensu czy choćby już ostatkiem sił - polotu w tym bezsensie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2176 dnia: Marca 28, 2016, 12:21:57 am »
Mysle sobie co za Wierna? Wierna Rzeka, czy co? A to Divergent... ach ci polscy tlumacze tytulow  :) Wylaczylem po jakis 5 minutach. Kolejne wcielenie Hungry Games, czyli tak przedzial wiekowy 10-13 w szkole specjalnej.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2177 dnia: Marca 28, 2016, 02:41:17 am »
Sruty-pierduty bez grama sensu czy choćby już ostatkiem sił - polotu w tym bezsensie.

A propos... Widział już kto "Batmana vs Supermana"? Recenzje zbiera wskazujące na to samo (co nawet nie dziwi, bo ma robić za konkurencję dla "Avengers", a to monotonna młocka była, nudniejsza jeszcze od "Transformers").

Ja, póki co, tylko trailer widziałem, nawet nie taki najgorszy jak na "dzieło" tej klasy...


Powie ktoś czy to faktycznie AŻ TAKIE złe?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2178 dnia: Marca 28, 2016, 10:12:45 am »
Nie widziałem ani jednego Supermana ani też Batmana i chyba będę się tego trzymieł :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2179 dnia: Marca 28, 2016, 01:03:05 pm »
"Batmany" Burtona i "Batman Begins" Nolana miały nawet jakieś ambicje (jak na ekranizacje komiksu), "Supermany" Donnera ładne widoczki znów.... Obstawiam w ciemno (tj. na podstawie reklamy widzianej w tivi, gdy byłem w gościach i Twojej oceny), że od tej "Niepłodnej"... znaczy "Niezgodnej"... sporo lepsze.

Popatrz:


Edit:
Dziś znów gościnnie obiadując zobaczyłem jednym okiem fragment tego "Jupitera..." klozetowego, co o nim wspominałem. Straszna kupa, w dodatku tandetnie cyfrowa. Może 5 minut dałem radę patrzeć. Nisko się Wachowskim upadło.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2016, 01:05:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2180 dnia: Marca 29, 2016, 02:16:33 pm »
Podobnież jeden babą był się okazał!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2181 dnia: Marca 30, 2016, 12:03:33 am »
I znów miałem pecha - napatoczyłem się na fragment "Last Days on Mars". Podtrzymuję swoją opinię - przyzwoite dekoracje, których szkoda na to krwawo-siekano-bezmyślne coś udające fabułę. Nieoglądalne i toto.


Doedyt.;):
Oglądałem sobie też to "Genisys" terminatorowe jednym okiem, może nawet ciut dłużej niż resztę tych bzdur... Sentyment do klasycznych filmów - z których dużo czerpało - mnie trzymał... Tylko... cały czas zastanawiałem się jak film z lat obecnych może - od strony czysto technicznej - wyglądać gorzej niż produkcja z lat '80. I jaki jest w ogóle sens powstania go, co ze sobą - poza grą na w/w sentymentach i prymitywnymi w sumie (choć niby wyrafinowanymi na tle lepszych poprzedników) temporalnymi zabawami - niesie? Czemu - poza zarobkiem - służy?

(Jeszcze gorzej, że to międlenie tematyki fikcyjnego, coraz bardziej zwietrzałego i wytartego, świata b. mi przypomina cały czas kierunek, w którym poszedł "Star Trek"...)
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2016, 12:09:54 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2182 dnia: Maja 11, 2016, 02:12:21 pm »
Powstaje serial-antologia według utworów Dicka. Tytuł? "Electric Dreams". Producent? Ronald D. Moore (od "Battlestarów..." i "StarTreków"):
http://www.standard.co.uk/stayingin/tvfilm/channel-4-announce-philip-k-dick-anthology-series-with-bryan-cranston-and-battlestar-galactica-s-a3244466.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2183 dnia: Maja 15, 2016, 03:04:30 am »
batmany z kristjanem bejlem są wszystkie dobre, cała trylogia, a najlepszy jes bejn
a najnajlepszy znany z 'thank You for smoking' harwi dent tufejs i najnajnajlepszy joker <3

stare batmany to kupa której się nie da oglądać, tak samo jak starych bondów, tylko te nowe z krejgiem się liczą.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2184 dnia: Maja 15, 2016, 04:12:42 pm »
stare batmany to kupa której się nie da oglądać, tak samo jak starych bondów, tylko te nowe z krejgiem się liczą.

Poeta jesteś, to wybaczę Ci ta licentia poetica ;). Ale za Mistrza - co stare "Bondy" lubił - i widmotron jego ręczyć nie mogę ;).

Tymczasem ekranizować też mają richardowomorganowe czytadła transcielesne:
http://www.blastr.com/2016-5-13/joel-kinnaman-star-new-netflix-cyberpunk-sci-fi-series-altered-carbon

W sumie to też Lem wymyślił ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2185 dnia: Maja 15, 2016, 08:06:55 pm »
no tak, ale wszystko idzie do przodu, nawet, choć to nieprawdopodobne,
literatura i uważam że najlepszą ksiażką napisaną w historii ludzkości,
a przy okazji przypadkiem science-fiction jes the road
kormaka makkartiego z tego wieku <3
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6890
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2186 dnia: Maja 29, 2016, 01:09:23 pm »
no tak, ale wszystko idzie do przodu, nawet, choć to nieprawdopodobne,
literatura i uważam że najlepszą ksiażką napisaną w historii ludzkości,
a przy okazji przypadkiem science-fiction jes the road
kormaka makkartiego z tego wieku <3
Ojoj...ale faktycznie - chyba jego najlepsza;)

W sumie to taki esef...odysejowy David Bowman w polskim filmie czyli Dullea u Majewskiego:
http://www.polskieradio.pl/7/178/Artykul/1624186,Keir-Dullea-Stanley-Kubrick-bylby-zazdrosny-o-film-Lecha-Majewskiego
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2187 dnia: Maja 29, 2016, 11:33:22 pm »
to zabrzmi pretensjonalnie ale żeby w pełni docenić the road to trzeba znać mnie i mojego syna i być świadkiem naszych relacji :X

wracając do tematu.

w tym roku obejrzałem ze scifi starwars 7, madmaxa nowego, Brazil (swoją drogą polecam opowiadanie http://www.digart.pl/zoom/393134/Udawaj_ze_mna_Brazil.html stąd się dowiedziałem o istnieniu tego filmu) madmax był o tyle fajny że był nieprzewidywalny, starwars 7 jes taki jakby znowu brakowało 3 części między 6 a 7i jeszcze jeden film z tego roku, ale nie mogę napisać jaki bo napisanie o nim że to scifi to jest strasznie psujący film spoiler a jes najlepszy z nich ten film,  hm
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2188 dnia: Maja 30, 2016, 05:38:28 pm »
Cytuj
(swoją drogą polecam opowiadanie http://www.digart.pl/zoom/393134/Udawaj_ze_mna_Brazil.html stąd się dowiedziałem o istnieniu tego filmu)
Nie wiem jak tam filmy, bo prawie nie oglądam, ale opowiadanko bardzo fajne.
Podobało się.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #2189 dnia: Maja 30, 2016, 11:32:58 pm »
obejrzałem dzisiaj z nudów kilka filmików sci-fi i wkleję najlepszy z nich

https://vimeo.com/77761436
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.